Veryga: keičiasi reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo

Keičiasi reikalavimai dėl veido kaukių dėvėjimo maitinimo įstaigose – nuo šiol laukti maisto galėsite be kaukių. Apie tai penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
26

Dar vakar ministro pasirašytu įsakymu nurodoma, kad nuo šiol į viešojo maitinimo įstaigas (tiek esančias viduje, tiek išorėje) lankytojai būtų įleidžiami tik veido apsauginę priemonę turintys asmenys, tačiau laukiant maisto prie stalo ji nebebus būtina.

„Keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose. Nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams nebeprivaloma dėvėti kaukių ar kitų veido apsaugos priemonių.

Na, o į kavines, restoranus ir kitas viešojo maitinimo įstaigas ir toliau turi būti įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Tai galioja einant tiek į vidaus erdves, tiek į lauko kavines. Kitaip tariant įeiti ir išeiti reikia su kauke ar kita veido apsaugos priemone, o sėdint prie stalo ar baro - nebūtina jos dėvėti“, – rašo ministras.

A. Veryga tikina, kad pakeitimas inicijuotas įsiklausius į žmonių siūlymus. 

„Primenu ir tai, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios tiesiog negali nešioti burną ir nosį dengiančių veido apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų ir kt. gali būti ir be kaukių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Žinoma, jei žmogaus negalia (tarkim, judėjimo) leidžia naudoti kaukę, tai tą ir reikėtų daryti“, – tęsia jis.

REKLAMA

Gydytojai pataria, kaip dėvėti kaukę. Daugiau – video reportaže:

Rugpjūtį vėl pradėjo galioti privalomas reikalavimas dėvėti kaukes renginiuose lauke bei viduje.

Sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose numatyta, kad ši prievolė taikoma sporto, kultūros ir kitiems pramoginiams renginiams. 

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. SAM skelbia naujas COVID-19 suvaldymo priemones

Iki šiol kaukių visiškai nereikėjo renginiuose atvirose erdvėse, taip pat ir uždaruose renginiuose, kai tarp žiūrovų būdavo išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją informavo ministras, kaukių neprivalės dėvėti profesionalūs sportininkai ir atlikėjai.

Be to, sprendime nurodyta, kad nuo šiol tiek uždarose, tiek atvirose patalpose turės būti išlaikomas mažiausiai vieno metro atstumas.

Už kaukių dėvėjimą bus atsakingi ir organizatoriai, ir žiūrovai ar dalyviai.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.


Rašyti komentarą...
S
Stasys.
2020-09-18 10:49:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur logika logikos nulis
Atsakyti
-2

A
Aniceta
2020-09-18 10:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sprendimai dėl sprendimų, logikos nerandu. Nuo pat pradžių kvaili sprendimai, širdininkai dūsta be deguonies, kaip dujų kameroj, jokių išimčių! O astmininkai?
Atsakyti
-9

T
TUCKA
2020-09-18 10:45:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
GALVOJAU VEL KOKIA NESAMONE SUGALVOS,NU BET.....AS IR IKI DABAR LAUKIAU MAISTO BE KAUKES,ALU GERIAU VISADA :D :D GRAUDU KLAUSYT KAI TOKS PROTINGAS ZMOGUS TAIP BUKAI MASTO.... :D NU TIK SERGA KAZKOKIU VELNIU PSICHIKOJ :D
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (65)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų