Baltijos šalys išplėtė sankcijas Lukašenkos režimui papildyta: 15.57 val.

Lietuva, Latvija ir Estija penktadienį išplėtė sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

Kukliojo Lukašenkos kasdienybė: diktatorius mėgaujasi prabangiu gyvenimu vilose su baseinais ir restoranais (nuotr. SCANPIX)

Lietuva ir Estija paskelbė, kad į sąrašą įtraukė 98 pareigūnus, Latvija – 101 asmenį, jame yra teisėjų ir jėgos struktūrų darbuotojų.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS sakė, kad naują sankcijų raundą paskatino Europos Sąjungos delsimas įvesti bendras sankcijas ir šią savaitę surengta Vakarų nepripažįstamo prezidento Aliaksandro Lukašenkos inauguracija.

Lietuva, Latvija ir Estija rugpjūčio pabaigoje įvedė sankcijas A. Lukašenkai ir dar kelioms dešimtims pareigūnų.

Europos Sąjunga taip pat žada įvesti bendras sankcijas, bet sprendimas kol kas nepriimtas dėl diplomatinio ginčo su Kipru, kuri blokuoja sankcijas Baltarusijai, kol ES nesiims griežtesnių veiksmų Turkijos atžvilgiu dėl dujų žvalgybos ginčytinuose Viduržemio jūros vandenyse.

„Toliau dirbame ties tuo, kad būtų ir europinis sprendimas. Absoliuti dauguma kolegų supranta, kad tai yra būtina, bet laikas eina, todėl pasitarę su latviais ir estais nusprendėme padidinti nacionalinius sąrašus šimtu asmenų“, – sakė L. Linkevičius.

„Laiko daug praėjo ir tai mažiausiai, ką galime padaryti, reaguodami į tuos, kurie mušė žmones ir galimai įvykdė nusikaltimus“, – pridūrė ministras.

Pasak jo, ES turi toliau siekti bendrų sankcijų ir tartis dėl pagalbos represijų aukoms.

Sankcijas Baltarusijos režimui taip pat žada JAV ir Jungtinė Karalystė.

Lietuvos „juodajame sąraše“ yra 12 Konstitucinio Teismo ir penki Aukščiausiojo Teismo teisėjai, Saugumo tarybos, Tyrimų komiteto, Vidaus reikalų ministerijos, milicijos, OMON, vidaus kariuomenės, Prezidento administracijos aukšti pareigūnai, parlamento atstovai.

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje – video reportaže:


Rašyti komentarą...
O
Ostapas
2020-09-25 17:45:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitas vaflis vaikšto per visas temas ir įrodinėja, kad seimūnai kažkokius verslus Baltarusijoje turi! Kam jiem verslai Baltarusijoje už savus pinigus su rizika, jei jie suka juos čia už valdiškus pinigus be jokios atsakomybės. O tai, kad kertama šaka ant kurios anot tavęs jų bizniai sudėti, parodo, jog buvai vaflis, esi vaflis ir liksi vafliu.
Atsakyti
0

L
LUKOSENKA
2020-09-25 17:05:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
BUVAU NUMATES GARIUNUOSE APSIPIRKTI ,DABAR NELEIS,GAILA.
Atsakyti
0

M
Mociute
2020-09-25 16:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per daug pradejote kistis i kitos salies vidaus reikialus ponaiciai ,jau per daug ... savo kieme tvarka darykite ,nieko lietovoje neliko ,viska isardet ,kiek gamyklu turejom o ka dabar turime tik skolas kur liks anukams ir proanukiams moketi ,kiltu karas nemanau kad liks kam kariauti uz tokia lietuva ,gaila tik vaiku ir anuku kuriu turiu net septynis
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų