Megelinskienė apie naujus COVID-19 protrūkius: situacija labai rimta papildyta 15.00 val.

Savaitgalį fiksuotas susirgusių COVID-19 šuolis epidemiologams toliau kelia nerimą. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės teigimu, toliau registruojami protrūkiai ir išaugęs sąlytį turėjusių asmenų skaičius tik patvirtina, kad situacija yra labai rimta.

Ji pabrėžė, kad toliau registruojami šeiminiai protrūkiai, du ryškūs protrūkiai susiję su menininkais – yra kalbama apie Kauno valstybinę filharmoniją, Lietuvos operos ir baleto teatrą (LNOBT), taip pat susirgusį ir vokalo mokytoją.

„Taigi galima vertinti, kad situacija yra labai rimta, nes sąlytį turėjusių asmenų skaičius perkopė 100. (...) Gauname vis daugiau informacijos apie sąlytį turėjusius asmenis. Nuolat tiek vakar, tiek šiandien bendraujame su LNOBT darbuotojais, turėjo 4 valandų klausimų-atsakymų sesiją. Prašome tiek darbuotojų, tiek visos visuomenės, kad visi turintys bet kokios informacijos apie atvejus, prašome kreiptis į NVSC“, – sakė ji.

Paklausta apie lokalius karantinus, kuriuos minėjo dar sveikatos apsaugos ministras, ar galėtų būti izoliuota tokia įstaiga kaip LNOBT, kaip tai galėtų atrodyti, G. Megelinskienė patvirtino, kad įstaigos veikla šiuo metu yra pristabdyta.

„Penktadienį nurodyta ištirti visus įstaigos darbuotojus, pastate buvusius asmenis, numatyta stabdyti įstaigos veiklą iki atskiro NVSC nurodymo. Tai ir buvo padaryta, kad išsiaiškintume užsikrėtimo aplinkybes ir tinkamai izoliuotume sąlytyje turėjusius asmenis. (...) dabar yra organizuojamas visų darbuotojų ištyrimas ir dabar pradedame gauti tyrimų rezultatus, kuriuos pristatysime“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ji.

REKLAMA

Protrūkiai Vilniuje ir Kaune galimai susiję

Anot G. Megelinskienės, protrūkiai meno kolektyvuose Kaune ir Vilniuje yra galimai susiję, tačiau papildomų duomenų ir konkrečių išvadų negalinti teigti.

„Kol kas hipotezė dar nėra iki galo suformuluota, tačiau epidemiologai aktyviai dirba, kad bent maždaug surastume gija. (...) Gauname labai daug duomenų ir bandome daryti sąsajas. Reikia atkreipti dėmesį, kad šioje profesinėje grupėje anksčiau protrūkių nėra buvę, tai vien tik tai jau ir kelia įtarimą, kad staiga atsiranda daugybė atvejų vienoje profesinėje grupėje ir panašiu laiku plinta tiek Vilniuje, tiek Kaune“, – kalbėjo NVSC specialistė.

Per vakar – trylika atvejų

NVSC informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Devyni iš jų registruoti Kauno, keturi – Vilniaus apskrityse.

Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė devyni žmonės. Keturių asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota. 

Dėl sąlyčio su sergančiaisiais užsikrėtė devyni žmonės, aštuoni iš jų – siejami su protrūkiais.

Septyni atvejai, kai žmonės užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju COVID-19, registruoti Kauno apskrityje. Tuo metu, Vilniuje tokių atvejų per praėjusią parą patvirtinti du.

Koronavirusas (Kaune) patvirtintas trims vienos šeimos nariams, iš kurių du – vaikai. Du asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę. Iš viso šiame šeiminiame protrūkyje registruoti keturi atvejai, apie pirmąjį skelbta rugpjūčio 6 d. Kaip užsikrėtė pirmasis šios šeimos narys, nenustatyta. 

REKLAMA

Taip pat dar du atvejai registruoti Kaune, siejamai su židiniu Kauno valstybinėje filharmonijoje. COVID-19 liga patvirtinta darbuotojams, kurie buvo didelės rizikos asmenų grupėje, todėl buvo izoliacijoje. Abu atvejai – simptominiai. Iš viso su šiuo židiniu siejami penki atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar. 

Dar vienas atvejis (Kauno apskritis) siejamas su ekskursija „Išlaužas – Tauragė“. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Sąlytį turėję septyni asmenys yra izoliuoti. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejama penkiolika atvejų.

Septintasis ir aštuntasis iš per vakar patvirtintų atvejų registruoti Vilniaus apskrityje. Šie užsikrėtimo atvejai yra siejami su protrūkiu Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Vienas asmuo yra šios įstaigos darbuotojas, kitas – ne. Abu žmonės, nustatyta, jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Devintasis atvejis patvirtintas Kaune asmeniui, bendravusiam su patvirtinu COVID-19 atveju. Žmogus jaučia koronavirusui būdingus simptomus.

Keturių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

Šiuo metu neaišku, kaip užsikrėtė du asmenys Kauno ir du asmenys Vilniaus apskrityse. Visi jie jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Asmenys, kaip išsiaiškinta epidemiologinio tyrimo metu, išvykę į užsienį nebuvo, su iš užsienio grįžusiaisiais nebendravo.

Be to, vienas iš šių asmenų dirba VšĮ Grigiškių sveikatos priežiūros centro stacionare. Paskutinį kartą žmogus darbe buvo rugpjūčio 3 d. NVSC informuoja, kad laikinai šioje įstaigoje uždraustas ligonių lankymas, atlikta dezinfekcija, ligoniams uždrausta palikti palatas.

REKLAMA

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2265 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 501 asmenų, 1670 – pasveiko.

Intensyvesni tyrimai – 11 savivaldybių

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak ministerijos, intensyvesnis testavimas reikalingas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų viršija Lietuvos vidurkį bei yra didesnis už penkis, ir per paskutines dvi savaites buvo nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis.

Penktadienio, rugpjūčio 7 d., duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 7,6.

Ignalinos rajone sergamumo rodiklis išlieka didžiausias ir siekia 124,7, Prienų rajone – 38,8, Panevėžio mieste – 33,8, Šalčininkų rajone – 26,2, Molėtų rajone – 23,3, Kupiškio rajone – 18,3, Visagino mieste – 16,4, Kauno mieste – 16,2, Kauno rajone – 12,4, Panevėžio rajone – 8,5, Vilniaus rajone – 8.

Šiose savivaldybėse daugiau tyrimų gyventojams bus atliekama iki sekmadienio. Kaip ir anksčiau, šiose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu dvi paras.

Papildomi tyrimai bus atliekami šių savivaldybių ugniagesiams gelbėtojams, kariams, vaistininkams, mobilių punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojams bei kitiems asmenims, nurodytiems operacijų vadovo sprendime.

REKLAMA

Praėjusią savaitę epidemiologų akiratyje buvo šios didesnės rizikos savivaldybės, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija viršijo Lietuvos vidurkį: Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų bei Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų.

Savaitgalį sutelks pajėgas

Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad šalyje augantis viruso atvejų skaičius kelia nerimą, todėl ragina gyventojus atsakingai pažiūrėti į situaciją ir laikytis rekomendacijų, teisingai dėvėti apsaugos priemones ir laikytis higienos.

S. Skvernelis taip pat kviečia be reikalo nesirinkti į susibūrimus, šventes ir kitus renginius bei teigia, jog artėjantį Žolinės atlaidų savaitgalį tarnybos dirbs didesniu pajėgumu.

Taip pat jis patikino, kad Lietuvoje kilus antrajai koronaviruso bangai ekonomika ar atskiri sektoriai nebus stabdomi, prioritetus ruošiamasi teikti saugojimuisi, o ne draudimams. 

„Noriu iš karto labai aiškiai pasakyti, kad valdydami antrąją bangą tikrai neplanuojame imtis visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“, – feisbuke paskelbė premjeras.

„Naujojoje realybėje eisime „saugaus aktyvumo“ keliu, kas reiškia teisingą kaukių dėvėjimą, dezinfekciją, saugius atstumus ir kitas priemones, kurias esame numatę COVID-19 valdymo strategijoje“, – teigia jis.

Pasak S. Skvernelio, prioritetas bus teikiamas maksimaliam apsaugos priemonių naudojimui, o ne ribojimams.

„Stebėsime epidemiologinius rodiklius ir prireikus priimsime sprendimus atskirose savivaldybėse bei sektoriuose. Aišku, jei situacija keisis dramatiškai ir tai bus tikrai būtina, ribojimai galimi, tačiau tikiuosi, kad to neprireiks“, – rašė jis.


Rašyti komentarą...
I
Ida
2020-08-10 15:04:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nustokit gąsdinti žmones,ar dar neužtenka tu nesąmonių!!!Susirgo žmogus gripu ir pasveiks,o uždėtos kaukės tik silpnina imunitetą!Atsibuskit žmonės ir suvokit ką valdžia išdarineja.
Atsakyti
-12

a
aras
2020-08-10 15:04:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kurortose koronos nera nes ten ponai atostogauja
Atsakyti
-3

A
As
2020-08-10 14:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Griuk negyvas, ka nori ta sneka, kiek nores tiek ir bus uzsikretusiu .... so sad
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų