REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mobilūs koronaviruso patikros punktai: kur vykti, ką atsivežti, kaip tikrins

Papildyta 13:30 val.

Jau netrukus dešimtyje savivaldybių atsidarys mobilūs punktai, kuriuose bus galima pasidaryti tyrimus dėl naujojo koronaviruso. Tiesa, tyrimus galės pasidaryti toli gražu ne visi norintys, į mobiliuosius punktus žmonės privalės atvykti automobiliais,  rezultatų laukti namuose, o ne ligoninėse. 

Jau netrukus dešimtyje savivaldybių atsidarys mobilūs punktai, kuriuose bus galima pasidaryti tyrimus dėl naujojo koronaviruso. Tiesa, tyrimus galės pasidaryti toli gražu ne visi norintys, į mobiliuosius punktus žmonės privalės atvykti automobiliais,  rezultatų laukti namuose, o ne ligoninėse. 

REKLAMA

Skelbiama, kad  mobilūs punktai pradės veikti tuomet, kai apie tai oficialiai praneš Sveikatos apsaugos ministerija. Savivaldybės įpareigotos tokius punktus įsteigti iki kovo 20 d., t. y. šio penktadienio.

Apie kiekvieno punkto veiklos pradžią bus paskelbta atskiru pranešimu. Tikimasi, kad vienas punktas sostinėje pradės veikti dar trečiadienį vakarop. Tai patvirtino ir Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis. 

„Visa tai remiasi į tai, ar mūsų specialistai spės apsimokyti, ir spės į punktus nuvažiuoti. Visos priemonės jiems bus pateiktis, ir tik jas turėdami žmonės dirbs“, – sakė P. Poderskis.

REKLAMA
REKLAMA

Punkte dirbs vienas slaugytojas iš poliklinikos ir visuomenės sveikatos specialistas. Dar vienas visuomenės sveikatos specialistas koordinuos darbą visuose punktuose.

REKLAMA

Kas galės tikrintis?

Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus bus nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui. 

Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas. 

Kur bus mobilieji punktai?

Mobilieji punktai bus įkurti dešimtyje savivaldybių:

 Vilniuje: „Statyk ir važiuok“ aikštelė šalia „Cirkle K“ degalinės (Savanorių pr. 124)

REKLAMA
REKLAMA

„Statyk ir važiuok“ aikštelė netoli „Siemens“ arenos (V. Gerulaičio g. 1)

Aikštelė šalia Valakampių I paplūdimio

Kaune: Kauno kempingas (Jonavos g. 51A)

Klaipėdoje: Aikštelė prie „Švyturio“ arenos (Dubysos g. 10)

Šiauliuose: Aikštelė prie Šiaulių arenos (Jablonskio g. 16)

Panevėžyje: Aikštelė prie „Cido“ arenos (Parko g. 12)

Marijampolėje: Šalia futbolo maniežo (Kauno g. 125).

Tauragėje: Aikštelė šalia Raudono kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2)

Telšiuose: Aikštelė tarp Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viaduko, šalia buvusio karinio miestelio.

Alytuje: Kultūros centro aikštelė (Pramonės g. 1B)

Utenoje: „Utenio“ stadiono aikštelė (Užpalių g. 100)

Kaip elgtis?

Žmonėms būtina griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui: staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

REKLAMA

Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Kas vyks mobiliame punkte?

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma  tepinėlio paėmimo procedūra.

Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

REKLAMA

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. 

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Svarbu, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų