naujienų portalas tv3.lt
2020.03.23 00:47

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šį vakarą, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 14 naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų. Iš viso Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 143 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Koronavirusas plinta

Koronavirusas plinta

11 atvejų nustatyta Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, 9 asmenys turėjo kontaktą su iš Norvegijos grįžusiais asmenimis, dar vienas atvejis nustatytas Vilniaus mobiliajame punkte.

3 atvejai nustatyti Kauno klinikų laboratorijoje, visi mėginiai gauti iš mobiliųjų punktų.

Dėl visų atvejų bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM primena, kad šį vakarą Vilniaus oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“, pargabenęs iš Belgijos į Lietuvą koronaviruso tyrimams 5 tūkstančius reagentų. Jie nedelsiant bus paskirstyti pagrindinėms laboratorijoms, tad tyrimai bus atliekami kaip numatyta.

Kiti reagentai taip pat, planuojama, netrukus pasieks Lietuvą. Šiąnakt 6 tūkstančiai reagentų pajudės iš dar vienos tolimos šalies, o pirmadienį dar daugiau nei 3500 reagentų – pajudės iš Europos ir greitu metu pasieks mūsų šalies laboratorijas.

REKLAMA

Prieš tai sekmadienį pranešta apie 24 naujus koronaviruso atvejus.

SAM primena, kad ketvirtadienį pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

REKLAMA

SAM primena, jog nuo trečiadienio Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

taigi
2020-03-23 00:55:21
nu va toliau pilasi dovanos iš grižusių emigrantų ir su jais kontaktvusių žmonių,šitas beatodiriškas užkrato vežimas į Lietuvą nuves mus iki Italijos lygio,ar nebijo valdžia kad žmonės ją prakeiks už emigrantų vežimą visais frontais į Lietuvą be karantino
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
J111 2020-03-23 09:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grįžta į Tėvynę maža dalis turistų, manau, kad didelė dalis grįžta užsienyje nelegaliai dirbantys asmenys, kurie ten nemokėjo mokesčių ir žino kad pagalbos iš sveikatos apsaugos negaus, o Lietuvoje turi soc. garantijas, gauna bedarbio įvairias išmokas, bet kaip problema- gydyti reikės mums kurie moke mokesčius.lietuvos "gudragalviai".Tokius karantinuoti Lukiškėse ,ten tikriausiai ir lovos dar neišnešiotos   ATSAKYTI
jurga 2020-03-23 09:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visus grizusius karantinuoti i LUKISKES tuscios patalpos turi buti panaudotos kilniems tikslams   ATSAKYTI
xxL 2020-03-23 09:12:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Propaganda apie mobilius punktus apgailetina, nes juose tikrina ne visus Lietuvos piliecius bet tik priviligijuotus emigrantus arba turistus.    ATSAKYTI
Asta 2020-03-23 07:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal valdzia atsimergs...ar jiem jau poxui,imsis grieztesniu priemuoniu,ar lauks kol pasieksim italijos lygi   ATSAKYTI
Zarasai 2020-03-23 07:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl neskelbia iš kokių miestų yra užsikrėtusieji???? Būtina skelbti! Jei žinotume, galbūt daugiau žmonių susirūpintų ir saviizoliuotųsi. Pogalais   ATSAKYTI
Karolina 2020-03-23 07:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėĺ tie emigrantai yra įleidžiami? Kodėl jų niekas nrprižiūri? Dauguma jų tyčiojasi iš mūsų saugojimosi. Kodėl valdžia nieko nedaro?    ATSAKYTI
kosaja izba 2020-03-23 06:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Deja, bet faktas, kaip blynas - grąžinimas tautiečių nepasiruošus, be privalomo karantino su valstybės priežiūra, buvo mūsų klaidą. Dabar šaukštai po pietų, turėsim murkditis šitam jovale ir busiu labai laimingas, jeigu mes ne atkartosim Italijos kelio. Visiems tiems, kurie skiedžia apie europietiškumą. Na, tai pasilikite kokioje Ispanijoje ar Italijoje ir gydykytes europietiškai "švelniai". O pas mus toks gydymas, tokią tvarką. Galutinis rezultatas parodys, kas buvo teisus.    ATSAKYTI
As 2020-03-23 05:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur ta valdzia ziuri reikejo isvis nieko neisileisti i valstybe tuos emigrantus. O dabar turime mes per tuos emigrantus kenteti.    ATSAKYTI
Praeivis 2020-03-23 07:16:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne emigrantai gryzo, o poilsiautojai, neklaidink zmoniu. Emigrantai ir toliau uzsieniuose ir dirba, o tie kurie buvo grize atostogu negali isvaziuoti. O kenteti turi del netinkamu valdzios sprendimu.  
Tukas 2020-03-23 03:05:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazin kodel is Anglijos visi bego irgi zmones po 10-15m ten gyveno. Delto, kad Anglijai buvo nusisvilpti ant visu. O us aiskinate, kad gyvenate ten kazkur ir jumis kazkas pasirupins, tik nereikia. Jei reikes rinktis, tai pirma rinksis is tu kur gime toj salyje.   ATSAKYTI
Piktas 2020-03-23 00:57:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar as cia kazko esuprantu ar kaip?? Bet nereikia jaj buti buvusiam kitoj sali, nes gryze emigrantai, pailseja turistai parveze lauktuviu, ir tai rodo,kad virusas plinta viduje.. ar neatrodo verygai kad situacija jau tikrai nevaldomaaaaaaa...   ATSAKYTI
Oi oi 2020-03-23 00:57:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liūdna, kad grįžusieji užkrėtinėja kitus žmones. Sunku izoliuotis grįžus? Laksto po visą Lietuvą pirmyn atgal. Pasižiūrėkit Italijos ligoninių vaizdus, gal bent kiek susimastysit, kad mūsų ligoninių ateitis tokia pat laukia. Nepamąstėt, kad ne vien virusiniai ten priimami. Daug labai sunkių ligonių, o virusiniai dar sąlygom nepatenkinti.   ATSAKYTI
SALIN! 2020-03-23 00:57:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Demesio! Visi uzsikretusieji kreipkites pagalbos ir kompensaciju i atostogu isejusi Europos Parlamenta ir Europos Komisija!
Ju atlyginimai siekia desimtis tukstanciu ir jie sugebes kompensuoti kiekvienam lietuviui!
Europos Parlamenta ir Europos Komisija- i Tarptautini Tribunola: uz Europos tautu
genocida, uz nusisalinima nuo gelbejimo veiksmu panepidemijos metu, uz nusikaltimus pries Europos tautas! SALIN MERKEL IR BRIUSELINIUS!   ATSAKYTI
Joparasatai 2020-03-23 00:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Debilai jūs pizdinkite miegoti o ne baimės čia skleiskite pidriugos, nu nutiko ir kas dabar ką užsikrušti vidiems, ateis rytas ir visi sužinos, tai ne potvynis ir ne žemės drebėjimas artėja, užknisote jau žasinai, iš parašos grįžai ir parašei istorija valkata    ATSAKYTI
taigi 2020-03-23 00:55:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nu va toliau pilasi dovanos iš grižusių emigrantų ir su jais kontaktvusių žmonių,šitas beatodiriškas užkrato vežimas į Lietuvą nuves mus iki Italijos lygio,ar nebijo valdžia kad žmonės ją prakeiks už emigrantų vežimą visais frontais į Lietuvą be karantino   ATSAKYTI
eikite... 2020-03-23 01:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Skirkite emigrantus ir savo "nepriklausomos" Lietuvos uzaugintus valkatas!!!
Emigrantai dirba ir moka mokescius valstybei, kurioje gyvena ir ten turi VISAS socialines garantijas! Jei mes susirgsime- mus gydys musu naujosios tevynes sveikatos istaigos: valstybes, kuriose gyvename ir mokame mokescius: su geresne medicina, nei LT.
Mes i LT negriztame ir negrisime ir Lietuvos ismaldos neprasysime!
Mes net tokiomis salygomis dirbame ir siunciame pinigus savo tevams, likusiems nuskurdintoje Lietuvoje: todel eikite jus....!
Jus susigrazinate savo valkatas: tuos, kurie nei LT, nei kitoms valstybems nemokejo mokesciu ir keliavo is vienos valstybes i kita! Jus susigrazinate SAVO UZAUGINTUS VAIKUS: tuos, kuriuos pagimdete ir uzauginote isgirtos "nepriklausomos" bet parduotos ir okupuotos Lietuvos laikais! Susigrazinate uzaugintus MONSTRUS: spjovusius i jus ir i Lietuva!
Todel skirkite grudus nuo pelu! "Pelai"/valkatos grizta pas jus, o "grudai", bet kokios katastrofos metu, liks savo naujose tevynese!
Ka pasejote "nepriklausomybes" metais-ta ir pjaunate!  
to eikite 2020-03-23 01:45:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gal ir logiškai pakomentavote,mane itikinote ,juk vakar matėme koks grižo jaunimas keltu,tai jaunimas jau gimęs nepriklausomoje Lietuvoje,baisu žiūrėt,tikri degradai  
to eikit 2020-03-23 01:47:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
logiškai mastote ačiū už kometarą,itikinote  
Kazkad 2020-03-23 07:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu, atgal tenn kur mokėjo te mokesčius, grįže turėtume te užsidaryti ir sėdėti kaip pelės po šluota One jaustis ereliais   

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Partija „Tvarka ir teisingumas“ (nuotr. Fotodiena.lt)
Sostinėje, šalia „Litexpo“ parodų rūmų, šeštadienį delegatų suvažiavime nuspręsta likviduoti partiją „Tvarka ir teisingumas“. Už tai balsavo 102 iš 111 susirinkusių partijos ...
Neringos valdžia planuoja atnaujinti skrydžius į Kuršių neriją (nuotr. stop kadras)
Neringos valdžia planuoja jau šio birželio pradžioje atnaujinti skrydžius į Kuršių neriją. Aerodromas čia yra ir toks susisiekimas prieš kelerius metus vyko, tačiau dėl ...
Kelionės po Latviją ir Estiją akimirkos (nuotr. Danieliaus Šemetulskio) (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
„Pirmoji kelionė po to, kai suvaržymai šiek tiek atsipalaidavo! Kadangi toli keliauti neleidžia, tad kelionių abstinenciją malšinome tuo, kas yra visai šalia. O šalia juk yra ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šeštadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė birželio 6 d. duomenis. Anot jų, per pastarąją parą Lietuvoje buvo užfiksuota 11 naujų ...
Po skaudžių nelaimių virtinės Kauno krantinėje – valdžia susigriebė statyti atitvarus (nuotr. stop kadras)
Kaune pasipylė skaudžios nelaimės krantinėje, į Nemuną krenta dviratininkai, neišvengta ir tragedijų. Žuvo vyras. Miesto valdžia  pagaliau susigriebė, kad metas ten vėl ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų