Perspėja apie artėjančią liūtį: nuplaus daugelį Lietuvos vietų papildyta 14.35 val.

Antradienį vakare Lietuvą turėtų pasiekti liūtis. Sinoptikų prognozės rodo, kad smarkus lietus nuplaus daugelį šalies vietovių.

Liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
37

 

Antradienio popietę centrinėje Lietuvos dalyje prognozuojamas stiprus lietus, BNS informavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

„Su banguotu frontu keliauja intensyvesnių debesų zona, didžiojoje šalies dalyje sulauksime lietaus, o apie šalies vidurį jis bus jau stipresnis, intensyvesnis. Didžiausias numatomas kritulių kiekis – apie 15–20 milimetrų, (...) vietomis gali būti ir stipri liūtis“, – BNS sakė sinoptikas Paulius Starkus.

„Tačiau įspūdingos kažkokios audros nelaukiame“, – pridūrė jis.

Anot sinoptiko, lietus sustiprės antroje dienos pusėje, vakare.

„Lietus kils nuo pietvakarių, keliaus šiaurės rytų kryptimi. Didesnė tikimybė, kad stiprus lietus bus ruože nuo Marijampolės, Panevėžio link Kauno ir keliaus toliau. Dabartiniais duomenimis, Vilniuje taip pat turėtų būti lietaus, bet mažesni kiekiai“, – kalbėjo P. Starkus.

Kaip pranešė Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“, intensyviausi krituliai numatomi apie 20 ir 21 val.

Meteo.lt duomenimis, šįvakar Lietuvą iš pietvakarių pasieks intensyvių kritulių frontas, vietomis kritulių kiekis sieks 4-6 mm per val. Dabartinės prognozės rodo, kad liūtis apie 16 val. pasieks Alytų, Marijampolę, apie 17 val. – Kauną ir Vilnių, toliau judės Ukmergės ir Utenos kryptimi. Intensyviausi krituliai numatomi apie 20-21 val.“, – rašė įmonė.

Įmonė taip pat informuoja, kad galimi ir eismo sutrikimai.

„Šiuo metu Vilniuje vykdome didžiulius paviršinių nuotekų rekonstrukcijos darbus, tačiau kol darbai nebaigti, tikėtina, kad kai kurios gatvės gali būti užtvindytos.

REKLAMA

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnių nuplovė liūtis

Ekipažai budės: - ties T. Narbuto g. žemuma. Tikėtina, kad daugiausia lietaus gaus Pilaitė, Lazdynai, Karoliniškės, tad lietaus srautai garmės į liūdnai pagarsėjusią dirbtinai suformuotą žemumą T. Narbuto g.- prie Konstitucijos pr. žiedinės sankryžos ir ties Geležinio Vilko-Žalgirio g. sankryža.

Čia susikerta vandens srautai iš kelių didžiausių Vilniaus miesto lietaus nuotekų surinkimo baseinų (Šeškinė, Fabijoniškės, Baltupiai, Šnipiškės).- Geležinio Vilko g. ties Tūkstantmečio viaduku. Čia patenka srautai ir nuo Tūkstantmečio g. (Pietinio aplinkkelio), ir nuo didelės dalies Vilkpėdės. Lietaus nuotekų sistemų pajėgumai čia labai riboti.- Verkių-Lakūnų g. sankryžoje (ties Medžio centru). Lietaus nuotekų surinkimo pajėgumai čia taip pat labai riboti.Šiose vietose stebėsime situaciją ir būsime pasirengę nukreipti eismą kitais maršrutais.

Ką galite padaryti jūs?

Jei turite galimybę, rinkitės maršrutą tomis gatvėmis, kurios yra rečiau užtvindomos.- Nevažiuokite per apsemtas vietas.- Klausykite eismą reguliuojančių darbuotojų nurodymų.- Apie sunkiau įveikiamas gatves informuokite tel. 1355“, – rašoma pranešime.

Feisbuko grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ taip pat priduria, kad Lietaus galbūt išvengs tik vakarinis šalies pakraštys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų