Sostinės meras Remigijus Šimašius ir administracijos direktorius Povilas Poderskis spaudos konferencijoje pareiškė, kad koronaviruso tyrimai Vilniuje daromi itin lėtai, dalis paimtų mėginių liks neištirti, o vakar grįžę tautiečiai taip ir nesužinos, serga ar neserga koronavirusu. 

Sostinės meras nerimavo, kad testų mėginiai imami ir tiriami lėtai. „Mums kelia didelį nerimą tai, kad mes mėginių galime padaryti kelis kartus daugiau, nei paimame, tačiau net paimtų mėginių ištyrimas užtrunka per ilgai. Šiandien yra trijų dienų „eilė“. Paimtas mėginys trys diena laukia eilėje, kol bus ištirtas. Tai pavojinga sveikatai, jis gali ir „sugesti“. Reikia didesnių laboratorinių pajėgumų didesnių, jų Vilniuje yra“, – sakė meras. 

Kitose laboratorijose žmogiškųjų resursų yra, todėl meras ragino „atkimšti kamštį“ir leisti kitoms laboratorijoms daryti koronaviruso testų tyrimus. Pasak R. Šimašiaus, privačios laboratorijos siūlė skraidinti testus tyrimams į Vokietiją, tai, esą būtų greičiau, nei laukti tris dienas atsakymų Vilniuje. 

REKLAMA

„Jei nebus priimta ministerijos kitų taisyklių: įtraukimas daugiau laboratorijų ir perskirstymas jų darbo taip, kad būtų padidinti pajėgumai. Tų pajėgumų Vilniuje yra ir kviečiame juos išnaudoti, nes tai yra esminė sąlyga, norint užkardyti virusą“, – kalbėjo R. Šimašius. 

Meras patvirtino, kad vakar tepinėliai buvo paimti ne pagal tvarką, laboratorija atsisakė tirti, nes sunku jas identifikuoti. Štai todėl vakar grįžusių mėginėliai, greičiausiai, nueis vėjais. 

Jis taip pat sakė, kad namuose karantinuotis galės tik tie, kurie laikosi taisyklių. Tie, kurie net viešbučiuose nesilaiko taisyklių, „galės nesvajoti, kad juos išleistų karantinuotis namo“.

Administracijos vadovas aiškino, kad testuoti reikia dar daugiau, ypatingai medikams, nes užkratą iš vienos ligoninės jie gali pernešti į kitą. „Mūsų pirkimai vyksta, asmens apsaugos priemonės juda ir važiuoja“, – sakė P. Poderskis.

Jį neramina ir tai, kad liepiama išleisti žmones tik paėmus koronaviruso mėginius, bet tai nėra niekaip apskaitoma. „Tikėtina, kad visus vakar paimtus mėginėlius teks išmesti, nes jie nėra niekaip dokumentuoti.Turėsime pasitarimą dėl to sveikatos apsaugos ministerijoje“, – sakė P. Poderskis.

Jis patvirtino, kad išleisti iš viešbučių, ten karantinuoti žmonės, bus tada, kai bus paimti tepinėliai.

„Jei mes tą procesą susitvarkome, tai šiandien pradėsime paleidinėti. Nes pirmiausia reikia paimti mėginius. Su kitomis savivaldybėmis ryšys yra, žmonės priimami ir atiduodami kitoms savivaldybėms. O su tepinėliais susitvarkysime. Tepinėlius gali dokumentuoti, bet nesistengia“, – sakė Vilniaus administracijos vadovas.

REKLAMA

Meras R. Šimašius savo ruožtu tikino, kad reikėtų didesnio operatyvumo, jo lauktų ir iš centrinės valdžios, nes greičio stinga, taisyklės ir komunikacija keičiasi tris kartus per vakarą, kaip, tarkime, buvo vakar.

„Vakar buvo nesusipratimų, nes su mumis derinosi, kad bus priimti [atskridę žmonės], bet iš visuomenės sveikatos centro tokio nurodymo negavo. Norėtųsi mažesnės biurokratijos“, – sakė Vilniaus meras.

Jis patvirtino, kad karantine viešbučiuose liks nemažai žmonių: tų kurie norėjo ir tų, kuriems privalomas karantinas [dėl kitų aplinkybių].

Karščiavimo klinika taip pat netrukus, matyt, atvers duris Vilniuje. Ji bus skirta karščiuojantiems, bet nebūtinai koronavirusu sergantiems žmonėms. 

Priverstinė izoliacija baigėsi

Šimtai iš užsienio grįžusių žmonių, laikinai apgyvendintų viešbučiuose ir kitose savivaldybių patalpose, ketvirtadienį bus išleidžiami į namus, patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir savivaldybių atstovai.

Tai daroma ketvirtadienio naktį sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pakeitus karantino atvykusiems sąlygas ir leidus jiems izoliuotis namuose, o ne savivaldybių suteiktose patalpose. Ar žmones bus galima išleisti namo, kol kas dar abejoja tik Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, sakydamas, kad net ir sveikatos apsaugos ministrui pakeitus karantinavimo tvarką, ji dar nėra iki galo suderinta su savivaldybe. 

Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas sako, kad šimtai vilniečių ir kitų savivaldybių gyventojų greičiausiai į karantiną namuose bus pradėti paleisti ketvirtadienį, prieš tai paėmus jų mėginius. Tepinėliai greičiausiai bus imami dar viešbučiuose.

REKLAMA

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas BNS teigė, kad iš viešbučių žmones, atlikus jiems tyrimus ir gavus pasižadėjimus dėl saviizoliacijos, planuota išleisti jau ketvirtadienio rytą. Tačiau į Klaipėdos uostą atvykus dar vienam keltui su keleiviais, procedūros kiek atidėtos. 

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas BNS teigė, kad iš viešbučių žmones, atlikus jiems tyrimus ir gavus pasižadėjimus dėl saviizoliacijos, planuota išleisti jau ketvirtadienio rytą. Tačiau į Klaipėdos uostą atvykus dar vienam keltui su keleiviais, procedūros kiek atidėtos. 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 23 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: tai – asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Asmenys, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Nuomonė
2020-03-26 13:57:18
Šimašius jau parodė ,kaip į žmones žiūri. Tegu susuka savo išpuikimą ir neša namo iš mero pareigų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Stebėtojas 2020-03-26 15:46:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nenoras tirti COVJD -19 sergamumą stebimas nuo pradžių .   ATSAKYTI
Bronius 2020-03-26 14:58:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko čia Šimašiau putoji. Vistiek gi sakei kad 70% prasirgs. Pats paleidi visus platinti po visą miestą, o dabar klykia kad per ilgai užtrunka tyrimai. Tai pats paimk ir greičiau padaryk. Eik dabar ir gaudyk tuos kurie tipo karantinuojasi namie. Kai pakasi savo artimus žmones gal susimąstysi apie ką čia kliedi.    ATSAKYTI
Bobute 2020-03-26 14:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klausykit koks viruso uzkardymas,cia jau serga kas antras tikrai darykit visiems tyrimus pamatysit realia situacija ndbereiks zaist kaip darzelinukams daktaru ir karantino ,o kiek jau persirgusiu visi kur sirgo tipo gripu garantija koronas buvo,nesenai sirgau sako gripas sakau kad skiepijaus nuo gripo ai sako cia ta lengva forma blogai jauciausi gal dvi savaites...bet kontakto neturejau uzsieni nebuvau tai nedare tyrimo...   ATSAKYTI
Ana 2020-03-26 14:08:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eikit jūs namo, o paprasti dirbantys Lietuvos žmonės einam nach... Ko verti įstatymai kurių kažkokiam merui neprivaloma laikytis ir per naktį pakeisti. Atvejai įvežtiniai, paleido tuos valkatas per visa Lietuva. Nes nei vienas normalus gyvenantis užsienyje negrįžo. Ir kitas baubia nuo 60 m nebegelbėsim, jau blet,blet.   ATSAKYTI
Dalia 2020-03-26 13:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek galima kritikuoti vieniems kitus, o patiems save girti? Šlykštu klausyti   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-26 13:57:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šimašius jau parodė ,kaip į žmones žiūri. Tegu susuka savo išpuikimą ir neša namo iš mero pareigų.   ATSAKYTI
xxL 2020-03-26 13:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar tas Veryga tikrai smegenų turi? Veža šimtais infekuotus į Lietuvą o po to juos paleidžia. Koks čia karantinas? Susidaro įspūdis kad Veryga sąmoningai platina infekciją, nes dauguma pirmųjų atvejų buvo įvežtiniai visokių "turistų" ir emigrantų. Verygos vieta kalėjime!   ATSAKYTI
XXL 2020-03-26 15:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
meluoji,Verygos nurodymas buvo karantinuoti, o du susimovę merai (kažkodėl liberalai?) Grubliauskas su Šimašiumi ėmė klykti, kad misija neįmanoma. Jei nesugeba, tegu atsistatydina. Negalima paleisti sugrįžėlių, kol jie nepatikrinti. Pagaliau tai daugiausia jauni žmonės, jei sirgs, tai lengvai.Svarbiausia juos izoliuoti nuo vyresnių ir silpnesnių.
Teisinga jų pastaba, kad ministerijos biurokratinė mašina sukasi lėtai, būtina daugiau laboratorijų tyrimams. Kol kas resursų yra, nemoka jų išnaudoti, bet kaip ten toliau ilgam?  
Rimante 2020-03-26 19:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai taip ,kad daugiau susirgtu,tautos valymas  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per naujojo koronaviruso pandemijos krizę. Jo vertė – 500 milijardų eurų, teigiama ...
Mykolas Katkus (nuotr. Fotodiena.lt)
Kilus koronaviruso pandemijai pasaulyje, o Lietuvoje išaugus šio viruso susirgimų skaičiui, ministerijos atstovai ramino, kad Lietuva yra pasirengusi atremti visas iškilusias ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Su koronavirusu kovojančioms penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms ketvirtadienį dalinama iš Kinijos atskraidinta apranga, pranešė Sveikatos pasaugos ministerija (SAM). ...
Specialistai aiškina: kaip ir kodėl nusprendžiama, kad žmogus mirė nuo koronaviruso (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso aukų Lietuvoje daugėjant, vis dažniau diskutuojama, ar teisinga teigti, kad garbaus amžiaus ar sunkių ligonių mirties priežastimi reikia įvardyti būtent COVID-19. ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Dar viena COVID-19 nusinešta gyvybė – anapilin iškeliavo 98 metų amžiaus gamtos mokslų daktarė. Tačiau net pusdienį institucijos nesusitarė tarpusavyje, kokia tikroji garbaus ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų