• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien apie pietus sostinės meras A. Zuokas Balsas.lt patvirtino, kad jau gauti šeši pranešimai, kurie netrukus bus patikrinti.

REKLAMA
REKLAMA

„Gauta informacija apie žmonių matytas trinkeles skirtingose vietose Vilniuje ir aplink Vilnių –sodybas ir svečių namus. Šiandien Saugaus miesto specialistai ir Miesto ūkio ir transporto departamento atstovai pažiūrės nurodytus adresus. Po to bus informacija perduoda policijai“, – pasakojo A. Zuokas.

REKLAMA

Meras patikslino, kad trinkelės gali būti pasiekusios ne tik sostinės ar jų priemiesčių, bet ir Vievio bei Trakų rajono sodybų ir namų kiemus.

„Pirkėjai turės įrodyti iš kur jas pirko ir pateikti dokumentus Jų nesant, bet parodžius geranoriškumą sutiksime, kad trinkelės liktų vietoje, jų neišmontuojant, bet apmokant pagal oficialius įkainius Vilniaus miesto savivaldybei. Jau ruošiamas kreipimasis į tyrėjus, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Padėkosime už pilietiškumą. Kas prisipažins ir sumokės už trinkeles savivaldybei, pretenzijų nekelsime“, – užtikrino A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA

-----------------------------

Vilniaus meras Artūras Zuokas vakar Seime per Antikorupcijos komisijos posėdį pareiškęs, kad prapuolė net 9 tūkst. istorinių Gedimino prospekto trinkelių, nutarė pats užsiimti nedorėlių medžiokle.

Pasiūlė žvalgytis iš sraigtasparnio

Sostinės meras vakar apie 17 val. savo socialiniame tinkle „Facebook“ susikurtame profilyje paskelbė atvirą Gedimino pr. trinkelių pirkėjų medžioklę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kreipiuosi į visus vilniečius ir ne tik. Gedimino prospekto rekonstrukcijos metu buvo išvežtos senos raudono granito ir juodojo bazalto plytelės. Vilnius nėra toks didelis miestas, todėl prašau geros valios žmonių informuoti apie pastebėtas privačias valdas, kuriose, galbūt, panaudotos būtent šios trinkelės, ir informuoti mane. Anonimiškumą garantuoju“, – užtikrino A. Zuokas.

REKLAMA

Netrukus po šio pranešimo paviešinimo sostinės meras sulaukė pasiūlymo, kaip būtų paprasčiau surasti istorinius plėšikus. „Artūrai, aš turiu pasiūlymą. Jums reikėtų paimti laisvą dieną ir gerai su malūnsparniu apskristi visą miestą ir Vilniaus rajoną. Iš aukščiau viskas geriau matosi, kur sudėta, pas ką sudėta ir panašiai“, – protino „Facebook“ lankytojas.

REKLAMA

Jau penki įtariamieji

Kai meras parašė pagalbos, atsirado nemažai žmonių, kurie apskritai nesuvokė, kaip buvo prieita prie tokios situacijos, kai įžūliai grobstytas miesto turtas. O laiku kažką daryti dėl nežinomų priežasčių neskubėta.

„Tai kaip čia yra, rekonstravo prospektą, kažkas atvažiavo, susirinko ir neaišku, kur išsivežė. Praėjo keleri metai... O tada – gal kas kažką kažkur matėte? Matyt, kad taip nebuvo... Aš įsivaizduoju, kad turėjo būti kokia įmonė, išvežanti jas pagal sutartį, sandėliuojanti kurį laiką. Bet jie išpardavė nelegaliai ir baigta?“ – klausimų ir pamąstymų tiradą išbėrė kitas „Facebook“ vartotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol socialiniame tinkle vyksta karštos diskusijos, mero pasirinkta strategija pradėjo duoti savo vaisius. Vakar apie 19 val. Artūras Zuokas portalo Balsas.lt žurnalistui pranešė, kad per porą valandų sulaukė dviejų rimtų pranešimų dėl pastebėtų Gedimino pr. trinkelių buvimo vietų.

Dar po kelių valandų, prieš vidurnaktį, sostinės meras „Facebook“ profilyje paskelbė, kad iš viso gauti net penki pranešimai. „Jau gavau 5 pranešimus, kuriuos ketvirtadienį patikrinsime. Informuosime policiją, kad padėtų išsiaiškinti. Tikiuosi, kad taip ne tik pinigus susirinksime, bet ir sužinosime kas 2007–2009 metais plyteles išvežė iš Gedimino prospekto“, – teigė A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų