Protestas Vilniuje (Fotodiena/Vilius Jurgelevičius )

Protestas Vilniuje (Fotodiena/Vilius Jurgelevičius )

Maždaug 6 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko į protesto akciją Vilniuje reikalauti sparčiau kelti algas mokytojams.

Demonstracijos dalyviai susikibo į gyvą grandinę sostinės Gedimino prospekte, reikšdami solidarumą streikuojantiems pedagogams.

Vėliau minia susirinko protestuoti prie Vyriausybės, daug mitingo dalyvių skambino varpeliais, laikė valdžią kritikuojančius plakatus, Lietuvos vėliavas.

Aktyvisto Andriaus Tapino suburtos profesinės sąjungos sako, kad papildomų lėšų mokytojams galima rasti atšaukus mokesčių reformą, kuri mažina darbo apmokestinimą.

„Mes norime labai paprastų dalykų – mes norime tik kad būtų mažiau vaikų klasėse, tik vieno euro prie valandinio įkainio, mes norime, kad nebūtų pamiršti ikimokyklinukai, mes norime tik teisingos apmokėjimo sistemos. Ar tai nerealūs dalykai?“, – mitinge sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

REKLAMA

„Visų prašau susitelkime ir iškelkime mokytojo vardą aukščiau politinių intrigų“, – kalbėjo jis.

Sociologė Rūta Žiliukaitė sakė, kad Lietuvos mokesčių sistema neužtikrina tinkamo švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros, socialinės apsaugos finansavimo.

„Turime susitarti ir galų gale įgyvendinti tokią mokestinę sistemą, kuri užtikrintų tvarią viešojo sektoriaus raidą. Šiuo metu mokestinė sistema to negarantuoja“, – teigė ji.

„Turime palaikyti mokytojus, kurie dirba labai sunkų darbą ir gauna minimalius atlyginimus“, – BNS sakė į mitingą atėjęs choro dirigentas ir pedagogas Kastytis Barisas.

Dvyliktokas Simonas iš Telšių sako, kad į demonstraciją atvyko išgirdęs apie protesto akciją iš istorijos mokytojos.

„Mano mama irgi yra mokytoja. Man atrodo, kad situacija yra neteisinga, o turi kalbėti ne tik tie, kurie nuskriausti, bet ir kiti, kad balsas būtų geriau išgirstas“, – BNS sakė vaikinas.

Į minią kreipęsis Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius sakė, kad mokytojų etatinis apmokėjimas „išvirto į parodiją, nes didžioji dalis mokytojų ne tik kad neturi etato, bet pagal esamą sistemą ir negali jo turėti“.

Pasak jo, valdžia neatsakingai švaisto švietimo lėšas, o naujoji tvarka supriešino mokytojus ir mokyklas. Jis kvietė laikinai atšaukti reformą ir padidinti atlyginimo koeficientus už pamokų vedimą.

REKLAMA

Kai kurie mitingo dalyviai reikalavo geriau finansuoti ir kitas viešojo sektoriaus sritis.

Vyriausybė reikalavimus atmeta kaip nepagrįstus ir sako, kad darbo mokesčių mažinimas leis padidinti pajamas tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbuotojams.

„Bet kokia teisėta pilietinio protesto forma yra sveikintina. Ne tik girdime, bet ir darome viską, kad visos visuomenės grupės jaustų didėjančias pajamas, už darbą būtų sąžiningai atlyginama, valstybėje neliktų užmirštų žmonių“, – pranešime spaudai šeštadienį sakė premjeras Saulius Skvernelis.

„Turime subalansuoti sprendimus, kad jų naudą pajustų visi. Kitą savaitę dar kartą susitinku su profesinėmis sąjungomis ir ieškosime papildomų bendrų sprendimų, kaip tai padaryti”, – teigė jis.

Švietimo ministerijos duomenimis, šiuo metu vidutinis mokytojo atlyginimas siekia 934 eurus prieš mokesčius.

Vyriausybė teigia, kad pagal jos planus nuo kito rugsėjo mokytojų atlyginimai vidutiniškai turėtų didėti 9 proc. lyginant su šiais mokslo metais. Streikuojantys mokytojai reikalauja algas kelti penktadaliu nuo sausio.

Kai kurie ekonomistai teigia, kad pagrindinė švietimo problema yra neefektyvus lėšų panaudojimas – daug pinigų atitenka ne mokytojų algoms, o pustuščių mokyklų išlaikymui ir perteklinių institucijų valdymui.

REKLAMA

Policijos teigimu, mitinge dalyvavo apie 6 tūkst. žmonių, renginys praėjo be didesnių incidentų.

Seimas kitų metų biudžetą numato priimti antradienį.

Daugiau kaip 40 Lietuvos profesinių sąjungų skelbė palaikymą mokytojams ir rengė masinę protesto akciją „Paskutinis skambutis“.  Vyriausybės duomenimis, penktadienį streikavo 1115 pedagogų – tai sudaro 2,5 proc. visų pedagogų. Vyriausybė reikalavimus atmeta kaip nepagrįstus ir teigia, kad kitų metų biudžetas ir darbo apmokestinimą mažinanti reforma leis padidinti pajamas tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbuotojams.

Mitingos žemėlapis (tv3.lt fotomontažas)

Mitingos žemėlapis (tv3.lt fotomontažas)

Premjeras perspėjo, kad biudžeto priėmimo sužlugdymas sukeltų chaosą. Vidaus reikalų ministras mitingo išvakarėse paragino mitingo dalyvius laikytis rimties. Dėl mitingo nuo 13 iki 17 val. bus draudžiamas eismas Gedimino prospektu nuo Vilniaus gatvės iki Katedros.

Kviečia dalyvauti - „Paskutiniame skambutyje“

Renginio "Facebook" puslapyje rašoma, kad 14 valanda gyva žmonių grandine bus susikabinama rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos, pravingiuodami ir pro didžiąją dalį kitų ministerijų, o po to bus einama link Vyriausybės, kur bus išdėstyti trys esminiai, su profesinėmis sąjungomis suderinti, reikalavimai:

REKLAMA

⦿ Stabdyti gruodžio 11 dieną numatytą valstybės biudžeto priėmimą, atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas perskirstyti ir atrasti lėšų mokytojų atlyginimams pakelti;

⦿ Sudėlioti aiškias datas, kaip bus vykdomos derybos su mokytojų profesinėmis sąjungomis;

⦿ Profesinių sąjungų nuomone mokesčių reforma yra žalinga Lietuvos viešajam sektoriui ir turėtų būti stabdoma. Profesinės sąjungos mano, kad premjero pasiūlytas derybų grupės modelis dėl viešojo sektoriaus yra skubotas ir neefektyvus.

Profesinės sąjungos reikalauja, kad deryboms šiais klausimais vadovautų iki Naujųjų metų sudarytas komitetas iš kompetentingų ekonomikos ekspertų, profesinių sąjungų atstovų, visuomenės veikėjų ir kitų suinteresuotų asmenų.

Protesto rengėjai taip pat ragina būti budriems ir drausmingiems, rinktis, į kurį sektorių ateiti, o ten jau savanoriai paskirstys, kad išsidėstymas būtų tolygus. Eitynės ir susikibimas rankomis vyks ant šaligatvių, kad nebūtų sutrikdytas eismas. Eismas bus uždarytas 14:15 – 14:20.

Raginama nepasiduoti provokacijoms ir pastebėjus bet kokius viešosios tvarkos pažeidimus fiksuoti (filmuoti, fotografuoti) ir nedelsiant pranešti policijai.

Jolanta
2018-12-09 14:05:15
Kada bus protestas prieš ginklavimąsi?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gairės:  streikas, mitingas, protestas
mantas 2018-12-10 07:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žiūriu ir nesuprantu, per kvailas matyt esu, bet keista galvoti, jog jei 141 žmogus Seime gautų 400eur, tai tas algos skirtumas kompensuotų 2.8 milijono gyventojų, taip gautumėm 3eur didesnes algas, išmokas, pensijas ir pan. Biudžetas yra orientuotas į visas grupes, todėl atsakingai jį palaikau ir griežtai atsisakau palaikyti mokytojus. Šiais metais numatyta didžiausia suma švietimui beveik 200milijonų, iš kurių daugiausia bus skiriama būtent mokytojų algoms ir tai nebus 49m milijonai, bus daugiau, tai šioje vietoje nesuprantu kas jiems dar negerai? Juk algos kils, ar tikrai Kremliaus ruporai ten susirinkę? tikrai keista.   ATSAKYTI
Arunas 2018-12-09 22:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Seimo narys gauna tukstancius pensininkai invalidai po pora simtu kokiam blyn lygybe   ATSAKYTI
nuomone 2018-12-09 22:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar tiesa, kad nuoma už Klaipėdos suskystintų dujų terminalą INDEPENDENCE yra mokama ne Norvegijai, o privačiai kompanijai į ofšorines sąskaitas? 2. Ar tiesa, kad iki sutarties pasibaigimo 2024 metų termino, Lietuva nuomos mokęsčių pavidalu bus sumokėjusi dvigubą suskystintų dujų terminalo kainą? ATSAKYMAI: 1. Taip, tiesa. Terminalo savininkas yra Norvegijoje registruota įmonė „Leif Höegh & Co“, tačiau 10 metų trukmės terminalo nuomos sutartis yra sudaryta su šios įmonės padaliniu „Höegh LNG Partners LP“, kuris yra registruotas adresu: Wessex House, 5th Floor 45 Reid Street Hamilton HM 12 Bermuda (Kaip atrodo pastatas galite pamatyti čia: goo.gl/maps/U2o2s6Uanz82 ) 2. Taip, tiesa. Laivo kaina: ~330 mln. USD ( www ship-technology com ). Pagal 10 metų trukmės nuomos sutartį, „Klaipėdos nafta“ (72% akcijų priklauso valstybei) įmonei, registruotai Bermudų mokesčių rojuje, moka ~116 tūkst.€ kasdien (viso terminalo kaštai sudaro 189.000 USD kasdien – www naturalgasworld com

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lopata-atrodome-lyg-tapome-prezidentine-respublika-ir-tai-mus-silpnina.d?id=79795083&com=1®=0&s=2&no=20
   ATSAKYTI
Mokinė 2018-12-09 17:44:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kur buvo tie vargsai mokytojai kai konservai vadovavo, tada tai tylėjo pinigu uzteko. Mokytojai kelkite savo kvalifikacija, patys mokinkites tobulekite, kad galetumet naujoviskai mokinti vaikus    ATSAKYTI
Lėja 2018-12-09 18:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kokia gudri mokinė!Kalbi,kaip sena komunistė!  
28 2018-12-10 01:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip pat streikavom , Slubuoja atmitis, ar uz karbauski dar neagitavai?..  
Amdrius 2018-12-09 16:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Sumazinkite Seimo nariu skaiciu dvigubai, tuo paciu nubraukdami pinigus ju kanceliarinems islaidoms. Plius - sumazinkite ministeriju skaiciu 3 kartus, o jose "dirbanciu" valdziazmogiu palikite max 1/20. Ir pagaliau baikite serti partijas is biudzeto. Viskas. Tik tiek tereikia, kad mokytoju algos pakiltu 7 kartus, o pencijos - dvigubai!   ATSAKYTI
Pilietis 2018-12-09 15:55:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Lrte ale visuomeninis transliuotojas nei vienu kanalu netransliuoja mitingo siuo metu vykstancio Vilniuje. Radau tiesiogine tik tv3.lt internetiniame puslapyje. Visi kiti pilnai ignoruoja mokytoju mitinga. Geda visoms komerxinems ir ale nepriklausomiems tv kanalams ir televizijoms! Geda! Skverneli, mes gyvename ne policinej valstybej, neblokuokit informacijos nuo Lietuvos zmoniu!   ATSAKYTI
asilo galva 2018-12-09 17:02:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
visa mg baltic media triubija apie ta mitinga. O kur jie buvo, kai issigande tevai pries kuri laika mitingavo,budami dvigubai didesne grupe?  
nuomone 2018-12-09 22:13:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tv3 priklauso B.koncernui .Uz tai siuose kanalose rodoma kad konservatoriai kurie naikina LT nuo pirmu dienu yra sventi o kiti nevykeliai. Klausimas ar tiesa, kad nuoma už Klaipėdos suskystintų dujų terminalą INDEPENDENCE yra mokama ne Norvegijai, o privačiai kompanijai į ofšorines sąskaitas? 2. Ar tiesa, kad iki sutarties pasibaigimo 2024 metų termino, Lietuva nuomos mokęsčių pavidalu bus sumokėjusi dvigubą suskystintų dujų terminalo kainą? ATSAKYMAI: 1. Taip, tiesa. Terminalo savininkas yra Norvegijoje registruota įmonė „Leif Höegh & Co“, tačiau 10 metų trukmės terminalo nuomos sutartis yra sudaryta su šios įmonės padaliniu „Höegh LNG Partners LP“, kuris yra registruotas adresu: Wessex House, 5th Floor 45 Reid Street Hamilton HM 12 Bermuda (Kaip atrodo pastatas galite pamatyti čia: goo.gl/maps/U2o2s6Uanz82 ) 2. Taip, tiesa. Laivo kaina: ~330 mln. USD ( www ship-technology com ). Pagal 10 metų trukmės nuomos sutartį, „Klaipėdos nafta“ (72% akcijų priklauso valstybei) įmonei, registruotai Bermudų mokesčių rojuje, moka ~116 tūkst.€ kasdien (viso terminalo kaštai sudaro 189.000 USD kasdien – www naturalgasworld com

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lopata-atrodome-lyg-tapome-prezidentine-respublika-ir-tai-mus-silpnina.d?id=79795083&com=1®=0&s=2&no=20
  
juozas 2018-12-09 15:52:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
mokytojai apie puse metu dirba per metus,nori dideles algos   ATSAKYTI
Gintas 2018-12-09 15:31:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Labai įdomu .kas finansavo ,tikrai ne Tapinas .   ATSAKYTI
Saulė 2018-12-09 14:57:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Mokytojai gerbentys save ir savo mokinius,tokio sakyčiau chuliganiško pavyzdžio(laipioti pro langą, ignoruoti derybas ir t.t.) nerodytų.Streikuoja tik 2,5%, tai atėję į mokyklą atsitiktinai ir jie nori tik gerą atlyginimą gauti,mokinių tėvai samdo koorepetitorius.   ATSAKYTI
Lola 2018-12-09 17:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei vaikas negabus-jo neįmanoma išmokyti per pamoką,juk ten 25 kiti mokiniai.Ar manai,kad tik tavo vaikas svarbus?  
Ar 2018-12-09 14:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
jie nieko gero neišmoko, kad mažai gauna, ar mažai gauna, kad nieko neišmoko ?   ATSAKYTI
ApeLsinas 2018-12-09 14:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
išėjo pasivaikščiot juokiasi, mat oras puikus galvas išsivėdins galės vėl dirbti.   ATSAKYTI
Mimi 2018-12-09 17:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai tikėjaisi ,kad verks?  
Jonas 2018-12-09 14:34:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
labai linksmi mokytojai, pasipuošę matyt labai gerai gyvena.   ATSAKYTI
Petras 2018-12-09 14:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Teisinėje Marijos žemėje to nebūtų.Gal pati valstybė tapo nebeteisine ir ar ji buvo teisinė? Klausimą aš taip keliu , kaip išsūkį?   ATSAKYTI
Laimis 2018-12-09 14:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Tegul važiuoja į Vokietiją seneliams sauskelnes keisti daugiau mokytojai uždirbs, nereikės reikalauti valdžios pakelti atlyginimo    ATSAKYTI
Blogiau ne mokytojams - o jums 2018-12-09 16:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kas jus žalius kolūkiečius ir jūsų vaikus mokys, jei visi išvažiuos? Mokytojas - žmogus išsilavinės, kalbų moka, niekur nepražus, net sauskelnes keisdamas svetur sugebės orumą išsaugoti - o ką darysit jūs, kolūkinių komuniagų ainiai - kalbų nemokat,tik rusų, išsilavinimas sovietinis, akiratis siauras, kultūrinis išsilavinimas - sovietinių agitbrigadų lygio. Kas jūsų vaikus anūkus mokys? Bambalinis rinkėjas?   
dalyvaukit butinai 2018-12-09 14:21:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
siandien paluckas viesai su Broileriu laiziaka kirs   ATSAKYTI
neeis 2018-12-09 14:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
gejai, atsisake. Salasubines net per odinius drabuziukus   ATSAKYTI
egidijusss 2018-12-09 14:07:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Dar vienas geju paradas? Labai jau smirdi koncervais   ATSAKYTI
Jonas 2018-12-09 14:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Teisingai pasakyta  
Jolanta 2018-12-09 14:05:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kada bus protestas prieš ginklavimąsi?    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Gynybos ekspertas sužavėtas: merginas šaukti į kariuomenę – puikus sumanymas
DABAR RODOMA
Gynybos ekspertas sužavėtas: merginas šaukti į kariuomenę – puikus sumanymas
DABAR RODOMA
Kruvinos Velykos Panevėžyje: mirus porai 13-metė liko našlaite
DABAR RODOMA
Tragiškos Velykos turistų rojuje: žuvo 215 žmonės, nugriaudėjo aštuoni sprogimai
DABAR RODOMA
Gedimino kalnas – pinigus ryjanti vieta: reikalauja daugiau
DABAR RODOMA
Aiškėja tikroji motociklininko žūties priežastis
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Meschino ruoštos velykinės vaišės supykino Jankevičių
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
Pateko į aferisto pinkles: patikli kaunietė prarado 4 kambarių butą
REKLAMA
Panevėžio komisariate – netikėtas svečias: užklydo ožys Vasia (nuotr. stop kadras)
Panevėžio pareigūnams įkliuvo retas svečias. Į komisariatą netikėtai užklydus ožiui, pabėgėlį teko areštuoti, tiesa, trumpam, kol atsirado raguočio šeimininkas. Pasirodo, ožys ...
Volodymyras Zelenskis (nuotr. SCANPIX)
Išrinktasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė Lietuvos tęsti paramą Kijevui. „Galbūt praverstų pagalba tarptautiniame lygmenyje, ką Lietuva ir daro dėl ...
A. Juozaitis pristatė savo programą (nuotr. Fotodiena.lt)
Ketvirtadienį per nacionalinę televiziją rengiamuose debatuose kandidatai į Lietuvos prezidentus diskutuoja apie teisingumą ir kovą su korupcija. Tiesa, filosofo Arvydo ...
Mokiniai išsigandę – žalčių būriai rangosi mokyklos patalpose (nuotr. stop kadras)
Vilniaus rajono Sudervės miestelyje – žalčių antplūdis. Ypač daug geltonausių Marijano Zdiechovskio pagrindinėje mokykloje. Saulėtą dieną vienoje vietoje mokytojai ir vaikai ...
Europos Parlamento reklama (nuotr. stop kadras)
Artėjant rinkimams, Europos Parlamentas internete pristatė naują reklamą, raginančią rinkėjus nelikti abejingus ir gegužės pabaigoje skirti balsą, renkant savo atstovus Europos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų