Statybininkų asociacija: turime pasitikėti Vyriausybės veiksmais

Vyriausybei suteikus sveikatos apsaugos ministrui galimybę įvesti privalomą keturiolikos dienų izoliaciją atvykstantiesiems iš trečiųjų šalių, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas sako, kad įmonės turi pasitikėti sprendimais siekiant mažinti koronaviruso riziką, tačiau jis taip pat neatmeta, kad dėl įmonėse sumažės darbuotojų iš trečiųjų šalių, gali brangti darbo jėga. 

Darbas (Fotobankas)

„Statybininkų bendruomenė yra pilietiška, sąmoninga ir nenorėtų, kad valstybėje tiek darbininkai, tiek kiti nukentėtų nuo to, kad užsikrėtė virusu. Visos priemonės, kurios apsaugo žmones, yra veiksmingos ir geros, ko negali išvengti, to ir neišvengsi. Vyriausybė mano, kad tai veiksminga priemonė, tai turime pasitikėti“, – BNS sakė Dalius Gedvilas. 

Vis dėl to jis sako, kad dėl šios situacijos dalis darbuotojų gali išvykti į kitas šalis, kuriose daugėja užsakymų. 

„Poveikis, manau, bus, nes gali būti, kad daug statybininkų emigruos. Vokietijos rinkoje stipriai poreikis išaugęs, statybininkai ten gauna užsakymų, į Skandinavijos valstybes taip pat pradeda grįžinėti užsakymai“, – sakė D. Gedvilas. 

REKLAMA

Anot jo, statybos darbų terminų pokyčiams situacija daug įtakos neturės, nes pastaruoju metu didelių naujų projektų nėra, o tų, kurių statyba tęsiasi, terminai dėl karantino ir taip nusikėlė. 

„Terminai jau pasikoregavo, nes dėl konstrukcinių ir statybinių medžiagų tiekimo buvo trikdžių, tai automatiškai teko koreguoti terminus“, – teigė asociacijos vadovas. 

Anot jo, Lietuvoje statybų sektoriuje dirba apie 94 tūkst. statybininkų, iš kurių apie 2,5 tūkst. – iš trečiųjų šalių. 

Vyriausybė ketvirtadienį pakeitė nutarimą dėl ekstremaliosios situacijos įvedimo, suteikdama sveikatos apsaugos ministrui galimybę savo įsakymu įvesti privalomą keturiolikos dienų izoliaciją atvykstantiesiems iš trečiųjų šalių.

Nutarimas pakeistas reaguojant į koronaviruso protrūkį Kaune registruotoje įmonėje „Hegelmann Transporte“, kai infekcija nustatyta apie 20 žmonių. Dauguma susirgusiųjų – Uzbekijos piliečiai, liepos pradžioje atvykusių į Kauną dirbti tolimųjų reisų vairuotojais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų