Grubliauskas prabilo apie Klaipėdoje dėl Covid-19 svarstomus ribojimus

Šalyje sparčiai didėjant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui, Klaipėdos miesto meras praneša, kad miestas imsis profilaktinių saugumo priemonių. Planuojama didinti mobiliojo punkto pajėgumus, apriboti mokinių užklasinę veiklą ir uždrausti vyrams dalyvauti gimdymuose.

Vytautas Grubliauskas (Fotobankas)

Penktadienį Klaipėdoje buvo surengtas posėdis, kurio metu kalbėta apie Covid-19 suvaldymo situaciją mieste.

„Šiandien susirinkimas buvo parengiamasis prieš kitos savaitės ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Klaipėda jau praktiškai yra įžengusi į padidintos rizikos savivaldybių zoną“, – po posėdžio į miesto gyventojus kreipėsi miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Meras sakė, kad blogai situacijai mieste ima ruoštis iš anksto, todėl imasi prevencinių priemonių.

„Spręstinų klausimų yra nemažai. Situacija kaista“, – sakė Klaipėdos meras.

Planuoja didinti mobiliojo punkto pajėgumus

V. Grubliausko teigimu, vienas iš posėdžio metu aptartų klausimų buvo mobiliojo punkto veikimas. Planuojama didinti punkto pajėgumus. Šiuo metu punkte paimama apie 150 mėginių.

„Teks galvoti apie ketvirtos pamainos grąžinimą ir testavimų apimčių didinimą iki 200. Šį klausimą dar aptarsime, kad kitų savivaldybių gyventojams būtų leista turėti mobiliuosius mėginių ėmimo punktus. Savivaldybės ima mėginius, kuriuos veža į Klaipėdą. Testuojame viso regiono pacientus, tikiuosi palaikymo iš ministerijos“, – sakė V. Grubliauskas.

REKLAMA

Klaipėdos meras siūlytų įrengti papildomų testavimo punktų Klaipėdos regione.

Suteikti kompensacijų verslui negalėtų

Pasak jo, savivaldybė nesvarsto galimybės riboti maitinimo įstaigų darbo laiko, nes tuomet reikėtų kalbėti ir apie žalos atlyginimą verslininkams, o tam Klaipėdos savivaldybė nepasirengusi.

„Kitą savaitę susitiksime su smulkaus, vidutinio verslo atstovais, kokius jie matytų sprendinius, kaip jie matytų tos situacijos suvaldymą išvengiant drastiškų, dramatiškų ribojimų“, – sakė V. Grubliauskas.

Jo duomenimis, Klaipėdoje yra vienuolika koronaviruso židinių, daugiausia – ugdymo įstaigose. Nepaisant to, kol kas neketinama nurodyti mokykloms pamokas visiems moksleiviams, išskyrus pradinukus, vykdyti nuotoliniu būdu.

Stabdytų užklasinę veiklą

Tačiau kaip vieną didesnių užsikrėtimo rizikų V. Grubliauskas paminėjo ir užklasinę moksleivių veiklą.

„Šitas akcentas turbūt bus vienas rimčiausių per ekstremalių situacijų posėdį“, – tvirtino jis.

Pasak mero, bus sprendžiama, kaip užklasinius užsiėmimus paversti mažiau rizikingais.

„Ar reikės draudimų, ar ribojimų, ar kaip buvo pirmosios bangos metu maksimaliai įjungti nuotolinio bendravimo galimybes? Šiandien apie draudimus dar nekalbame. Tą darysime tik tuomet, kai to neišvengiamai reikės“, – sakė savivaldybės vadovas.

Naujienų portalui tv3.lt V. Grubliauskas teigė, kad prie nuotolinio mokymo visoje savivaldybėje pereiti kol kas nėra planuojama.

„Ugdymo įstaigose, kuriose buvo identifikuoti atvejai, yra nuotolinis ugdymas. Kitose mokyklose vyksta hibridinis mokymas, kai tam tikros klasės savaitę ar dvi keičiasi. Šiandien jokių sprendimų nepriėmėme, bet tik apsitarėme. Kol kas kalbame apie popamokinį ugdymą, popamokinės veiklos pėrkelimas į nuotolinį yra prioritetas“, – sakė V. Grubliauskas.

REKLAMA

Uždraustų vyrams dalyvauti gimdyme

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis informavo, kad jo vadovaujamoje gydymo įstaigoje užimta 65–70 proc. lovų.

„Pamažu stacionarinių pacientų skaičius auga, šiuo metu turime 22 (sergančiuosius COVID-19 – BNS), trys – reanimacijoje“, – sakė jis.

Ruošiamos papildomos palatos užsikrėtusiesiems.

Koronavirusu serga du ligoninės darbuotojai ir penki yra saviizoliacijoje.

Anot V. Janušionio, kitos planinės paslaugos ligoninėje teikiamos be trikdžių.

„Turime COVID-19 gimdyvę, ji pagimdė, yra izoliuota, priežiūra vykdoma, sekmadienį gal bus išrašyta“, – sakė gydytojas.

Meras savo ruožtu pranešė, kad bus svarstoma, ar neuždrausti kuriam laikui vyrams dalyvauti gimdymuose, nes pasitaikė atvejų, kai būtent dėl šios priežasties į gydymo įstaigą pateko koronavirusas.

„Buvo pora atvejų, kai taip atėjo užkratas“, – sako V. Grubliauskas.

Apie konkrečius veiksmus, kurių jau nuo pirmadienio imsis Klaipėdos miesto savivaldybė, V. Grubliauskas nekalba. Jo teigimu, skatinama dirbti nuotoliniu būdu, o posėdis buvo sušauktas tik aptarti profilaktines galimas priemones.

„Nuo pirmadienio kai kur grįžtama prie darbo nuotoliniu būdu, visos komandiruotės stabdomos. Šiandien tik apsitarėmė dėl priemonių taikym. Esame toli nuo lyderių, bet jau šiandien gyvename pirmadieniu. Pirmadienį, neabejojame, kad būsime rizikingų savivaldybių sąraše“, – sako V. Grubliauskas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per praėjusią parą Klaipėdos apskrityje patvirtinti 38 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2020-10-16 15:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beviltiška kažką aiškinti, jeigu iki šiol kažkas dar neišgirdo, reikia dėti tokias baudas, kad bijotų, nes kitos kalbos buki žmonės nesupranta.
Atsakyti
-1

J
Jonas
2020-10-16 15:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko toliau tuo labiau didėja buku žmonių.
Atsakyti
0

c
cha
2020-10-16 15:52:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greičiau svarstykit ir veikit ,kol dar įmanoma ! Reikalingi skubūs ir neatidėliotini veiksmai , o nelaukti ,kol virusas pradės šienauti žmonių gyvybes .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų