Joje aptariamos svarbiausios vertybės, apžvelgiama paveldėta padėtis Lietuvoje, nubrėžiamos pagrindinės Vyriausybės 2012-2016 metų veiklos kryptys, neatidėliotini prioritetai.
Socialdemokrato A. Butkevičiaus vadovaujamos koalicinės Vyriausybės darbų programoje įrašytos 539 nuostatos.
Atskiri Vyriausybės veiklos skyriai skirti ekonomikos skatinimui, verslui ir inovacijoms, socialinei politikai, švietimui ir mokslui, kultūros politikai, tautinėms bendrijoms, sveikatos tausojimo ir stiprinimo, asmens ir visuomenės sveikatos apsaugos politikai.
Vyriausybės programoje taip pat kalbama apie energetiką ir energetinį saugumą, transportą, aplinkosaugą ir urbanistiką, konkurencingą žemės ūkį ir įvairiapusę kaimo plėtrą, valstybės valdymą ir kovą su korupcija, teisę ir teisėtvarką, teisėsaugą, krašto gynybą ir nacionalinį saugumą, ES ir užsienio politiką.
A. Butkevičiaus Vyriausybė deklaruoja siekį kurti gerovės valstybę.
"Mūsų Vyriausybės pagrindinis siekis - eiti gerovės valstybės kūrimo keliu, kad Lietuvos žmonės jaustųsi orūs, saugūs ir laimingi. To siekdami imsimės ne revoliucijų, o tvarių ir ilgalaikių sprendimų, įvertindami tai, kas buvo atlikta, ir taisydami tai, ką būtina pakeisti", - deklaruojama Vyriausybės programoje.
Kaip numato Seimo statutas, Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir Respublikos Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą.
Pristatymo metu turi dalyvauti naujai sudarytos Vyriausybės nariai. Aiškindamas programą Ministras Pirmininkas gali kalbėti iki 40 minučių. Atsakymams į klausimus iš viso skiriama pusantros valandos. Klausimai gali būti užduoti tiek Ministrui Pirmininkui, tiek bet kuriam iš ministrų.
Po pateikimo Vyriausybės programą svarsto Seimo narių frakcijos ir Seimo komitetai. Jie turi teisę pakviesti Ministrą Pirmininką ar ministrą su jais suderintu laiku atsakyti į klausimus dėl Vyriausybės programos.
Seimo komitetai ir frakcijos savo išvadas dėl Vyriausybės programos turi parengti ne vėliau kaip per 10 dienų nuo jos pateikimo.
Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo pateikimo Seimas savo posėdyje turi apsvarstyti Vyriausybės programą.
Šiame posėdyje pirmiausia išklausomas Seimo opozicijos lyderio pranešimas, frakcijų, pradedant opozicinėmis, ir komitetų išvados. Po to rengiama diskusija, kurios pabaigoje suteikiamas žodis Ministrui Pirmininkui (iki 20 minučių), taip pat galimybė jam ir ministrams dar kartą atsakyti į Seimo narių klausimus (iš viso iki pusantros valandos).
Kai Ministras Pirmininkas ir ministrai baigia atsakinėti į Seimo narių klausimus, Seimas turi priimti sprendimą dėl Vyriausybės programos. Sprendimo formuluotės pateikiamos komitetų ir frakcijų išvadose.
Jeigu Vyriausybės programai nepritarta arba ji grąžinta Vyriausybei tobulinti, nauja Vyriausybės programos redakcija Seimui turi būti pateikta per 10 dienų, o jos svarstymo procedūra kartojama iš naujo.
Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai.
Vyriausybės nariai prisiekia Seime Vyriausybės įstatymo nustatyta tvarka.
Kai Seimas du kartus iš eilės nepritaria naujai sudarytos Vyriausybės programai, Vyriausybė privalo atsistatydinti.
Tikimasi, kad nauji ministrai prisieks ketvirtadienį.