Vilniuje, Šimulionio gatvėje, bent 2-3 kartus per metus nuo ilgapirščių nukenčia automobilių savininkai. Vagių taikiniu tampa prabangių automobilių detalės – multimedijos įrenginiai, priekiniai žibintai, veidrodėliai.

Apie vykdomas vagystes naujienų portalui tv3.lt papasakojo Šimulionio gatvėje gyvenantis Tomas (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas – aut. past.). Vyras pasidalijo net vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip ilgapirščiai darbuojasi nusikaltimo vietoje.

Tiesa, naudos iš to, kad buvo nufilmuoti kaukėmis veidus prisidengę vagys kol kas nėra. Nustatyti jų tapatybių tyrėjams iki šiol nepavyko. Nors vien šiais metais konkrečiu adresu Šimulionio gatvėje buvo užregistruoti 6 pranešimai apie vagystes.

Pavogė kamerų muliažus

Nusivylimo neslepiantis Tomas pasakoja, kad per metus pro jų namą vagys prasieina bent po kelis kartus:

„Buvo „nurinktas“ „Mercedes“ markės automobilis, tada BMW 7 klasės, vėliau dar viena mašina. Ir taip jau 6 metai tokios vagystės fiksuojamos. Deja, bet mūsų namo bendrija nesutaria dėl stebėjimo kamerų, kurias prižiūrėtų saugos tarnyba.

REKLAMA

Toks požiūris, kad jei po mano langais nėra vaizdo į kiemą, tai ten žolės ir nepjausiu. Kiti sako, kad jų automobiliai seni, todėl prie automobilių aikštelės apsaugos jie taip pat neprisidės. Buvo ten kamerų muliažus pritaisę, bet ir tuos pavogė.“

Anot Tomo, liūdniausia, kad per tiek metų policija neišaiškino nė vienos vagystės, įvykdytos jo gyvenamu adresu: „Savo lėšomis įrengiau vaizdo stebėjimas kameras, o kol derėjausi su apsaugos tarnyba, kuri tiesiogiai jas stebėtų, per tą laiką vėl buvo įvykdyta vagystė.

Viskas yra nufilmuota. Kokybė labai gera video, bet pagal tai kaltininkų taip ir nesurado. Atvažiavo policija, surašė viską ir tiek žinios. Pasakiau, kad turiu vaizdo įrašą, tai pareiškė, kad pats atvežčiau. Toks jausmas, kad jiems net nebuvo įdomu. Tik paklausė, ar mašina drausta ir viskas.“

Paprašytas apibendrinti situaciją, Tomas kalbėjo: „Problema ta, kad niekaip nepažaboja tokių vagysčių – iš automobilių, lempų, veidrodėlių nurinkimo. Kai reikia, jie gali viską ištraukti. Juk tie patys žmonės vagia. Trūksta tos pačios prevencijos. Žinau, kad vienas iš nukentėjusiųjų anksčiau buvo pats suradęs vagis, bet visos detalės jau seniai buvo Baltarusijoje. Eilinis žmogus sugebėjo, o policija nesugeba...“

Vieta nėra išskirtinė

Situaciją Šimulionio gatvėje pakomentavo Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato viršininkas Vitalijus Karpukas.

Informuota, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. iki einamos dienos adresu Vilniuje, Igno Šimulionio g. (įvardytas konkretus namo numeris, kurio neviešinama – aut. past.), policijoje buvo užregistruoti 6 pranešimai dėl vagysčių.

REKLAMA

Vienas pranešimas registruotas apie tai, kad iš pirmojo aukšto balkono pavogti du dviračiai – pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trys pranešimai gauti apie tai, kad namo kieme, automobilių stovėjimo aikštelėje nuo automobilių „Audi“, BMW pavogti šoninio matymo veidrodėlių stikliukai. Pagal padarytą turtinio nuostolio dydį ar asmenų pageidavimus nepradėti ikiteisminių tyrimų, šie pradėti nebuvo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl požeminėje automobilių aikštelėje apvogto automobilio „Mercedes Benz GLE Coupe“.

Taip pat buvo gauti du pranešimai apie tai, kad kieme apvogti 2 prabangūs BMW X5, BMW X6. Šiais nurodytais atvejais įtariamųjų asmenų kol kas nenustatyta, vadovaujant prokurorui ikiteisminiai tyrimai vykdomi.

„Vagystės iš ir nuo automobilių vykdomos ne tik konkrečiu adresu Igno Šimulionio gatvėje. Tokio pobūdžio vagystės, taip pat vykdomos ir iš garažų, sandėliukų, balkonų visame Vilniaus mieste. Pagrindinės vietos, kuriose yra vykdomos vagystės yra analizuojamos.

Paskutiniu metu padaugėjo automobilių apdailos detalių vagysčių Pašilaičiuose, Karoliniškėse, Pilaitėje, Lazdynuose. Yra pradėti ikiteisminiai tyrimai, viename sulaikyti įtariamieji pripažinę ar iš dalies pripažinę savo kaltę, kryptingai renkami įrodymai kitose ikiteisminio tyrimo medžiagose“, – pabrėžė V. Karpukas.

Anot V. Karpuko, konkretus adresas I. Šimulionio gatvėje nėra identifikuota ta vieta, kurioje nuolat būtų vykdomos vagystės iš ir nuo automobilių: „Šiuo adresu vagystės yra vykdomos rečiau palyginus su kitomis identifikuotomis vietovėmis, kad galima būtų išanalizavus įvykių aplinkybes dirbti kryptingai, sulaikyti įtariamuosius įvykio vietoje apytiksliai žinomu nusikalstamos veikos padarymo metu.

REKLAMA

Tiriant tokias nusikalstamas veikas dažnai pritrunka įrodymų, pavyzdžiui vaizdo stebėjimo kamerų, ko I. Šimulionio g. konkretaus namo kieme ar aplink šį adresą visiškai nėra. Arčiausiai yra Sausio 13-osios g. 2 ir Igno Šimulionio g. 4 – namo bendrija, tačiau šios kameros filmuoja tik savo teritorijos artimiausias prieigas, o ne pagrindinę I. Šimulionio gatvę.“

Policijos atstovas patvirtino, kad minimu adresu vaizdo stebėjimo kameros yra įrengtos tik požeminėje automobilių aikštelėje, tačiau ir tais atvejais sunku identifikuoti asmenis, kadangi didžiąja dalimi atvejų vagys yra apsirengę tamsiais drabužiais, visiškai dengia savo veidus, nepalieka jokių pėdsakų.

„Identifikuoti priėjimo ir pasišalinimo kelio praktiškai nėra galimybių, kadangi Karoliniškių mikrorajone labai trūksta pagrindinių kelių, kiemų vaizdo stebėjimo kamerų.

Į I. Šimulionio gatvę automobiliu galima patekti tik Igno Šimulionio gatve, Apolinaro Juozo Povilaičio gatve ir Vytauto Vaitkaus gatve, kuriose nėra nei vienos kameros.

Svarbiausios detalės

V. Karpukas pabrėžė, kad renkant įrodymus tokio tipo ikiteisminio tyrimo medžiagose svarbūs visi įrodymai:

„Svarbu liudytojai, įvykio vietoje palikti bet kokie daiktai galimai palikti įtariamų asmenų ant kurių gali būti biologiniai pėdsakai, svarbu neliesti, nevalyti, netvarkyti automobilių ar kitų objektų, kol jų neapžiūrėjo specialistas, vaizdo stebėjimo kamerų įrašai, registratorių įrašai.“

Nagrinėjamais atvejais dažniausiai yra apklausiami nukentėję nuo nusikalstamų veikų asmenys, kurie nurodo jiems žinomas aplinkybes, pateikia žalą patvirtinančius dokumentus, tačiau tai niekaip neidentifikuoja įtariamųjų. Maža to, nusikalstamos veikos dažniausia daromos naktį, tad kitų liudytojų galinčių suteikti reikšmingos informacijos nenustatoma.

zinovas
2020-02-08 21:20:16
nera padloms normaliu bausmiu,nes dabartines ju neatbaido,nes yra labai daug idomiu teiseju??
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
aaa 2020-02-11 11:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai visos pajėgos yra mestos ant greičio mėgėjų, tai kas gi tuos vagis gali gaudyti...?   ATSAKYTI
Zb 2020-02-10 22:13:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aisku geriau su trikoju pastovet negu vagis gaudit    ATSAKYTI
Bauda 2020-02-10 12:04:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pyderasai, eisit ant daliu as jum prizadu zertvikes   ATSAKYTI
Jonas - 2 2020-02-09 17:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Supraskit teisingai, juk automobilius turi ne tik vagys, bet ir teisėjai, policininkai, prokurorai, detalės brangios.   ATSAKYTI
Tomukui :D 2020-02-09 15:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tomukai, o ko tu tikiesi ? Tu ko gero esi verslininkas, kuriam dirba toki kaip šiti vagys. Moki algas mažas - žmonės vakarais eina vogt. Mokėtum 1500 eur (Vokietijos minimumas), tada žmonės neitų vogt. Ko visi tikisi, jei uždirbt žmonėm neina. Kol taip bus ir vogs.   ATSAKYTI
art 2020-02-09 15:10:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na apsauginiai ir policija tai kieti tai tikrai,pirma apziuret masina reikia o tada gaudyt vagius :-)    ATSAKYTI
Ben 2020-02-09 12:12:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pz mentai geri, vienas pasviete, kitas pasivaiksciodamas atejo, rankos kisenej. Tie vagys kita syki pamate tuos mentus dar spes ir lempa isismt, kol jie daeis iki ju   ATSAKYTI
Augis 2020-02-09 12:03:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prasti vagis jei leidžiasi filmuojami    ATSAKYTI
Augis 2020-02-09 12:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagavai rankas ant kaladės pist ir ranku nėra    ATSAKYTI
Zigmas 2020-02-09 10:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Policija uzsiima ne tuo, kuo reikia. Ne trikojus mieste statyt reik, o nusikaltelius gaudyti.   ATSAKYTI
nemastantis 2020-02-09 17:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal ir teisingai mastai.  
a 2020-02-09 18:10:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uz vagiu gaudyma pinigu nepadauges, o va trikojai zenkliai papildys biudzeta.  
Gzisekas 2020-02-09 02:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kaip gerai matosi kaip dirba mentai vagiu net nebando gauditi o vigsto rankas i kisenes susikise   ATSAKYTI
Donatas 2020-02-09 10:00:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai jau tikrai, nulis pastangu... Nebent nemate, kitu atveju apsileidimas.   
Jons 2020-02-09 21:03:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar mentai užsiėmę, gaudo pažeidėjus su trikojais. Duokit kiekvienam Lietuvos mentui po trikoji ir algos nebereiks mokėti.   
Zora 2020-02-09 01:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagavus kastruot gaidzius. P..darai plet   ATSAKYTI
...... 2020-02-09 01:04:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Loxai Lodoriu prigavo :))))))))   ATSAKYTI
.... 2020-02-09 01:02:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Per ilgas laiko tarpas, nes vagiai lodoriai. Vienas vaiksto pirmyn atgal
Tipo ant shuxerio, o realiai neturi ka veikt. O tas lauzo nesupranta masinos sandaros. Pilna laiko atvykti
Apsaugai, bet savininkas lodorius, masina sugebejo nusipirkt, o apsaugos ne. Na dar gali buti kad galvojo, as pacanas, niekas neisdrys vogti apvogti. Bet loxai neturi sarasu pacanu   ATSAKYTI
Dddd 2020-02-09 00:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Normali signalizacija, senai butu pranesus savininkui, savininkas negirdi, nereaguoja? Apsaugos tarnybai skambina automatiskai. Siuo atveju lodorius savininkas kad nemoka apsaugot tokios masinos, o vagiai loxai, senai paimti butu jei viskas tvarkingai apsaugota   ATSAKYTI
.... 2020-02-09 00:53:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Loxai, nieko jie nemok   ATSAKYTI
.. 2020-02-09 02:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sneki kaip duxas  
netiesa 2020-02-09 00:04:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką reiškia atrakina? Išdaužia langą ir patraukia rankenėlę iš vidaus? Čia įsilaužimas o ne atrakinimas.   ATSAKYTI
mORCa 2020-02-08 21:41:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man idomu ar tokio automobilio kaip video savininkas vaziuoja svalken pirkt tu nuvoktu daliu. kaip apskritai vogt nuo nauju masinu dalys jei savininkai saibu turi ir vazioja i atstovybes remontuot   ATSAKYTI
Tomas 2020-02-08 22:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Perekupai taip elgiasi ant amerikonu deda...   
zinovas 2020-02-08 21:20:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nera padloms normaliu bausmiu,nes dabartines ju neatbaido,nes yra labai daug idomiu teiseju??   ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Marijampolės sav. per naktį fekalijos tekėjo į upelį (nuotr. TV3/Raimundas Maslauskas)
Teršalai toliau lieja Lietuvos upes ir upelius. Šį kartą Marijampolėje. Vakar vakare, pratrūkus vamzdžiui, į aplinką pradėjo pliaupti nevalytos nuotekos. Ir pliaupė visą ...
Gaisras (nuotr. stop kadras)
Vakarykštis vakaras Lietuvoje buvo siaubingas – gaisruose žuvo du žmonės. Vyro gyvybę liepsnos pasiglemžė Trakų rajone, o Šalčininkų rajone sudegė moteris. Ugniagesiai praneša, ...
Aplinkosaugininką Navicką pričiupti nebuvo lengva: veikė sumaniai (nuotr. stop kadras)
Kyšininkavimu įtariamas Druskininkų aplinkosaugininkas Žydrūnas Navickas teismo trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Kaip BNS informavo Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė ...
Ispanijoje rastas slaptas požeminis cigarečių fabrikas, tarp sulaikytųjų – lietuviai (nuotr. SCANPIX)
Ispanijoje rastas slaptas po žeme įrengtas cigarečių fabrikas, tarp sulaikytųjų esama lietuvių. Ispanijos policija ir Europolas ketvirtadienį pranešė, kad tiriant šį įvykį ...
Kauno pareigūnai aiškinasi, kas labai norėjo nemokamo alaus (nuotr. Policijos)
Kauno apskrities policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl vagystės, kuomet prieš pora savaičių, vasario 6 d., apie 16.00 val. Kaune, Šiaurės pr., iš parduotuvės atvirai išnešta ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų