Paviešino įrašą, kaip Vilniuje darbuojasi vagys: automobilį atrakina per kelias akimirkas

Vilniuje, Šimulionio gatvėje, bent 2-3 kartus per metus nuo ilgapirščių nukenčia automobilių savininkai. Vagių taikiniu tampa prabangių automobilių detalės – multimedijos įrenginiai, priekiniai žibintai, veidrodėliai.

Apie vykdomas vagystes naujienų portalui tv3.lt papasakojo Šimulionio gatvėje gyvenantis Tomas (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas – aut. past.). Vyras pasidalijo net vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip ilgapirščiai darbuojasi nusikaltimo vietoje.

Tiesa, naudos iš to, kad buvo nufilmuoti kaukėmis veidus prisidengę vagys kol kas nėra. Nustatyti jų tapatybių tyrėjams iki šiol nepavyko. Nors vien šiais metais konkrečiu adresu Šimulionio gatvėje buvo užregistruoti 6 pranešimai apie vagystes.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje siaučia automobilių detalių vagys

Pavogė kamerų muliažus

Nusivylimo neslepiantis Tomas pasakoja, kad per metus pro jų namą vagys prasieina bent po kelis kartus:

„Buvo „nurinktas“ „Mercedes“ markės automobilis, tada BMW 7 klasės, vėliau dar viena mašina. Ir taip jau 6 metai tokios vagystės fiksuojamos. Deja, bet mūsų namo bendrija nesutaria dėl stebėjimo kamerų, kurias prižiūrėtų saugos tarnyba.

REKLAMA

Toks požiūris, kad jei po mano langais nėra vaizdo į kiemą, tai ten žolės ir nepjausiu. Kiti sako, kad jų automobiliai seni, todėl prie automobilių aikštelės apsaugos jie taip pat neprisidės. Buvo ten kamerų muliažus pritaisę, bet ir tuos pavogė.“

Anot Tomo, liūdniausia, kad per tiek metų policija neišaiškino nė vienos vagystės, įvykdytos jo gyvenamu adresu: „Savo lėšomis įrengiau vaizdo stebėjimas kameras, o kol derėjausi su apsaugos tarnyba, kuri tiesiogiai jas stebėtų, per tą laiką vėl buvo įvykdyta vagystė.

Viskas yra nufilmuota. Kokybė labai gera video, bet pagal tai kaltininkų taip ir nesurado. Atvažiavo policija, surašė viską ir tiek žinios. Pasakiau, kad turiu vaizdo įrašą, tai pareiškė, kad pats atvežčiau. Toks jausmas, kad jiems net nebuvo įdomu. Tik paklausė, ar mašina drausta ir viskas.“

Paprašytas apibendrinti situaciją, Tomas kalbėjo: „Problema ta, kad niekaip nepažaboja tokių vagysčių – iš automobilių, lempų, veidrodėlių nurinkimo. Kai reikia, jie gali viską ištraukti. Juk tie patys žmonės vagia. Trūksta tos pačios prevencijos. Žinau, kad vienas iš nukentėjusiųjų anksčiau buvo pats suradęs vagis, bet visos detalės jau seniai buvo Baltarusijoje. Eilinis žmogus sugebėjo, o policija nesugeba...“

Vieta nėra išskirtinė

Situaciją Šimulionio gatvėje pakomentavo Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato viršininkas Vitalijus Karpukas.

Informuota, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. iki einamos dienos adresu Vilniuje, Igno Šimulionio g. (įvardytas konkretus namo numeris, kurio neviešinama – aut. past.), policijoje buvo užregistruoti 6 pranešimai dėl vagysčių.

Vienas pranešimas registruotas apie tai, kad iš pirmojo aukšto balkono pavogti du dviračiai – pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trys pranešimai gauti apie tai, kad namo kieme, automobilių stovėjimo aikštelėje nuo automobilių „Audi“, BMW pavogti šoninio matymo veidrodėlių stikliukai. Pagal padarytą turtinio nuostolio dydį ar asmenų pageidavimus nepradėti ikiteisminių tyrimų, šie pradėti nebuvo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl požeminėje automobilių aikštelėje apvogto automobilio „Mercedes Benz GLE Coupe“.

Taip pat buvo gauti du pranešimai apie tai, kad kieme apvogti 2 prabangūs BMW X5, BMW X6. Šiais nurodytais atvejais įtariamųjų asmenų kol kas nenustatyta, vadovaujant prokurorui ikiteisminiai tyrimai vykdomi.

„Vagystės iš ir nuo automobilių vykdomos ne tik konkrečiu adresu Igno Šimulionio gatvėje. Tokio pobūdžio vagystės, taip pat vykdomos ir iš garažų, sandėliukų, balkonų visame Vilniaus mieste. Pagrindinės vietos, kuriose yra vykdomos vagystės yra analizuojamos.

Paskutiniu metu padaugėjo automobilių apdailos detalių vagysčių Pašilaičiuose, Karoliniškėse, Pilaitėje, Lazdynuose. Yra pradėti ikiteisminiai tyrimai, viename sulaikyti įtariamieji pripažinę ar iš dalies pripažinę savo kaltę, kryptingai renkami įrodymai kitose ikiteisminio tyrimo medžiagose“, – pabrėžė V. Karpukas.

Anot V. Karpuko, konkretus adresas I. Šimulionio gatvėje nėra identifikuota ta vieta, kurioje nuolat būtų vykdomos vagystės iš ir nuo automobilių: „Šiuo adresu vagystės yra vykdomos rečiau palyginus su kitomis identifikuotomis vietovėmis, kad galima būtų išanalizavus įvykių aplinkybes dirbti kryptingai, sulaikyti įtariamuosius įvykio vietoje apytiksliai žinomu nusikalstamos veikos padarymo metu.

Tiriant tokias nusikalstamas veikas dažnai pritrunka įrodymų, pavyzdžiui vaizdo stebėjimo kamerų, ko I. Šimulionio g. konkretaus namo kieme ar aplink šį adresą visiškai nėra. Arčiausiai yra Sausio 13-osios g. 2 ir Igno Šimulionio g. 4 – namo bendrija, tačiau šios kameros filmuoja tik savo teritorijos artimiausias prieigas, o ne pagrindinę I. Šimulionio gatvę.“

Policijos atstovas patvirtino, kad minimu adresu vaizdo stebėjimo kameros yra įrengtos tik požeminėje automobilių aikštelėje, tačiau ir tais atvejais sunku identifikuoti asmenis, kadangi didžiąja dalimi atvejų vagys yra apsirengę tamsiais drabužiais, visiškai dengia savo veidus, nepalieka jokių pėdsakų.

„Identifikuoti priėjimo ir pasišalinimo kelio praktiškai nėra galimybių, kadangi Karoliniškių mikrorajone labai trūksta pagrindinių kelių, kiemų vaizdo stebėjimo kamerų.

Į I. Šimulionio gatvę automobiliu galima patekti tik Igno Šimulionio gatve, Apolinaro Juozo Povilaičio gatve ir Vytauto Vaitkaus gatve, kuriose nėra nei vienos kameros.

Svarbiausios detalės

V. Karpukas pabrėžė, kad renkant įrodymus tokio tipo ikiteisminio tyrimo medžiagose svarbūs visi įrodymai:

„Svarbu liudytojai, įvykio vietoje palikti bet kokie daiktai galimai palikti įtariamų asmenų ant kurių gali būti biologiniai pėdsakai, svarbu neliesti, nevalyti, netvarkyti automobilių ar kitų objektų, kol jų neapžiūrėjo specialistas, vaizdo stebėjimo kamerų įrašai, registratorių įrašai.“

Nagrinėjamais atvejais dažniausiai yra apklausiami nukentėję nuo nusikalstamų veikų asmenys, kurie nurodo jiems žinomas aplinkybes, pateikia žalą patvirtinančius dokumentus, tačiau tai niekaip neidentifikuoja įtariamųjų. Maža to, nusikalstamos veikos dažniausia daromos naktį, tad kitų liudytojų galinčių suteikti reikšmingos informacijos nenustatoma.


Rašyti komentarą...
z
zinovas
2020-02-08 21:20:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
nera padloms normaliu bausmiu,nes dabartines ju neatbaido,nes yra labai daug idomiu teiseju??
Atsakyti
-2

n
netiesa
2020-02-09 00:04:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką reiškia atrakina? Išdaužia langą ir patraukia rankenėlę iš vidaus? Čia įsilaužimas o ne atrakinimas.
Atsakyti
0

G
Gzisekas
2020-02-09 02:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip gerai matosi kaip dirba mentai vagiu net nebando gauditi o vigsto rankas i kisenes susikise
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų