Ministras įvertino skiepų be eilės skandalą: „Apie moralę čia nėra net ką kalbėti“

Po vakcinų skandalo Šilalėje nuo ankstaus ryto sveikatos apsaugos ministras aiškinosi prezidentui. Kaip ministerija griežtins skiepijimo kontrolę?

Apie tai – pokalbyje su ministru Arūnu Dulkiu.

Ministre, per vieną savaitgalį – net keli skandalai. Išgirdome, kad tiek Vilniuje, tiek Šilalėje buvo skiepijami žmonės, kurie visiškai neturėjo teisės gauti tą skiepą. Tai ką jūs darysite su tų gydymo įstaigų vadovais? Gal išmesite iš darbo net negalvodamas ir net su „baltu bilietu“?

Man atrodo, kad čia reikia turėti galvoje du aspektus. Vienas dalykas – mes tikrai gyvename teisinėje valstybėje. Iš kitos pusės, mums niekas netrukdo išsakyti ir savo moralinį vertinimą. Apie moralę čia nėra net ką kalbėti. Man yra labai gaila, kad dėl medikų bendruomenės, dėl kurios mes dabar visi stengiamės, kad jų tarpe atsiranda tų signalų.

Mes jau pradėjome dar tą pačią dieną imtis priemonių. Kreipėmės tų paaiškinimų, kad tuos paaiškinimus iš karto gautumėme. Galiu pasakyti, kad kai kurie paaiškinimai jau yra atėję, bet jie mūsų netenkina. Dabar tikslinamės. Atitinkamai imsimės kitų veiksmų. Savaitgalį pavedėme įstaigų vadovams kontroliuoti skiepijimo procesą. Iškart nustačius pažeidimus pradėti administracinio nusižengimo teiseną, atitinkamus tyrimus. 

Kaip jūs žiūrite į tą Šilalės atvejį, kad vakcinas apsidalijo konservatoriai. Teigiama, kad „Ambulanso“ Šilalės skyriaus vedėja tris skiepus skyrė savo artimiesiems, bičiuliams.

Man tai tas pats, kas ten apsidalijo. Aš į tuos dalykus nežiūriu. Man atrodo, kad čia turi būti visi lygūs. Dabar pastebiu, kad dabar turime tas pasėkmes ilgalaikio dešimtmečio, kuomet buvo įprasta privilegijų tvarka, kai kurių sveikatos apsaugos sistemos žmonių, gydymo įstaigų susigyvenimą su politikais, skambučių politika. Pagalvojau, kad dabar būtų gera proga visiems politikams parodyti pavyzdį ir nesinaudoti jokiomis sveikatos apsaugos sistemos paslaugomis be privilegijų, registruotis bendra tvarka. Mes tada ir vakcinavime turėsime mažiau problemų.

REKLAMA

Kaip su tuo antru skiepu? Ar dabar jie, sukčiavimo būdu gavę pirmąjį, turės galimybę gauti ir antrąjį?

Klausimas toks, kiek galime tą moralę teršti? Situacija tokia dviprasmiška, bet panašu, kad turėsime galvoti, jeigu bus pripažinta, kad buvo neteisėtas veiksmas, tai turime pagalvoti, ne kaip tą antrą skiepą suteikti, bet kaip atsiskaityti dar ir už šį skiepą. Čia moralinio atsiskaitymo gal ir negana. 

Del antro skiepo – neįsivaizduoju. Kaip galima pažeisti tvarką antrą kartą? Jeigu pažeista tvarka vieną kartą, ar tai reiškia, kad teisė suteikiama ją pažeisti ir antrą kartą?

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
A
Aišku
2021-01-11 20:29:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje kur kas didesnis nusikaltimas pasiskiepyti be eilės nei išpilti tūkstančius dozių į wc
Atsakyti
0

J
Jo
2021-01-12 09:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tai leisčiau ir antrą skiepą,ir tegul susimoka,10 kart brangiau.
Atsakyti
0

M
Moralė
2021-01-12 09:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O moralės nėr ir jau senai....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų