G. Nausėda sieks tapti Lietuvos prezidentu (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

G. Nausėda sieks tapti Lietuvos prezidentu (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vienas prezidento rinkimų favoritų Gitanas Nausėda vardija ne tik savo silpnąsias ir stipriąsias puses. Buvęs ekonomistas atrado klaidų ir Dalios Grybauskaitės veiksmuose, nors ir pripažįsta, kad kai kurias prezidentės savybes jis norėtų turėti ir pats.

Dalios Grybauskaitės kadencijai einant į pabaigą, vienas po kito kandidatais pasiskelbia vis daugiau politikų, visuomenės veikėjų, ekonomistų, tad žurnalistai narsto ne tik jų biografijas, bet ir klausia jų požiūrio vienu ar kitu klausimu.

Didžiausios klaidos – užsienio politikoje

Štai vienas rinkimų favoritų Gitanas Nausėda ne tik vertina savo silpnąsias ar stipriąsias puses, bet „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ pasakė ir ką darytų kitaip, nei darė Dalia Grybauskaitė.

„Man patinka bendra kryptis ir kokius geopolitinius principus demonstruoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Taktikos požiūriu, taip, gal pirmaisiais kadencijos metais nesusiklostė santykiai su mūsų pietine kaimyne Lenkija, mano nuomone, santykiai su šiuo kaimynu yra nepaprastai svarbūs. Taip pat buvo sprendimų, kurie, švelniai tariant, nepagerino mūsų santykių su JAV, bet tai vėlgi buvo pačioje pirmosios kadencijos pradžioje“, –tvirtino G. Nausėda.

REKLAMA

Tačiau buvusiam ekonomistui patinka, kaip D. Grybauskaitė elgiasi vidaus politikoje ir kaip susitvarko su Seimo ir Vyriausybės spaudimu.

„Vidaus politikoje prezidentė užėmė gana tvirtą poziciją tų klausimų ekonominių, socialinių, teisinių, kurie buvo nekokybiškai paruošti ar kėlė teisinius pavojus jų atžvilgiu. Ji tvirtai demonstravo savo poziciją neleisdama jų įgyvendinti“, - pastebėjo G. Nausėda.

Jam patinka D. Grybauskaitės tvirtas būdas ir tapęs prezidentu pats norėtų turėti panašias būdo savybės.

„Taip, kad šitoje vietoje ir aš norėčiau būti štai toks žmogus, kurio netampytų už virvučių ir galbūt neklaidintų kokie nors gudrūs patarėjai, sakydami, kad reikia daryti taip arba kitaip. Būdamas ekonomistu aš turėsiu labai aiškią ir tvirtą savo nuomonę, ar vieni ar kiti sprendimai veda į priekį, ar veda atgalios“, – tikino G. Nausėda.

Turi ne tik ekonominių žinių

G. Nausėda tvirtina, kad per savo ilgą ekonomisto karjerą įgijo ne tik savo srities žinių, bet ir turi sugebėjimą susitarti su skirtingais žmonėmis.

„Aš manau, kad tai tam tikros žmogiškosios savybės, kurios leidžia ieškoti sąlyčio taškų su įvairių pažiūrų žmonėmis. Manau, kad šitas moderatoriaus vaidmuo prezidento institucijoje yra nepaprastai svarbus, nes sutelktomis pastangomis partijos gali padaryti daug daugiau ir kur kas sėkmingiau įgyvendinti savo rinkiminius pažadus, negu besiblaškydamos arba kariaudamos viena prieš kitą“, – tvirtina kandidatas į prezidentus.

REKLAMA

Tačiau G. Nausėda pripažįsta, kad jam padės ir per ilgą ekonomisto karjerą sukauptos žinios finansų ir ekonomikos srityje.

„Be jokios abejonės, [pravers] ekonominės pažiūros ir žinios, kurias sukaupiau per keliasdešimt savo nuoseklaus darbo metų vykdydamas tiek mokslinę, tiek pedagoginę, tiek praktinę veiklą finansų institucijoje.

Be to, padės ir tam tikras socialinės sistemos pažinimas, nes buvau gana aktyvus pilietis, skaitydavau ir domėdavausi daugybe klausimų, tame tarpe nesusijusių visai su ekonominiais procesais, taip kad ir čia sukaupiau tam tikrą žinių ir patirties bagažą“, – tikino G. Nausėda.

Neturi politinės patirties

Tiesa, buvęs ekonomistas pripažįsta, kad jam politika – naujas dalykas, mat iki šiol pats dar nėra joje dalyvavęs.

„Aš nesu buvęs niekada aktyvioje politikoje, nors viena išimtis buvo, bet tai buvo veikiau epizodas, kai 2004 metais aš dalyvavau prezidento Valdo Adamkaus rinkiminiame štabe ir ten tikrai užėmiau ne pačią mažiausiai pastebimą vietą, kadangi teko labai daug dalyvauti įvairiose diskusijose. Ir iš karto po rinkimų, kurie Valdui Adamkui susiklostė sėkmingai ir esu labai laimingas, kad kruopelytę dėl to prisidėjau“, – prisiminė G. Nausėda.

Tiesa, prieš 14 metų, iš karto po V. Adamkaus pergalės, ekonomistas turėjo galimybę palikti banką ir nerti į politikos vandenis.

„Man buvo pasiūlyta tapti tikruoju V. Adamkaus patarėju ekonomikai ir tęsti spontaniškai prasidėjusią politinę karjerą, bet tą kartą aš buvau tik ketverius metus turėjęs savo karjeros banke ir dėl to man norėjosi tęsti tą analitinę veiklą, kurią aš pradėjau 2000 metais. Tuomet aš atsisakiau, sutikdamas tapti visuomeniniu patarėju. Tuomet truputį dalyvavau, bet tai nebuvo tikrasis dalyvavimas. Tad mokėjimas plaukioti kartais ir drumstuose politikos vandenyse yra laikytinas mano trūkumu“, – sakė G. Nausėda.

REKLAMA

Margas patyrusių kandidatų būrys

O G. Nausėdos konkurentai bus jau nemažai patirties sukaupę politikai. Jau ne pirmą kartą rinkimuose dalyvauja buvęs ilgametis Rolando Pakso bendražygis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Taip pat prie kandidatų jungiasi europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Rugsėjo pradžioje apie kandidatavimą paskelbė ir konservatorius, buvęs ambasadorius Vygaudas Ušackas.

Tą pačią dieną kaip ir G. Nausėda eiti į prezidentus nusprendė ir filosofas, vienas Sąjūdžio kūrėjų Arvydas Juozaitis.

Norą tapti prezidente pareiškė ir ekonomistė, Seimo narė Aušra Maldeikienė bei siemo narys Naglis Puteikis.

Laukiama ir ką nuspręs rinkimų favoritais laikomi premjeras Saulius Skvernelis bei Seimo narė Ingrida Šimonytė.

Prezidento rinkimai turėtų vykti gegužės 12 dieną.

neriinksiu
2018-09-19 07:14:56
ar ne per anksti dėde komentatorium-kritiku pasidarei? Tampi klounu-buchalteri.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kirvis 2018-09-19 18:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip pasakys lietuvos griovejas,taip ir bus,sakys....tebunie Simonyte,musu Simonyte,ja ir isrinks,tuo labiau,ko gero vienai kadencijai,nes anukelis jau pavirs tikru prezidentu,ir jam uzleis savo vieta,o jau tada,galima bus ir pailseti ramiai.   ATSAKYTI
Ole 2018-09-19 17:16:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip tikrai tik sie du yra kalti.   ATSAKYTI
Aldona 2018-09-19 17:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As nebalsuociau uz Nauseda, jis palaikytu bankus,jai isikeltu Skvernelis tai butinai uz ji.   ATSAKYTI
Vaids 2018-09-19 17:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Simonyte su kubiliu praskolino lietuva   ATSAKYTI
Alfa 2018-09-19 14:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirmiausia ivertink ka pats esi prisnekejas per tuos metus, kad ir apie krize ir nekilnojamo turto burbula.   ATSAKYTI
Mociute 2018-09-19 11:52:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
MALDEIKIENE nestabilios psichikos   ATSAKYTI
Janina 2018-09-19 11:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Netikiu.nei vienu.bet balsuosiu uzNauseda.   ATSAKYTI
PASAKYSIU KAD 2018-09-19 11:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GRAŽI IR PROTINGA ATRODO BUFETAVA, KOL BURNELĖS NEPRADARO   ATSAKYTI
As 2018-09-19 11:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas taip zeriat kritikos Grybauskaitės,ar Nausėdai, tai pagalvokit koks bus Skverneli!?? Siaubas ,Net baisu pagalvoti! Jis niekur netinka!!!   ATSAKYTI
Vartotojas 2018-09-19 12:04:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, premheru tinka, bet ne aukščiau   
vieni ekonomistai 2018-09-19 10:29:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
o gyvename blogiausiai .   ATSAKYTI
Petras 2018-09-19 10:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagrindine LR prezidentės misija ir yra užsienio politika. Vidaus politikoj nesimato pokyčių ar prichvatizatoriaus ir monopolijų tramdymo. Neregėta emigracija.Taip duobė Lietuvos valdyme, valstybės byrėjimas.   ATSAKYTI
Pikasas 2018-09-19 09:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar galėjo kas pagalvoti, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiks ilgai dėvėti trumpų socdemų kelnaičių ir rasti teisinių būdų bent šiek tiek sumažinti "hegemono" perėmėjų apetitus? Patirtis ES yra viena, o Lietuvos politinė ir ekonominė makalynė - visai kas kita... Kandžiojantis pasaulinei ekonomikos krizei iš tikrųjų galėjo rankos nusileisti. Kad ir su nuostoliais, tačiau Lietuva išsikapstė, o prezidentės raiška darėsi vis raiškesnė bei produktyvesnė. Galima tik įsivaizduoti, kaip tai nuvylė mūsų kairiuosius... Iki šiandien jie negali atsitokėti. Metai slenka ir artėjame prie naujo pasirinkimo. Manau, kad kova dėl prezidento posto prasidėjo gerokai per anksti. Nėra labai etiška lenkti LR Konstitucijoje ir įstatymuose aptartus terminus. Dabar tai jau akivaizdus faktas ir tenka tai pripažinti. Tad ir kandidatų į kandidatus sąrašo kitimas jau tampa realybe. Ingrida Šimonytė nėra naujokė vidaus vandenyse. Šia prasme jai, manau, netgi nėra lygių. Tarptautiniuose santykiuose labiau patyręs Linas Linkevičius. Problema gal tame, kad jis per vėlai pakeitė įšaugtus "socdemų bačiukus". To labiau, kad dar ne visai aišku koks kurpius naujus siuvo. Nuospaudos gyja sunkiai... Kandidatas Gitanas Nausėda taip pat turi "savo darželį" - bankininkystės ir ekonomikos klausimus. Jo platesni aiškinimai irgi gan etiški. Kaip ir kitų čia paminėtų kandidatų. Kaip ten bebūtų - įvairiapusiškumas yra privalumas. Kai pabrėžtinas kuklumas pagrindžiamas dora patirtimi - papildomi balai prisideda. Esu įsitikinęs, kad visi plepalai, kad Lietuva neturi tinkamų kandidatų LR Prezidento postui yra niekiniai. Gali būti, kad jie netgi inspiruoti Lietuvos Laisvei priešiškų jėgų. Visai nenustebčiau, jei antrame ture būtų I.Šimonytė ir G.Nausėda. Netgi galima būtų tada teigti, kad Lietuva krustelėjo šalin nuo Rytų monstro. Krutėti tokia kryptimi reikia nuolat. Gaunasi taip, kaip gaunasi...   ATSAKYTI
ima juokas 2018-09-19 10:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Simonyte konservatore o tai reiskia ,kad prezidentu ji netaps niekada gyvenime .  
pikasiukui 2018-09-19 17:51:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
deja, ekonomika pas tave yra silpnoji vieta. Šimonytė su Kubilium praskolino Lietuvą ilgiems metams į priekį . Gal ruošiasi skolas atiduoti, gal atsiprašė už nekompentenciją, kvailumą, paslėptą korupciją ? Kodėl savo liaudį laiko runkeliais, esą komisija nereikalinga, kas buvo pražuvo. Neišmoktas pamokas reikės kartoti. Paskola 20 metų - tai 10 mlrd.litų permokos virš palūkanų. , apart skolos ir palūkanų  
Klumpe 2018-09-19 09:10:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu jo majo jis mat tik dabar te pamate grybes klaidas nejuokink per šitiek laiko jis tik dabar tepamate matit skaičiai trugde matit   ATSAKYTI
Vel islindo 2018-09-19 09:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Konservu marionete   ATSAKYTI
Nu jo 2018-09-19 08:35:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Išlindo neišmanėlis kitą neišmanėlį, bet labiau patyrusį, pakritikuot... cha cha cha   ATSAKYTI
Vytautas 2018-09-19 08:14:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Rinksiu.Man jis labiausiai patinka iš visų kandidatuojančių.
   ATSAKYTI
rinkėjas 2018-09-19 08:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vytautas, gal jis tau gražus.....ką?
Šiaip norom nenorom jis turi ir kritikuoti, nes kritikuodamas piarinasi, kas neišvengiama agitacijoje...o rinkti ar nerinkti, pasirinksime patys, nerašydami ką darysime. Kvailai skaitosi ir vertinasi tokie žodžiai.  
neriinksiu 2018-09-19 07:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
ar ne per anksti dėde komentatorium-kritiku pasidarei? Tampi klounu-buchalteri.   ATSAKYTI
Mama 2018-09-19 13:20:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atrodo kad susmirde koncertai
Kiša

Kutvela simonyte ne šito nebus  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
REKLAMA
Baltijos jūra (nuotr. Fotodiena.lt)
Praėjusį sekmadienį jūra buvo dosni - tie, kam pasisekė, galėjo prisirinkti ne vieną kilogramą gintarų. „Kai pamačiau ant kranto išmesta tiek daug gintariukų, tarsi mažų ...
Vaikiški J. Statkevičiaus tautiniai kostiumai jau platinami savivaldybėse (TV3 koliažas)
Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė, kad „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis nepadarė pažeidimo priimdamas sprendimą savo įmonių lėšomis finansuoti tautinių ...
 Vilniaus oro uoste – nauja oro bendrovė ir skrydžiai į Vieną (nuotr. Organizatorių)
Nuo spalio mėnesio reguliarius skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Austrijos sostinę Vieną pradės vykdyti nauja oro bendrovė „Laudamotion“. Kompanijos atstovų teigimu, skrydžio ...
Karjera (nuotr. 123rf.com)
Įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui žymiai sumažėjo minimalią mėnesio algą gaunančių darbuotojų skaičius, o patys darbuotojai aktyviau pradėjo ginti savo teises darbo ginčų ...
KGB (nuotr. SCANPIX)
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nepritarė siūlymui viešinti savo noru prisipažinusių buvusių KGB bendradarbių pavardes. Tokį sprendimą komitetas priėmė ...
REKLAMA

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų