Stintų šventės dalyviai sunerimo dėl alkoholio reklamos

Praėjusį šventinį savaitgalį žmonių Palangoje buvo tiek, kiek jų retai sulaukiama net ir karštą vasaros dieną. Kartu su vasario 16, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtais renginiais, kurorte vyko ir jau penkioliktoji stintų šventė. Tačiau ne visiems šios žuvies pavyko paragauti. Kai kuriems kelionė į Palangą baigėsi vos pasiekus įvažiavimą į miestą: čia driekėsi didžiulės automobilių spūstys. Kiti šventės dalyviai stebėjosi ar išties Lietuvoje jau draudžiama alkoholio reklama? Esą mugės prekybininkų palapinės vis dar pažymėtos alų reklamuojančiais stendais.

Sunerimo dėl alkoholio reklamos stintų šventėje
7

Turizmo specialistai sako, jog praėjęs, ilgasis savaitgalis Palangoje priminė Naujametinį laikotarpį. Automobilių spūstys susidarė prie visų įvažiavimų į kurortą. Žmonių minios užliejo ir pagrindines Palangos gatves.

REKLAMA

Šventinį savaitgalį šiame pajūrio kurorte vyko ne tik vasario 16, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirti renginiai.

„Iš tikrųjų sujudimas Palangoje labai jaučiamas. Pagal mūsų kolegų, viešbučių duomenis, šį savaitgalį galima prilyginti būtų ir Naujametiniam laikotarpiui. Palangoje ne tik Lietuvos šimtmetis švenčiamas, bet ir stintų šventė,“ - pasakoja Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Šiemet stintų šventė Palangoje vyko jau 15 kartą. Anot pašnekovės, turistai į Palangą plūsta ir iš kaimyninių užsienio šalių.

„Turime duomenų, kad yra atvykę turistų iš įvairių užsienio šalių. Daugiausiai iš kaimyninių šalių Estijos, Latvijos, Lenkijos, yra ir iš rusakalbių šalių atvykusių,“ - sakė R. Kmitienė.

Sunerimo dėl alkoholio reklamos

Anot palangiškių, tiek žmonių kurorte, kiek jų apsilankė šventinį savaitgalį, nebūna net karštą vasaros dieną.

Daugiausiai žmonių būrėsi J. Basanavičiaus ir Vytauto gatvėse bei Jūratės ir Kastyčio skvere. Čia barai, kavinės bei mugės prekiautojai siūlė įsigyti ar užkąsti stintų ir kitų patiekalų. Paragauti buvo siūloma ir naminio alaus, karšto vyno ar karšto vyšnių alaus. Pastarųjų gėrimų reklama užkliuvo šventės dalyviams. Mat ji nuo šių metų pradžios – draudžiama.

„Kur pasisuksi – ten alų reklamuojančios palapinės, stendai, kuriuose užrašais siūloma išgerti karšto vyno ar net karšto alaus. Tai ir neaišku, ar tai alkoholio reklama ar ne?“ - retoriškai klausė šventės svečiai.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Stintų šventė

Pažeidimų nenustatė

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Jurgis Kazlauskas sako, jog stintų šventės metu specialistai pažeidimų susijusių su alkoholio reklama neužfiksavo.

REKLAMA

„Toje šventėje pažeidimų susijusių su alkoholio reklama nebuvo nustatyta, bet ir nedirbome toje šventėje,“ - paaiškino J. Kazlauskas.

Anot pašnekovo, kalbant apie alkoholio reklamą svarbūs 2 elementai: skatinanti vartoti alkoholius gėrimus reklama ir susijusi su įmonių komercine veikla.

„Esmė tokia, kad tam tikra informacija apie alkoholinius gėrimus gali būti skelbiama prekybos alkoholiniais gėrimais vietose. Tačiau kiekviena situacija turi būti vertinama individualiai. Prekybos vietose skelbiama tam tikra informacija nelaikoma reklama. Alkoholiu prekiaujant lauko sąlygomis, pekybos vieta tampa ir vartojimui skirta vieta, tad tam tikra informacija apie alkoholinius gėrimus gali būti, tačiau, kaip minėjau, reikėtų vertinti individualiai,” - tv3.lt teigė J. Kazlauskas.

Nuo šių metų pradžios, kuomet įsigaliojo alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai ir alkoholio reklama tapo ne ribojama, o visiškai draudžiama, nubaustų už šį pažeidimą kol kas nėra. Specialistai sako, visų pirma pažeidėjus stengiasi įspėti, o ne iškart taikyti atsakomybę.

Kai kurie prekiautojai buvo įspėti

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė teigia, kad užrašai ant prekiautojų palapinių nebuvo reklama.

„Užrašai ant prekiautojų palapinių, Palangos miesto savivaldybės administracijos nuomone, nėra alkoholio reklama, kadangi Lietuvos Respublikos alkoholio reklamos įstatymo 29 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų