Kremliaus žiniasklaida: Lietuva renkasi Grybauskaitės „avatarus“

Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos patekimą į antrąjį Lietuvos prezidento rinkimų turą vadina „Grybauskaitės avatarų pergale“ ir prognozuoja savo skaitytojams, kad politika Rusijos atžvilgiu nesikeis.

Dviejų dešiniųjų politikų pergalė pirmajame Lietuvos prezidento rinkimų ture „Vesti“ buvo pažymėta straipsniu, kurio pavadinimas konstatuoja politikos Rusijos atžvilgiu pokyčių nebuvimą.

„Kas belaimėtų, santykiai su Rusija nesikeis“

„Kas bebūtų išrinktas prezidentu, politika Rusijos atžvilgiu nesikeis“, – teigiama „Vesti.ru“ darbuotojos Darijos Grigorovos straipsnyje.

I. Šimonytė čia pristatoma kaip „antroji D. Grybauskaitė“.

Rusams yra teigiama, kad I. Šimonytė ne tik ateina į valdžią palaikoma konservatorių partijos, kuri palaikė ir D. Grybauskaitę, bet ir retoriką, „ypač Rusijos atžvilgiu“, išlaikys tokią pačią. Pažymima, kad ši kandidatė turi didelę politinę patirtį – „užėmė finansų ministrės postą, buvo Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja“.

Apie G. Nausėdą rašoma, kad jis, nepaisant kandidatavimo kaip nepriklausomas kandidatas, „atstovauja tos pačios Tėvynės sąjungos – Krikščionių demokratų partijos interesus“.

„Lietuvos konservatorių partijos požiūris į Rusijos pozicijas užsienio politikoje yra itin neigiamas. Turint omenyje tai, kad būtent šie du kandidatai yra lenktynių lyderiai, ir jeigu kažkuris iš jų, ypač Šimonytė, taps šalies prezidentu, tai laukti kažkokių Lietuvos ir Rusijos santykių pokyčių visiškai nereiktų“, – „Vesti“ cituojamas politologas Vadimas Volovojus.

„Vesti.ru“ taip pat cituoja neįvardintus „rinkėjus prie rinkimų apylinkių“, kurie tariamai tvirtino, kad „su visais kaimynais reikia draugauti“, o „gynybos biudžeto didinimo niekas nenori, bet jeigu yra grėsmė iš Rytų, tai gal taip ir reikia“.

Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Vesti“ portale taip pat primenama, kad trečiąją vietą užėmęs dabartinis premjeras S. Skvernelis „savo valdymo pradžioje buvo pasisakęs už bent žemiausiame lygmenyje bendradarbiavimą su Rusija, tačiau sulaukęs aršios kritikos ir reitingų kritimo, greitai savo požiūrio atsisakė“.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2019-05-13 14:56:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas neūžauga KGBistas jau net savo avataru būti negali. Lietuva bent jau gali rinktis, o rusijos federacijos baudžiauninkai yra pasmerkti gyventi lupami puskvailių iš Lubiankos.
Atsakyti
-13

i
iha ha
2019-05-13 15:13:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
bezdekit ,maskoliai, tyliai ...
Atsakyti
-7

O
Ona
2019-05-13 18:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet ir mulkis esat...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų