Įspėja Lietuvos vairuotojus: liko trys dienos

Kuo panašūs studentai ir vairuotojai? Dažnai ruošiasi paskutinėmis dienomis. Štai vasarines į žiemines padangas pasikeisti privaloma iki lapkričio dešimtosios, tad jau už poros dienų, o dešimtys tūkstančių automobilių vis dar pliki.

Draudikai įspėja, kad žmonės taip rizikuoja pakliūti į avarijas, o pareigūnai grasina baudomis.

Štai per šią sankryžą sostinėje kasdien pralekia dešimtys tūkstančių automobilių, o iš viso mūsų šalies keliuose jų per milijoną. Ir daugeliui vairuotojui šiomis denomis dar teks skubėti į autoservisus, mat jau nuo lapkričio dešimtosios mašinos privalo „muvėti“ žiemines padangas. Orai Lietuvoje kol kas rudeniški, gatvių sniegas ir ledas nenuklojo, tad dalis tautiečių, pasirodo, ir neskuba.

Mechanikai dirbtuvėse dabar nenuobodžiauja

Štai per šią sankryžą sostinėje kasdien pralekia dešimtys tūkstančių automobilių, o iš viso mūsų šalies keliuose jų per milijoną. Ir daugeliui vairuotojui šiomis denomis dar teks skubėti į autoservisus, mat jau nuo lapkričio dešimtosios mašinos privalo „muvėti“ žiemines padangas.

Orai Lietuvoje kol kas rudeniški, gatvių sniegas ir ledas nenuklojo, tad dalis tautiečių, pasirodo, ir neskuba.

Mechanikai dirbtuvėse dabar nenuobodžiauja, tačiau paties piko tikisi paskutinėmis termino dienomis. Taigi dabar suskubęs į autoservisą vairuotojas padangas dar spėtų pasikeisti per 20-40 minučių. Tačiau: prieš žiemą patariama pasirūpinti ne tik ratais. Vien tinkamos padangos saugaus kelio negarantuoja.

(52 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Siaubinga avarija sostinėje: vaduojama moteris, visiškai sustabdytas eismas

Išties, ir policija, ir draudikai jau dešimtmečius fiksuoja, kad vėlyvą rudenį ir žiemą eismo įvykių padaugėja trečdaliu, o tik pasnigus bei kelio dangai apledėjus avarijų skaičius išauga 80 procentų.

Pasikeitęs oras pridaro nemalonumų

Štai ir dabar, vis anksčiau temstant per savaitę registruojama beveik pustrečio tūkstančio incidentų. Specialistai pasakoja, kad dažnai vairuotojus pasikeitęs oras užklumpa netikėtai.

REKLAMA

Po darbo žmogus grįžta lyg niekur nieko, sausu keliu, o jau ryte gali tekti slidinėti, jei ne ant snaigių, tai ant pašalusių balų.

Taigi patariama, ne tik pasirūpinti pačia mašina, bet ir pasidomėti kelių būkle iš anksto. Ir žinoma, svarbiausia – saugus greitis, bei didesnis atstumas tarp važiuojančių mašinų.

Po lapkričio dešimtosios vasarinių padangų taip ir nepasikeitusių lauks ir bausmės – įspėjimas arba bauda nuo penkių iki vienuolikos eurų. Visgi labiausiai užuomaršas arba piktybiškai padangų nepasikeitusius turėtų gąsdinti techninės apžiūros naikinimas.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:  


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-11-07 19:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienas pareigūnas turi būti protingas ir visad vadovautis protu ,o paskui biurokratine raide. Kol nėra sniego ir šalčio, tol neturėtų būti baudžiamas vairuotojas be žieminių padangų.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų