REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
36
Prezidento metinis pranešimas Seime (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Prezidentas Valdas Adamkus teigiamai vertina pirmąjį prezidento Gitano Nausėdos metinį pranešimą. Ilgametis šalies vadovas G. Nausėdai linki nepasiduoti spaudimui iš šalies, tačiau neketina patarinėti, kaip valdyti šalį.

36

Prezidentas Valdas Adamkus teigiamai vertina pirmąjį prezidento Gitano Nausėdos metinį pranešimą. Ilgametis šalies vadovas G. Nausėdai linki nepasiduoti spaudimui iš šalies, tačiau neketina patarinėti, kaip valdyti šalį.

REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda Seime ketvirtadienį skaitė savo pirmąjį metinį pranešimą.

„Po pirmų metų, žinoma, sunku ir ką daugiau pasakyti. Galvoju, kad prezidentas išreiškė savo pasiekimus ir savo viltis. Nepasakyčiau, kad jis turėjo daug ką kalbėti apie kažkokius nusivylimus. Vertinu, bendru požiūriu, teigiamai, linkėdamas jam ir toliau laikytis principinių savo nuostatų, laikytis spaudimo, kuris kartais su juo nesutampa, ir neperžengti savo įsitikinimų ribos“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį kalbėjo V. Adamkus.

Paklaustas, ką patartų G. Nausėdai, V. Adamkus susilaikė nuo pamokslavimo ir patarimų.

„Nesu pasiryžęs bet kam patarinėti ir linkėti. Tą dariau ir su buvusia prezidente Grybauskaite, manau, tą darysiu ir su juo. Atsakomybė jo rankose, jo rankose yra jam suteiktas tautos pasitikėjimas. Mano vienintelis linkėjimas – laikytis savo principų ir nenuvilti tautos“, – sakė V. Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA

Akcentavo vertybes

Pirmajame savo metiniame pranešime Seime prezidentas Gitanas Nausėda apžvelgė nuveiktus darbus, iškėlė artimiausius tikslus Lietuvai bei išryškino svarbiausias dabartines valstybės problemas. Tarp jų – politinės kultūros stoka, per mažas dėmesys švietimui, kultūrai, neišspręstas Astravo atominės (AE) elektrinės klausimas.

REKLAMA

Savo kalboje prezidentas įvertino tai, ką Lietuva sugebėjo pasiekti per tris dešimtmečius, tačiau ragino „išmokti geriau įgyvendinti tai, ką užsibrėžėme, ir veikti drauge kaip visuma“. G. Nausėdos akimis, kitas didysis Lietuvos tikslas – teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė. 

Vis dėlto, pasak prezidento, gerovės valstybė prasideda ne nuo ekonominių ar socialinių rodiklių, o nuo vertybių – pagarbos, tarpusavio pasitikėjimo, atsakomybės už bendrą interesą ir pagalbos vienas kitam.

Krizės egzaminą išlaikėme

Nemažas dėmesys kalboje skirtas ir Covid-19 pandemijai. Kaip sakė prezidentas, ši krizė parodė, kaip mokame ištiesi ranką vienas kitam, laikytis karantino reikalavimų, vykdyti savo pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas pripažįsta, kad „vėlavome imtis žingsnių, kurie būtų padėję sustabdyti viruso plitimą sveikatos įstaigose“, taip pat trūko apsaugos priemonių, pasiruošimo. Tačiau, anot G. Nausėdos, specialistai, pilietinė visuomenė ir verslas egzaminą virusu išlaikė.

Trūksta politinės kultūros

Kalboje palietas ir politinės kultūros klausimas. G. Nausėda pastebėjo, kad „asmeniniai ir grupiniai interesai prasimuša beveik visose srityse – nuo kaimo seniūnijos iki Seimo“. Prezidentas kritikavo dalies parlamentarų užmojį mažinti Seimo rinkimų kartelę ir siūlymą leisti valstybei reguliuoti kainas, dalies politikų užsispyrimą priešintis įvairioms iniciatyvoms dėl asmeniškumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat prezidentas apžvelgė savo siūlymus dėl pernykščio valstybės biudžeto, viešųjų pirkimų, korupcijos prevencijos.

Taip pat G. Nausėda kritikavo dabartinę švietimo politiką, sakydamas, kad blogai vertina „amžinas sistemos reformas, darbo imitavimą, negebėjimą optimizuoti mokyklų tinklo, atnaujinti mokymo programų turinį, pinigų nutekėjimą pro šalį“.

Tikslai užsienio politikoje ir energetikoje

G. Nausėda kalboje tvirtino, kad „Astravo atominė elektrinė (AE) yra ir mūsų 12 metų trunkanti klaida“. Jis patikino, kad Lietuva iš tarptautinės bendruomenės reikalaus atsakomybės dėl nesaugiai statomos Astravo AE.

Prezidentas kalboje minėjo Lietuvos santykius su kaimyninėmis šalimis, pažymėjo teikiantis didelę svarbą santykiams su kaimynais, transatlantiniais sąjungininkais, Europos Sąjunga. Tiesa, pasak G. Nausėdos, santykiuose su Rusija vis dar yra neįveikiamų kliūčių, kurių net padaugėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų