Vasario 16–ąją Vilniaus arkikatedroje aukotose iškilmingose šv. Mišiose melstasi už Lietuvą ir visus jos žmones, dėkota už brangią Laisvės dovaną.
Šv. Mišiose dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Bronislawas Komorowskis, Prezidentas Valdas Adamkus, Seimo ir Vyriausybės vadovai, kiti politikai, užsienio šalių ambasadoriai, svečiai, gausiai susirinkę tikintieji.
Šv. Mišioms vadovavęs Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis savo homilijoje priminė lygiai prieš metus iškeliavusio poeto Justino Marcinkevičiaus eiles apie Lietuvą kaip apie žodį, gražiai išaugusį iš kitų paprastų žodžių: laukas, pieva, kelias, upė.
„Girdėdami šiuos paprastus žodžius tarsi prisiliečiame prie to, kas verčia sustoti, nurimti ir tiesiog grožėtis, kas pažadina mumyse pirmapradžio tyrumo ilgesį. Šiame tų paprastų žodžių ir jais ženklinamos tikrovės lygmenyje, sakytume, kontempliuojame savo kraštą kaip bendrą mūsų visų paveldą. Ir tada suprantame, kad įvairios administracines ir panašias ribas brėžiančios linijos netampa tokiomis giliomis, kad nutrauktų esminį bendrystės suvokimą, jog Lietuva tai tiesiog yra mūsų visų bendri namai“, – kalbėjo vyskupas A. Poniškaitis.
Pasak vyskupo, prie Lietuvos šaknų mus taip pat veda ir Vasario 16–osios nutarimas – Nepriklausomybės Aktas. „Nors ir kuklus savo išvaizda, negausus žodžiais, jis atliko reikšmingą vaidmenį mūsų krašto istorijoje, nes šis dokumentas buvo ne tik žodžiai, bet jis buvo paženklintas jį pasirašiusiųjų ir jų atstovaujamųjų valia ir ryžtu darbuotis vardan Lietuvos. Tokio ryžto, perduodamo iš kartos į kartą, dėka Nepriklausomybės Aktas nelieka vien istoriniu dokumentu, bet liudija tai, kas mums ir šiandien yra brangu“, – pabrėžė A. Poniškaitis.
Šv. Mišiose dėkota už Vasario 16 dieną, kai triumfuoja Laisvė, melstasi išmokyti atrasti tikrąją vidinę laisvę ir ją branginti, valstybės vadovams prašyta šviesos jų protams ir širdims, dėkota už šeimas, nuo kurių priklauso mūsų valstybės tvirtybė, melstasi už visus drąsius žmones, įvairiais laikais kovojusius už Lietuvos laisvę, už išvykusius į užsienį mūsų tautiečius, kad jų širdyse liktų gyva Tėvynės meilė.
Po šv. Mišių Vasario 16–osios renginiai tradiciškai tęsis prie Signatarų namų ir Krašto apsaugos ministerijos.