Dėl smurto protrūkio Panevėžio mokykloje visuomenė prapliupo kategoriškais komentarais. Esą įstatymas vaikus gina tik nuo tėvų smurto, o tokiais atvejais kaip šis vaikai lieka neapsaugoti. Laidoje „Prieš srovę“ – pasipiktinusio tėvo pasakojimas, kaip smurtą mokykloje patyręs jo sūnus nesulaukė jokios pagalbos.

Egzekucija prasidėjo mokykloje vaikui sėdint ant palangės. Iš pradžių viskas atrodė kaip eilinis, nors gal kiek ir grubus paauglių pasistumdymas. Tačiau vėliau smurtaujantis moksleivis visų akivaizdoje kėsinosi numauti kitam vaikinui kelnes.

Pasekmės – lūžę kaulai, nes bandydamas sugauti smurtautojo koją vaikinas neišlaikė lygsvaros ir nugriuvo.

„Kai jis kėlėsi jam davė vieną smūgį į veidą su kumščiu ir pasekmės tokios, kad lūžo kaulai. Gerai, kad viskas laimingai baigėsi, kad neįsiliejo kraujas į smegenis“, – sako pasipiktinęs paauglio tėvas.

Jis piktinasi, jog po incidento nebuvo iškviesti medikai ir policija. Po sumušimų vaikas negalėjo kalbėti, o pagalbą kvietėsi parašydamas mamai trumpąją žinutę.

REKLAMA

„Atvažiavusi mama pamatė, jog yra veido deformacija, duobė kairiame skruostikaulyje. Jis nei išsižioti, nei valgyti, nei kalbėti nebegalėjo ir motina tada pirmiausiai jį nuvežė į Panevėžio ligoninę“, – tikina panevėžietis.

Tačiau didžiausias paradoksas šioje istorijoje yra tai, kad po moksleivio smurto iš mokyklos buvo pasiūlyta išeiti ne smurtautojui, o nukentėjusiam vaikinui.

Mokinių nufilmuotas smurto protrūkis:

„Varstau savivaldybės duris ir pagrindinis pasakymas yra ko čia vaikštai, pasiimk savo vaiką, jei kažkas nepatinka ir išsivesk iš mokyklos. Jis ir taip jau yra patyręs fizinį skausmą, moralinį pažeminimą ir dar turiu savo nukentėjusį vaiką žlugdyti nuvesdamas į kitą aplinką, į kitą mokyklą, kad jis dar didesnę traumą gautų“, – apmaudą lieja vaiko tėvas.

Mokyklos direktoriaus Broniaus Sadulos teigimu, mokykla darė viską, kad kaltieji būtų nubausti.

„Iš mokyklos sulaukė, reikėtų paklausti policijos, kodėl nepradėjo ikiteisminio tyrimo. Jis iš karto kitą dieną ir gailėjosi ir prisipažino viską. Kada jis atėjo į mokyklą, mokytojai jau žinojo visą faktą, viską prisipažino. Gerovės komisijai išsakė viską prie tėvų, nes buvo atėjusi mama ir skriaudiko, ir nukentėjusio. Manau, kad vaikas gailisi, ką padarė“, – su vaiko tėvu nesutinka B. Sadula.

Seimo narė Dovilė Šakalienė įsitikinusi, kad tėvas turi galimybę į teismą paduoti mokyklos direktorių ir prisiteisti kompensaciją.

„Nuo smurto vaikai turi būti apsaugoti visose aplinkose ir ugdymo įstaigose. Pagal įstatymus vaikas turi būti apsaugotas ir tikrai šioje vietoje labai liūdna matyti, kad įstatymų nežino ir tinkamai netaiko tie žmonės, kuriems mes patikime savo vaikų saugumą mokykloje“, – teigė D. Šakalienė.

REKLAMA

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė D. Šakalienė teigia, kad vaiko tėvui šiuo atveju reiktų pasikonsultuoti su advokatu ir kreiptis dėl žalos atlyginimo. Tačiau ne į skriaudiko tėvą, bet patį mokyklos direktorių. Anot jos, tik tokiu būdu mokykloje būtų ištaisyta padėtis ir užkirstas kelias tolimesniam smurtavimui.

„Įstatymiškai direktorius yra atsakingas už vaikų saugumą mokyklos patalpose ir įstatymas yra tėčio pusėje. Jeigu direktorius supras, kad jis yra atsakingas už to vaiko saugumą ir šioje vietoje jam bus aiškiai perduota žinia, kad jis yra tas asmuo, kuris atsako už šio vaiko sužalojimus. Jam gali grėsti civiline tvarka atsakomybė dėl moralinės ir patirtos sveikatai žalos atlyginimas, tada neabejoju, kad įsijungia žmonių motyvacija ir jie randa būdų, kaip tinkamai atlikti savo pareigas ir kaip apsaugoti savo mokykloje esančius vaikus“, – vaiko tėvui pataria D. Šakalienė.

Sumušto berniuko tėvas įsitikinęs, kad smurtautojas taip ir liks nenubaustas. Esą būdamas namuose ir net mokykloje jo sūnus sulaukė grasinančių smurtautojo žinučių.

Visą reportažą žiūrėkite:

Žemaitė
2019-02-24 11:45:48
Prie ko čia direktorius?Tėvams reikia gerai per strėnas praeiti su diržu,kad auklėtų savo aukselius.O tai auga banditai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vida 2019-05-22 14:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bet ir norėjimas numauti kelnes,tai didžiausia patyčios forma,ką veikė būdintys mokytojai,jei nesudraudė patyčių,štai ir pasekmės,o būtų užtekę tik sutramdyti kvailiojantį ir viskas būtų gerai   ATSAKYTI
Vida 2019-05-22 14:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
auga banditai,nes tėvai neturi teisių   ATSAKYTI
Ruta 2019-02-25 03:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš pati dirbau pedagoge, vaikai jau taip išnaglėję, kad pedagogus erzina "jei tu nedarysi taip ir taip, aš pasakysiu, kad mane skriaudei", panašus tėvų teroras prasideda ir namie. Vaikai liks vaikais, todėl jie visada bandys ribas. Sutinku, kad vaikų mušti negalima, bet sugalvoti kitas baudžiamąsias priemonės už nusikaltimus būtina, pvz.:
1. Viešuosius darbu (tarkime šluoti gatves) galima laisvai ir nuo 12 metų ir tokiu atveju tėvai sumokėtų 50 proc. žalos, o už vaiko darbą valstybė dar 50.
2. Už tokius nusikaltimus priverstinė tarnyba kariuomenėje. Galėtų būti įkurta kokia nepilnamečiu kuopa, su visa griežta disciplina ir visom bausmėm ir paskatinimams kaip suaugusiems. Girdėjau, kad tokiam išpindėjusiam jaunimėliui, kurie tik savo teises žino ir visai nesiskaito su aplinkiniais, padeda išmokti gyventi tarp žmonių. Tokiam, kaip šis istorijos "herojui" laaaabai pravestu tokios praktikos.
Šakalienės pasakymas "teisiškai neišprususi visuomenė"... Ponia gal pedagogiškai neišprusus, nes nesupranta, kokia žala daroma, kai visą atsakomybę neša tik 1 pusė. O šioje situacijoje nei direktorius, nei pedagogai prie kiekvieno vaiko nepastovės. Jei net kiekvienas vaikais turėtų po pedagogą, nelaimelį gali pasigauti ir už mokyklos ribų.    ATSAKYTI
Angelė 2019-02-24 22:47:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KALTI VISI: ir valdžia,kad priima idiotiškus įstatymus,gindami vaikus nuo tėvų ( nors kai kurie tėvai taipogi yra žiaurūs,įsiutę despotai).GALBŪT,valdžia išleistų įstatymą,griežtai, finansine bausme baustų tėvus už vaikų nepriežiūrą(policija, tokiose šeimose,privalėtų lankytis ir tikrinti ar toks vaikas vakarais namie ir pan.). Ir mokyklose,griežtai įvesti KELETO (ne vieno) mokytojų budėjimus. Pertraukų metu klasėse-kabinetuose privalėtų būti budintys mokiniai. GALBŪT! pamokų metu, PRIVALĖTŲ VISI MOKINIAI,savo mob.telefonus,prieš tai išjungus,padėti mokytojui ant stalo !!!. Įvesti mokyklose L.GRIEŽTĄ tvarką !!! ,tėvų finansinį baudžiamumą ! Vos ne panašiai buvo ir Kauno "Rasos" gimn. Dėkui Dievui,tikrai ne taip žiauriai. Tikrai,reikėtų bausti tėvus, (už jų vaikų chuliganizmą,net eilinį pastovų pamokų praleidinėjimą), kurie PRIVALĖTŲ apmokėti ir baudas už savo vaikų nepriežiūrą (1), atlyginti nuskriaustam,t.y. nukentėjusiam asmeniui už sutrikdytą fizinę ir psichologinę sveikatą. BAUSTI TĖVUS, nepaisant kur ir kuo tėvas(-i) bedirbtų. Taipogi ir švietimo sist.dirbantys žmonės (mokyklose, šviet. skyriuose) PRIVALĖTŲ dirbti sąžiningai ir nedangstyti nusikaltėlių,nei vaikų,nei tėvų. Tikrai auga potencialūs nusikaltėliai, "viską galintys" banditai. Panašiai bus,kaip vakaruose. PRIVALO BŪTI L.GRIEŽTA PRIEŽIŪRA,ATSAKOMYBĖ,KONTROLĖ,BAUDŽIAMUMAS.   ATSAKYTI
MARIJA 2019-06-16 13:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KALTAS OKUPANTAS SU GESTAPĘ  
Reiketu 2019-02-24 21:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paviesinti smurtautojo pavarde, ir tevo pareigas jei jau direktorius taip gina. O gal dar paaiskes kad tevas kandidatas i miesto taryba ?   ATSAKYTI
Agnė 2019-02-24 18:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik duoti į teismą ne tik mokyklos direktorių, bet ir to para.zi.to tėvus. Kai susimokės už savo neauklėto vaiko poelgius, kitą kartą gerai pagalvos, ar verta kažką žeminti ar mušti.   ATSAKYTI
Vilmute 2019-06-13 21:27:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Agne tikiuisi vaiku neturite,nes tokie pasiūlymai jums gali grįžti atgal....Kas ant liežuvio tą ir pliurpiat.Bliamba nane siutina Tokios ,greičiausiai vaikų neturinčios,ar auginusios tais laikais kai vakui galéjai diržiuko duot,tuomet vaikai buvo vaikais,gerbė suaugusius,ir vieni kitus bent każkiek.  
Ale va 2019-02-24 15:14:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paaugliai chuliganavoja, kai juos pridengia ,o nebaudžia tėvai. Mokykla yra atsakinga už vaikų saugumą. Mokytojai turi budėti per petraukas koridoriuose ir klasėse. Už vaiko sužalojimą tėvas prisiteis iš mokyklos.   ATSAKYTI
Vita 2019-02-24 14:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai smagu smurtauti niekada nebūsi nubaustas visada bus kaltas kitas
Vita   ATSAKYTI
normalus 2019-02-24 13:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tas direktorius. mokiausi, zinau. debiliski istatymai ir shakaline gryba pjauna. tokiu atveju, tai "policijos" reikalas turetu but   ATSAKYTI
---' 2019-02-24 15:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai ko tos policijos nekviete direktoriud? Ko greitosios nekviete? Kodek mokyklose seseles pareigos panaikintos?  
Žemaitė 2019-02-24 13:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad mes užaugom normalūs,ar čia direktoriaus nuopelnas?Tiesiog turėjom gerus tėvus, o dabar visi š...mala,tipo mokykla kalta
.Labai smagu kažkam numesti savo kaltę.   ATSAKYTI
Jevropa 2019-02-24 13:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sadistas nekaltas,tevai ne,bet dirikas!...sakaliene seja xaosa,nuo kaltininkui duoda zalia sviesa   ATSAKYTI
2019-02-24 12:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
D.ŠAKALIENE - TIK ATLYGIS IR PINIGAI !!! O KAIP NUO TO PASIDARYS LENGVIAU NUKENTEJUSIAM , KAIP ŠĮ INCIDENTA IŠTRINTI IŠ ŠIRDIES - NIEKADA. MOKYKLOJE IVYKO - MOKYKLA ATSAKO- TEGU MOKYTOJAI MAŽIAU STEIKUOJA , O IR PANASU NETOLI TENUEJO JIE KAIP IR VAIKAI ZINO SAVO TEISES , BET PAREIGU NEBERA. NE TIK PRASTAI MOKINA bet pinigu duokit.....Anksciau mokytojai i savo pareiga ziurejo kitaip , o dabar viskas pro pirstus.Aš savo mokytojam tariu dideli AČIŪ , NES JIE DAVE DAUG IR NEREIKEJO VIENIEMS KITU SPARDYTI...NUSTOKIT ZYSTI - DIRBKITE O TADA IR UŹMOKESTI GAUSIT TOKI KOKI NUSIPELNET. LABAI JAU GRAZIAI LAVIRUOJAT - VIENAS NEKLAUSO - KALTI VISI IR NEDESTAU NAUJOS TEMOS VINIOKITES PATYS PASIRINKOT GERA TAKTIKA. DIREKTORIU - MEST LAUKAN !!!
   ATSAKYTI
Žemaitė 2019-02-24 13:21:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip juos auklėti mokytojams,jeigu net subarti negalima?Tegu tėvai pajudina savo subines.  
InfoNu - Zoekresultaten: Zoek in 101.584 2019-02-24 12:15:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ask.com - Quelle est votre question?
   ATSAKYTI
Zita 2019-02-24 11:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nubausti kaltus , būtinai reikia. Smurtautojas auga tikras sadistas.Tėveliai susimastykit kas jam blogai namuose....   ATSAKYTI
Rutuliukas 2019-02-24 21:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ateis laikas, kaip patys tėvai nuo savo vaiko kentės. Reikėtų tokį vaikutį dabar į nepilnamečių koloniją tupdyti, jei tokios dar yra. Sadistas  
Lietuvis 2019-02-24 11:52:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nukentėjusiojo tėvas turi paduoti į teismą smurtautojo tėvą, prie ko čia direktorius?   ATSAKYTI
Zmogus 2019-02-24 15:14:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kad mokytojai neiskviete greitosios kas kaltas?  
Paul 2019-02-24 16:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie to, kad vaikas laiką leidžia mokykloje, už tvarką ir saugumo ten atsakingas direktorius.   
Žemaitė 2019-02-24 11:51:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikėtų nustatyti baudas tėvams,kurių vaikai smurtauja.Tegu auklėja savo parazitus,nes kiekviena mamytė galvoja-čia ne mano vaikelis,jis angeliukas.O tie angeliukai laužo kaulus.Geras žmogus prasideda nuo geros šeimos,mokykla yra tik priedas   ATSAKYTI
STANISLOVAS 2019-02-24 11:48:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visa bėda dėl to, kad D.Šakalienės įstatymo pagrindu tėvams yra atimusi teisė auklėti savo vaikus. Kiekvienas vaikas gali bent kokiu laiku apskųsti savo tėvus D.Šakalienės įstatymu. Šioje situacijoje turėtu atsakyti ne mokyklos direktorius, o pati D.Šakalienė. Ją kaip netinkamą seimo narę seniai reikėjo lšvyti iš šių pareigų šunims šėko pjauti. Būdama seime ji labai daug vaikų tėvams pridarė skriaudos ir už tai turėtu būt teisima.   ATSAKYTI
Žemaitė 2019-02-24 11:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Prie ko čia direktorius?Tėvams reikia gerai per strėnas praeiti su diržu,kad auklėtų savo aukselius.O tai auga banditai   ATSAKYTI
Žemaitė 2019-02-24 11:33:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Susodinti į kolonijas tuos parazitus.Ar ne per daug laisvių duota vaikams?O mokytojai išvis nebeturi teisių.Greit jie kaip Amerikpj ateis su šautuvais.Tėveliai,auklėkit savo vaikus,ir negalvokit-mano tai angeliukas,nes taip nėra.   ATSAKYTI
zt 2019-02-24 11:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
...Gailisi, bet siuntineja grasinancias zinutes.Idomiai .   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)
Prezidentas Gitanas Nausėda yra atviras dialogui su Baltarusija, tačiau neperžengs raudonųjų linijų ir nedarys nuolaidų Minskui dėl Astravo atominės elektrinės ir žmogaus ...
Asociatyvi (nuotr. Organizatorių)
Už didesnių plastiko maišelių dalinimą nemokamai prekybininkus siūloma bausti tūkstantinėmis baudomis. Seimas antradienį priėmė svarstyti tai numatančias Aplinkos apsaugos ...
Lietuvos bankas Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Lietuvos banko (LB) Priežiūros tarnybos, prižiūrinčios  finansų įstaigas, vadove ketinama skirti centrinio banko valdybos nario Mariaus Jurgilo patarėją Jakateriną ...
Atostogos (nuotr. stop kadras)
Revoliucinė idėja: jeigu jai bus pritarta – Lietuvoje neliks atostoginių. Tokį siūlymą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikia valdininkai. Jie siūlo atostogoms ...
Temidė (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) antradienį galutinai išteisino smurtu prieš pradinuką kaltintą Šiaulių progimnazijos mokytoją. LAT pranešė, kad teisėjų kolegija ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų