Švietimo ir mokslo ministerija žada parengti naujas rekomendacijas, kaip mokykloms geriau išnaudoti ilgėjančius mokslo metus.

Mokykla (nuotr. SCANPIX)

Mokykla (nuotr. SCANPIX)

Jos bus rengiamos įvertinus šių metų mokyklų patirtį.

„Dabar regionuose vyksta ministerijos inicijuoti aptarimai, kaip sekėsi pailgintais mokslo metais, kaip mokyklos panaudojo papildomas mokymosi dienas, ko stigo, ką reikėtų tobulinti. Pagal tai mokykloms bus parengtos rekomendacijos kitiems metams“, – BNS nurodė ministerija.

Šie mokslo metai buvo dešimčia mokslo dienų ilgesni nei praėjusieji, 2018-2019 mokslo metais numatoma pridėti dar penkias papildomos mokymosi dienos.

Savivaldybės: buvo iššūkių

Savivaldybių atstovai BNS pasakojo, kad dėl prailgintų mokslo metų buvo įvairių patirčių.

„Anksčiau mokslo metai baigdavosi birželio 21 dieną, jokios problemos nebūdavo, tiesiog grįžta tas, kad buvo anksčiau, nemanau jokios problemos“, – BNS sakė Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius.

Anot jo, dalis šio rajono mokyklų papildomas mokslo dienas naudojo dar rudenį, žiemą ir pavasarį. Tose įstaigose, kur vaikai buvo užimami ir pirmomis vasaros savaitėmis, jo vertinimu, pamokos ar kitos veiklos organizuotos tinkamai. Problema, anot švietimo skyriaus vedėjo, yra tik vasarą krentanti vaikų motyvacija mokytis.

REKLAMA

„Norint vaikų ugdymo kokybės, ilgesni mokslo metais yra naudinga. Dabar esu vedėjas, anksčiau buvau direktorius, tai manau, kad kuo ilgiau vaikai mokosi, kuo ilgiau užimami, tuo geriau. Pradinukai, pavyzdžiui, baigė anksčiau, ir tėvai kelia problemą, ką daryti visą birželį. Stovyklų, ypač kaimuose, nėra organizuojama, kai kurios stovyklos tėvams per brangios, tai tėvai kelia klausimą, kur dėti vaikus atostogų metu“, – pasakojo vedėjas.

Anot jo, per papildomas savaites nebuvo keičiamas vaikų pavėžėjimo geltonaisiais autobusiukais tvarkaraštis.

Tuo metu Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas švietimo klausimais Albertas Lakštauskas kaip vieną didžiausių iššūkių įvardijo tai, kad dalis mokytojų pastarosiomis savaitėmis užimti brandos egzaminais: juos organizuoja arba tikrina darbus.

„Dalis mokytojų turi dalyvauti sesijose, taisyti darbus ir tikrai tai tampa mokyklų rūpesčiu. Čia, matyt, būtų galima ieškoti geresnių sprendimų. Gal galima šiek tiek trumpinti tarpus tarp egzaminų ir kelti daugiau egzaminų jau po mokslo metų pabaigos“, – svarstė jis.

Pasak sostinės savivaldybės atstovo, ilgesnių mokslo metų idėja yra gera, tačiau svarbus ją tinkamai įgyvendinti.

„Nacionaliniu lygiu tikimės daugiau talkos, metodinės, dalykinės pagalbos“, – sakė jis.

Anot jo, Vilniuje pozityvūs pavyzdžiai nustelbė atvejus, kai į mokyklą atėję vaikai užimami neprasmingų filmų žiūrėjimu ar apskritai paleidžiami namo.

„Tai buvo pirmi tokie pailginti metai ir, matyt, ne visi dar spėjo pasiruošti ir ne visi pajėgūs gerąsias praktikas įgyvendinti (...). Negali nuneigti, matyt, pavienių atvejų buvo ir negerų, bet tikrai tai – ne tendencija“, – sakė A. Lakštauskas.

REKLAMA

„Pozityvioji pusė – kad tai tikrai padėjo mokykloms mažiau skubėti ir turėti galimybę dalį pamokų pravesti žymiai įdomiau, mokytojams paieškoti galimybių išvesti vaikus iš mokyklos ir vesti tokias pamokas, kokių nepratęsus mokslo metų nebūtų buvę: tiek realioje gamtinėje aplinkoje įvairius tyrimus daryti, tiek nueiti į įmones, vaikams tai tikrai gera patirtis“, – teigė jis.

Ministerija neabejoja nauda

Mokyklos ir savivaldybės šiemet galėjo pačios nuspręsti, kaip prasmingai panaudoti ir išdėlioti pailgintų mokslo metų dienas.

„Praėjusį metų pavasarį visoje Lietuvoje vyko viešosios konsultacijos dėl mokslo metų ilginimo, savivaldybėms ir mokykloms teikti patarimai. Daugumai švietimo įstaigų papildomos mokymosi dienos nesukėlė problemų, nes dabartinės programos yra labai plačios, pritaikytos 39 savaičių mokslo metams, kokie ir buvo Lietuvoje prieš dešimtmetį, ir įgyvendinti programas per iki 34 savaičių sutrumpėjusius mokslo metus buvo išties sunku, mokiniai ir mokytojai nuolat skundėsi dideliais krūviais“, – aiškina ministerija.

Anot jos, mokykloms dar pernai buvo rekomenduojama tolygiau išdėstyti krūvius, skirti daugiau laiko žinių gilinimui, kartojimui, taikyti įvairesnius ugdymo metodus, gamtos moksluose – tiriamąją praktinę veiklą.

„Šalies mokinių pasiekimai nėra džiuginantys, daugiau kaip pusėje savivaldybių bent 20 proc. mokinių nepasiekia patenkinamo matematikos lygio. Taigi papildomos pamokos reikalingos ir lopant spragas“, – įsitikinusi ministerija.

Kartu ministerija mano, kad mokyklos ir mokytojai geriausiai žino, ko reikia jų mokiniams.

„Vienodų instrukcijų, kaip mokyti, čia negali būti, mokytojai geriausiai pažįsta mokinius ir gali pasirinkti kelią, kuriuo einant jų mokiniai gali pasiekti geriausių rezultatų. Ministerija gali tik rekomenduoti, pateikti kitų mokyklų gerosios patirties pavyzdžių“, – teigiama ministerijos komentare BNS.

Violeta
2018-06-17 11:16:50
Nebuvo tų įdomesnių pamokų. Mokytojai patys matė, kad per karščius vaikams ne mokslai rūpėjo....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Nekenciu lietuvos 2018-10-06 07:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Issiskalbkit ble kokie jus dx esat duskit ziurkes   ATSAKYTI
Koks tavo reikalas 2018-08-11 13:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Besmegeniai isiplaukit galvas su kefyrų.   ATSAKYTI
Mokinė 2018-08-09 15:24:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau geriau sutrumpinkit Vėlykų arba Kalėdų atostogas, nei vasaros:)   ATSAKYTI
nesvarbu 2018-08-09 09:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jum yra su tais prailginimais jus smegenis isiplaukit protingieji mat atsirado mokslo metus ilgina o seima nori kebabus uzdraust ne nu zinokit kaip sakant ntr zdz as jiem visiem mokslo metus ilgina ilgina tai vapsie gal mokykloj gyvent gal pradedam?   ATSAKYTI
Viktorija 2018-08-08 14:06:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tyliu, apie jūsų tokias nesamonęs... Ir taip būna kad vaikai net nualpsta. Per tokį karšti mono vienas iš klasioku buvo apalpęs. Ar galima elgtis su mumis kaip su žaisliukais kai yra begalo karšta? Neatsibosta patiems sedėti biuruose kur nėra kondicionieriu ir panašių dalyku. Kai galva sukasi tau atsistojus nuo kedės ir einant prie lentos... Patys proto tūrėkit!! Eikit ir jūs nuo 8 iki 4 prasedėkite mokyklose ar profesinese mokyklose... Norit kad vaikai neišskristu į kitas pasaulio šalis o patys elgetes su vaikais kaip su šuniukais... Negalima šitaip manau... Bus jums dar prieš žodžiai!!   ATSAKYTI
Neavarbu 2018-08-07 08:08:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O gal jus irgi norit sedet darbe nebe 8 o 12valandu juk bus nudirbta daug daugiau... Jei rimtai gal biski susideliokit savo protus I vistas kaip mato daugelias, reiketu   ATSAKYTI
Zveris 2018-08-06 21:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus daunai esat batonai jibani ka dar sugalvosit? sau algas mazinkites vistiek sedi mokiniai nieko neveikia per tas pamokas susmirde suprakaitave vasara o jus gal dar iki rugpjucio praiilginkit moliu partija blet duxai    ATSAKYTI
KIAULAITE 2018-08-06 21:40:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NE NU DALBAJOBAI GALVAS ISITRINKIT ALIEJUI IR CIA GREICIAUSIAI REKETU JUM APKARTYTI ALGAS IR ATOSTOGAS NES ATSISEDE TEN SUDA MALAT   ATSAKYTI
Fausta 2018-08-06 21:32:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eikit jus po velniu, buvo mum trumpesni mokslo metai gerai, ne jums, suaugusiems spresti kas mums moksleiviams geriau. Nesistebekit veliau kodel tiek daug praleistu pamoku daug    ATSAKYTI
Vardas pavarde 2018-08-06 15:32:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paimsiu or pabegsiu is pamoku ir viskas ka jie man
   ATSAKYTI
justas 2018-08-06 21:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
XD  
.... 2018-08-06 14:40:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu, bet debilai ne tai, kad išklausytų kitų šiuo atvėju vaikų, bet šūdų prisigalvoja ir gadina mūsų jauniasnejai kartai gyvenimą.    ATSAKYTI
Tiksliai emigruosiu 2018-08-06 12:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku mokytis vasara, jeigu padarytumet taip, kaip yra užsienyje. Tris savaites mokytis ir tada savaite atostogų. Nes nepertraukiamus tris ar du mėnesius mokintis yra tikrai sunku, vargina ir todėl dingsta visa motyvacija. Pamąstykite seimo lopai :) tiesa daug kas sako kas nenori mokytis ir nesimokys nesvarbu kiek laiko prailginsit. Ką dabar darot, tai tik kurstot neapykanta.    ATSAKYTI
Eh ;) 2018-08-06 12:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„...trumpinti laikus tarp egzaminų...“ - na, taip. Kalbam apie VBE? Sukelkit dar didesnį spaudimą dvyliktokam, kurie, vienaip ar kitaip, vis tiek stengiasi pasikartoti, kiek įmanoma daugiau, kad didžioji dalis reikalingos info neiškristų iš galvos, o dabar ką? Išeis atvirkščiai. Heh.

„...daugumai švietimo įstaigų papildomos mokslų metu dienos nesukėlė problemų...“ - Turbūt buvo apsiribota mažesnių miestelių, rajonų ir kaimelių mokyklomis ir turbūt buvo apklausti tik pradinukai ir jų tėvai, tiesa? Parodykit man nors vieną aplinkinę gimnaziją Vilniuje(100proc. ir kituose didžiuosiuose miestuose), kurioje mokytojam ir mokiniam kankintis per karštį pats kaifas. Juokinga ir tiek:)

„...mokiniai ir mokytojai skundėsi dideliais krūviais“ - Štai ir atsakymas, kas būna, kai *šūdmaliaujama*. Arba mokytojai atideda kokias nors programų dalis vėlesniam laikui ir jo po to nebeužtenka, arba mokiniai ant tiek spjovę ant visko, kad tik ir belieka aiškintis vieną temą kelis mėnesius. Ir nesvarbu kokio dalyko, nes čia kalbama apskritai. :D lol.

„Pradinukai, pavyzdžiui, baigė anksčiau... tėvai kelią problemą, ką daryti visą birželį...“ - And here we go. Štai tikroji priežastis, dėl ko ilginami mokslo metai. Jau kelintąkart akcentuoju, jeigu jau taip yra noras ilginti mokslo metus, tai tebūnie visa tai mūsų jauniausiajai kartai, kurią tėvai, o 100proc. „supermamytės“, taip saugo ir rūpinasi, kad net 5-tos klasės mokinius bijo palikti vienus namuose, kurie jau by the way nebėra pradinukai.

Vyresnių klasių mokiniai tokiu metu jau planuojasi savo laiką, savus užsiėmimus, kas dirba, kas išvyksta, jau nekalbu apie dvyliktokus ir jų VBE. Daugiau nebėr ką pridurt.   ATSAKYTI
Nesvarbu 2018-08-06 12:10:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu debilu debilai kitaip nepavadinsi   ATSAKYTI
Lietuvoj kaip kurorte 2018-08-05 21:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ilginkit kiek norit, bet kai kažkas nukentės nuo to tada atsiras antraštės "Baisi švietimo ministerijos klaida pareikalavo tiek ir tiek vaikų gyvybių" kaip tada suksites?. Ilginant mokslo metus vistiek nieko nepasieksit :D Kas nenori mokytis, tas ir žiemą nesimoko. Juokdariai. Jei norit tvarkyt šalį tai ne taip ir tikrai ne socialiniais tyrimais "Ar lietuvis pirktu prekę žinodamas, kad kitoje šalyje tos pačios prekės kokybė geresnė" kurie reikalauja 160k eurų :D Norit vytis Europą, tai pradėkit algas kelt, mokymosi kokybę, platesnius kelius žmonės su aukštaisiais atverkit :D Followinkit ig: Arminas1019 :DD   ATSAKYTI
Anonymous 2018-08-05 19:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eikit nx   ATSAKYTI
Kažkas 2018-08-05 17:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas iš to,kad pailgins mokymosi laiką    ATSAKYTI
Mokinė 2018-08-05 17:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uoj.. žinok ką? O gal duokim paeiti į mokyklą asmenims iš švietimo? Nes matau, kad jie visiškai nesigaudo situacijoje. Neva jie ekspertai, labai žino kokia padėtis mokykloje sėdint dar papildomai 9 dienas. Ima siutas dėl tokių "protinguolių" išdaigų dėl kurių vėliau kenčia mokiniai! Net patys mokytojai, ir tie sako, jog mokslo metų prailginimas yra kažkokia beprotybė. Jei jau nusprendėte ilginti mokslo metus, tuomet tegu kiekviena mokykla būna tam pritaikyta! Tegu kiekvienoje mokykloje kabo kondicionieriai, bet argi taip bus? Aišku ne, juk tai tik dar viena šalies išlaida, kuriai lėšų nebus. Jei jau stengiatės, gerbiamieji, pasivyti europos šalis, kopijuojate jas, tai pasivykit ne tik prailginimu, o ir salygomis! Be to, dabar daugybė mokinių dirba vasaros sezonu, todėl tos 9-ios dienos   ATSAKYTI
blagadariu 2018-08-05 17:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Krc jus daunai esat, kitaip ir negaliu jusu pavadint   ATSAKYTI
Lol 2018-08-05 17:27:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes per tas susiktas 2savaites nieko nesimokinom, nes buvome jau viska baige, ir zaidem su telefonais tas dvi savaites ir dar krapštem nosi   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Prieš pat Velykas, masinis lietuvių apsipirkimas Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Šiemet per Kalėdas lietuviai vėl taškysis pinigais – pinigines atvers plačiau nei bet kada anksčiau. Net pusė tautiečių dovanoms nepagailės nuo 60 iki 200 eurų. Tiesa, vaišėms ...
Gorbačiovai ir Miteranai (nuotr. wikipedia.org)
Sovietinės moterys niekuo nenusileido vyrams – jos studijavo, sunkiai ir daug dirbo, stojo į partiją, o vėliau – į eiles parduotuvėse. Tekėti už pasirinkto vyro, o ...
Asociatyvi (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Klaipėdoje prie geležinkelio gyvenantys bei triukšmą ir trūkinėjančias sienas kenčiantys Nemuno gatvės gyventojai sulaukė ultimatumo arba išsikelti ir imti ...
Kameros Kaune (nuotr. stop kadras)
Kaunas ginkluojasi vaizdo stebėjimo kameromis. Jų skaičius mieste artimiausiu metu padidės bent 5 kartus. Kameros stebės gatves, sankryžas, parkus ir įvairias viešąsias erdves, ...
Meška (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje bus įsteigtas pirmasis mūsų šalyje meškų rezervatas, kuriame bus apgyvendintos meškos, paimtos iš savininkų, kurie šiuos gyvūnus augina neteisėtai ar netinkamai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Gyvūnai prie kalėdų eglutės
DABAR RODOMA
Nelaimė Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų