Policija sostinėje sulaikė grafitininką: 18-mečio namuose rado dažų, kanapių

Vilniaus savivaldybė su policija išaiškino grafitininką – pas aštuoniolikmetį kratos namuose metu rasti dažai, taip pat, įtariama, kanapių, jis pats sulaikytas.

Grafičiai Vilniuje (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kaip pranešė sostinės policija, Vilniaus savivaldybė pareiškime buvo nurodžiusi apie 150 vietų su užfiksuotais įvairiais grafičiais. Atlikus piešinių nuotraukų analizę, buvo išskirti dažniausiai pasikartojantys piešiniai – piešėjų parašai, taip vadinami „tagai“.

pareigūnai nustatė įtariamuosius. Rugsėjo 10 dieną vienas jų, 2002-aisiais gimęs jaunuolis sulaikytas ir į uždarytas į areštinę. Kratos metu įtariamojo namuose buvo rasti aerozoliniai dažai, markeriai, rūbai,piešinių eskizai, įvairi vaizdo medžiaga, taip pat, kaip įtariama, narkotinė medžiaga – kanapės.

Jaunuoliui pareikšti įtarimai dėl padarytos nusikalstamos veikos ir skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Dėl grafičiu piešinių daugiausiai Užupyje, Senamiestyje, Antakalnyje per pastaruosius metus Vilniaus savivaldybė teigia patyrusi apie 300 tūkst. eurų žalą.

Baudžiamasis kodeksas numato, jog už istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių (pvz. kultūros paveldo objektų) sugadinimą baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-15 11:49:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia jam nelaisvės atėmimo. Tagul sumoka 300 tūkstančių eurų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų