Žadėtų vakcinų Kėdainiai negavo, nes buvo laikinai sustabdytas skiepijimas

Trečiadienį po pietų Kėdainių rajono socialinės globos įstaigose turėjo prasidėti skiepijimas „Pfizer-BioNTech“ gamintojo vakcina, skirta kovai su koronavirusu. Skiepus turėjo gauti ir Karščiavimo klinikos, mobiliojo punkto darbuotojai, Kėdainių ligoninės slaugos skyriaus darbuotojai ir pacientai.

Planuota gauti 420 skiepo dozių, tačiau į Kauną skiepų atsiimti nuvykęs Kėdainių PSPC automobilis grįžo tuščiomis.

Vežė netinkamai?

Netrukus po to, kai į Kėdainius tuščiomis turėjo grįžti vakcinas turėjęs vežti automobilis, Kėdainių PSPC gavo elektroninį laišką iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kuriame buvo informuojama, kad vakcinos buvo gabenamos galimai netinkamomis sąlygomis.

„Situacija tokia, kad niekam nelinkėčiau.

Gavome laišką, kuriame rašoma, kad vakar, transportavimo metu, buvo pažeistas temperatūrinis režimas.

Šiuo metu Ekstremalių sveikatai situacijų centras renka įrodymus apie temperatūrinės kreivės pokyčius transportavimo metu.

Neatitikimai galėjo turėti įtakos „Pfizer“ vakcinų kokybei“, – sakė Kėdainių PSPC vadovė Audronė Rimkevičienė.

Vakarop Sveikatos apsaugos ministerija, gavusi gamintojo patvirtinimą, leido atnaujinti skiepijimą vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinomis.

Skiepijimas šiomis vakcinomis buvo laikinai sustabdytas, nes „galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu“.

„Vadovaujantis gamintojo pateiktais stabilumo tyrimų duomenimis, buvo nustatyta, kad minėtas transportavimo sąlygų temperatūrinis nuokrypis yra leistinose ribose. Aukščiau minėti produktai yra tinkami tolimesniam naudojimui”, – SAM cituoja vakcinos gamintojo atstovą.

Šios vakcinos buvo pristatytos į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę. Ministerija informavo šias įstaigas, kad vakcinavimo procesą galima tęsti.


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2021-01-13 15:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visos pasaulio laboratorijos dėjo pastangas kaip padėti pasauliui sunkiausių šimtmečio laikotarpiu, pandemiją, ir štai vienoj valstybėj atsirado sveikatos apsaugos sistema kuri gabenama produktą 50 km. atstumu sugebėjo sugadinti.
Atsakyti
-2

U
Ui
2021-01-13 16:02:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei asfaltą galima pakloti 7cm storio vietoj 10cm,tai ir vakcinai vežti tie +-30*C ar ką keičia ?Gal jau pilna paskiepytų neveikiančia vakcina ?
Atsakyti
-1

B
Bobute
2021-01-13 16:00:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu pipiec,vagia per akis ir meluoja.Na ar laimingi dabar issirinke konservinius.Ot blet jum ir gerai.Stipkit dabar svarbu kad Landsbegi paskelbs pasaulio valdovu.Idomu ar Putinas nesupyks,nes jis taikosi i si posta
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų