Verslininko Kučinsko žmona: jo sulaikymas neturi teisinio pagrindo

Verslininko „Arvi“ įmonių grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko sulaikymas Slovėnijoje neturi teisinio pagrindo, sako jo žmona Kristina Kučinskienė

V. Kučinskas

„Nėra teisiškai pagrįsto atsakymo į klausimą, kodėl šioje ekstradicijos į Rusiją byloje taikoma tokiakardomoji, žmogaus judėjimą ir teises apribojanti priemonė kaip sulaikymas“, – penktadienį išplatintame verslininko artimųjų pranešime cituojama K. Kučinskienė. 

Pranešime teigiama, kad V. Kučinsko interesams tiek Lietuvoje, tiek Slovėnijoje atstovauja tokio pobūdžio bylose patirtį turintys teisininkai. Jie siekia, kad verslininkas būtų paleistas iš sulaikymo arba perduotas Lietuvai. 

Advokatų nuomone, panašiose situacijose pirmiausia yra išbandomi kiti baudžiamojo proceso teisės būdai, tad verslininkui šiuo metu taikomos prievartos priemonės yra vertinamos kaip perteklinės. 

Pranešime taip pat pažymima, kad šiuo atveju kalbama ne apie demokratiškos šalies, o Rusijos inicijuotus veiksmus. 

„Ši valstybė, jos teisėtvarka ne kartą yra pasitelkusi įvairius teisiškai nepagrįstus bei abejotinus metodus, kai vietoje civilinės teisės priemonių pasitelkiamas perteklinis baudžiamasis persekiojimas. Tokiais atvejais neretai poveikiui sustiprinti įtraukiami ir diplomatiniai pajėgumai“, – teigia verslininko atstovai. 

REKLAMA

Be kita ko, V. Kučinsko artimieji sako besilaikantys advokatų patarimo susilaikyti nuo platesnio bylos komentavimo ir prašo gerbti šeimos privatumą. 

„Tikiuosi, kad daugiau su ekstradicijos byla susijusios informacijos bus galima pateikti artimiausiumetu“, – kalbėjo K. Kučinskienė.

Tai, kad Rusijoje sukčiavimu įtariamas V. Kučinskas buvo sulaikytas Slovėnijoje, BNS pranešė praėjusį penktadienį. Jis buvo sulaikytas Rusijos prašymu. 

Anksčiau skelbta, kad iš V. Kučinsko Rusijos bankas „Alfa Bank“ per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas yra sakęs, kad verslininkas kaltinamas sąmoningai pateikęs bankui klaidinančią informaciją apie Kaliningrade veikusios jo valdomos trąšų gamybos įmonės „Arvi NPK“ finansinę situaciją.


Rašyti komentarą...
l
lolpigtv
2020-07-31 20:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisinois pagriondas yra, kiek man teko dometis ,tai kiek asmuo gali apgaudineti,,laikas atsakyti uz savo......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų