Laboratorijos vadovas: reagentų tiekimas trūkinėja, siunta dar ne Lietuvoje

Koronavirusui nustatyti reikalingų reagentų tiekimo grandinė smarkiai trūkinėja, siunta niekaip nepasiekia Lietuvos, teigia Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorius Vytautas Zimnickas.

„Reagentai tik išsiųsti, nepasiekė ta siunta (Lietuvos – BNS). Labai lūžinėja tiekimo grandinės, sekame tą situaciją ir stengiamės koordinuoti“, – penktadienį BNS sakė jis.

Anot jo, koordinavimą sunkina ir didelis laiko skirtumas.

Siuntų su reagentais laukiama iš Kinijos ir Pietų Korėjos. Anot jo, pateikti dideli užsakymai, bet kokio dydžio siuntos dabar pasieks Lietuvą, kol kas neaišku.

„Bendrai turėtume gauti gerokai daugiau kaip 10 tūkst., bet kiek bus, nežinau“, – sakė V. Zimnickas.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, per 10 tūkst. reagentų Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją turėjo pasiekti antradienį, dar 20 tūkst. – kitą savaitę. Su įvairiais tiekėjais iš viso susitarta dėl 60 tūkst. reagentų pristatymo.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktoriaus teigimu, kol kas šalyje reagentų trūkumo nėra. Tikslaus skaičiaus šiuo metu turimų reagentų laboratorijos vadovas nenurodė. 

„Dar turime, Lietuvoje išdalyta visoms gydymo įstaigoms. Visos regioninės laboratorijos dirba pilnai ir nestabdome jokių tyrimų“, – BNS sakė jis.

V. Zimnickas patvirtino, kad ieškoma galimybių reagentus gaminti Lietuvoje.

„Matant situaciją pasaulyje, ne tik Europoje, žinant, kad tų gamintojų yra tikrai nedaug, kurie specializuojasi, ieškome visų galimų dalykų. Svarstoma gaminti vietoje. Manau, kad artimiausiu metu turėsime pozityvių naujienų“, – teigė jis.

Laboratorijos vadovo duomenimis, dabar maksimaliai per parą Lietuvoje gali būti ištiriami apie 1 tūkst. mėginių.

„Bet mes orientuojamės, kad būtų ne mažiau kaip į 4 tūkst., į tai ir einame. Darome žingsnius, kad padidintume kelis kartus“, – sakė jis.

REKLAMA

Šią savaitę tyrimus dėl koronaviruso leista daryti keturioms ligoninių laboratorijoms, apskričių centruose pamažu pradeda veikti mobilieji testavimo punktai, surenkantys mėginius. Iki tol tyrimus dėl koronaviruso atliko tik Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Jos maksimalus apkrovimas per parą – 210 tyrimų. 

Lietuvoje iš viso ištirti 1154 žmonės, patvirtinti 48 koronaviruso atvejai.


Rašyti komentarą...
A
Audra
2020-03-20 11:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau ne kartą rašiau- tokį globalistą Verygą reikia mest lauk!!! Gyrėsi per visą pasaulį, kad Lietuva pasiruošus bet kokiems koronoviruso iššūkiams, kartu su Skverneliu!!!!!-tai kur tas pasiruošimas?! Čia kaip gaisras Alytui- pakol reikalas neprispaudė, tol viskas užmaskuota.
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2020-03-20 11:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai buvo metas pirkti, bandėme taupyti pinigus, tikėdamiesi gal užteks tūkstančio patikrinimų. Štai ir pasekmės skūpų idiotų varomos politikos. O pinigus dabar plauna iš biudžeto į kišenes kas tik gali, pumpuoja kas su burna, kas su pompa. Greitai bus tuščias ir nieko už jį neįsigyta.
Atsakyti
-1

D
Daiva
2020-03-20 12:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl tik dabar pradėta rūpintis???jūs ką galvojote,kad Lietuvą apleks virusas???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų