Apskaičiavo nenumaldomą Astravo AE grėsmę: nelaimė stipriai paliestų ir Lietuvą

Lietuvos specialistai metus rinko duomenis ir atskleidė, kokia tikimybė, kad Astravo atominėje elektrinėje, įvykus avarijai, vėjas su radioaktyviomis dalelėmis pūstų į Lietuvą. Sakantiems, kad vėjas retai pučia iš Baltarusijos pusės, teks nemaloniai nustebti... Maža to, šiuo metu Baltarusija prabilo, kad mūsų pašonėje statoma atominė elektrinė gali turėti dvigubai daugiau reaktorių, nei planuota anksčiau.

Apie galbūt iš viso keturis reaktorius mūsų pašonėje Baltarusijos vicepremjeras pareiškė Rusijoje, Sočyje šiuo metu vykstančiame forume „Atomexpo“. Televizijoms vicepremjeras gyrėsi, kad jau kitąmet pradėsianti veikti Astravo AE padės šaliai ir taupyti, ir užsidirbti.

„Kai pradės veikti abu atominės elektrinės blokai, taupysime maždaug 5,5 mlrd., mažiau pirksime dujų“, - sakė Baltarusijos vicepremjeras Vladimir Semaška.

Tiesa, tų pačių baltarusių reportažuose primenama ir kodėl šios atominės statybos kelia nerimą ne tik mums, lietuviams, bet ir patiems baltarusiams. Net ir pats Lukašenka prieš kelias savaites per savo kasmetinį kreipimąsi į tautą suabejojo iki šiol savo paties išgirtu projektu.

REKLAMA

„Didesnio projekto Baltarusijoje nėra ir tikriausiai nebus. Kone 10 mlrd. dolerių. Imk pinigus – nenoriu, eik dirbti ir uždirbk pinigus. Dirba šimtai mokslininkų, tūkstančiai specialistų energetikos ministerijos sistemoje... O man iki šiol niekas dorai nepaaiškino, kaip elektrinė įsilies į šalies ekonomiką“, - kalbėjo Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Tai tokie pareiškimai apie dar papildomus 2 blokus – iš viso 4 – yra vertintini kaip siekis nukreipti dėmesį nuo tų problemų, kurios yra šiuo metu. Problemos su elektros energijos realizavimo planais, problemos su atominės integravimu ne tik į energetikos sistemą, bet integravimu į Baltarusijos ekonomiką“, - sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Pirmą kartą paskaičiuota ir kokia tikimybė, kad avarijos Astrave metu vėjas radioaktyvias daleles neš pas mus. Du kartus per parą ištisus metus fiksuoti duomenys rodo, kad vėjas radiaciją į mus neš 36 proc. tikimybe. O jei ir pučia nuo mūsų debesis kartais apsisuka ir grįžta į Lietuvą. Todėl Rusijos ir Baltarusijos tylos atveju tik perspėjimo stotelės gali būti mūsų išsigelbėjimu.

Išsamiau - TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų