Kelis šimtus litų uždirbančių miesto kiemus valančių kiemsargių kantrybė išseko - vakar jie savo darbdaviams ir miesto valdžiai pasiūlė patiems šluoti kiemus ir paskelbė neterminuotą streiką.

Dar gegužę keliasdešimt kiemsargių ir namų valdų vadovų užgulę Savivaldybę reikalavo išspręsti darbo apmokėjimo problemas. Nesulaukę konkrečių veiksmų kiemsargiai griebėsi kraštutinės priemonės - streiko.

Klaipėdos savivaldybės administracija pranešimus apie pradėtą neterminuotą streiką jau gavo iš keturių namų valdų - „Ąžuolyno valdų“, „Vingio valdų“, „Mūsų namų valdų“ ir „Pempininkų valdų“. Tad jų teritorijos nuo vakar nevalomos, išskyrus daugiabučių namų savininkų bendrijoms priklausančius namus, kurių kiemus valo jų samdyti kiemsargiai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas sakė neabejojąs, kad prie kolegų, reikalaujančių didesnių atlyginimų, prisijungs ir likusių 6 namų valdų kiemsargiai. Tačiau teigė, kad Savivaldybė niekuo padėti jiems negali. Be to, sakė jis, streikuojantieji artimiausiu metu apskritai gali likti be darbo.

Negauna net minimumo

Kiemsargiai skundžiasi, kad Savivaldybės administracija, pasirašiusi sutartis su valdomis, nuo balandžio 1 d. pinigų skiria kiemams valyti nebe 5, o tik 3 kartus per savaitę. Esą anksčiau už savo darbą jie bent minimumą gaudavo, o šiuo metu algos sumažėjo, nors tenka iškuopti tiek pat šiukšlių, tik nebe per penkias, o per 3 dienas.

REKLAMA

V. Karmanovas tvirtina, kad kreiptis su skundais kiemsargiai turėtų į savo tiesioginius darbdavius - namų valdų direktorius, o ne į Savivaldybę.

„Mes sutarčių su namų valdomis nepažeidėme. Sutartyse yra punktas, teigiantis, kad užsakovas gali patikslinti paslaugų apimtis, kiekius, periodiškumą. Atsižvelgdami į turimas lėšas, mes tokia teise ir pasinaudojome. Pinigus už paslaugas kiekvieną mėnesį pervedame namų valdoms, o kaip jie su jais tvarkosi - jų reikalas“, - aiškino V. Karmanovas.

V. Karmanovas sakė, kad kiemsargių iniciatyvinei grupei dar gegužę buvo pranešta, kad besibaigiant sutartims su namų valdomis paskelbtas konkursas, kurio metu bus parinkti nauji rangovai kiemams valyti.

„Tarp kiemsargių ir darbdavio nėra bendravimo. Žmonėms nebuvo paaiškinta, kad namų valdos, jei jų pasiūlyta kaina nebus mažiausia, gali ir nelaimėti konkurso, o tai reiškia, kad tokiu atveju jie liks be darbo“, - kalbėjo V. Karmanovas.

Valdininkas teigė, kad visoms 10 namų valdų gegužę Savivaldybė už kiemų valymo paslaugą pervedė beveik 244 tūkst. litų. Pokalbininkas pridūrė, kad bendrovei „Klaipėdos želdiniai“, kurios darbuotojai rankiniu būdu per mėnesį išvalo net didesnius plotus viešųjų miesto erdvių, Savivaldybė moka netgi šiek tiek mažiau - apie 219 tūkst. litų, tačiau šie esą kažkodėl nesiskundžia.

„Namų valdų direktoriai kiemsargių rankomis nori išspręsti savo finansines problemas, paveikti, kad kuo daugiau mokesčių mokėtojų pinigų skirtume jiems“, - sakė V. Karmanovas.

Be to, teigė jis, kyla pagrįstų abejonių, ar streikas teisėtas. Esą jei paaiškės, kad reikiamos procedūros nebuvo atliktos, namų valdoms grės iki 2 tūkst. litų administracinės baudos už sutarčių su Savivaldybe punktų nevykdymą.

„Kitų nesuras“

Savivaldybės administracija ramina, kad miesto kiemai bet kokiu atveju neliks nevalyti. Esą jei namų valdų direktoriai neužtikrins sutarčių vykdymo, bus pasinaudota įstatymine teise neskelbiamų derybų būdu pasamdyti kitą rangovą.

REKLAMA

Tuo metu namų valdų savininkės „City Service“ atstovui ryšiams su visuomene Viliui Mackoniui tokie teiginiai pasirodė juokingi.

„Tai iš fantastikos srities. Neabejojame, kad surasti kito rangovo Savivaldybei nepavyks. Už tokius mažus pinigus niekas nesutiks dirbti“, - įsitikinęs jis.

„Mūsų namų valdų“ direktorius Mikas Kurlavičius teigė, kad iš Savivaldybės kiekvieną mėnesį bendrovė gauna keliais tūkstančiais mažiau nei išleidžia 14 samdomų kiemsargių atlyginimams, o juk reikia dar ir šluotų, pirštinių. Todėl nieko nekeičiant, namų valdoms esą neišvengiamai grėstų bankrotas.

Jis apgailestavo dėl susiklosčiusios situcijos ir labiausiai pergyveno dėl tų kiemsargių, kurie sąžiningai, atsidavę dirbo po 20-30 metų likimo.

„Viena moteris net šiandien ryte apėjo kiemus, rinko šiukšles. Sako, žinau, kad streikas, bet negaliu, širdį spaudžia, kai aplink netvarka. Dažnas jų būna dažniau darbe nei namuose, net prie konteinerių išmėtytas šiukšles surankioja, nors tai ne jų darbas“, - gyrė savo darbuotojus M. Kurlavičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų