Klaipėdoje karas dėl kiemų valymo bei šiukšlių išvežimo tęsiasi: namų valdos skundžia vieną po kito konkursus paslaugai teikti, o valdininkai suka galvas - ką daryti?

Vos paskelbė gegužę uostamiesčio Savivaldybė konkursą kiemų valymo paslaugai teikti - jis buvo apskųstas.Rugpjūčio viduryje - supaprastintas konkursas. Dar vienas skundas. „Vakarų ekspreso“ žiniomis, konkurso sąlygas nuolat skundžia UAB „City Service“.

9 privačios namų valdos taip konkuruoja tarpusavyje, kad formaliai kiemai dabar nevalomi.

Savivaldybės atstovai tikino, kad nuo šiandien, po derybų su namų valdomis, pavyks rasti būdų kiemams valyti.

Aršia konkurencija nėra kuo stebėtis, nes per metus iš miesto iždo kiemams valyti skiriami 7 mln. litų. Dabar pasiekta, kad per savaitę kiemai būtų valomi nebe tris, kaip buvo anksčiau, o 4 kartus.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas sakė, kad nepatenkinti žmonės neretai piktinasi kiemsargių darbu.

„Kiemai - švarūs, tačiau reikia suprasti, kad kiemsargių darbas - valyti šaligatvius, takus, asfaltą, šalinti žolę tarp plytelių, žiemą valyti sniegą nuo takų ir juos barstyti smėliu. Tai, kas mėtosi šalia konteinerių - vežėjų problema. Jie turi sudaryti sutartis su namų valdomis, kurių išlaikomi kiemsargiai tas šiukšles ir surinktų“, - dėstė jis.

REKLAMA

Šiukšles - po žeme

Valdininkai tikino, kad pastabų vežėjams esama ne tik dėl nesugebėjimo pasiekti, jog būtų surenkamos šiukšlės prie konteinerių, bet ir šalinant stambiagabarites atliekas.

„Anksčiau per mėnesį būdavo surenkama 50 tūkst. tonų, o dabar - 180 tūkst. tonų atliekų. O gyventojai, pamatę sąskaitas, ėmė masiškai vežti šiukšles. Stambiagabarites atliekas vežėjai stengiasi išvežti darydami po 4 reisus kasdien“, - teigė V. Karmanovas.

Jis tikino, kad jau šio mėnesio pabaigoje turėtų būti pasiektas ir kompromisas dėl naujų, modifikuotų ir labiau specializuotų tarifų už šiukšlių išvežimą.

Šiuo metu visi moka vienodai nuo patalpų ploto dydžio. Tai - ypač opu smulkiesiems verslininkams, nes jų sukauptų šiukšlių kiekiai priklausomai nuo ūkinės veiklos pobūdžio skiriasi.

Beje, konteinerių problemą bus bandoma spręsti ir naujovišku būdu - jau kitais metais šiaurinėje miesto dalyje turėtų būti įrengtos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės. Jos - pusiau požeminės, žymiai talpesnės nei konteineriai ir saugesnės higienos atžvilgiu.

Iš viso numatytos 46 pusiau požeminių konteinerių aikštelės, kuriose planuojama išdėstyti 46 konteinerius komunalinėms ir 111 konteinerių antrinėms žaliavoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų