Gentvilas drąsiai rėžė, ką mano apie liberalų ateitį

Keliems skyriams apsisprendus savivaldos rinkimuose dalyvauti su komitetais, partija neišsivaikšto ir turi tapti liberalia alternatyva „valstiečiams“, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

„Laukiu tos dienos, kai baigsis kandidatų į savivaldos rinkimus sąrašų kėlimas ir pamatysime, kokia yra situacija Liberalų sąjūdyje. Mano manymu, ji yra sudėtinga, tačiau neveda į jokią katastrofą, o veda į rinkimų kampaniją, kurios metu mes parodysime, kad esame ta liberali alternatyva antidemokratiniams valdymo metodams, kuriuos šiandien matome visoje Lietuvoje“, – šeštadienį Kaune vykstančiame sąjūdžio tarybos posėdyje kalbėjo E. Gentvilas.

Jis pripažino, kad liberalams esamas laikotarpis yra sudėtingas, tačiau teigė, kad esama politinė situacija yra palanki laisvės ir liberalumo vertybes propaguojančiai partijai.

„Jei kam buvo neaišku, kam reikalingi liberalai, kas tas liberalizmas, kas tas laisvas žmogus (...), tai šis valdžios siautėjimas, turiu galvoje „Valstiečių ir žaliųjų“ atėjimas, jis labai ryškiai parodo, kokia yra alternatyva“, – kalbėjo liberalų vadovas.

Kalbėdamas apie situaciją partijos skyriuose, jis teigė, kad kaip rinkimų komitetai savivaldos rinkimuose nusprendė dalyvauti tik keli skyriai ir ragino likusiuosius aktyviai kelti partinius sąrašus savivaldos rinkimuose.

Jis taip pat konstatavo, kad Vilniaus skyriuje įvyko skilimas.

„Pats skyrius nusprendė, kad eisime komitetu, tačiau neužsitikrino viso skyriaus palaikymo. Traktuoju, kad įvyko skyriaus skilimas“, – sakė E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio valdyba prieš savaitę panaikino Vilniaus miesto skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu.

Sostinės liberalams nurodyta iki spalio 31 dienos persvarstyti savo praėjusios savaitės nutarimą, tačiau jis nėra šaukiamas.

REKLAMA

Į tarybos posėdžio darbotvarkę buvo siūlyta įtraukti Vilniaus liberalų parengtą rezoliuciją, tačiau pritrūkus vieno balso, ji į darbotvarkę nepateko.

Šioje rezoliucijoje siūloma raginti „sutelkti liberalią darbotvarkę atstovaujančius politikus 2019 metų savivaldybių rinkimams ne tik po Liberalų sąjūdžio vėliava, bet ir platesnės bendruomenės formatu“.

Sostinės meras Remigijus Šimašus teigė, kad liberalai turėtų susitelkti ne į smulkmenas, o į visai Lietuvai svarbius procesus.

„Neturėtume užsišnekėti mažuose dalykuose, turėtume kalbėti apie didelius dalykus. O dideli dalykai yra tai, kad Lietuva išgyvena rimtą iššūkį, rimtą lūžį – čia Eugenijus buvo visiškai teisus“, – pripažino R. Šimašius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų