Prekybininkai pyksta: lyginamos ne tos kainos

Į Žemės ūkio ministeriją jau plūsta prekybininkų skundai dėl internete paskelbtų būtiniausių maisto prekių iš pagrindinių šalies prekybos centrų kainų palyginimo. Verslininkai skundžiasi, kad skelbiamos kainos daug didesnės, nei prekės iš tikrųjų kainuoja lentynose.

parduotuvėje (nuotr. Fotodiena/Arnas Strumila)  (nuotr. Fotodiena.lt)
62

Ministras Giedrius Surplys žada duomenis taisyti, jei sulauks nepaneigiamų įrodymų ir viliasi, kad užuot vertę žmones medžioti akcijas, kainas išties ims mažinti.

Prie parduotuvės Vilniuje kalbinti žmonės sako nesitikrinę kainų naujajame ministerijos tinklapyje. Žmonės abejoja, ar viena tokia priemonė privers prekybininkus mažinti antkainius.

(62 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasižvalgykite po parduotuves

Žemės ūkio ministerija šią savaitę atnaujino specialų tinklapį, pavadintą produktųkainos.lt.

„Dar nežiūrėjau, aišku, žiūrėsiu, įdomu. Skirtingos kainos, jei užeini „Rimi“, „Maxima“, „Ik“. Skiriasi kainos, žmonės ieško, kur pigiau“, – sakė pirkėja.

„Kaip man tokiam, žiūriu, kur pigiau. Kainos labai skirtingos visur. Kiekvienoj parduotuvėj ta pati prekė – skirtingos kainos“, – pasakojo vilnietis.

O štai prekybininkai jau pažiūrėjo į tinklapyje „Produktų kainos“ skelbiamus duomenis. Ir, pavyzdžiui, tinklo „Norfa“ vadovai liko šokiruoti. Jie piktinasi, esą tinklapyje valdininkai beveik pusę kainų surašė daug didesnes nei jos yra parduotuvėse. „Norfa“ reikalauja duomenis taisyti.

„Pirmasis kainų skelbėjų blynas yra prisvilęs. Net 40 proc. paskelbtų produktų kainų yra neteisingos. Reiškia, skelbėjams trūksta atidumo dirbant savo darbą. Kreipėmės į juos raštu prašydami ištaisyti klaidas.

REKLAMA

Toks kainų skelbimas nepaskelbiant nei produkto „brando“, nei kokybės, maistinės vertės, yra netikslingas. Tai tas pats, kas paskelbti vidutinę ligonių temperatūrą ligoninėje“, – tikino „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis.

Žemės ūkio ministro tokia prekybininkų reakcija nenustebino. Esą tam ir yra skirtas tinklapis, kad prekybininkai jame pasilygintų kainas ir jas nuleistų.

„Jei atsiranda prekybos tinklų pastebėjimai, kad kai kurios kainos netiksliai užfiksuotos, ačiū, mes pažiūrėsime dar kartą, įvertinę pakoreguosime, jei padarėme klaidą“, – pabrėžė Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Ministerijai pavaldaus Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro darbuotojai, pasak ministro, praėjusią savaitę patys turėjo vaikščioti po penkių prekybos tinklų parduotuves Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Alytuje.

Vidutinė mažiausia kiekvieno produkto kaina tam tikrame tinkle nustatyta panaudojant skirtingų miestų tinklo parduotuvėse rastas tris pigiausias prekes.

„Mūsų priemonė produktukainos.lt, manau, prisidės prie to, kad prekybos tinklai galės akivaizdžiau pasižiūrėti vienas į kito lentynas, jei ten pigiau, gal sumažinti kainą ir savo lentynose“, – teigė ministras.

Tokių drastiškų kainų skirtumų kaip „Norfoje“ neaptikę kiti prekybos tinklai, paskelbtus duomenis dar analizuoja.

„Paskelbti pirmos savaitės rezultatai, matome, kad kai kur yra neatitikimų. Bet tai normalu pradžioje. Bendraujame su ŽŪM atstovais, jie greitai reaguoja, darome korekcijas, kad tas informavimas būtų tikslus, objektyvus, neklaidinantis“, – nurodė prekybos tinklų atstovas Laurynas Vilimas.

REKLAMA

O štai kainų stebėjimo srityje jau keletą metų dirbantys verslininkai naujausią valdininkų projektą ragina tobulinti.


Rašyti komentarą...
j
jurate.
2019-01-04 16:08:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka jus sakot valdze nori zmonem padet juokaujat----- jie tik sau i kisenes krauna.valdziai zmones yra naplivat./ mes valdzia turim tragedija,jie savimilei mato tik save,o del zmoniu nieko gero nedaro.paziurekit kaip viska uzbrangino.as be zodziu.
Atsakyti
0

A
As
2019-01-04 16:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nx skaityt stum savo durniu ijunge ir vieni ir kiti
Atsakyti
0

j
jurate.
2019-01-04 16:26:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
reklamuoja akcija.o velnias kur ta akcija.o jie ka daro pakele kaina o poto truputi pamazina ir raso atpiginta.blefas.plauna zmonems prota.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų