Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė „pilnai išsėmė“ dešinįjį rinkėjų flangą, tad papildomų balsų jiems teks ieškoti kitur. Portalo tv3.lt kalbinti ekspertai svarsto, kad antrojo rinkimų turo rezultatą gali lemti netikėti susitarimai ir prie balsadėžių atėjusių rinkėjų skaičius.

Pirmajame prezidento rinkimų ture geriausiai pasirodė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta kandidatė I. Šimonytė, surinkusi 31,21 proc. balsų, ir nepriklausomas kandidatas G. Nausėda, kurį palaikė 30,93 proc. rinkėjų.

Nausėdai gali padėti Paluckas ir mikroskopiniai balsai

Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Saulius Spurga portalui tv3.lt teigė, kad didžioji dauguma žmonių, kurių palaikomas kandidatas pasitraukė po pirmojo turo, turėtų savo balsą atiduoti už G. Nausėdą.

„Kaip bebūtų, I. Šimonytė daugiau patraukia apibrėžtą rinkėjų ratą. Antras pasirinkimas kitų kandidatų rinkėjui turėtų būti G. Nausėda“, – svarstė politologas.

Saulius Spurga (asm. arch. nuotr.)

Saulius Spurga (asm. arch. nuotr.)

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, politologas Bernaras Ivanovas tvirtino, kad dešinįjį rinkėjų flangą kandidatai „pilnai išsėmė“ per šiuos rinkimus. Nors Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) iškeltas kandidatas Vytenis Povilas Andriukaitis sakė, kad nieko nerems antrajame rinkimų ture, B. Ivanovas svarstė, kad socialdemokratai gali vis tik paremti G. Nausėdą.

REKLAMA

„Tai būtų logiškiausia, suprantant istorinę konfrontaciją tarp konservatorių ir socialdemokratų. Jei dar Gintautas Paluckas paagituotų, žinant socialdemokratų rinkėjų disciplinuotumą, tie procentai gali nueiti G. Nausėdai. Čia ne ta situacija, kaip Visvaldo Matijošaičio agitacijos atveju, kai tai nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų Kaune“, – galima socialdemokratų paramą G. Nausėdai ir Kauno mero paramą Sauliui Skverneliui palygino VDU docentas.

Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

G. Nausėdai paramą antrajame rinkimų ture jau pareiškė 2,58 proc. balsų sulaukęs Mindaugas Puidokas. Tačiau, pasak B. Ivanovo, klausimas, ar nesisteminių politikų parama gali kažką lemti antrajame ture.

„Čia reikia su dideliu ir labai galingu politiniu mikroskopu įžiūrėti tuos balsus. <...> Tie keli procentai yra labai mažai. Bet, aišku, jei M. Puidoko rinkėjas patikės, nueis ir padarys taip, kaip jo prašo ir tie balsai atsidurs G. Nausėdos taupyklėje, tai gali nulemti, žinant, kokia atkakli kova vyksta“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Šimonytei pagelbėti gali pasikartojęs „2K“ scenarijus

I. Šimonytės galimybės pritraukti naujų rinkėjų balsų yra menkesnės, teigia politologai.

„Šiaip ar taip, ji iškelta konservatorių. Jau tai daug ką pasako“, – kalbėjo S. Spurga.

Pašnekovo nuomone, I. Šimonytė turi aiškias nuostatas, o tai patinka jos gerbėjams. Tuo tarpu, G. Nausėda kalba aptakiau ir dažniau naudoja retoriką, kuria gali pritraukti platesnį rinkėjų ratą.

Ingrida Šimonytė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Ingrida Šimonytė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Kad I. Šimonytei bus sunku pritraukti naujų palaikytojų mano ir B. Ivanovas. Tačiau tai gali pasikeisti susidėliojus keliems šiuo metu neįtikėtinai atrodantiems scenarijams.

REKLAMA

„Nepamirškime, kad I. Šimonytė turi administracinį partijos užnugarį. Konservatoriai gali tartis su tais pačiais socialdemokratais“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Toks susitarimas nebūtų naujiena: 2006 m. buvo sudaryta vadinamoji „2K“ (Kubiliaus ir Kirkilo) koalicija. B. Ivanovas svarstė, kad konservatoriai gali kalbėtis su daug kuo. Pavyzdžiui, ir su S. Skverneliu.

Pokalbį su I. Šimonyte žiūrėkite:

„Jau ir pati I. Šimonytė prabilo, kad gali matyti S. Skvernelį premjero poste. Tai reiškia, kad tas S. Skvernelio elektoratas, kuris nėra visiškai nusivylęs ir pamatęs šansą, kad S. Skvernelis gali likti valdžioje, gali, kaip žadėjo, kelti pensijas, ateis ir atiduos balsą už I. Šimonytę“, – samprotavo B. Ivanovas.

Bernaras Ivanovas (Facebook.com nuotr.)

Bernaras Ivanovas (Facebook.com nuotr.)

Šiam scenarijui, pasak B. Ivanovo, reikalingas S. Skvernelio ir R. Karbauskio konfliktas. Politologo teigimu, susipykus valstiečių lyderiams, S. Skvernelis gali susitarti paremti ir vieną, ir kitą kandidatą. Tai gali būti lemiamas veiksnys, kuris nulems antrojo rinkimų turo rezultatus.

„Mūsų politinėje realybėje negali būti tikras dėl nieko“, – tvirtino B. Ivanovas.

Mažesnis aktyvumas pareikalaus daugiau pastangų

Dalis rinkėjų, balsavusių pirmajame ture, gali neateiti į antrąjį rinkimų turą. Pasak B. Ivanovo, tai gali būti ne tik iškritusių kandidatų gerbėjai, bet ir G. Nausėdos bei I. Šimonytės rėmėjai. Politologo teigimu, jie gali nebekreipti dėmesio į rinkimus, nes į antrąjį rinkimų turą išėjo iš pažiūros panašūs, centro dešiniosios politikos atstovai.

REKLAMA

Į antrąjį rinkimų turą dėmesio nekreipti gali ir didelė dalis S. Skvernelio palaikytojų. Pasak S. Spurgos, mažesnis rinkėjų aktyvumas yra naudingesnis I. Šimonytei.

S. Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

S. Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

„Todėl, kad jos rinkėjai yra labiau motyvuoti. G. Nausėdos ir stiprioji, ir silpnoji pusė tuo pat metu yra tai, kad jo rinkėjai yra labai įvairūs, jei jis norėtų juos motyvuoti, nelabai žinotų kaip tai padaryti“, – pasakojo S. Spurga.

Politologo teigimu, jei G. Nausėda, norėdamas sulaukti daugiau populiarumo, sukeltų konfliktą ar pasisakytų aštriau, tai gali atstumti tuos rinkėjus, kurie mato jį kaip nuosaikų taikytoją.

„Kita vertus, kiti, kurie nori ryškesnio lyderio, ryškesnio pasirodymo, taip gali nusivilti, nes nemato aiškesnių pasisakymų iš jo pusės. Ką jis bedarytų, jis barsto savo palaikymą“, – įsitikinęs S. Spurga.

B. Ivanovas pritaria, kad mažesnis aktyvumas yra nenaudingas G. Nausėdai, nes jam teko ilgai ir sunkiai dirbti, kad sutvirtintų savo elektoratą.

„Dabar tas elektoratas gali atsipalaiduoti ir pareikalauti daug pastangų tam, kad jį vėl sukelti, kad jis ateitų į antrą turą. Čia reikės daug dirbti, daug važinėti, daug bendrauti. Šia prasme, antras turas G. Nausėdai gali būti sunkesniu išbandymu nei I. Šimonytei“, – mano B. Ivanovas.

Rinkėjai atleido nuodėmes

Daugelis ekspertų svarstė, kad 2016 m. antrajame Seimo rinkimų ture valstiečių sėkmę lėmė tai, kad daugelis rinkėjų balsavo ne už valstiečius, o prieš konservatorius. S. Spurga nemano, kad šiuose rinkimuose bus daug balsuojančių „prieš“.

REKLAMA

„Paprastai balsuojama prieš dabartinę valdžią. Šiuo metu, tarp dviejų kandidatų nėra tokio, kuris akivaizdžiai būtų valdžios atstovas“, – tvirtino S. Spurga.

Rinkėjai neturėtų bausti ir už praeities įvykius, mano B. Ivanovas.

„Politinė atmintis mūsų visuomenės labai trumpa. Praėjus keliems metams žmonės pamiršta dėl ko jie balsavo, kaip jie balsavo. Pamiršo A. Kubiliaus politiką, naktinę mokesčių reformą. <...> Rinkėjas konservatoriams atleido senas jų nuodėmes“, – kalbėjo politologas.

Pašnekovo įsitikinimu, antrajame ture viską nulems aktyvi dviejų savaičių rinkiminė kampanija

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (A. Strumila/Fotodiena.lt)

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (A. Strumila/Fotodiena.lt)

„Jei G. Nausėda neišsikvėps, dirbs tuose regionuose, tai jis gali mobilizuoti žmones, kurie ateis ir balsuos. Taip pat ir I. Šimonytė“, – tikino B. Ivanovas.

Portalas tv3.lt primena, kad antrasis prezidento rinkimų turas vyks kartu su rinkimais į Europos Parlamentą – gegužės 26 d.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Apvaizda 2019-05-22 21:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi oi oi jei vel sena pana su savo hebra uzlips ont sprondo gali kunas neatlaikyti. Apsaugok viespatie jei jau senis siunta ant Marijos radijo na kur jis desis kai iskeliaus is cia   ATSAKYTI
baisu 2019-05-16 18:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
labai baisu jei vadovaus konservatoriai, ji neturės žodžio matosi kaip dabar lenda anūkas ir senelis.   ATSAKYTI
hmu 2019-05-16 18:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man nepatinka moteris jai viską diktuoja konservatoriai, o prie konservatorių praskolino dideliu procentu. Balsuosiu už Nausėdą   ATSAKYTI
PP 2019-05-15 17:41:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vėl runkelius bandoma sustatyti į norimą vagą.Sekasi.   ATSAKYTI
Barbė 2019-05-15 16:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl Nausėdai sunkiau , gal neturi tokio stipraus užnugario , kaip Šimonytė?   ATSAKYTI
Vytas 2019-05-15 15:46:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip suprasti ? Ruošiatės balsuoti už Nausėdą ? Tai ką , jis turtuolis , užjaučiantis vargšus ? ! Netikėkit ...    ATSAKYTI
Birutė 2019-05-15 15:32:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Aš tik už Gerb. I. Šimonytę antrame rinkimų ture ! Išsilavinusi , graži , mokanti bendrauti su dešiniaisiais ir kairiaisiais . Jei norite Pakso nr. 2 - balsuokite už Nausėdą . Supraskite eiliniai žmonės - turtuolis niekada nesuprato ir nesupras vargšo . Ar jūs , paprasti Lietuvos žmonės , išsirinkę turtuolį tikitės tapti milijonieriais ?    ATSAKYTI
Raganė 2019-05-15 16:04:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na čia matai rado vargšę, prilipusi prie panelės ir turėdama tokias pareigas susikrovė nemažą turtą, o juk konservatorių turtai yra tabu ir niekas jų turtais nesidomi   
Algirdas 2019-05-15 12:25:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tik už Nausėda   ATSAKYTI
Ema 2019-05-15 10:31:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kas darosi dauguma žmonių už Nauseda o pirmauja Šimonyte? Klastoja rinkimu duomenis. Nejau žmones jus rimtai už ją? Nejaugi norite kad rimtai iteisintu geju santuokas, iš globos namu vaikus galetu isivaikinti gejai ir dar labiau sumažintu pencijas ir sumažintu motinystes pašalpas ka jau buvo padariusi?:ooo    ATSAKYTI
Iča 2019-05-15 16:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia tikrai klastuoja , nes kiekvieną kartą per televizoriu Nausėdą lenkiančių balsuotojų skaičius mažėja, o jos didėja , rinkimai pasibagę, kaip suprasti?  
Sigita 2019-05-15 02:18:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gitanai, mes su tavim. Sėkmės.   ATSAKYTI
Julija 2019-05-14 23:04:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Daugiau rinkimai koncervai nesuklastos   ATSAKYTI
Vladislovs iš Kretingos 2019-05-15 16:10:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jie turi savo technologijas , mums nesuprasti, suklastos , nes taip jau yra buvę rinkimuose, nes pradeda strigti kompiuteriai ir kažkaip pasimeta balsai to , ko nenori valstybės reguliuotojai  
Jurga 2019-05-14 23:02:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
GITANAI mes su tavimi.   ATSAKYTI
Jurga 2019-05-14 23:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tik uz Nauseda .VALIUO GITANAI.   ATSAKYTI
Nuomone 2019-05-14 18:29:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Galit cia nekurti samokslo teoriju, o as pasakysiu, kad rinkimuose reikia geru stebetoju, kurie labai ziuretu, kad nebutu klastos, stebetojai turi NE BALSUS SKAICIUOTI, o stebeti visa procesa, kad nebutu klaidu.    ATSAKYTI
Banga 2019-05-15 16:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip norėčiau į stebėtojus, net dabar matau , kas yra daroma  
Rasa 2019-05-16 11:44:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matosi, kad nežinot nei kas ką skaičiuoja, nei ką stebėtojai veikia. Juokinga net skaityti. O kad komisiją sudaro skirtingų partijų deleguoti nariai - irgi nežinot? Tai va: jie stebi vienas kitą ir tikrai neleis klastočių. Juolab, dabar tokie kruopšti protokolai, kad klastotės yra tik sąmokslų mėgėjų galvose :)  
R. 2019-05-14 18:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dabar jau viskas aišku. Tik Nausėda.   ATSAKYTI
Rinkėja 2019-05-14 17:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tik už Gitaną Nausėdą, reikia nepartinio žmogaus Lietuvai :)   ATSAKYTI
Petras 2019-05-14 17:31:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Taip  
Vėja 2019-05-14 16:54:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Man keista, kad lietuviai balsuoja už savo skriaudėjus... Lietuvai reikia naujo vėjo, naujo požiūrio į žmogų....    ATSAKYTI
Vidas 2019-05-14 16:46:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šimonytė Lietuvos nelaimė. Vėl mažintų pencijas ir kitas išmokas   ATSAKYTI
vijana 2019-05-15 16:21:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitą ji jau pasakė , jei bus reikalas , tai bus daroma , krizės atveju, o krizę juk galima dirbtinai sukurti  
oi 2019-05-14 16:42:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
cia jau barmalizmas   ATSAKYTI
amor 2019-05-14 16:29:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
garbaus amziaus vyriskis siandiena man tvirtino, kad tikrai laimes simonyte, nes visa tai vyksta pagal senelio lansbergio nurodymus   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Lietuva jau beveik mėnesį gyvena karantino sąlygomis, tačiau kiekvieną dieną šalyje daugėja sergančiųjų ir, deja, mirusiųjų nuo naujojo koronaviruso. Ar pasiekėme koronaviruso ...
Skaitytojas pasipiktino tuo, ką pamatė Kaune: „Gaila, kad žmonės nesupranta“ (nuotr. stop kadras)
Portalo tv3.lt redakciją pasiekė skaitytojo vaizdo įrašas iš Kauno. Vyras užfiksavo, kaip šeštadienį šalia Lampėdžių karjero stovėjo dešimtys automobilių. Pasak vyro, toje ...
Kuršių marios (nuotr. TV3)
Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl įtarimų, jog Klaipėdos jūrų uosto direkcija į Kuršių marias leido nuotekas su gyvsidabriu, rašo portalas lrt.lt. Tai portalui patvirtino ...
Dainius Gaižauskas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas valstietis Dainius Gaižauskas teigia nepažeidęs saviizoliacijos taisyklių, kai jo patarėja užsikrėtė ...
Vilniuje į šarvojimą žmonės renkasi ne tik su gėlėmis, bet ir respiratoriais (nuotr. stop kadras)
Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, dalinama šeštadienį iš Kinijos atskraidinta apsauginės aprangos siunta. Iš viso paskirstyta 238 tūkst. vienkartinių ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų