Koronavirusas siaučia Europoje – tokių skaičių nebuvo net pačiame įkarštyje

Koronavirusas nagus rodo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Nuo pirmadienio griežti ribojimai įvedami Madrido regione, jie paveiks beveik milijoną žmonių. Savo ruožtu Prancūzijoje rekordiniai paros užsikrėtusiųjų skaičiai. Tokių nebuvo net pačiame koronaviruso įkarštyje pavasarį.

Madrido regioną ir vėl kausto koronavirusas. 37-iose apskrityse, taip pat ir sostinėje Madride fiksuojamas itin spartus koronaviruso atvejų šuolis, o kai kuriose vietovėse epidemiologai 100-ui tūkstančių gyventojų fiksuoja net 1000 atvejų siekiantį sergamumą. Didžiausi užsikrėtusiųjų židiniai – varginguose Madrido rajonuose. Čia besidarbuojantys medikai sako, kad ligoninės ir vėl perpildytos.

„Mes darome viską, ką galime, bet mums reikia daugiau sveikatos priežiūros darbuotojų, reikia daugiau išteklių. Žmonės išsigandę ir susijaudinę. Ligoninėje daug vaikų ir vienišų senukų. Padėtis labai niūri“, – teigė medicinos sesuo Lidia Villanueva.

Dėl to jau nuo pirmadienio 37-iose Madrido regiono apskrityse, kuriose labiausiai plinta virusas, įvedamas karantinas. Jis paveiks daugiau nei 850 tūkstančių žmonių.

„Bus ribojamas atvykimas į šias teritorijas ir išvykimas iš jų, nebent tai susiję su sveikata, darbu, teisiniais, švietimo, senolių priežiūros ar kitais force majeur reikalais. Žmonių skaičius privačiuose susibūrimuose mažinamas nuo 10 iki 6 asmenų, o barų ir restoranų užimtumas mažinamas perpus. Parkai ir sodai bus uždaryti iki tolesnio pranešimo“, – tvirtino Madrido regiono lyderė Isabel Diaz Ayus.

Tuo metu Prancūzijoje per parą koronavirusas nustatytas daugiau nei 13200-ams žmonių ir tai yra didžiausias užsikrėtusiųjų skaičius nuo pat epidemijos šalyje pradžios. Marselis, Nica, Lionas ir kiti miestai taip pat grąžina dalį per visuotinį karantiną galiojusių taisyklių. Šalies sveikatos ministras įspėja, kad virusas dabar labiausiai plinta dideliuose šeimų susibūrimuose ir vakarėliuose.

REKLAMA

„Šiandien nerimą kelia tai, kad intensyviosios terapijos skyriuose sparčiai daugėja COVID-19 užsikrėtusių pacientų. Taip pat sergamumo rodiklių skirtumai tarp regionų, kurie yra dideli. Mes visi privalome daryti viską, kad padėtis dar labiau nepablogėtų“, – sakė Prancūzijos sveikatos ministras Olivier Veranas.

Priemonių imasi ir kitos Europos šalys. Airijos sostinėje Dubline uždaromi vidaus restoranai ir kavinės, žmonėms patariama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Danijoje nuo šiol viešai burtis galės nebe 100, o 50 žmonių. Islandijos sostinėje Reikjavike nuo šio savaitgalio užsidaro barai ir kitos pasilinksminimo vietos. Įvairūs kiti ribojimai įvedami ir Amsterdame bei Atėnuose.


Rašyti komentarą...
:
:(((
2020-09-20 10:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada Švedija atsiprašys numarintų savo piliečių?
Atsakyti
0

A
Agnė
2020-09-20 11:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas verčia skaityti? Yra bailių, kurie bijo realybès ir bèga nuo jos. Yra žmonių, kurie nori žinoti ir koreguoja protingai savo gyvenimą. Netrukdykite mums, drąsiems ir išmintingiems gauti informaciją. Tupėkit savo baimėse ir tylėkit.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų