REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

45-iose Lietuvos savivaldybėse švelnėja karantinas, pradinukai grįžta į mokyklas

Papildyta 15.48 val.

Vyriausybė pritarė nuo kitos savaitės taikyti švelnesnį karantiną 45-iose savivaldybėse, kur epidemiologinė situacija geriausia. Šiose savivaldybėse bus galima atnaujinti pradinį ugdymą mišriu būdu. Tarp jų iš didmiesčių – Kaunas ir Šiauliai, taip pat Alytus.

Vyriausybė pritarė nuo kitos savaitės taikyti švelnesnį karantiną 45-iose savivaldybėse, kur epidemiologinė situacija geriausia. Šiose savivaldybėse bus galima atnaujinti pradinį ugdymą mišriu būdu. Tarp jų iš didmiesčių – Kaunas ir Šiauliai, taip pat Alytus.

REKLAMA

Švelninti karantiną pasirinkta tose savivaldybėse, kur sergamumas Covid-19 neviršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites. Visi pasikeitimai įsigalios nuo kovo 22 dienos, pirmadienio.

„Atsižvelgiant į tai, kad kai kuriose Lietuvos teritorijose matomas Covid-19 atvejų mažėjimas, siūloma kai kuriose savivaldybėse nustatyti kitas karantino režimo priemones nei visoje šalyje“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Švelnesnis karantinas nei visoje Lietuvoje bus taikomas Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono savivaldybėse.

REKLAMA
REKLAMA

Šiose savivaldybėse atnaujinamas mišrus pradinis ugdymas, laikantis visų būtinų saugumo priemonių. Mokyklos privalės valdyti asmenų srautus, užtikrinti saugaus atstumo laikymąsi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

REKLAMA

Taip pat leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklose ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Taip leidžiama vykdyti neformalųjį vaikų ir suaugusiųjų švietimą uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys ir užtikrinamas 30 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam asmeniui.

15-oje savivaldybių, kur sergamumo rodiklis viršija 200 atvejų, pradinis ugdymas bus atnaujinamas tik savivaldybių pasirinktose mokyklose ir tik nuolat tiriant moksleivius ir mokyklų darbuotojus kaupinių metodu.

REKLAMA
REKLAMA

Be kitų pakeitimų, taip pat bus leidžiama rengti konsultacijas kontaktiniu būdu ne daugiau kaip penkiems abiturientams.

Kaupinių tyrimai nebus privalomi

Premjerė Ingrida Šimonytė vėliau spaudos konferencijoje paaiškino, kad minėtose 45-iose savivaldybėse pradinukams grįžtant į mokyklas nebus privaloma atlikti koronaviruso testų kaupinių metodu – to bus reikalaujama tik savivaldybėse su blogiausiais epidemiologiniais rodikliais. 

„Reikalavimas paliktas toms savivaldybėms, kuriose epidemiologinė situacija yra prasčiausia – Vilniuje, kitoms savivaldybėms, kur atvejų skaičius yra didesnis nei 200. Tose savivaldybėse, kuriose situacija yra geresnė, nebus privalomo tyrimo kaupiniais“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be kita ko, Vyriausybės vadovė sako, kad atlikti tokius tyrimus moksleiviams visose savivaldybėse būtų „techniškai sudėtingai įgyvendinama“, nes tam reikėtų itin didelių išteklių – laboratorijų, mėginius surenkančių ir tyrimus atliekančių žmonių, informacinių technologijų sprendimų. 

„Tose savivaldybėse, kuriose padėtis yra ženkliai geresnė, manome, kad ir rizika nėra tokia didelė, kad reikėtų tai daryti“, – pridūrė premjerė.

Ji akcentavo, kad kaupinių tyrimus moksleiviams norinčios atlikti savivaldybės galės tai daryti, jei, pavyzdžiui, jau yra pradėjusios tai daryti, sakydama, kad taip „rizika, kad mokiniams ar klasėms reikės grįžti į nuotolį, būtų minimizuota“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų