Tomas Čyvas
2010.09.07 10:40
(nuotr. Elta)

(nuotr. Elta)

Vilniaus viešasis transportas nuolat gerinamas „techniniais stebuklais“ ir vadybiniais sprendimais, kurie kainuoja apvalokas sumas, sukuria dingstį kelti įkainius, bet niekaip nekeičia paslaugos kokybės.

Kasa pinigus į mėšlą

Vilniaus Žvėryno bendruomenės pirmininko pavaduotojas, režisierius Vytautas Domaševičius naują sostinės valdžios iniciatyvą prikaišioti į visuomeninį transportą vaizdo kamerų apibūdina nelabai rinkdamasis žodžius. „Tai pinigų kasimas į mėšlą. Negalima efektyviau panaudoti tų milijonų? Tokios reformos ir eksperimentai primena gryniausią pinigų plovimą. Viską galima būtų sugalvoti, jei kitos bėdos jau būtų išspręstos. Mokės tai vėl keleivis“, – „Balsas.lt savaitei“ kateogirškai sakė visuomenininkas.

Naujas sumanymas, kurio apmokėjimas įmanomas tik iš keleivių kišenės, iš tiesų atrodo keistokai, kai nėra išspręstos kitos problemos. Vilniečiai, kitaip nei daugelio kitų Europos didmiesčių gyventojai, kad ir kur važiuotų – iki miesto krašto ar vos porą sustojimų, vienodai moka už kelionę. Elektroninio bilieto papildymo internetu galimybės periodiškai sutrinka. Papildyti bilietą mėnesiui gali ne bet kada, o tik likus norimo mėnesio dviem savaitėms ar prasidėjus mėnesiui. Apie važiavimo komfortą piko valandomis geriau visai nekalbėti.

REKLAMA

Prašapusios investicijos

Dar 2006 metais iškilmingai paskelbta, kad trys didieji Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda įdiegs visuomeniniame transporte elektroninius komposterius. Svajota, kad įdiegus juos bus naudojamos kortelės, veikiančios panašiai kaip ir mobiliojo telefono kortelės. Bendra planuota projekto vertė – beveik 19,5 mln. litų. Iš Europos Sąjungos fondų teks 14 mln., o iš projekto vykdytojų ir partnerių lėšų – beveik 5,5 mln. litų.

Būtent Vilniuje šis projektas ligi šiol neįgyvendintas. Komposteriai lyg ir pakabinti, bet nenaudojami. Atlikus eilinę „reformą“, kai visi keleiviai įlaipinami tik pro priekines duris, prie vairuotojo pakabintas seno išbandyto tipo sovietinis komposteris, pramušantis skylutes. O prieš kelerius metus dar veikę naujesni vienkartinių bilietų komposteriai, spausdindavę konkretų bilieto pažymėjimo laiką, jau nebenaudojami. Pinigai, kaip visada, kažkam sumokėti, eksperimentas pamirštas ir svajojama toliau. Retkarčiais tai vienoje, tai kitoje stotelėje pasirodo švieslentės, tarsi turinčios rodyti transporto priemonės atvykimo laiką, bet rodančios nežinia ką.

Žiūrės brangius filmukus

Naujausi apetitai išties pritrenkiami. Svajonė, sumanyta sostinės valdžios, – filmuoti autobusus ir troleibusus vaizdo kameromis. Pasak mero, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Viliaus Navicko ir jo vadovaujamos koalicijos bendražygių, filmuojamiems važinėti bus ypač gera ir saugu, nes nebepuls kišenvagiai. Jau eksperimentuojama, pradėta plati sumanymo reklamos kampanija, ruošiamasi konkursui.

REKLAMA

Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Romas Adomavičius, kaip jau rašė „Balsas.lt savaitė“, nesikuklindamas skaičiuoja naujus milijonus, kuriuos teks sukišti į važiavimo kainą. „Šiuo metu kalbama, kad kamera kainuotų iki 3 tūkst.. litų. Kiekvienai transporto priemonei nuolatinė priežiūra kainuotų 30–40 litų per mėnesį. Taigi sumas reikėtų padauginti iš maždaug 500 šiuo metu po Vilnių važinėjančių autobusų ir troleibusų“, – sakė R. Adomavičius.

Žmogaus teisių gynėjai jau paprašė savivaldybės įrodymų, kad filmuota medžiaga nebus pasinaudota ir taip pažeidžiamas žmogaus privatumas, nors visuomeninis transportas ir yra vieša vieta.

Opozicinės frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas miesto taryboje Gediminas Rudžionis sakė, kad jam nekyla abejonių dėl projekto beprasmiškumo. „Apie ką kalbame? Niekas man nepaneigs galimybės, kad tokia pinigų suma tiesiog praplauta be prasmės ir tikslo. Niekas jokių tyrimų dėl šio dalyko reikalingumo nedarė, tarybai tokių klausimų net neduodama svarstyti, jie į darbotvarkę, kurią kontroliuoja vienas ponas, grafas, hercogas Vilius Navickas, neįtraukiami“, – sakė jis „Balsas.lt savaitei“.

Juokinga ir tai, kad net paskutinis sumanymas - visus įlaipinti tik per priekines duris - nepateisino lūkesčių. Planuoti milijonai nesurinkti, nes, kaip pripažįsta patys sumanytojai, vienkartinius bilietus išradingi lietuviai žymi po kelis kartus, o elektroninės kortelės, turguje parduodamos po penkis litus, dažnai parodomos vairuotojams nepažymėtos. Tad teks vykdyti dar vieną reformą, kurios kainą irgi kada nors sužinosime.

REKLAMA

TIK FAKTAI:

Eksperimentą sostinės 19 maršruto troleibusuose vykdo bendrovės „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ (LRTC) ir „Altas“. Troleibusuose bus naudojamas neva naujos kartos (4G) mobilusis ryšys pritaikant „WiMax“ technologiją, kurios diegimas ir LRTC vadovybės sprendimai buvo apipinti skandalais su valstybės turto įkeitimu ir neaiškiomis pirkimo procedūromis.

Bendrovei „Susisiekimo paslaugos“, kuri planuoja eilinę nepigią reformą, praėjusių metų spalį be konkurso paskirtas neva laikinai vadovauti Vilniaus mero bendražygis Gintas Bliuvas. Tiesa, įmonės interneto svetainėje jis įvardijamas tiesiog direktoriumi, nutylint faktą, kad šiai, brangias „reformas“  vykdančiai įmonei vadovauja tik"laikinai".

Susijęs tekstai.

 

 

 

sju
2010-09-07 11:02:34
Otkatų mechanizmas, o paslauga tikrai tragiška, visiškai nesubalansuotas viešojo transporto tvarkaraštis, vieni autobusai važiuoja pustuščiai, kiti perpildyti ... reikia Vilniaus merą ryte 7 val. į 5 maršruto autobusą įkišti, gal tada supras kas yra paslaugos kokybė ...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rosita 2010-09-08 17:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas gali paneigti, kad po visu tuo nėra pasislėpę gundantys "otkatėliai"?    ATSAKYTI
Vera 2010-09-08 17:16:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Vilniaus meras turbūt nė nesusimąsto, kokią duobę jis sau kasa taip elgdamasis ir su potencialiais savo rinkėjais.    ATSAKYTI
J 2010-09-08 14:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Is tiesu tai gali daryti tik tokios turtingos salys, kaip Lietuva...   ATSAKYTI
rikis 2010-09-08 01:44:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Naujas sumanymas, kurio apmokėjimas įmanomas tik iš keleivių kišenės, iš tiesų atrodo keistokai, kai nėra išspręstos kitos problemos.   ATSAKYTI
vilnietis 2010-09-07 17:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man atrodo,tokių "reformų" priežasčių reikėtų ieškoti sunkmetį išgyvenančių draugų ir klasiokų įmonėse.Ta pati priežastis,man atrodo,slypi ir planuose atitverti Vilniaus senamiestį šlagbaumais ir mokėjimo už įvažiavimą įrenginiais.
T.Čyvas galėtų pasidomėti,iš kokios įmonės buvo perkamos tokios brangios,informuojančios apie transporto tvarkaraščius,sustojimų švieslentės(kurios nuo šalčių sugedo),kad net neužteko pinigų sąmatoje,kad atvesti joms reikiamą elektros maitinimą.Buvo pasirinktas pigesnis,ir,greičiausiai,net nesaugus variantas,švieslentes užmatinti nuo kontaktinio troleibusų tinklo.
Stebuklai tame mūsų Vilniuje vyksta. :)   ATSAKYTI
papildymas 2010-09-07 17:38:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kartu valdo konservatoriai, socdemai ir liberalcentistai.   ATSAKYTI
saule 2010-09-07 15:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Akivaizdu, kad sostine valdo konservatoriai, kuriems nei kiek nerupi vilnieciu gerove.    ATSAKYTI
geras 2010-09-07 14:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atiminejam is pensininku ir mazameciu vaiku, kad galetu kai kas pasisvaistyti   ATSAKYTI
123456 2010-09-07 14:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susirandi valdininką ir pasiūlai jam neblogą otkatą. Kad ir filmavimo kameroms pirkti. Jis jau ir galvoja kaip pagerinti tautos gyvenimą. Kadangi tų kamerų jau visur prikišta tai dar liko troleibusai.Svarbiausia tai apiforminti kaip tautai naudingą i labai reikalingą investiciją. Sekantis kamerų panaudojimo būdas - šikinykų skylės, nes tautiečiai(nors ir sumažino pensijas) dar per storai šika.   ATSAKYTI
ll 2010-09-07 13:59:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas paneigs, kad kadencijos pabaigoje Vilniaus meras užsimanė prastumti naują aferą, juk Sėlių gatvėje mero statomam namui dar reikia daug pinigų.   ATSAKYTI
Staska 2010-09-07 13:20:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik Algimantas Matulevičius žino kaip įveikti "valstybininkų" klaną, tačiau Lietuvos žmonės turi jam padėti. Lietuvos žmonės, įsijunkite į Tautos Ateities Forumą!   ATSAKYTI
2010-09-07 12:47:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
<div class="badCommentText">Komentaras buvo pašalintas dėl neetiško, įžeidžiančio turinio.</div>   ATSAKYTI
Navikas 2010-09-07 12:46:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Plauk piniga kol jaunas   ATSAKYTI
šunsnukiai 2010-09-07 12:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
važiuoji kaip silkė skardinėje, kamerų jiems prireikė – o gal reikėtų pasiūlyti mūsų valdžiai ne vaizdo, o Lukiškių kameras?   ATSAKYTI
pala 2010-09-07 12:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaži kur mes nukeliausime su tokia konservatorių vykdoma politika... baisu darosi kai pamatai kokie įstatymų projektai yra siūlomi, kaip Lietuva vedama link bankroto deklaruojant jog atliekama gelbėjimo misija ir ateities kartos dėkos už tai... Abejoju ar tokia politika naudinga... tuo labiau kai viso pasaulio ekonomikos ekspertai kalba, jog reikia skatinti vartojimą, todėl pasisakau už partiją kuri būtent laikosi šios nuostatos. Pasisakau už tvarkiečius..   ATSAKYTI
Atas 2010-09-07 12:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau 2 ar daugiau metu dėl "viešojo transporto reformu" tyčiuojuos iš Vilniaus. Kažkodėltai Kaune viska pavyko padaryti, tiek e-bilietai, tiek televizoriai stotelėse, na dabar ir e-bilieto papildymas internetu ir aktyvavimas tik tada kada nori betkuriame viešajame transporte neperseniausiai atsirado. Na suku būtų patikėti kad čia nenuplaukė pinigėliai, bet esmė tame kad reformos įgyvendintos. O Vilniuje akivaizdžiai matosi pradėjo dėl akių daryti, nepasidalino pinigų kažkas arba perdaug kišenių atsirado ir vsio baigėsi projektas, niekas nepadaryta imamės kito...   ATSAKYTI
em 2010-09-07 11:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bet palaukite, yra ir geroji šių tamsių reikaliukų pusė:
mes juos sužinome. Kokioj rusijoj, kur žiniasklaida veikia kaip valdžios statytinė visi mato problemas bet nežino kas ir kur ir kaip pridirbo..   ATSAKYTI
sju 2010-09-07 11:02:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Otkatų mechanizmas, o paslauga tikrai tragiška, visiškai nesubalansuotas viešojo transporto tvarkaraštis, vieni autobusai važiuoja pustuščiai, kiti perpildyti ... reikia Vilniaus merą ryte 7 val. į 5 maršruto autobusą įkišti, gal tada supras kas yra paslaugos kokybė ...   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Sodininkai nebežino, ką daryti: neatsigina gausaus kenkėjų antplūdžio (nuotr. stop kadras)
Sodininkai ir daržininkai skundžiasi neatsiginantys kaip niekada gausiu kenkėjų antplūdžiu. Ypač daug bėdų pastarosiomis dienomis pridaro invazinės sraigės, šliužai, arba ...
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienio naktį, kiek po vidurnakčio, Vilniaus rajono Pakalnių kaime esančioje pirtyje sumušti du 1973 ir 1982 metais gimę vyrai, pranešė Policijos departamentas. ...
Koronavirusas  (nuotr. SCANPIX)
Pasaulyje oficialiai užregistruota jau daugiau kaip 6 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir du trečdaliai užsikrėtimų patvirtinti Europoje bei Jungtinėse Valstijose, ...
Koncertas (asociatyvi nuotr.) (nuotr. Manto Repečkos)
Švelninant karantino ribojimus dėl masinių renginių, šalies nacionaliniai teatrai ir koncertų salės anksčiausiai į scenas grįš nuo birželio vidurio.  Nuo šeštadienio ...
Laisvalaikis ir pramogos lauke (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Virš Lietuvos stiprėjant anticiklono poveikiui lietaus debesys trauksis. Šiandien lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, gūsingas, daug kur stiprės iki 16 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų