Dailius Dargis
2011.01.05 16:00
Principingas prokuroras A. Kliunka daugelį metų „trukdė“ ne tik mafijos autoritetams, bet atrodo, kad ir savo kolegoms (R. Kondratjevo nuotr.)

Principingas prokuroras A. Kliunka daugelį metų „trukdė“ ne tik mafijos autoritetams, bet atrodo, kad ir savo kolegoms (R. Kondratjevo nuotr.)

Generalinės prokuratūros vadovybė pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos veiksmų.

Buvo gauta informacija, kad prokuroras A. Kliunka antradienį vakare vienoje iš Vilniaus miesto kavinių šventė savo gimtadienį, kur dėl jo elgesio buvo iškviesta policija.

Šiandien ryte prokuroras buvo darbe. Jam nustatytas 0, 61 promilės girtumas. Generalinis prokuroras nušalino A. Kliunką nuo pareigų ir pradėjo tarnybinį patikrinimą.

Naujausiomis žiniomis, prokuroras nusprendė atsistatydinti ir ketvirtadienį įteiks pareiškimą generaliniam prokurorui.

REKLAMA

Kai kurie portalo Balsas.lt surinkti faktai leidžia manyti, kad ilgametis prokuratūros veteranas galėjo tapti užkulisinio teisėsaugos vadovų žaidimo auka.

Jau seniai norėta pakeisti savu žmogumi

Žiniasklaidoje pasklidus informacijai apie neblaivaus prokuroro A. Kliunkos gimtadienio šėliones, portalo Balsas.lt patikimų šaltinių teigimu, informacija apie tai galėjo pasklisti tikslingai iš pačios Generalinės prokuratūros darbuotojų.

Praėjusią vasarą D. Valiui pradėjus eiti generalinio prokuroro pareigas, žaibiškai pasklido kalbos, kad bus keičiami visų skyrių vadovai.

Savas žmogus buvo numatytas ir Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento vyriausiojo prokuroro kėdėje.

Kas tada juo turėjo tapti, iki šiol neatskleidžiama.

Tai, kad A. Kliunka kažkuo neįtinka Generalinės prokuratūros vadovybei, imta kalbėti prieš pat didžiąsias metų šventes. Sklido kalbos, kad A. Kliunkai norėta pasiūlyti gerokai žemesnes pareigas Klaipėdos apygardos prokuratūroje.

Praėjusią savaitę Balsas.lt žurnalistui telefonu pasidomėjus apie galimus pokyčius, A. Kliunka atsakė: „Nieko apie tai negirdėjau... Man tai naujiena. Bent kol kas nesulaukiau jokio pasiūlymo pereiti į žemesnes pareigas. Per ilgus savo karjeros metus esu dirbęs Šiaulių ir Kauno prokuratūrose, tad gal ir visai nieko būtų kuriam laikui apsistoti Klaipėdoje (juokėsi)“.

Henytės knygoje išvadintas šunimi

Ilgametis prokuroras A. Kliunka kartu su kolegomis ne kartą triuškino garsiausias anų laikų šalies kriminalines grupuotes – Kauno daktarus, ramaškinius, daškinius.

REKLAMA

Taip pat sudavė negailestingus smūgius šaltakraujiškai veikusios Panevėžio tulpinių gaujos vadeivoms.

Atrodo, ne be reikalo 2004-aisiais pogrindyje išleistoje Kauno mafijos veterano Henriko Daktaro autobiografijoje „Išlikt žmogumi“ daugiausia kritikos iš šalies teisėsaugininkų buvo sulaukęs būtent A. Kliunka.

Tačiau bylinėtis dėl šmeižto ir įžeidimo prokuroras nematė reikalo.

Skandalingai pagarsėjęs kaunietis A. Kliunką išvadino šunimi, jam nepagailėjo kitų įžeidžių epitetų, vadino itin žiauriu, negailestingu žmogumi – autobiografinėje knygoje „Išlikt žmogumi“ prokuroras net lyginamas su gestapo šefu Mulleriu.

Apklausė ryškiausius mafijos veikėjus

Prokurorui A. Kliunkai yra tekę bendrauti su ryškiausiais anų laikų kriminalinio pasaulio veikėjais.

Anot prokuroro, pats H. Daktaras išsiskyrė iš jų tuo, kad bendraujant niekada nekonfliktuodavo ir dažniausiai mėgindavo viską nuleisti juokais. Anot jo, sudarė gana primityvios asmenybės įspūdį.

Kiekvienos apklausos  pertraukų metu per  pokalbius nuolat kartodavo vis tas pačias frazes tais pačiais žodžiais. Vis sakydavo, kad ,,jauni nusikaltėliai nevaldomi“, kad be jo Kaune nebūsią tvarkos.

Verta prisiminti, kad A. Kliunka yra bene vienintelis Generalinės prokuratūros prokuroras, kuris kartkartėmis teikdavo informaciją apie netrukus teismą pasieksiančios senų daktarų gaujos nusikaltimų bylos tyrimo eigą.

TIK FAKTAI

Kartais į skandalingas situacijas patekę pareigūnai nuskamba visame pasaulyje.

1999 metais tuometinis Rusijos generalinis prokuroras Jurijus Skuratovas sulaukė didelių nemalonumų, kai pradėjo tirti kyšininkavimo bylą, kurioje buvo įtariama Šveicarijos statybos kompanija, vykdžiusi Maskvos Kremliaus renovavimo darbus.

REKLAMA

Praėjus kuriam laikui Kremliaus valdžią pasiekė vaizdo įrašas, kuriame slapta kamera užfiksuoti J. Skuratovo pasismaginimai pirtyje su prostitutėmis.

J. Skuratovas atkakliai tikino, kad vaizdo įrašas esąs suklastotas, o ten nufilmuotas kitas žmogus. Tas vaizdo įrašas netrukus pateko į žurnalistų rankas ir 1999-ųjų kovo 16-osios naktį buvo parodytas per Rusijos televiziją.

Tai galutinai nulėmė J. Skuratovo likimą ir privertė jį parašyti atsistatydinimo raštą, nors buvo dedamos didžiulės pastangos išsaugoti jį prokuroro poste.

Kad ir kas tą vaizdo įrašą atnešė į Kremlių, tas žmogus Rusijoje sukėlė tokią įvykių bangą, kuri prilygo Monikos Levinski sekso skandalui JAV prezidento Bilo Klintono valdymo metais.

koba
2011-01-05 14:16:39
Į policijos rankas buvo patekę ir narkotikų targašai Elektrėnuose, kas buvo po to???
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Juozas 2011-01-07 12:21:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokius reiketu saudyti,ojis atsistatydina irgaus isejimo premija debilu salis   ATSAKYTI
V. 2011-01-06 21:55:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi,oi-prisigėrė...Anokia čia nuodėmė.Va,kad būtų paskelbę ir pasmerkę tą kuris kontrabandininkus iš teismo salės paleidžia,pedikus dangsto,valdininkams vogti leidžia...Čia tai būtų sensacija!
Net laiką skaitymui gaila gaišti.   ATSAKYTI
Pareigūnas 2011-01-06 19:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na taip gali būti tik Lietuvoje. Žinau ne vieną atvejį, kai policijos pareigūnas kavinėj, t.y. viešoje vietoje, nusiuntė kitus žmones ant trijų raidžiu. Ką manote? Jį išmetė iš darbo už policijos pareigūno vardo diskreditavimą, pradėjo ikiteisminį tyrimą ir nuteisė. Na aišku ne laisvės atėmimu. Kaip žinome, kaltinimą palaiko prokurorai. Ir be abejo niekas neatsižvelgė į jokius užtarnautus nuopelnus.    ATSAKYTI
savi zmones 2011-01-06 15:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
keicia savus zmones   ATSAKYTI
nerijus 2011-01-06 13:33:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tu gal ir dabar prisikliukines kad toki brieda rasai!laisva diena kad gimtadienis!(uz musu pinigelius atostogas!)virsvalandzius dirbo?(o kiek valandu savo reikalus tvarke nebudamas darbe ,darbo laiku?)paprastas mirtingasis uz kipisa kavinej,sonkauliais sulauzytais butu atsipirkes(cia dar plius butu buve)o kieno jis svogerys buvo kai sia kede gavo!?   ATSAKYTI
Tomas J. 2011-01-06 12:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl prokurorui turi būti kiti standartai, nei teisėjui?
Teisėją pagauna išgėrusį už vairo - lauk iš darbo!
   ATSAKYTI
Jurgis 2011-01-06 11:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na bet Jus cia visi idijotai ar prokuroras ne zmogus...ai ai uzmigo girtas ant stalo...na ir kas ?
Kas denge kazkokius mafijozus, dirbo nesaziningai???? Nebukit keistuoliai su Juo susidorojo, nes norejo i sia vieta pasodinti sava zmogu.
Kas dien i darba ateina pusgirciai prokurorai ir nieks nemato... o cia pamate
Visi esam zmones, prisikliurkinam , na ir kas ????
Negalima teisti zmogaus uz tai....butu geriau vadovybe iseigine suteikusi, juk gimtadienis, kiek savo darbo valandu jis po darbo dirbo...ar mokejo jam uz tai??? Aisku kad ne
Geda supuvusi valstybe, kur tik svogeriai vadovauja.
AS eilinis LR gyventojas as Tave palaikau nors Taves ir nepazystu...malacius esiesi
Geda supuvusi Valstybe,kur tik svogeriai vadovauja   ATSAKYTI
Tomas J. 2011-01-06 11:38:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl Generalinis Prokuroras dar neatleido Kliunkos iš pareigų?!
Kai Klaipėdoje teisėjas buvo sustabdytas išgėręs už vairo, buvo kaip mat atleistas iš darbo už teisėjo vardo pažeminimą.
Kodėl šiuo atveju delsiama?
Generalinės prokuratūros vyriausiasis prokuroras į darbą atėjo neblaivus, tuo pažemino prokuroro vardą ir pakenkė prokuratūros autoritetui.
Bet kažko delsiama, laukiama - ko? Kodėl?!

Turbūt laukiama kad išeis iš darbo savo noru,
su visom socialinėm garantijom... kompensacijom išeitinėm!
Dar iškels išlydėtuvių pokylį...
Po 2 mėnesių išgirsime kaip jis tapo apygardos teismo teisėju!

Šlykščiuosi Generalinio Prokuroro Valio neryžtingumu ir neprincipingumu.    ATSAKYTI
Tomas Čyvas 2011-01-06 11:05:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu kad man Kliunka sakė :)Kas ten žino kieno autorystė :)   ATSAKYTI
Nerijus 2011-01-06 10:51:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
apsikakojo ir tiek ,tik keistai viska pripazino ir zada atsistatydinti,nesispardo kad provokacija!o apie buvusius nuopelnus juokas ima ,parasykite kam ir kieno uzsakymu triuskino isvardytas gaujas!irgi mat nepakeiciamas sovietu iskeptas ,,betmanas"vienisius kovotojas uz geri pasaulyje!!!   ATSAKYTI
Staska 2011-01-06 10:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A. Kliunka, kaip specialistas, be abejo, geras prokuroras, tačiau, kai pateko į "povandeninių srovių" verpetą , anksčiau ar vėliau tai turėjo atsitikti. Gali būti, kad jis išgėrė dar darbe, kur "kolegos" jam įpylė, o kavinėje gal nieko tokio ir nebuvo, tačiau tie "kolegos" to tik ir laukė. Žmogus į girtuoklį nepanašus, o kai retai išgeria - gali kaip rusai sako "sorvatsa". Gaila, kad vykta tokie negeri dalykai. Panaši įstorija buvo nutikusi plk. V. Tutkui 1992 m., kur tuometinis KAM ministras A. Butkevičius jį turėjo atleisti iš pareigų.   ATSAKYTI
Dmitrij 2011-01-06 10:26:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad ne sitas prokuroras taip sake, o R. Petrauskas...:)   ATSAKYTI
heil 2011-01-06 08:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia jau kolumbijos kelias   ATSAKYTI
Tomas Čyvas 2011-01-06 07:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apie Kedžio bylą šis prokuroras sakė: "byla žudikė".   ATSAKYTI
BITUZIS 2011-01-05 20:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net nezinau kaip vertint. Lyg ir visuomenei nusipelnes. Lyg ir ta acia visuomene apdirbes.. Matyt vyksta kedziu perstumdymas ir tiek. Tik vieni su tuo sutiko taikiai kiti ne..   ATSAKYTI
Kedopedras Fioletinis 2011-01-05 17:39:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O štai kelis kartus teistas Mariukas triukšmavo ,koliojo ir stumdė
policijos ir teismų pareigūnus visą mėnesį.Niekas jo niekur nevežė
ir net 100 lt "baudelės" šis pilietis neturėjo sumokėti:)))))   ATSAKYTI
:) 2011-01-05 17:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nauja sluota gerai sluoja!
reikia rotacijos. del budu gal ir galima gincytis, bet metai is metu sedint toj pacioj siltoj vietoj zmones pradeda manyti, kad yra nepakeiciami ir labai labai reikalingi   ATSAKYTI
Pasaka 2011-01-05 17:11:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kliunka turėjo uždusti pusnyje.Tačiau dusdamas pusnyje atsigavo ir
nuėjo į netoliese esantį barą.Šimašius jau buvo nuvažiavęs ir
išplatinęs pareiškimą,kad prokuroras pusnyje užduso.Štai kokia graudi
istorijaKliunka nuo klofelino šiltame bare tuoj užusnūdo -štai ir
pasaka baigta....   ATSAKYTI
GGG 2011-01-05 16:45:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atsimerkite jus viena diena - ir pamatysite , kas prie ko...Kiek atsimenu sitas prokuroras buvo saziningiausias is visu likusiu tame kreivo kubo pastate...   ATSAKYTI
................. 2011-01-05 16:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atsimerkite jus viena diena - ir pamatysite , kas prie ko...   ATSAKYTI

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Kalėdų Senis vandenyje (nuotr. stop kadras)
Į uostamiestį trumpam užsuko Kalėdų senelis. Kadangi Klaipėda stovi prie jūros, tad apie visus vaikų ir suaugusių norus jam papasakoja šimtamečiai eršketai. Tiesa, norėdamas ...
Vilniaus Rotušės aikštės eglutė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šventiškai papuošti miestai ir miesteliai džiugina akis, bet dešimtys tūkstančių eurų, išleistų kalėdinėms miestų eglutėms ir lempelėms, kelia klausimų. Lietuvos miestai ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Islandijos sostinėje Reikjavike iš priemiestyje esančio gyvenamojo namo trečio aukšto sekmadienio popietę iškrito ir žuvo lietuvis, antradienį rašo Islandijos ...
Į Klaipėdos teismą atvedami sugyventiniai (nuotr. stop kadras)
Teismas leido suimti pusantro mėnesio mergytės lavonėlį pūti palikusią klaipėdiečių porą. Vyras suimtas mėnesiui, moteris dešimčiai dienų. Pastaroji kaltinama palikusi vaiką, o ...
Avarija Radviliškyje, E. Anglickio nuotr.
Tragiška avarija Radviliškio rajone. Ryte automobilis partenkė be aštvaitų keliu žygiavusį vyriškį. Po mirtino smūgio jis liko įstrigęs mašinos priekiniame stikle. Vietiniai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
2020 metų Lietuvos biudžetas: kieno dalis jau nuraškyta aišku ir šiandien
DABAR RODOMA
2020 metų Lietuvos biudžetas: kieno dalis jau nuraškyta aišku ir šiandien
DABAR RODOMA
Gitanas Nausėda apie keliavimą į regionus: yra pasikartojanti problema
DABAR RODOMA
Klaipėda vis labiau stebina: Kalėdų Senelis – atnėrė vandeniu
DABAR RODOMA
Keičiama Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio mirties galima versija
DABAR RODOMA
Paskaičiavo: kiek vidutiniškai lietuvis pasirengęs išleisti Kalėdoms
DABAR RODOMA
Vilniuje neeilinė avarija: iš degalinės veržėsi dujos
DABAR RODOMA
Sukrėstos moksleivės papasakojo apie nuogaliaus išpuolį prie mokyklos
DABAR RODOMA
Politologai apie nuleistą kartelę pateikimui į Seimą: bus išbandymas patiems rinkėjams
DABAR RODOMA
Vieta Radviliškio rajone kaip užkeikta: ir šįryt įvyko mirtina avarija
DABAR RODOMA
Įamžino gėdingą Gražulio poelgį Seime: dovanėlę iš nosies prilipdė ant palangės
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų