Visoje neįgalumo nustatymo sistemoje klesti didelio masto korupcija – taip TV3 Žinioms teigia Neįgalumo nustatymo tarnybos Utenos teritorinio skyriaus vedėjas. Į TV3 Žinias kreipęsis tarnautojas papasakojo apie jam nesuvokiamus sprendimus, kaip darbingi žmonės virsta nedarbingais ir už tai gauna didesnes pinigines išmokas. Apie galimą korupciją neįgalumo nustatymo sistemoje mums papasakojo ir tiesiogiai su tuo susidūrę asmenys. Tuo metu tikriems neįgaliesiems pinigų trūksta.

Vilnietė Laura į specialią jos vaikui pritaikytą kėdutę sodina nuo gimimo paralyžiuotą sūnų. Jauna moteris sako, kad sunki sūnaus liga ne tik pakeitė jos gyvenimą, bet ir privertė susipažinti su neįgalumo nustatymo sistemą esą apraizgiusia korupcija.

„Kai pirmąjį kartą tą neįgalumą tvarkėmės ir kai pirmąjį kartą jis buvo nustatytas mūsų vaikui, galima sakyti, kad neįgalumo nustatymo tarnyba kaip ir išprievartavo iš mūsų kyšį“, – sako neįgaliojo mama Laura.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kritikuoja neįgalumo nustatymą Lietuvoje – žmonės pasakoja apie kyšius ir korupciją

Moteris pateikė visus sūnaus neįgalumui nustatyti reikalingus dokumentus, bet vėliau iš jos buvo paprašyta 80 eurų už kažkokias ypatingas paslaugas:

REKLAMA

„Priklauso vaikui neįgalumas, yra didelė problema, dokumentai viską rodo, bet be pinigų negausi? Įtariu, kad gausi be pinigų, bet vėlgi yra suponuojama tokia nuomonė, kad bus greičiau. Ir kad tas neįgalumas bus truputėlį pakoreguotas į naudingesnę pusę, tai – sunkesnė negalia. Kas vaiko negalios atveju konvertuojasi į kažkiek vos didesnę neįgalumo pašalpą.“

Anonimiškai kalbanti moteris sako, jog neįgalumą vaikui nustatinėjo Vilniaus neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarybos (NDNT) skyriuje. Anot jos, esą, vieša paslaptis, jog čia veši korupcija:

„Praeitais metais vieno pažįstamo šeimos nariui buvo nustatytas neįgalumo lygis, kuris gyveno visiškai kitame rajone. Ir tam asmeniui ten nebuvo nustatytas. Ir atvykus į Vilnių pavyko susitvarkyti.“

Apie korupciją atvirai pasakoja ir 16 metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti vilnietė Ramunė. Sako, iš pažįstamų girdėjusi, kaip veikia sistema:

„Jam tai nebuvo sudėtinga, tiesiog reikia pažinoti tam tikrus asmenis ir kaip prie jų prieiti. Tačiau jis šnekėti ta tema kategoriškai atsisakė, kadangi, jo žodžiais tariant, tai yra pakankamai aukštos galvos ir aukšti pareigūnai.“

Nupirkto neįgalumo kaina, pasak pašnekovių, gali siekti kelis šimtus eurų.

Neįgaliųjų organizacijos sako, ir šiuo metu nuolat sulaukiančios pacientų skundų apie korupciją, reikalaujamus pinigus ir skriaudžiamus tuos, kurie išties kenčia.

„Tai reiškia kažkas gauna sau papildomai algą į kišenę, kuris pasitvarkė neįgalumą, o kažkas gyvena badaudamas. Taip yra nežmoniška. Aš suprantu, kad tie žmonės, kurie kažkada lengvai susitvarkė ir turi neįgalumą iki gyvenimo galo, aš čia kalbu apie tą „neįgalumą“ nupirktą. Tai jie švilpauja. Bet tai yra neteisinga žmonių su negalia ir skurde (atžvilgiu – aut. past.) ir negali užsidirbti dėl savo sveikatos“, – teigia Neįgaliųjų organizacijų forumo direktorė Henrika Varnienė.

REKLAMA

Puikiu netikro neįgalumo pavyzdžiu tapo prieš kelerius metus garsiai nuskambėjusi istorija, kuomet paaiškėjo, jog per ketverius metus net 17 tūkst. eurų nedarbingumo išmokų gavo Šiaulių politikė Virginija Račienė, tariamai netekusi 90 proc. regos, nors iš tiesų pati ir matė, ir net automobilį vairavo.

Į TV3 Žinias atvirai apie galimą korupciją ir piktnaudžiavimą kalbėti panoręs kreipėsi ir šioje sistemoje aukštas pareigas užimantis pareigūnas – Utenos teritorinio skyriaus vedėjas Tadas Mickevičius.

Sakoma, kad teritorinių skyrių sprendimai dėl žmonių darbingumo lygio kartais apskundžiami centrinėje būstinėje Vilniuje. Ir jis savo akimis mato, jog pacientai neaišku kaip ten pripažįstami sunkesniais ligoniais nei, pasak vyro, yra iš tikrųjų. O tai kas mėnesį valstybei kainuoja pinigus.

Utenos skyriaus vadovas sako, per pusę metų darbo tarnyboje pamatęs tikrą dilgėlyną. O ėmus kelti tokius klausimus sako sulaukęs vadovybės spaudimo ir įtartino buvusio Neįgalumo tarnybos vado vizito.

Į Uteną pasikalbėti apie darbą prieš kelias savaites netikėtai atvyko tuo metu dar Ignalinos vicemero pareigas ėjęs darbo partijos narys Manfredas Žymantas, prieš porą metų visos neįgalumo nustatymo tarnybos vadovo postą palikęs per korupcijos skandalus. Vizitas buvo nušviestas ir Ignalinos savivaldybės puslapyje. Bet ne visos jo detalės.

„Sako, turiu privatų klausimą, ant stalo padeda ir sako, čia patikrinkit. Aš atverčiu, tai yra vardas pavardė ir asmens kodas. Užverčiu, padedu ant stalo ir informuoju, kad yra toks Asmens duomenų apsaugos įstatymas. Šitie duomenys yra saugomi, griežtai saugomi“, – pasakoja Utenos skyriaus vedėjas Tadas Mickevičius.

REKLAMA

Pašnekovas sako pajutęs buvusio vicemero spaudimą. Netrukus dėl šio epizodo ir Neįgalumo nustatymo tarnybos vadovybės įtarimą jam keliančio elgesio kreipėsi į teisėsaugą.

Tuo metu centrinė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba visus jai metamus kaltinimus ir neįgaliųjų pasakojimus apie korupciją neigia.

„Teritorinio skyriaus vadovas kreipėsi į teisėsaugos institucijas ir teisėsaugos institucijos išnagrinėjusios medžiagą, pateiktą skyriaus vedėjo, mums atsiuntė atsakymą, kad ikiteisminis tyrimas nebus pradėtas“, – teigia NDNT atstovė Nomeda Pikelytė.

Jai antrina ir įstaigą valdanti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Pabendrausime tikrai su NDNT vadovybe ta prasme, kad yra ir etikos klausimų. Ir yra tokie dalykai kaip darbo drausmė. Tai jei žmogus kreipėsi dėl tam tikrų klausimų, tai jam turėtų būti atsakoma ir aiškiai paaiškinama, kodėl taikoma tokia teisė ir remiamasi tokiu punktu, o ne kitokiu. Manytume, kad tokio bendradarbiavimo iš tikrųjų galbūt ir pritrūko šiuo konkrečiu atveju“, – kalbėjo SADM atstovė Eglė Samoškaitė.

Utenos sk. vadovas STT sprendimą nepradėti tyrimo apskundė. Ir dar žada kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl jam toliau esą daromo vadovybės spaudimo. STT atvejo detaliau nekomentuoja, bet skelbia pastaraisiais metais atlikusi daugybę tyrimų dėl korupcijos sveikatos ir neįgalumo nustatymo sistemoje. Šiemet bus atliekama ir NDNT korupcijos analizė.

„Šių tyrimų metu atskleidžiamos nusikalstamos veikos, tokios kaip, viena vertus, gydytojai priima tikrovės neatitinkančius dokumentus, kurių pagrindu vėliau būna priimami sprendimai dėl neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo. Kita vertus, NDNT specialistai priima neteisėtus sprendimus, kurių pagrindu vėliau nustatomas tikrovės neatitinkantis neįgalumo ir darbingumo lygis. Tai galime pastebėti tai, kad tie tyrimai yra pradedami nuolat“, – sako STT atstovė Renata Keblienė.

REKLAMA

Tiesa, tyrimo galimai imsis Seimo Antikorupcijos komisija, kurią jau sudomino Utenos sk. vadovo paviešinti duomenys.

„Deja, kaip matome iš šito pateikto atvejo, spragos dar egzistuoja. Todėl nusprendžiau kreiptis į Seimo Antikorupcijos komisiją, kad šis klausimas būtų išnagrinėtas“, – teigia Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Šiuo metu Lietuvoje nedarbingumo išmokas gauna per 130 tūkst. žmonių. Trečdalis jų – dirbantys. Į NDNT per metus dėl išmokų kreipiasi 100 tūkst. žmonių, sprendimus apskundžia beveik 3000, keli šimtai sprendimų būna pakeičiami.

Virginija
2020-03-09 21:28:24
Tikra tiesa apie neteisingus sprendimus dėl nedarbingumo! Aš irgi kreipiausi dėl darbingumo procentų kad nustatytų,nes vis randu darbą kur reikalinga fzinė jėga,o aš jos visiškai neturiu,tai ir ilgai neišdirbu nes k reikia tokio darbuotojo kuris vis serga.Taip ir vargstu,nes darbo biržoje reikia dokumento kokiu procentu galiu dirbti,bet Tauragės komisija nustatė ,kad darbinga90 %,nors akivaizdžiai visi mato kad dešinė pusė tiek koja ,tiek ranka deformuotos,iš po traumų,iš po avarijos visam gyvenimui sukalti į kaulą strypai ,orai keičiasi vos pavaikštau! Daviau skundą į Vilniaus komisiją ,paliko tą patį 90% ,o jų tie klausimynai,tai visiškas apsurdas!nėra teisybės jei pinigų neturi!
Atsakyti
(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kritikuoja neįgalumo nustatymą Lietuvoje – žmonės pasakoja apie kyšius ir korupciją
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vytautas 2020-03-10 16:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tadas Mickevičius kosmonautas...žmogus sensta,vaistų daugėja...,o pagal neįgalumo procentus "sveiksta". Įdomu ar visur taip ir kas gali paaiškinti ? Ir dar klausimas iš kur kyšiui paimt 600 £ kai išmoka perpusę mažesnė...?
   ATSAKYTI
Jonas 2020-03-10 15:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turėjau 10 operacijų, švitinimus, chemiją, praėjo 5 metai nuėmė neįgalumą, bet gi sveikata sugriauta, nebėra pusės organų. Svarbiausia vėžys neatsinaujino ir skaitosi sveikas. Skundas į Vilnių nepadėjo, pradėjo tyčioti su infantiliškais klausimai, apsirengt galit, pavalgyt galit? O sveikatos visiškai nebėra
   ATSAKYTI
Andžela 2020-03-10 14:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turiu sunkia judėimo negalia ir dar daug sveikatos sutrikimu. Esu ligu maišas vienoje kruvoje, ir negaliu gauti pirmos grupės. Vargina nežmoniški skausmai. Ir tai nuo 2010 metu pastoviai vargdamas turi eiti kas du metus prasitesinėti grupe ir kas kart mažėja darbingumo lygis. Negaliu nieko dirbti. Kojos juk naujai neataugs, stubutas pats savaimei atsigaus, širdis pati savaimei neatsinaujints. Astma ir cukrini debeta dar galima pagiditi. Bet ne kaulu ortroze, kyr dar gresia aoakimas man dar. Kiekviena karta turiu bijoti kad tik nrapakčiau. Ir negali duoti pirmos grupės ir dar tokia pensija duoda kad vos gala su galu suduri. 140 euru neigalumo pensija kur gaunu.    ATSAKYTI
Angelė 2020-03-10 12:20:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O Tauragė! Mano draugei, kuri juda 40 metų vežimėliu, yra paraplegikė, kojoje dar turi neužgyjančią žaizdą ir pragulą, pernai Tauragės NDNT padidino jos darbingumą nuo 20 iki 30 %, tad II lygio slaugos priedas jai nebuvo skirtas...Štai kaip stebuklingai sveiksta neįgalieji, o vaikščiojantys ir darbingi turi 10-15 % nedarbingumą.
STEBUKLŲ MIESTAS - TAURAGĖ   ATSAKYTI
Daiva 2020-03-10 10:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir aš kentėjau kol gavau neigalumą, ten pasakė aj kas antras žmogus lietuvoi be inksto o aš kažko ieškau, aš dirbčiau su malonumu bet po operacijos sveikata ėjo silpnyn ir niekam tai nebuvo įdomu, aš rašiau skundus, pagalaiu davė, šlemet reikės pratęsti ir vėl bus nervų, vėl kpmisija reikalais pinigų....    ATSAKYTI
Arunas 2020-03-10 08:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paskutini karta vilniuja ejau 2014m.invalidumas antra grupe letinis inkstu glomonefritas ir antro lygio cukrinis diabetas.vilniuja kas antrus trecius metus komisijoj reketuodavo ko ateini i komisija graziai apsirenges .ateik rytoj pralauki sesias valandas uz duru svitrigailos gatveja spaudimas virs 200 .jiem vienodai.poliklinikoja karoliniskiu visai pipec pakol neduosi 100 litu tai doku seimos gydytoja neparuos ir aik kur noridaryk ka nori.o dauguma kaip as su 2 grupe dirba is paskutiniu nes nenori prie konteinerio atsirast ir as galeciau kazkiek eiciau dirbt kitaip reikia aiti i kapines ir paciam usikast .   ATSAKYTI
Janina 2020-03-10 06:32:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nesutinku. Apie 10 m sergu. 5 m einu į komisija. Ne karto nebuvo net gestų užsimintą apie kyšį. Bandant atsilyginti už gerą operatyvų aptarnavimą dar prieš komisiją gydytojams specialistams sulaukiau grąsinimų kad praneš administracijai. Tad mieliejį jai patys siulot tad tylėkit o jai NDNT prašo tai tą pačią minutę ir praneškit kur reikia o ne pas žurnalistus kreipkitės   ATSAKYTI
tv dar daro 2020-03-10 10:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
stebūklus,nes žmogui vien turinčiam depresiją jei nežinot priklauso invalidumo grupė pagal įstatymą,o pvz aš lėtine liga sergu 30 metų ir per tiek laiko man grupė nebuvo suteikta nei vaikystėj nei paauglystėj,kai pradėjau gilintis į įstatymus kreipiausi į šeimos daktarę,bet ta vis laukė išmaldos su ištiestu delnu,išmaldos nemoku ir nemokėjau ir nemokėsiu,geriau į teismus skųsiu jei reketuos ir nedirbs sąžiningai savo darbo tas kas privalo dirbti,o tv tvarką įvedė pafilmavo,padarė neigiamą reklamą daktarei ir jos klinikai galiausiai kiek dar žmogus turėt turės ligų,kad invalidumą gautų,kuris net pagal deatgnozę jau seniai priklauso tam žmogui,bet medikai pasidarę išgamos su atkištais į save nagais ir instancijos ne ką kitaip...   ATSAKYTI
Jonas 2020-03-10 05:44:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau greitai žmogus jau ir neįgaliu būti Lietuvoje nebegalės .   ATSAKYTI
Jonas 2020-03-10 05:01:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip galima nusipirkti neįgalumą,kai reikia pereiti tiek gydytojų?   ATSAKYTI
Roma 2020-03-10 03:27:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne vieną vyruką žinau. Kaip mūlai, remontus daros, medžioklėse dalyvauja, prie stalo ir nespjauna, o negalios 1 grupės, ale nedarbingi po !20 metų kokį...   ATSAKYTI
Pirmyn 2020-03-10 15:46:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai rasykit į kelias tarnybas iškart, sodra ir pan., bet kad būtų pavardės, miestai. Visas smulkmenas nurodykit. Blyn, žino ir komentaruose skundžiasi.    ATSAKYTI
Vilma 2020-03-10 00:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa apie neteisingus sprendimus dėl nedarbingumo, nėra tiesis   ATSAKYTI
Petras 2020-03-09 23:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neveikia LR teisėsaugasauga užkardant kyšininkavimą ir neteisingą NDNTdarbą nustatant invalidumą. Ar šioj vietoj neturi būti infiltruojami saugumiečiai ir STT darbuotojai ,kad tinkamai sudaužytų kyšininkavimo sistemą? Ar apie tai informuotas LR prezidentas, Seimo teisės ir teisingumo komitetas, kodėl vyksta tokia neteisybė? Utenos atvejis bus tik ledkalnio matomoji dalis.   ATSAKYTI
!!! 2020-03-09 23:14:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Korumpuotą Lietuvą gali išgydyti tik J.V. Stalinas.   ATSAKYTI
piliete 2020-03-09 22:39:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sioj srity labai reikalinga tvirta ministro ranka   ATSAKYTI
Asmuo 2020-03-09 22:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Trūksta elementarios pagarbos žmogui. Arogancija. Suprask, aš viską žinau ir esu geresnis už tave. Bendravimo kultūros nulis. Šiaulių trečias teritorinis skyrius   ATSAKYTI
pas mane buvo 2020-03-09 22:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad ir šeimos daktarė nenorėjo rašyt dokumentų ir ruošti į NDNT iškviečiau tv tai su mielu noru ir išsišiepus iki ausų pradėjo tvarkyt,o NDNT mato pagal medikų išrašus,kad sergu beveik 30 metų lėtine liga ir dar drįsta replikom spjaudytis...   ATSAKYTI
dar pas mane 2020-03-09 22:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas juokingiausia,jog suteikė invalidumą antros grupės,bet tik 1 metams,o juk nuo lėtinės ligos nepasveikai paauglystėj,liga visam gyvenimui,bet žaidžia su visokiais mūčinimaisis,kad po metų turi prasitęst neįgalumą iš naujo....   ATSAKYTI
I 2020-03-09 21:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Elyte mano vyras yra sunki negalia 6metai pats neapstarnauja turejauslauga2 metus ir ateme gaunu 100 euruuz prieziura bet kie ziurejaunera tokios sumos yra 280 ir 200 ir mazojigal galit paaiskint sakiau jei nieko duosiu i teisma zinau moteris prisiteise
   ATSAKYTI
Egis 2020-03-09 21:50:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mėlas.Jei kažkam trūkstą pinigų, tegul nesikreipia į tarnybą.Durniai,jei nori visada gyvenimą būti durniams,tegul neduoda jokio drabo.   ATSAKYTI
Ramune 2020-03-09 21:49:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jurbarko raj.gyvenanti raudones seniunijoj turi taipat per pinigus pasidarius antrą grype ir dar turi globa pasiemusi ir nepriziuri normalei žmogaus nera net kur normalei isimaudit o turi pasiemus dar prie grupes globa moteri priziuri ir labai prastai   ATSAKYTI
nu 2020-03-09 21:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
man tai keista,turi nedarbingumo antrą grupę,o kaip dirbo visu etatu žmogus taip ir tebedirba,tai kam ta grupė jei jis gali dirbt visu etatu?suprantu gauni grupę,dirbi pamažintu etatu jei dar kažkiek gali,o priemoka kad kompensuotum sumažintą krūvį,o dabar gauna algą už visą etatą ir dar plius nedarbingumą bent 300e.tai kiekvienas taip norėtų,suprant jei turi grupę,dirbi mažesniu krūviu,o ne visu etatu ir dar papildomai    ATSAKYTI
Stasys 2020-03-10 08:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesuprantu vieno - tokiais gimstama ar Dievas nedavė. Po transplantacijos dirbu visu etatu ir esu su antra grupe, ko pasekoje gaunu pašalpą už prarastą darbingumą. Taip, aš negaliu sugrįžti į darbą pagal savo specialybę, tačiau kiemą šluoti galiu. Nesuprantu, pavydas pjauna, kad žmogus ne valkatauja, ne maisto davinių prašo, o dirba kad ir mažai apmokamą darbą. Tiesiog, lietuviško pavydo priepuoliai ar (atleiskite) protinė negalia kamuoja kai kuriuos.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Zuokas, Paulauskas ir Žemaitaitis įkūrė naują partiją (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Antradienio vakarą rinkosi prieš keletą savaičių išrinkta nauja politinės partijos Laisvė ir teisingumas Valdyba, kurios metu papildytas partijos vienmandačių apygardų sąrašas. ...
Dalia Grybauskaitė. Gitanas Nausėda. Valdas Adamkus (tv3.lt fotomontažas)
Rietenos dėl to, koks objektas turėtų iškilti Lukiškių aikštėje, netyla nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Tiesa, šalies prezidentų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. ...
Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (nuotr. LRVK | Darius Janutis)
Strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra svarbiausias garantas, kad Baltijos šalys niekada neliks nuo Europos tautų bendrijos atskirta sala, sako premjeras Saulius ...
Agurkų diena Kėdainiuose: išdavė paslaptį, kaip skaniai užraugti  (nuotr. stop kadras)
Agurkų sostine vadinami Kėdainiai šventiškai sutiko oficialią agurkų dieną. Senamiestyje surengtoje mugėje žmonės iki soties galėjo prisikirsti šviežių ir raugintų agurkų. ...
Įspūdingas reiškinys nutvieskė Lietuvos padangę: tautiečiai fiksavo kometą (nuotr. stop kadras)
Lietuvius visą liepą džiugina neįprastas, tik kelis kartus per šimtmetį matomas spektaklis danguje. Ryškia uodega pasipuošusios kometos nuotraukomis socialiniuose tinkluose ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų