Laukia naujovės: nuo šiol visiems šiems medikams – vienodi reikalavimai

Seimas nusprendė, kad nuo 2023-ųjų metų galėtų dirbti tik licencijas įgiję sveikatos priežiūros specialistai. Tai reiškia, kad visiems mūsų šalies sveikatos priežiūros sistemoje dirbantiems medikams, teikiantiems bet kokias gydymo ir sveikatinimo paslaugas, galios vienodi reikalavimai. Tikimasi, kad naujoji tvarka leis užtikrinti aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą.  

Medikai (nuotr. 123rf.com)

Naujasis licencijavimo modelis nėra naujiena. Iki šiol Lietuvoje pagal jį buvo licencijuojami gydytojai, slaugytojai, akušeriai, gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai. Dabar pokyčiai palies ir kitus sveikatos priežiūros specialistus: ergoterapeutus, kineziterapeutus, masažuotojus, medicinos psichologus, medicinos biologus, medicinos genetikus, biomedicinos technologus, radiologijos technologus, dietistus, optometrininkus, paramedikus ir skubiosios medicinos pagalbos paramedikus.

Ši naujovė ne tik leis lygiuotis į Vakarų šalis, kur visi sveikatos sistemoje dirbantys specialistai yra licencijuojami panašiai, bet ir užtikrins didesnę teikiamų paslaugų saugą ir kokybę.  Pažymėtina, kad dėl poreikio licencijuoti visus specialistus buvo apklausta daugybė suinteresuotų atstovų. Didžioji dauguma pritarė minčiai, kad naujoji licencijavimo tvarka padės užkirsti kelią neteisėtai veiklai, prisidės prie pacientų saugos bei pagerins paslaugų kokybę. 

Licencijavimas yra sudėtingas, nevienadienis procesas, tad pasiruošimui numatyta pakankamai laiko – iki 2023 m. sausio 1 d. Per šį laikotarpį specialistai galės pasiruošti: baigti atitinkamus kvalifikacijos tobulinimo kursus, gauti sveikatos pažymas ir kitus reikalingus dokumentus. 

REKLAMA

Pagal jau dabar galiojantį licencijavimo modelį, licencijavimą vykdys Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veikla tarnyba (Akreditavimo tarnyba). Išduota galiojanti licencija užtikrins, kad atitinkama veikla užsiimantis specialistas turės teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, bus įgijęs atitinkamą profesinę kvalifikaciją, nesirgs ligomis, trukdančiomis verstis atitinkama praktika ir tobulinti savo profesinę kvalifikaciją.

Pagal naują tvarką bus užtikrinama šių specialistų nuolatinio profesinio tobulinimosi priežiūra. Licenciją gavę specialistai Akreditavimo tarnybai kas penkerius metus turės pristatyti kvalifikacijos tobulinimą patvirtinančius dokumentus, taip pat ir savo praktiką pagal įgytą kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Verstis gydymo praktika licencijuotas specialistas galės tik įstaigoje, turinčioje licenciją teikti atitinkamas gydymo paslaugas. 

Naujoji tvarka bus naudinga ir gydymo įstaigoms. Sumažės administracinė našta, vykdant personalo atranką ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, t. y. gydymo įstaigoms nebereikės pačioms rinkti duomenų ir dokumentų, kad įsitikintų, ar specialistas turi reikiamą kvalifikaciją ir gali užimti atitinkamas pareigas. Šiam faktui patikrinti pakaks viešai skelbiamos informacijos, kad kandidatas turi reikiamą licenciją.  


Rašyti komentarą...
G
Ginta
2020-07-01 22:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protinga mintis.isigys licenzija ir medikas ar kito lygio persionalas ,paslaugoms pakils kainos. Tai viena- o kita, kas sukontroliuos , ar praktiskai teisingai vykdo licenzijuota prievole?!
Atsakyti
0

B
Bronius
2020-07-02 04:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkada tai buvo. Vėl eilinis pinigų surinkimas. Iš kitos pusės valstybė pati prisideda prie bedarbių ir nusivylusių žmonių armijos didinimo. Kaip reiks gauti liceziją jaunam specialistui ar laikinai netekusiam darbo (kelis metus nedirbo), kai jokia įstaiga jų nepriims pas save dirbti motyvuojant , jog pas juos dirba tik specialistai. Jie pagal įstatymą bus teisūs. Ką tokiems žmonėms daryti? Gal jie mokėsi be reikalo, daug metų dirbo neaišku dėl ko ir susiklosčius aplinkybėm neteko darbo? Tokiems specialistams nepaliekamas net šansas licenzijuotis. Patys suprantate, jog šiais laikai gauti darbą - laimė iš fantastikos srities, o jį prarasti - lengviau nei nusispjauti. Kaip dirbo taip ir dirbs nemokšos. Svarbiausia turės poperiuką - licenzija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų