naujienų portalas tv3.lt
2019.11.30 20:34

Šeštadienį Vilnius ir Kaunas įžiebė kalėdines eglutes. Abu renginiai konkuruoja dėl miestiečių ir miesto svečių dėmesio. Kaunas, kaip jau įprasta, pasirenka kalėdines egles puošti itin kūrybiškai, Vilnius dažniau renkasi klasikinę eglutės puošybą.

Vilniaus ir Kauno eglutė (tv3.lt fotomontažas)

Vilniaus ir Kauno eglutė (tv3.lt fotomontažas)

Šeštadienį Kaunas šventinį renginį pradėjo valandą anksčiau nei Vilnius, 18 val., kai sostinėje didžioji gruodžio šventė buvo pradėta 19 val.

Vilnius oficialiai pradeda švęsti Kalėdas

Šeštadienį Vilnius oficialiai pradėjo švęsti Kalėdas ir pagrindinėje miesto aikštėje įžiebė gigantišką miesto žaliaskarę. Vilnius šiemet Europoje pristatomas kaip vieta Nr. 1, kurią turėtų rinktis norintys pamatyti gražiausią Europos Kalėdų eglę.

Sostinės savivaldybė pristatė visą šventinių renginių programą – sužinokite, kuo vilios 5 savaites truksiantis festivalis Vilniuje. 

Lapkričio 30-oji sostinėje yra ypatinga – sulig pagrindinės miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu 19 val., bus paskelbtas net 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis.

REKLAMA

Magiškas sezonas pasiūlys gausybę pramogų ir renginių – atgis įtraukiantys Kalėdų miesteliai, aplinkui suksis žavingas Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks pamėgta ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, stebins ir vėl nauja Kalėdinė 3D pasaka, nuotaiką kurs šventinis miesto ir jo tiltų papuošimas, vyks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir daugybė kitų smagių veiklų. 

„Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Ir šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos. Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis“, – kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius.

Kalėdiniu laikotarpiu Vilnius tampa traukos centru ne tik užsienio svečiams, bet ir lietuviams iš kitų miestų: pernai kalėdiniu laikotarpiu Vilniaus viešbučiuose buvo apsistoję ir 23 092 Lietuvos gyventojų. 

Eglių madas diktuojanti unikali Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją. Pernai vos įžiebta eglė „Laikas“ šovė į gražiausiųjų topus tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor‘s Travel“.

REKLAMA

Kuo nustebins šių metų Kalėdų eglė tradiciškai neatskleidžiama iki paskutinės renginio minutės, tačiau laukti liko neilgai – lapkričio 30-ąją 19 val. Katedros aikštėje išvysime neabejotinai gražiausią Europoje Kalėdų eglę. 

„Kalėdų eglutė bus 27 metrų aukščio aplink kurią įsikurs didelis miestelis. Projektui bus panaudota daugiau kaip 7 km girliandų, ir daugiau kaip 100 tūkst. šviesos diodų. Bus tiktai šviesu, ryšku ir tikiuosi, kad nustebins visus netikėta tema“, – pasakojo vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius.  

Susirinkusiems koncertuos atlikėjai Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, grupės Biplan, Good Time Boys, Sisters on Wire. O vakarą vainikuos  publikos numylėtinio Sauliaus Prūsaičio linksmas ir energingas pasirodymas.

Vilniaus miesto savivaldybė į renginius ir iš jų kviečia ateiti pėsčiomis ar vykti viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau, patogiau ir bus talpesnis. Automobilius šį intensyvaus eismo vakarą rekomenduojama palikti namuose, jog šventinės nuotaikos neblaškytų stovėjimo vietos paieškos ir laikas spūstyse. Kelionę viešuoju transportu lengvai susiplanuoti galima čia: http://stops.lt/vilnius/#plan/.

Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje šiais metais buvo įžiebta kiek anksčiau nei didžioji Kalėdų eglė Katedros aikštėje – 17 val. Lapkričio 30-tąją Vilniaus rotušėje rengiama ir tradicinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. 17-oje mugėje tradiciškai bus galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais.

REKLAMA

Kaunas taip pat įžiebė eglę

Šeštadienį Kaune, kaip ir kituose šalies miestuose ir miesteliuose, iškilmingai įžiebiama pagrindinė Kalėdų eglė Rotušės aikštėje. Tačiau ji gerokai skiriasi nuo daugelio kitų.

Eglutę šiemet kūrusi Jolanta Šmidtienė tikina, kad pačios žaliaskarės ir visos aikštės apipavidalinimas nuo ankstesnių metų skiriasi kaip diena ir naktis.

„Šiemet tiesiog netyčia, eilinį kartą, kilo idėja paskaityti „Mažąjį princą“. Ir pagalvojau, kad būtų labai smagu padaryti tokį įspūdį, kuris nenusakytų kažko labai konkretaus, o leistų žmogui mąstyti giliau. Turėjome sąlygą sukurti dekoracijas iš pernykščių šiaudelių, todėl kilo idėja pasitelkti spalvas ir sukurti eglę, kuri kalbėtų apie tai, ką gali suprasti taip, kaip tu nori, o ne taip, kaip menininkas nori pasakyti“, – pasakojo idėjos autorė J. Šmidtienė.

Sumanymui įgyvendinti J. Šmidtienė į pagalbą pasikvietė kolegę menininkę Aušrą Kleizaitę. Perdirbus šiaudelius, jie virto spalvota plastiko plėvele.

Kosminius papuošimus kalėdiniame miestelyje ir ryškiaspalvę eglę kauniečiai ir miesto svečiai gali išvysti jau nuo lapkričio 30 d. 18 val. Šią dieną Rotušės aikštėje vyks eglutės įžiebimo šventė. 

Daugiau vaizdų TV3 siužete apie didmiesčių pasiruošimą Kalėdoms:

Daugiau apie renginius Vilniuje

Kalėdiniai renginiai šventiniu laikotarpiu vyks ir 22 Vilniaus bendruomenėse. Jos šiais metais sulauks ypatingo svečio – šventiniu laikotarpiu per Vilnių keliaus Kristoforas – 4 m aukščio šviesos instaliacija.

REKLAMA

Per metus gerai pailsėjęs, šventinį šeštadienį į sostinės gatves vėl išriedės Kalėdų traukinukas. Tradicinis traukinukas važiuos ir miestiečius linksmins nuo lapkričio 30 d. Jo trasa drieksis nuo Arkikatedros link Pilies gatvės, kur traukinukas apsisuks Rotušės aikštėje ir Pilies gatve grįš atgal iki Katedros aikštės. Į traukinuką galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje Kalėdų miestelis, kuri įsikurs prieš pat Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir stotelėje Rotušė, Rotušės aikštėje.

Praėjusiais metais tūkstančių lankytojų sulaukusi ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje pramogauti kvies ir šiais metais – nuo gruodžio 6 d. iki pat pavasario – kovo 8 d.

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje visai šeimai skirtoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ laukia ne tik susitikimas su Kalėda, bet ir linksmoji Tele Bim-Bam kompanija. 

Gruodžio 9–19 dienomis vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami balsuoti ir rinkti labiausiai patikusią kalėdinę vitriną (žr. www.kaledossostineje.lt/konkursas/).

Gruodžio 15 d. sostinėje į gatves smagiai pabirs maži ir dideli nykštukai – vyks tradicinė 44-ojo  „Eurovaistinės“ kalėdinio bėgimo šventė.

Gruodžio 17–22 d. Vinco Kudirkos aikštėje įsikurs stilingasis Kalėdinis Dizaino skveras, kur unikalius ir originalius savo gaminius pristatys daugiau nei 70 dizainerių ir kūrėjų: juvelyrų, keramikų, mados ir interjero dizainerių.

Gruodžio 25–29 d. Katedros aikštėje įsikurs „Sniego karalienė“ – bus demonstruojama nauja Kalėdinė 3D pasaka. Žiūrovai keturis kartus kas vakarą drauge su narsiąja Gerda įveiks kliūtis ir prisimins tikrąsias vertybes. 

REKLAMA

Ypatinga praėjusių metų naujiena buvęs Naujųjų metų sutikimas prie Varpinės bokšto tampa nauja tradicija. Gruodžio 31-ąją prieš pat vidurnaktį Varpinės bokštas vėl atgis ir žavės pribloškiančiu reginiu – specialiai 2020 metų sutikimui sukurta, unikalia vaizdo ir šviesų instaliacija. Laikrodžiui skambiai skelbiant Naujųjų metų pradžią, sostinės dangų nušvies spalvingi fejerverkai.

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2019“ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/

 

Olialia
2019-11-30 20:48:16
Ir vėl ....maratonas ....gal grožėkimės ir tiek....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rura 2019-12-18 18:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai vilniuij lenkai arba kaimieciai, lietuviu nera:)ka jie gali? Karviu dar padekit:)   ATSAKYTI
Ignui sms 2019-12-07 12:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ignai,tu irgi "gražus",tikras vilnietis(klausimas dar?)   ATSAKYTI
PUOŠKIM EGLĘ! 2019-12-07 12:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KAUNO TIKRAI GRAŽESNĖ!Visų pirma tai papuošta,spalvinga,ryški žaliaskarė!Kelia nuotaiką,nukelia į vaikystę!Jei jau renkam eglę!,tai ir puoškim egles,o ne metalinius stulpus lemputėm apkabinėkim kasmet!!AČIŪ KAUNUI!   ATSAKYTI
Mama 2019-12-07 00:27:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiaip tai, kiekviena savotiškai graži, bet atvirai, Vilniaus visad tokia negyva atrodo, kaip statinys išmatuotas. Tas nekabina. Kauno, gal kartais prašauna, bet visada gyva atrodo, neįsprausta į rėmus    ATSAKYTI
Už Tikrą eglę! 2019-12-05 22:50:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Išjunkit lemputes Vilniaus eglės....Na!!Ir kur Kalėdų eglutę matote???NĖRA!!KAUNO EGLUTĖ super!jauki,smagi,spalvinga!Džiaugiamės kasmet įdomia ir kitokia eglute!Ačiū už nuotaiką!   ATSAKYTI
Ignas 2019-12-06 17:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na žinot tas spalvingumas labajjj į trolius panaši!!!!! Bet kas kaune gyvena tas trolis ir yra!!!! Kaune eglė daro gėda Lietuvaj!! Kaip ir jūs!!Su tokiais beprašmiškais comentarais....Vilniaus eglė yra pati geriausia!!! Šauniausia,madingiausia,gražiausia,stilingiausia ir t.t  
Ignas 2019-12-18 19:08:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ignai, atvaryk I KNS. Subegsi, itariu is direvnios atlekes:) Atlek aptarsim kur kas kaip:)  
Oho 2019-12-04 15:48:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kauno eglute vaiku dziaugsmas. Visada idomi ir neeiline. Vilniaus rusiska matrioskes kepure sikart isejo.   ATSAKYTI
Šeima 2019-12-04 11:57:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kauno gražesnė tai tikrai!Vilniaus egle nepanaši į eglę!   ATSAKYTI
Lietuvis 2019-12-03 21:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal baigsite jus su tuo, kuri graziausia.? Zinokit nebeidomu, kaip vaiku darzelyje. Abi grazios, Kaunas tokia pasirinko, Vilnius kita stiliu, ideja. Ko jus kabinejates?    ATSAKYTI
Danute 2019-12-03 08:39:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vilniaus pati graziausia is visu    ATSAKYTI
Kaunas 2019-12-02 09:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vilniui panaši kaip pernai,tik su karūna.   ATSAKYTI
Matilda 2019-12-01 21:48:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Vilniaus, Kaunas neturi kur kailių dėti, todėl iškabino ant eglės   ATSAKYTI
Klausimelis 2019-12-01 20:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
ziebet egle ? :D as tai jau seniai , dabar va kiausinius verdu , marginsiu :D    ATSAKYTI
++++ 2019-12-01 20:40:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tiesiog šablonas.....viskas, kas blizga.... nuobodu ir nyku, tik šviečia....O Kauno - tai tema - Mažasis Princas - vaikų fantazijos..... šaunu. Mes suaugę kiekvienas turim jau savo ,,Kalėdas,, o vaikams jas ir reikia tokias rodyti - spalvingas, su kiekvieno noru pamatyti tai, ko mes nematom ! Gražu - be jokių gatvės ar eilinių vitrinų apžibinimo, kuris jau vargina.   ATSAKYTI
Vika 2019-12-03 08:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikra tiesa. Vilniaus egle visai nepanasi i egle, tiesiog vien lempuciu girliandos, labai panasi i praeitu metu. Kauno egle gyva, taip sukonstruota,kad matosi ir eglisakiai ir labai puosni. O Vilnius galetu pasimokinti,kaip puosti egle, pabreziu - egle, o ne maketa,apkabineta lempuciu girliandomis. Zinoma, atrodo neblogai, bet nuobodi.  
Ei kit na 2019-12-06 17:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Oi princu neeasat prisižiūrėja? Kad dabar norit.Taip atrodo kad ant tos Kauno eglės trolių galvos pakabintos.... Vilniaus gražesne yra net ginčitys nereikia  
Vaida 2019-12-06 17:39:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Oi princu neeasat prisižiūrėja? Kad dabar norit.Taip atrodo kad ant tos Kauno eglės trolių galvos pakabintos.... Vilniaus gražesne yra net ginčitys nereikia  
Moteris 2019-12-01 20:12:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Žinoma,kad Kauno   ATSAKYTI
Kaunas 2019-12-01 20:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Vilnius tą patį per tą patį "kuria"  
Teisybė 2019-12-01 20:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kauno eglutė nuostabi!Atvažiuokit,ir įsitikinsit!Gyvai pamatę amo netekom,labai geras jausmas užliejo,tikrai labai jauki ir graži!tikra eglė!super,ačiū kūrėjams!   ATSAKYTI
nes 2019-12-01 19:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Kauno - cirkas isvaziaviavo, egle paliko   ATSAKYTI
Taip va 2019-12-02 11:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tu iš cirko,o ne eglutė,kuri atrodo nuostabiai!  
akažinau 2019-12-06 17:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grynajjj :Dd Kaip Trolis koks  
Palekas 2019-12-18 19:03:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lenka paliko, sorry gal rusa?!  
vaida 2019-12-01 19:17:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Vilniaus   ATSAKYTI
Kornelija 2019-12-01 19:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Taprasmė žmonės tokie durni yraKam išvys tos dvikovos.Man asmeniškai Vilniaus eglė graženę.Nes Kauno aciprašant kaip trolis:Ddd Ir kas iš to ,kad Vilniaus gražesnė? Kiekvieno nuomonė ir skonis yra skirtingas!!   ATSAKYTI
Kornelija 2019-12-01 19:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Taprasmė žmonės tokie durni yraKam išvys tos dvikovos.Man asmeniškai Vilniaus eglė graženę.Nes Kauno aciprašant kaip trolis:Ddd Ir kas iš to ,kad Vilniaus gražesnė? Kiekvieno nuomonė ir skonis yra skirtingas!!   ATSAKYTI
Marija 2019-12-01 17:04:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Man tai Kauno!   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
(nuotr. Scanpix)
Dėl koronaviruso izoliacijoje šiuo metu yra apie 10 tūkst. gyventojų, dešimtadalį, t.y. daugiau nei tūkstantį jų sudaro medikai.  „Jei serga šiandien 912 asmenų ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 9 d. 7.00 val. duomenys Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 955 Per vakar dieną patvirtinta ...
Lietuvos Respublikos Vyriausybė (nuotr. Fotobankas/Inga Juodytė)
Vyriausybės kanceliarija įsigijo visuomenės nuomonės tyrimo paslaugas – klaus gyventojų, ar jie jaučiasi aiškiai ir suprantamai informuoti, ar žino, apie Ministrų kabineto ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos parengtą 110 mln. eurų vertės pagalbos schemą, skirtą verslui remti per koronaviruso krizę.  Paramos schema patvirtinta pagal ...
Seimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kovą, per dvi karantino savaites, valdiški Seimo automobiliai nuriedėjo 4,4 tūkst. kilometrų, rodo Seimo kanceliarijos dienraščiui „Lietuvos rytas“ pateikta informacija. Nuo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų