1957-ųjų gruodžio 12 d. gimė nusikalstamo pasaulio autoritetu iki šiol vadinamas Henrikas Daktaras. Iki gyvos galvos nuteistas ir Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bausmę atliekantis H. Daktaras būtent šiandien mini savo 60-metį.

Henrikui Daktarui – 60! Prisiminė klaidą, kuri negrįžtamai pakeitė jo gyvenimą Audriaus Bareišio nuotr.

Henrikui Daktarui – 60! Prisiminė klaidą, kuri negrįžtamai pakeitė jo gyvenimą Audriaus Bareišio nuotr.

Nors jubiliejus gražus, bet džiaugtis Henytė neturi dėl ko. Kaip prisimena pats, tik 50-metį jam pavyko atšvęsti laisvėje: „Tiek 20-metis, tiek 30-metis, tiek 40-metis, tiek, štai dabar, ir 60-metis – už grotų. Sunku pasakyti, ar sulauksiu 70-mečio. Apie tai dabar tikrai negalvoju.“

Prieš pat savo 60 metų jubiliejų H. Daktaras sutiko duoti išskirtinį interviu naujienų portalui tv3.lt. Sužinokite, kokiomis nuotaikomis gyvena H. Daktaras.

- 60 metų. Ką galėtumėte apie tai pasakyti?

- Taip, 60 metų, net nesitiki, kad jau tiek. Senas jau, net gėda pagalvoti, kad 60 metų man (šypsosi – aut. past.).

- Ką jums reiškia šis solidus jubiliejus?

- Absoliučiai nieko, kalėjime stengiuosi gimtadienių nešvęsti. Nesidomiu nei savo, nei kitų gimtadieniais. Nors ir prašau kalėjimo administracijos, kad leistų iš parduotuvės nusipirkti bent kokį tortą, pyragą. Bet čia faktiškai viską uždraudė. Gal gimtadienio proga ir leis. Antrą kartą 60 metų jau nesulauksiu. Iki 120 galiu ir neišgyventi (juokiasi – aut. past.). Gal gimtadienio proga duos papildomą pasimatymą su šeima. Čia nieko negali žinoti.

REKLAMA

- Tai planuojate, kad žmona, vaikai aplankys?

- Taip, turėtų atvažiuoti žmona, mama, dukra ir sūnus. Toms trims valandoms. Gal iš parduotuvės kokį saldainį/šokoladą nupirksiu. Stengiuosi saldumynų nevalgyti, bet ta proga reikės save palepinti.

- Ką norėtumėte gauti dovanų?

- Kalėjime? Nieko. Na, gal nebent tortą. Seniai ragavau. Kavos. O jei dar konjakėlio 50 gramų, tai jau visas gimtadienis (šypsosi – aut. past.). O jei rimtai, geriausia dovana tokiomis sąlygomis – artimi žmonės. Turėtų brangiausi žmonės atvykti. Dėl jų tik ir gyveni šiame pasaulyje, kitaip jis būtų beprasmis, kai gauni bausmę iki gyvos galvos. Nebūtų be jų verta ir gyventi.

- O anūkų jūsų vaikai negalės atsivesti į pasimatymą?

- Ne, gali tik trys suaugę būti vienu metu. O anūkai priskiriami suaugusiems žmonėms. Kartą leido, tai paskui visi problemų daug turėjo. Buvo trys suaugę ir du anūkai. Nepatiko kai kuriems žmonėms tai.

Taip gimtadienį ir švęsiu kalėjime. Gaila, 60 metų juk. Bet tik 50-tą jubiliejų švenčiau laisvėje, nes tiek 20 (bendroje zonoje), tiek 30 (Sibire), tiek 40 (Vilniaus zonoje) metų proga buvau nelaisvėje.

- Iš tiesų, beveik jau buvote gavęs išankstinę dovaną, kai visai nedaug trūko, kad būtumėte perkeltas į Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją. Kas nutiko?

- Prokuroras vienas sugalvojo, kad esą „mano asmeniški interesai perkėlus į Pravieniškes taps aukščiau nei visuomenės“. Aišku, kad man svarbiau žmona ir vaikai. Gerbiu tą visuomenę, bet artimieji – svarbiausia.

O teismas palikdamas mane Lukiškėse nusprendė, kad nesu vertas dažniau matytis su šeima. Prokuroras iš viso prikalbėjo nesąmonių. Esą išvažiuosiu į zoną, netoli Kauno būdamas vėl pradėsiu viską organizuoti. Jis pamiršo, kad man 60 metų, tai sakiau, kad jis būdamas 30-ties greičiau galės tą daryti nei kad aš atlikdamas bausmę Pravieniškėse.

REKLAMA

Mano visi draugai išmirę. Kas buvo nuo jaunystės, tai arba išmirė, arba meluodami prikalbėjo nesąmonių. Ten jaunimas dabar siautėja, man dar saugotis, kad negaučiau malkų nuo jų. Dar prisakė, kad man ir kaliniams Pravieniškėse grėstų pavojus. Klausiau, tos įkalinimo įstaigos vadovo, ar realus tas pavojus, tai jis atrašė, kad tokios informacijos nėra, nes nesu ten gyvenęs.

Prokuroras iš lemputės sugalvojo tuos argumentus. Nors pirmoje instancijoje mane jau praleido. Bet kažkas paskambino ir liepė prokurorui mane iki gyvenimo pabaigos laikyti Lukiškėse. Tad pusmečiui viskas nusikėlė. Metė per bortą, pusei metų kritau atgal, kur ir buvau.

- Ar dar tikitės, kad bent 70-metį švęsite laisvėje?

- Kas mane ten išleis? Net į zoną (Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją – aut. past.) bijo išleisti, tai kur čia į laisvę paleis.

- Ar įkalinimo įstaigoje tarp kalinių yra kažkokia tradicija sveikinti su gimtadieniu?

- Tai ten dviese-trise susitinkame. Aš, Vertelka ir Matijošaitis. Tai jie nebent pasveikina. Gimtadieniai čia nelabai yra švenčiami. Kalėjime nėra švenčių, visos dienos vienodos.

- Bet švenčių dienomis vis tiek kitaip jaučiatės?

- Taip, prisimeni gimines, artimuosius. Bet visos dienos šiaip vienodos. Geriau negalvoti, kad šventės, nes pasidaro tik sunkiau.

- Tai geriausia ir realiausia dovana būtų ta, kad išleistų į Pravieniškes?

- Taip, žinoma. Su žmona galėčiau bent parą laiko pakalbėti. Dabar per tas tris valandas neįmanoma visko apsitarti. Aš senis. O susitinkam kartą per du mėnesius. Jei duoda papildomų pasimatymų, tai kartą per mėnesį susitinkame. Juokauju, kad jaunas kaip zuikis buvau, o dabar kaip garvežys, kol įsigazuoji, jau durys atsidaro ir viso gero.

REKLAMA

- Prakalbote apie sveikatą. Kaip jaučiatės?

- Jaučiasi, kad 60 metų. Padidėjo spaudimas. Sąnariai jaučiasi. Nuolat sportuoju. Sporto narkomanas esu. Po sporto spaudimas susitvarko. Be to, kai nesportuoju, tai neturiu nuotaikos.

- Jums 60 metų. Jei galėtumėte, ką darytumėte kitaip savo gyvenime?

- Jei iš naujo pradėčiau gyventi? (Taip – žurnalistas). Oooo, tai daug kas būtų kitaip. Aš užaugau tarp plėšikų, banditų, žemo intelekto žmonių. Man aiškino, kad mes esame geri, o visi žurnalistai, inteligentai yra blogis.

Taip ir gyvenau galvodamas. Tik paaugęs supratau, kad čia būtent mes esame visi blogi. O jie yra geri. Jei galėčiau sugrįžti atgal, tai organizuočiau verslą su inteligentais, kitas lygis būtų. Su aukštesnio lygio žmonėmis. Daryčiau Lietuvai geriau. Būčiau milijonierius verslininkas. Viską sugebėčiau.

O dabar papuoliau į tą liūną. Kai turėjome „Vilijos“ restoraną, tai atėjo tokie aukšti žmonės ir sakė, kad turi verslą, pažįsti stambius verslininkus, eik su jais ir daryk kartu, nes su nusikalstamu pasauliu tu pražūsi.

- Kodėl nepasirinkote tokio kelio?

- Nes buvau durnas. Tada man buvo kažkur 36 metai. Kaune veikė 33 gaujos, o aš dirbau kaip „antikorupcijos“ pirmininkas. Buvau „teisėjas“. Per dieną daug konfliktų įvykdavo, turėdavau po 5-6 tokius susitikimus. Visus gesindavau. Kaune būdavo 33 gaujos, bet tvarka buvo. Dievas man davė šitą darbą.

Man siūlė išeiti, bet jei būčiau palikęs viską, tai būtų kilęs karas. Daug jaunų vaikinų būtų žuvę. Aš su visais sugyvendavau. Užaugau tarp jų ir mokėjau su jais bendrauti. Buvo gaila juos palikti.

REKLAMA

Bet po to patys pridavė ir apšmeižė. Čia viena didžiausių klaidų mano gyvenime. Nors tie vis, kuriems padėjau mane gerbtų, bet jie į verslus pasuko, kita veikla užsiimti pradėjo ir nebenori su manimi bendrauti, jiems neapsimoka to daryti. Juk sugadinsiu jų reputaciją, o tais laikais buvo garbė su manimi bendrauti.

Bet viskas yra prieš Dievą. Esu daug gyvybių išgelbėjęs, už tai Dievas man ir padeda. Per stebuklą likau gyvas. Mane ne kartą sprogdino, šaudė. Gal 5 kartus buvau labai arti mirties. Laikas yra duotas kiekvienam ir jo nei atimsi, nei pridėsi. Taip turėjo būti.

- Koks 60 metų gimtadienis jums būtų tobulas?

- Laisvėje. Gamta savo daro. Nesinori numirti kalėjime. Norėčiau namuose mirti, šeimos rate. Tokia mirtis būtų garbingesnė.

- Tarkime, jei jus išleistų, bet nebegalėtumėte gyventi toje prabangoje (Užliedžių dvaras – aut. past.), kokioje gyvenote. Ar sutiktumėte?

- Aš prokuratūrai ir tyrėjams sakiau, kad viską atiduodu – tiek dvarą, tiek bet kurį kitą turtą. Su triusikais palikite, mes su žmona išvykstam į Ispaniją. Geriau ten ubagausim. Bet jiems tas netinka. Jie nori, kad prisipažinčiau, ko nepadariau.

- Kam jiems tas prisipažinimas, jei ir taip iki gyvos galvos esate nuteistas?

- Matai, jie sako, kad yra taip, kad jei aš neprisipažįstu, tai valstybė silpnesnė už mane pasirodys. Negerai taip.

- Tai vienintelė išeitis yra laikyti iki mirties?

- Kažkas panašaus. Jie pyksta, kad esą esu tarsi nusikalstamo pasaulio simbolis į kurį gali visi lygiuotis. O jei sulaužytų mane, tai nebebūtų į ką lygiuotis. Todėl jiems svarbu, kad viską prisipažinčiau. Net ir tai, ko nepadariau.

Gedaii,
2017-12-12 17:28:21
dauK!!!! Banditai mokyklos nelanko?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Robis 2019-10-13 06:03:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos Prezidentu padarius vo butu tvarka.    ATSAKYTI
Dziausas 2018-01-11 11:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažin ar jus idijotai komentatoriai rą pati rašytumėt jei jis būtu laisvėj.   ATSAKYTI
Teisingumas 2017-12-15 01:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano nuomone, jei Daktaras su Dievu tai jis turi būti Lietuvos Karalius. kurie jį teisia už nusikaltimus kurie neegzistuoja juos visus į zona profilaktiniam gydimui. Amen    ATSAKYTI
Kaunas valdo 2017-12-13 12:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laikykis.cia tik urodai ir ozei kalba. Už eurą tėvą motiną parduotu.   ATSAKYTI
abc 2017-12-13 12:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
yra niuancų. Kol Daktaras neprisipažysta, tol pagal pasaulio teismų praktiką, jis kali neyrodžius kaltės ir be prisiekusiųjų verdikto, kaip ir joks teismas negalėtų net sprendimo priimt tokiu atveju..
Tiesioginių yrodymų juk nėra, tie liūdininkai, kurie prieš jį kalbėjo, net negalėtų prisiekt, nes be reputacijos..
Suprantat, teismas gali remtis tik kaltinamojo prisipažinimu, arba tiesioginiais liūdininkais, nenuginčyjamais yrodymais, ir tai jei bešališkas, be išankstinės nuomonės, o čia reikalas kaip ir ,,aiškus" bet realiai slidus. Viens sako padarei, kitas ne. Nerastas nei lavonas, nei nusikaltimo yrankis, nei motyvas, vien pletkai ir bezdalai..   ATSAKYTI
Ccc 2018-10-23 20:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuviškai rašyt išmok, komentatoriau.  
Saras 2017-12-13 11:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Arturai juk prezidentu but tau nepatika tai jau gali ta varksa daktara ir paleist.   ATSAKYTI
Padorus žmogus 2017-12-13 11:37:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atrado iš ko ,,interviu" imti...   ATSAKYTI
Jarioma 2017-12-13 16:14:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Uz tave daugiau pasiekes   
Fėdia 2017-12-12 23:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kokį šūdą čia mala tas nukaršęs diedas,apie prasmę apie artimus tik dėl jų gyvena!
Tu mėšlo krūva galvojei žmones žudyįdamas apie jų artimuosius?tavo vieta sibire miške su kirviu rankoje.
Tortuko jam norisi, saldainiuko.Karceris verkia taves pasiilgo,supuk gyvas žmogžudy.   ATSAKYTI
tai jo 2017-12-12 23:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
tragedija kazkokia. kada pradejom garbint zudikus? laikas prievartautojus kalbint -kaip pacios moterys kaltos ir kokie jie teisus. ka tu darai su tokiais tekstais...   ATSAKYTI
Romas 2017-12-12 23:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaikeli, tu gal jo advokatas nemokamas?? kas čia per propaganda! akivaizdu, kad neaugai tais laikais.    ATSAKYTI
Koste 2017-12-12 22:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kiek galiima rasyti apie sito padonko gyvenima greiciau jis ten kanopas uzverstu sitiek gyvenimu pragaru pavertes ten jam ir vieta


   ATSAKYTI
Bore 2017-12-13 15:06:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įrodyta kad jis kažką užvertė?   
Holmsas 2017-12-12 21:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ir kam dabar čia ištraukė tą banditą? Kam jis rūpi? Nuteisė, pasodino ir jis turi būti pamirštas. Tokie turi būti užmiršti ir nueiti į nežinią. Dabar aš čia matau kažkieno suinteresuotumą, kad jis nebūtų pamirštas ir jam būtų leista pasisakyti, pasirodyti iš gerosios pusės, sukelti kažkokį pasigailėjimo jausmą visuomenės akyse. taip yra ruošiamas pagrindas sudaryti teigiamą įvaizdį. Nenustebsiu, kai po keleto metų jam būs pritaikyta kokia amnestija ir būs paleistas į laisvę. Įtakingi asmenys veikia. Tam yra ruošiamasi. Kitaip kam apie jį pastoviai yra kalbama žiniasklaidoje?   ATSAKYTI
Renatas 2017-12-12 17:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Stiprybes tau rimtas zmogau..    ATSAKYTI
Gedas 2017-12-12 16:19:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Śaunuolis Henrikas dauk vargo patyre,o valstybej ne motais geriau tie seimo vagys.   ATSAKYTI
Gedaii, 2017-12-12 17:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
dauK!!!! Banditai mokyklos nelanko?  

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Išskirtiniai vaizdai iš baisios nelaimės, kai vilkikas nubloškė du darbininkus (nuotr. stop kadras)
Skaudi nelaimė greitkelyje pakaunėje – į dirbančių kelininkų mikroautobusą nė nestabdydamas rėžėsi vilkikas. Smūgis buvo toks stiprus, kad ant grindinio iš mašinos  ...
Nužudė šunį (nuotr. stop kadras)
Nesuvokiamai žiaurus elgesys su mūsų mažesniaisiais broliais kaskart verčia krūptelėti. Antradienį Žarėnuose 67-erių vyras, atėjęs į svečius pas giminaitį, kirviu uždaužė ...
Įkalinimo įstaiga Lietuvoje (nuotr. Organizatorių)
Už nužudymą nuteistas Vytautas Mockus pasiekė savo. Vilniaus apygardos teismas patenkino jo prašymą dėl lygtinio paleidimo. Tai buvo jau penktas kartas, kai 10 metų įkalinimo ...
Sprogstamieji užtaisai, granatos (nuotr. 123rf.com)
Vyras, kurio bute Šiauliuose aptikta kovinės granatos ir šaudmenys, nuteistas ketveriems metams kalėjimo.  Lietuvos apeliacinis teismas (AT) antradienį atmetė kaltinamojo ...
Asociatyvi (nuotr. stop kadras)
Teisme nagrinėjama byla, kurioje 47-erių metų vyras, siūlęs moterims prekiauti vištiena Irane, steigti etnografinį kaimą bei kitus verslus ir taip išviliojęs tūkstančius eurų, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų