Cichanouskaja prašys Merkel pagalbos – tikisi, kad ES priims sankcijas Vilniaus universitetas skirs stipendijas baltarusių studentams

Vilniaus universitetas teiks pagalbą persekiojamiems baltarusių studentams. LDK stipendija leis gimtinėje iš universitetų išmestiems jaunuoliams išsilavinimo siekti Vilniuje. Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja tikino, kad tai svarbi priemonė persekiojamiems studentams, ji taip pat pažymėjo besitikinti griežtos Europos Sąjungos lyderių reakcijos ir priimtų sankcijų dabartinio režimo atžvilgiu.

„Iš tiesų aš labai džiaugiuosi galėdamas sveikinti Baltarusijos politinę viltį Sviatlaną Cichanouskają“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Rektorius teigė, kad bendrauja su keliais baltarusių istorikais ir jaučia, kad jie S. Cichanouskajos asmenyje mato savo lyderę.

„Mums labai svarbu, kad Sviatlana parėmė mūsų idėją steigti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštstės stipendiją baltarusių studentams. <...> Jaunimas yra ta viltis <...>, kurie taps ambasadoriais tarp mūsų tautų“, – tvirtino VU rektorius.

S. Cichanouskaja dėkojo Vilniaus universitetui už iniciatyvą remti baltarusių studentus. Baltarusijos opozicijos lyderė tikino, kad „kruvinas režimas“ imasi represijų prieš visus šalies piliečius, taip pat ir prieš studentus.

Pasak jos, tai itin svarbi pagalba studentams, kurie kovoja už laisvę Baltarusijoje, tačiau dėl šios priežasties yra išmetami iš universitetų ir persekiojami.

„Jūsų universitete besimokantys studentai dirbs ir dėl mūsų šalies, ir dėl mūsų šalių draugystės“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

Stebėdamas akademinės laisvės ir žmogaus teisių suvaržymus Baltarusijoje, Vilniaus universitetas skirs LDK stipendiją baltarusių studentams mokytis Vilniuje.

REKLAMA

R. Petrausko teigimu, pirmiausia universitetas buvo numatęs skirti 25 stipendijas. Tačiau vėliau prie iniciatyvos prisijungė „SBA“ koncernas, lėšų LDK stipendijai planuoja skirti ir Vyriausybė.

Tikisi Vokietijos tarpininkavimo

Kalbėdama apie politines realijas, S. Cichanouskaja pažymėjo besitikinti, kad Europos Sąjunga priims sankcijas Aliaksandro Lukašenkos režimui. Kol kas bendras ES sankcijas stabdo Kipras.

Baltarusijos opozicijos lyderė taip pat yra numačiusi susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kuris artimiausiu metu vyks Berlyne. S. Cichanouskaja tikino, kad prašys Vokietijos lyderės tarpininkauti dialoge su A. Lukašenka.

Trečiadienį pranešta, kad S. Cichanouskaja pradėjo formuoti šešėlinę vyriausybę, rodo pranešimas, trečiadienį paskelbtas buvusios kandidatės į prezidentus „Telegram“ kanale.  

„S. Cichanouskaja atstovu žmogaus teisių klausimais paskyrė Harį Pahaniailą – žinomą baltarusių teisininką ir žmogaus teisių gynėją. Atstovu ekonomikos reformų klausimais paskirtas ekonomistas Alesis Aliachnovičius“, – rašoma pranešime.  

H. Pohoniaila buvo advokatu daugelyje žmogaus teisių bylų Baltarusijoje, įskaitant baltarusių žurnalistų Pavelo Šarameto ir Dzmitrijaus Zavadzkio bylas. Daugiau kaip du dešimtmečius jis yra Baltarusijos Helsinkio komiteto pirmininko pavaduotojas.  

A. Aliachnovičius yra analitinio centro „CASE-Belarus“ viceprezidentas. Šis centras užsiima ekonomikos tyrimais, taip pat rengia Baltarusijos ekonomikos reformas.   

REKLAMA

„Aliaksandro Lukašenkos režimas yra ne tik nelegitimus, bet ir nebesusitvarko su savo uždaviniais. Negalime nieko nedaryti ir tiesiog stebėti, kaip šalis vis giliau grimzta į krizę. Siekdama, kad būtų surengti nauji rinkimai, aš toliau dirbu, telkdama visas demokratines baltarusių visuomenės jėgas“, – pažymėjo S. Cichanouskaja.       

Jos atstovė spaudai Ana Krasulina naujienų agentūrai „Interfax“ paaiškino, kad kalbama apie S. Cichanouskajos komandos formavimą.  

„Tai atsakymas į klausimą: Sviatlana Cichanouskaja – tai vienas žmogus? Ar ji turi komandą? O jei yra komanda, kas tie žmonės?“ – sakė ji. 

„Dirbame karu su Koordinacine taryba. Koordinuojame savo veiksmus. Bendram tikslui“, – sakė A. Krasulina, paklausta, ar į formuojamą S. Cichanouskajos komandą bus įtraukti baltarusių opozicijos Koordinacinės tarybos nariai. 

„Koordinacinė taryba – organas, kurį Sviatlana įsteigė vesti derybas su pasitraukiančiu režimu dėl šio pasitraukimo sąlygų ir procedūros, valdžios perdavimo procedūros“, – kalbėjo ji. 

Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Jų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994-ųjų šalį valdantis A. Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.


Rašyti komentarą...
J
Jolce
2020-10-01 11:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi Vilniuje, jau senai veikia soroso finansuojamas Humanitarinis Universitetas, kuris jau paruoses apie 4 tukstancius baltarusijos pilieciu su isplautom smegenim. Bl... ne musu vaikam, o baltarusu...
Atsakyti
-1

V
Viskas
2020-10-01 11:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svetimų šalių piliečiams. Lietuviams, ko gero, teks važiuoti į Baltarusiją, prašyti batikos, kad suteiktų teisę į nemokamą mokslą, mainais į jos šalies piliečių mokslus Lietuvoje.
Atsakyti
0

m
menkysta
2020-10-01 11:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didziausia Baltarusijos geda, Tevynes isdavike...
Nextos cirkininkas, kovojes maidane, jau iskeliavo is Nextos, remiamos angliskai kalbanciu "demokratu". Matyt, sisiakovska jam paskirs uzsienio reikalu ministro vieta...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų