Daugiabučių namų gyventojų kasdienybę turėjęs palengvinti įstatymas sulaukė pasipiktinimo bangos. Namų bendrijos tvirtina, kad buldozeriu stumiamas įstatymas viską sujauks ir abejoja jo reikalingumu. Įstatymo rengėjai atsako, kad kritikai kalba emocijomis, o ne argumentais.

Daugiabutis (nuotr. Fotodiena.lt)

Daugiabutis (nuotr. Fotodiena.lt)

Aistras kelia naujasis Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas, kurį spalio viduryje įregistravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narys Lauras Stacevičius ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Vadina košmaru

Dešimt metų Šiaulių daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijai vadovavęs ir beveik dvidešimt metų savo namo bendrijos pirmininku esantis Liudas Ramanauskas, kalbėdamas su portalu tv3.lt apie naująjį įstatymą, neslėpė pasipiktinimo.

„Koks čia įstatymas, čia yra košmaras. Kažkas klaikaus. Žmogus, kuris nieko nežino apie bendrijas, tik tokį įstatymą galėjo pateikti. <...> Bendrijų naikinimo metas ateina“, – tvirtino pašnekovas.

Vyras stebėjosi, kad naujajame įstatyme numatyta naikinti bendrijų valdybas.

„Namuose yra šimtas butų, aštuonios laiptinės... O pirmininkui tai reikalinga. Kaip jis vienas atsakys? Valdybos turi būti“, – įsitikinęs L. Ramanauskas.

REKLAMA

Įstatymas numato, kad bendrija galėtų kurtis tik viename name. Nors L. Ramanauskas sutinka, kad kartais tokia tvarka galėtų būti efektyvesnė, pasak jo, didmiesčiuose yra bendrijų, kurios vienija ir 30–50 namų, tuomet bendrijos pirmininkui padeda namų įgaliotiniai ir ta pati politikų norima naikinti bendrijų valdyba. „Vieno namo – vienos bendrijos politika“ L. Ramanausko nuomone negali būti sėkmingai įgyvendinta ir dar dėl vienos priežasties.

„Trūksta žmonių, kurie nori būti bendrijų pirmininkais“, – pripažino vyras.

Abejonių pašnekovui kelia ir tai, kad, pagal įstatymą, prekes, darbus ir paslaugas, susijusias su bendrojo naudojimo objektais, jų valdymu, priežiūra, remontu ir atnaujinimu būtų privaloma pirkti viešaisiais pirkimais, per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO).

L. Ramanauskas įsitikinęs, kad įstatymas, kurį pašnekovas laiko bendrijų naikinimo pradžia, yra naudingas daugiabučius namus administruojančioms įmonės.

„Namas ir gyventojai yra višta, kuri neša auksinius kiaušinius“, – tikino L. Ramanauskas.

Stūmimas buldozeriu

Įstatymo projektas susižavėjimo nekelia ir Kauno daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos pirmininkui Ričaras Kenstavičius. Vyras portalui tv3.lt sakė, kad nereikėtų į vieną teisės aktą sumesti daugiabučius namus administruojančių įmonių, kurios atstovauja privatų sektorių, ir namų bendrijų, kurios yra ne pelno siekiančios organizacijos.

„Kaip dvi sistemas galima suplakti į vieną?“ – klausė R. Kenstavičius.

Pašnekovo teigimu, įstatymo rengėjų ir daugiabučių namų bendrijų susitikime buvo išreikšta nuomonė, kad reikėtų tobulinti esamą tvarką, o ne kurti naują įstatymo projektą.

REKLAMA

„Padėkite į stalčių įstatymą ir baigėsi klausimas. Jo tobulinti nereikia, jį reikia padėti kuo toliau. Jei pati idėja negera, ką ten gali pataisyti?“ – svarstė daugiabučių namų bendrijų atstovas.

R. Kenstavičiaus teigimu, įstatymo rengėjai nederino dokumento su bendrijomis. Prieš susitikimą su politikais, bendrijų pirmininkai turėjo savaitę susipažinti su įstatymu.

„Durniausia, kad yra tokia buldozeriu stūmimo tvarka“, – kalbėjo pašnekovas.

Jo tvirtinimu, dabartinė tvarka veikia gerai, bendrijos kuriasi, susivienija, gražina aplinką aplink savo namus.

„Nėra jokio palaikymo“, – bendrijų poziciją naujo įstatymo atžvilgiu išdėstė R. Kenstavičius.

Kalba emocijomis, o ne argumentais

„Visada yra sunku, kada pateiki įstatymą, kuris įpareigoja daugiau. Tada visada atsiranda pasipriešinimas“, – portalui tv3.lt sakė vienas iš įstatymo rengėjų, Seimo narys L. Stacevičius.

Politiko nuomone, bendrijų nariai ir jų pirmininkai pyksta, nes įstatymas priskiria jiems daugiau pareigų, pavyzdžiui, privalomas veiklos ataskaitas, ilgalaikio bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo plano tvirtinimą.

L. Stacevičius teigė girdintis, kad daug pykčio susilaukia įpareigojimas pirkti per viešuosius pirkimus. Tačiau, pasak politiko, dalis žmonių neįsidėmėjo, kad jei gyventojai nustato kitą būdą pirkti darbus ar paslaugas, galima ir nepirkti per viešuosius pirkimus.

„Šiandien mes nekalbame apie patį įstatymą, bet kalbame emocijomis. Mes nekalbame argumentais“, – tvirtino L. Stacevičius.

Politikas stebėjosi, kad pasipiktino tik bendrijos ir jų pirmininkai, o tyli kita įstatymo paliečiama grupė.

REKLAMA

„Įstatymas stipriai įpareigoja ir administratorius atlikti tam tikras procedūras“, – kalbėjo Seimo narys.

Pagal dabar registruota projektą, administratorius turės namo gyventojams teikti savo veiklos ataskaitą. Nors tokia tvarka galioja ir dabar, bet administratoriai nesulaukia pasekmių, jei nėra pritariama ataskaitai.

Pagal naująją tvarką, jei namo savininkai ataskaitos nepatvirtins, ji turės būti patikslinta ir pataisyta. Jei bus nepatvirtinta ir antrą kartą, administratorius neteks teisės administruoti pastato.

Namo savininkai taip pat galės nuspręsti, ar administratorius pasirenkamas konkrečiam, terminuotam laikui, ar neapibrėžtam laikotarpiui.

Kvies kalbėti visus

L. Stacevičius pripažino, kad prieš registruodami įstatymo projektą, rengėjai nederino jo su interesuotomis pusėmis.

„Todėl pirminė tokia nuomonė yra, kad įstatymas yra piktas“, – kalbėjo Seimo narys.

Tačiau įregistruotas įstatymo projektas gavo ne tik bendrijų pirmininkų kritikos kirčių, bet ir virš 90 Seimo Teisės departamento pastabų. Anot L. Stacevičiaus, nors dalis pastabų labiau techninio pobūdžio, kai kurios yra esminės, dėl kurių piktinosi ir namų bendrijos.

 L. Stacevičiaus teigimu, į gautas pastabas bus atsižvelgta, o kitas etapas įstatymo kūrime – darbo grupių diskusijos, į kurias bus kviečiami ir namų bendrijų atstovai, ir būstus administruojančių įmonių atstovai.

„Kaip mes toliau eisime, matysime po darbo grupių susitikimų“, – tikino L. Stacevičius.

Politikas nesiryžo prognozuoti, ar pavyks įstatymą pateikti dar šios kadencijos Seimui.

Portalas tv3.lt rašė apie įregistruotą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Teisės akto rengėjai tikino, kad jis turėtų palengvinti daugiabučių namų gyventojų kasdienybę. Įstatymas turėtų suteikti daugiau teisių gyventojams ir leistų, pavyzdžiui, nuomonę apie namo renovaciją pareikšti mobiliuoju telefonu.

AA
2019-12-11 05:11:56
Stacevičius yra asilas. Greičiau ta asilų kadencija baigtųsi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Pirmininkas 2019-12-18 15:55:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
negaliu kalbeti už visus, bet tikrai yra labai gerų,kruopščių sąžiningų pirminnkų.Tvarkosi ūkiškai ,kiek galima taupiau ir visiems viskas gerai.(žinoma visur atsiranda vienas ar du kenkėjai ir viskuo nepatenkinti).Dažnai tai būna anksčiau buvęs pirmininkas,ar jo šeima...Visų pirma,negali būti renkami jokie net menkiausi gryni pinigai(valytojams,dar kam nors, net ir pačiam pirmininkui atlyginimui).Viskas turi būti su darbo sutartimis(atlyginimai patvirtinti bendrijos susirinkime).Didesniems darbams visada gyventojų pritarimas, bet ,kad nupirkti,lempučių,šluotą, ar padaryti kažkokį exstra būtiną darbą,čia jau gali nuspręsti ir valdyba.Kas metai revizija ir viskas aišku iki cento. Bet ir pirmininkas , nešantis tiek daug atsakomybės turėtų gauti atitinkamą-padorų atlyginimą....Mano nuomone, labai neteisingas bendrijų įstatymas, kad absoliučiai visi mokesčiai skaičiuojami pagal kvadratūrą (pvz, administravimo mokestis,remonto darbai laiptinėse, bendra namo elektra,kažkokios detalės keitimas ir kt...) Turėtų būtina leisti tą apsispręsti ir pasitvirtinti bendrijai pačiai. O kas liečia nesąžiningus,nepatikimus pirmininkus,,,,yra gyventojai,šaukia susirinkimą ir persirenka pirmininką....   ATSAKYTI
Bendrija 2019-12-16 19:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bendrijų gyventojai privalo dalyvauti bendrijų ataskaitiniuose susirinkimuose.
1.Daugiabučių gyventojų laukia pokyčiai: naikinami bendrijų „kolūkiai“, bus balsuojama telefonu.
NESAMONĖ. Kaip galima įrodyti kad gyventojas balsavo telefonu. Susirinkime dalyvaujantys butų savininkai pasirašo dalyviu saraše.
2, Ataskaitų neteikimas bendrijose.
Buhalterinės ataskaitos pateikiamos ataskaitiniame susirinkime, skelbimų lentose.
3,Turėtų būti galimybė ir balsuoti bendrijos klausimais el. paštu.
Didelė dalis gyventoju neturi interneto, nemoka naudotis kompiuteriu, tai apie ką čia kalbama. Butų savininkai privalo dalyvautati ataskaitiniame susirinkime .
4.Kiekviena didelė bendrija turi surinkti didžiulį savininkų skaičių susirinkime, tai sunku padaryti, dažnai sprendimai nepriimami, o jei būna įgaliotinių, galimai nepilnai atstovaujami gyventojų poreikiai.
Kiekvienas namas atskirai šaukia atskaitinį susirinkimą ir priima nutarimus, Visuotinis( arba įgaliotinių) bendrijos susirinkimas apjungia nutarimus ir juos tvirtina.
5,Susirinkimo metu, kada pristatoma ataskaita, visi savininkai turės patvirtinti.
Kiekviename name atsiras ,,įdomus" (gal iš prigimties, ar šiaip..) gyventojas ir ka su tokiu daryti ...
6,Viešieji pirkimai-CPO.
Kaina darbams iškyla mazdaug trečdaliu, ilgėja procedūros. Naikinamas smulkus verslas.
7.Bendrijose dar siūloma naikinti valdybas ir palikti tik pirmininkus.
Valdyba tikrai reikalinga.
8,Prie ataskaitos pridėti kitų metų darbų planą.
Kiekvienais metais sustatomas metinis/ilgallaikis darbų atlikimo planas.
   ATSAKYTI
Ana 2019-12-16 14:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes gyvename mažame miestelyje,pas mus yra bendrija,namas jau rajone yra pavyzdinis,tai tik bendrijos dėka.Patys organizuojame pavasarines talkas,apkarpome medalius,Visus darbus darome iš savo sukauptų lėšų Ataskaitiniamia susirinkime,kuris būna kas metus,žmonės žino kur ir kam pinigai panaudoti ir visada patvietina ataskaitas,nes visi mato,kas daroma.Kas niekur nagų neprikiša,tie ir rėkia. Tik jiems patinka,žiurėti pro langus ir komentuoti.Turėjome ir mes vieną žmogų,kuriam viskas netiko,vis rašinėjo skundus visiems kam tik įmanoma,kai skundai nepasitvirtino nei vienas,žmogus išsikėlė iš namo,bet pagyvenęs kitam name,jam vėl viskas netiko,blogi kaimynai,blogas pirmininkas,nors namas yra yra pripažintas savivaldybės,kai gražiausia tvarkoma aplinka.Ir taip žmogus vis keliasi iš namo į kitą namą,visus jam negerai Tikrai nėra žmonės aktyvūs,nenoriai lanko susirinkimus,pirmininkais tikrai būti nenori mažuose miesteliuose.   ATSAKYTI
Alytiškė 2019-12-16 12:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaitau komentarus ir net juokinga, kaip skundžiasi gyventojai. Mielieji, jei Jūsų pirmininkas Jums nepateikia ataskaitos, tai tik Jūsų pačių kaltė, nes neinate į susirinkimus ir nereikalaujate, kad pirmininkas Jums atsiskaitytų. Jei pirmininkas neatlieka savo pareigų, tai Jūs patys turite teisę jį perrinkti, jokie nauji įstatymai ir jokios kitos institucijos to už Jus nepadarys. Patys turite išsirinkti į namo valdybą aktyvius valdybos narius, patikimą namo revizorę, kuri kontroliuos, kaip panaudojamos lėšos. O jei bus priimtas šis nesąmoningas įstatymas, tai visos bendrijos palaipsniui pereis į butų ūkių ir visokių būstų rankas, tada tikrai verksite krokodilo ašaromis, nes pinigai bus būsto, kuriam priklausysite, bendrame katile, mokesčiai bus dideli ir jokių ataskaitų tikrai nesulauksite, nes dabar iš būstų protingi gyventojai bėga, nes ten pati didžiausia betvarkė. Kai skundžiatės, tai pirmiausia pagalvokite, ar viską patys padarėte, kad savo name tinkamai tvarkytumėtės ir gerai gyventumėt. Tinkamai tvarkytis galima tik viename name, o ne kolūkyje.    ATSAKYTI
gyventojas 2019-12-16 10:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
beda kad po tokiu istatymu visai nebus norinčiu dirbti pirmininkais, nebent nelabai suvokiantys atsakomybe.... pagalvokim kam šis istatymas naudingas....    ATSAKYTI
Emma22 2019-12-11 16:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nоrite susіrasti m­еrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Pete 2019-12-11 15:56:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jiu ir be istatimu neriaikia    ATSAKYTI
Bendrijos gyventojas 2019-12-11 15:04:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visi tie ,kurie prieštarauja pakeitimams - bendrijų pirmininkai , kurie daro ką nori ir sunku nustatyti jų landas pasipinigavimui ,kurios atsiradanda iš gyventojų surenkamų mokesčių. Parodykite nors vieną bendrijos pirmininką , kuris savo noru apleido šias pareigas. Gyvenu name , kuris jau 46 metai skaitosi bendrija (anksčiau kooperatyvu) ir matau , kaip panaudojamos mūsų (gyventojų ) surinktos lėšos. Tačiau nieko neįmanoma padaryti , kad kas nors pasikeistų . Savivaldybėje sėdintys valdininkai tik deklaruoja , kad rūpinasi , o iš esmės nieko nesupranta ir nenori suprasti apie bendrijų sukauptų lėšų judėjimą. Atsakingai pareiškiu- reikia keisti šiuo metu veikiančią tvarką. Nes šiuo metu bendrijų pirmininkai - Karaliukai - kuriems viskas leidžiama ,nes jie nenubaudžiami.   ATSAKYTI
Nikas 2019-12-11 19:09:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tu gal durnas jau metai laiko noriu perleisti pirmininko pareigas ir ką sau manai? Ar atsirado norinčių ,Karaliuk   
Alytiškė 2019-12-16 11:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mielas komentatoriau, rašai ir pats nesusivoki ką rašai. Yra bendrijose išrinktos namo gyventojų revizinės komisijos ir sėkmingai tikrina, kaip panaudojamos lėšos, o jei nustatoma, kad jos panaudojamos ne pagal paskirtį, keiskite pirmininką, tai Jūsų valia. Kad pirmininkai laikosi įsikibę savo kėdės, tai melas, paprasčiausiai sunku rasti norinčių, nes atlyginimo net negalima pavadinti atlyginimu, o purvais drabstosi, kad netingi. Esmė tame, kad patys gyventojai yra pasyvūs, į susirinkimus neina, klausimų nesprendžia, o tik reiškia savo nepasitenkinimus. Jokie įstatymai Jums tvarkos neįves, jei patys gyventojai aktyviai nedalyvausite namo gyvenime.  
Raimonda 2019-12-11 10:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kas apklaus pačius gyventojus?Bendrijų pirmininkai ar įgaliotiniai taip pat savivaliauja,nesiskaito su gyventojais!Daug kas priklauso ir nuo pačių gyventojų.Dauguma gyventojų labai abejingi viskam,svarbu,kad jiems nereikia galvoti už juos viskas padaroma,visai nesidomi įstatymais,todėl ir savivaliaujama.Žinau kelias bendrijas,kur vienoje bendrijoje yra tik vienas namas,ten nuomojamas stogas įv.ryšių antenoms,o pinigai neaišku kur nueina,tik ne bendrijai,o gyventojai ir nesigilina.Kita bendrija iš 23namų,čia pirmininkas visai nesikiša.Namo įgaliotinis jokių susirinkimų jau 7m.nešaukia,planų ar ataskaitų t.p.nėra,o gyventojams ir nerūpi,svarbu nereikia niekur eiti ir sukti galvos.Vandentiekio vamzdžius kažkas sugalvojo keisti,be susirinkimo,jokių sutarčių su meistrais.Tu tik duok mestriukui pinigus ir tau pakeis vamzdžius.Tai bendro naudojimo objektas ir tokio savivaliavimo negali būti.Taip kad tik nuo gyventojų priklauso,nuo jų iniciatyvumo kaip toliau gyvensime ar leisim savivaliauti.   ATSAKYTI
įstatymų ir taip užtenka 2019-12-11 12:52:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas mus bendrijoje kiekvienais metais vyksta ataskaitiniai susirinkimai,yra puiki pirmininkė ir stipri bendrijos valdyba.Gerai veikia revizijos komisija,dokumentacija vedama tvarkingai,bendrijoje tvarka ir švara.Tai kodėl reikia kažkokių kvailų įstatymų,jei jau ir taip yra,tik jų reikia laikytis.Bet čia matyt tikslas kenkti bendrijoms,nes norima suvaryti į namų valdybas ir plėšti žmones mokesčiais.  
Virgilija 2019-12-11 10:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kuo toliau .to graziau.
Kazkas vel nori pasipelnyti.   ATSAKYTI
Narys 2019-12-11 15:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
JUms pasisekė , o ką daryti ,kai pirmininkais tampa norintys pasipelnyti? Jų niekaip neiškrapštyti iš šių pareigų. Įstatymas tai numato , o prakiškai niekaip neįmanoma atsikratyti tokių pirmininkų. Ir dar ... kai bendrijos pirmininkas normalus ir sugebantis dirbti - problemų nebūna , bet ,kai pirmininkas nieko nesugeba ir niekus negali įsidarbinti , nes nieko nemoka - tokiu artsikratyti neįmanoma - įstatymai tokiam negalioja.  
Geriausias amžinai 2019-12-11 10:14:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pradėkite nedelsdami kurti pinigus ... „Google“ siūlo darbo vietas, kuriose žmonės gali dirbti internetu iš savo namų, ir aš per šį mėnesį uždirbau 24795 USD. Buvau šokiruota, kai kaimynė man pasakė, kad ji vidutiniškai siekia 30 000 USD, bet matau kaip tai veikia dabar. Dabar jaučiu tiek daug laisvės, kad esu pats savo viršininkas. Tai aš ir darau

.....................>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Gyventoja 2019-12-11 10:04:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai pasiūlymai tokie kvaili,kai kurie,tai atrodo,kad koks nenutuokiantis ruošia.Ar tokie seimo nariai "ale"visažiniai prie upelio kuria pataisas.Kokie vieši pirkimai per CPO.(Gal šluotas,šepečius) kiemui valyti ir kitas menkavertes prekes galėsime įsigyti tik konkurso tvarka,(kiek laiko praeis).Tai bus namai apleisti kol nupirksime sugedusią spyną.Durnių laivas.Juk mes milijonų ar tūkstančių pinigų neturime.TADA PRIIMKITE MAŽŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMĄ,(yra namų kur po 12 butų),ir tokios pataisos nesąmoningas.Per metus sukaupiame apie 360 eurų.Suges koks siurblys,tai būsime šildymo (konkursą)reikės skelbti.TEISINGAI JANELIŪNAS PARAŠĖ APIE ESANČIUS VALDŽIOJE.PAĖMĖT VALDŽIĄ Į SVO RANKAS IR NEBEŽINOTE KĄ DARYTI? To tikėjomės.Taip ir atsitiko....   ATSAKYTI
nu jo 2019-12-11 10:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
paskaityk, ne apie šluotas įstatymas, bendrija gali pręsti ir pati pirktis  
Ala 2019-12-11 10:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bendrija daug pigiau atlieka remonto darbus,nes taupo,oadministratoriui visai nesvarbu,juk jis nemoka.Baisu kokie dideli pinigai mokami visokiems bustams   ATSAKYTI
Nukentėjęs 2019-12-11 09:59:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Uždaryti landas pirmininkams grobstyti savininkų lėšas ir naudotis viršenybės galia
Nepateikia ataskaitų apie kaup. lėšų judėjimą, rangovus renka pats vienas net be sudirinkimų be savininkų pritarimo Kaip kovoti su juridiniu asmeniu, kai kiauras stogas, o susirinkimai neorganizuojami, nėra priimtų nutarimų ir teismuose turto savininkai vargsta teismuose su drakonais. Keisti įstatymus taip kad bendrija būtų atsakinga, o dabar kalti kaf stogas yra savininkų ir spręskit , darykitės susirinkimus, nes Bendrija ne verslininkas, ne pelno įmonė. Absurdas ir pirmininkui privalai mokėti, o jis gali be susirinkimo daugumos pritarimo ir nieko nedaryti, o ir gauti atlyginimą, o tau į lovą ir toliau bėgs vanduo. Keisti atsakomybę pirmininkams, sumažės teismų, o dabar nukentėjusiam tai Įstatymai veikia priešingai ir finansiškai kovoti gali tik lb turtingas
   ATSAKYTI
Emma 2019-12-11 09:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nоrite susіrasti m­еrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.fu­n   ATSAKYTI
2019-12-11 09:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gerai kad keičia įstatymus, nepatinka pirmininkams, kad ataskaitas reiks žmonėms duoti. Manau, kad daugiau nepavoks, negu iki šiol vogė. Bent jau su zonem pradės skaitytis ir savo naudai parašų nepadirbines.    ATSAKYTI
gyventojas 2019-12-11 10:08:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Uždaryti kuo skubiau pirmininkų karalystes, o tos adociacijos tegul nevyrkauja, kokią naudą jos duoda.Tik skaidrūs pirkimai ir kaupiamųjų lėšų panaudojimo ataskaitos. Dabar info negauni,o išsireikalauti nėra jokių galimybių, protokolų neviešina, lėk teisman. Pasityčiojimas. Ačiū Seimui kad pajudintų ir išvaikytų tuos pasipinigavimo lizdus. Adminidtrujančios įmonės yra labiau atsakimgos, labiau kontroliuojamos, o bendtijoms suteiktos tokios galios, kad savivaldybė brjėgė padėti
Naikinti tas karalystes,daugiau galių suteikti savivaldybėms bendtijų valdyme  
Gyventojas 2019-12-11 15:10:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sutinku. Bendrijų (daugelis) pirmininkų visiškai nesiskaito su gyventojais , kurie nori tvarkos. Bet labai gerai sugyvena su tais , kuriems niekas nerūpi (gurtuokliais, asocaliais, nemokančiais mokečių , nes jie tampa nuo jų priklausomi). Mūsų bendrijos pirmininkė už bendrijos lėšas sugeba pasisamdyti sau apsaugą , kad ši neįleistų balsuoti susirinkime tų ,kurie nori pakeitimų. Tai va, ar nereikia keisti šiuo metu egziztuojančią tvarką?  
Ana 2019-12-16 14:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Padirbėkit Jus bet vieną kartą benrdijos pirmininkais ir tada galėsite rėkti,kokie jie nesąžiningi....  
Rasa 2019-12-11 09:35:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Įstatymas jau bien todel nesąmoningas,kad dsugina popierizmą. Ką duoda ta ataskaita? Tai kas vhksta name gyventojai nelaukia metų pabaigos,jie domisi kasdien. Ir pirmininkas informuoja,jei reikia susirinkimą organizuoja. Viešieji pirkimai nieko gero neduoda,matom kaip vyksta. Iš viso, nebuvo bligai ir kai nebuvo bendrijų. Darbai irgi vyko,tvarkė butų ūkiai. Ir mažisu piktnaudžiavimo buvo.    ATSAKYTI
Nukentėjęs 2019-12-11 15:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aha , o iš kur sužinoti ,kai viskas slepiama?   
faraon 2019-12-11 08:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia kvepia dideliis pinigais.Visokie mano bustai ir t.t.tiesia letenas   ATSAKYTI
Rima 2019-12-11 07:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikia pokyčių, trūksta kontrolės surinktus iš gyventojų pinigus paskirstyti deramai pagal poreikį.    ATSAKYTI
Zajoba 2019-12-11 07:29:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Oi kokie protingi tv3 lt puslapio adminai, jie nusprendė mane nubaust, ir nerodyt video, nes aš nežiūriu jų reklamos. Taigi išsitrynkit galvas durniukai, geros dienos asilėliai.   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Gitanas Nausėda  (Fotobankas)
Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere, Davose sakė prezidentas Gitanas Nausėda. Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis Lietuvos vadovas ...
Jaroslvas Narkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Neįmanoma nutylėti susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui primetamo dvidešimties lenkų tautybės asmenų įdarbinimo ministerijai pavaldžiose įstaigose. Akivaizdu, kad ši ...
Recepas Tayyipas Erdoganas (nuotr. SCANPIX)
Turkija ir likusios NATO aljanso narės šiuo metu nėra geriausios draugės. Turkijos spendimai bičiuliautis su Rusija, kurdų puolimas ir grasinimai blokuoti gynybos planus, jei ...
Kalėjimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Europos Parlamento Transporto komitetas antradienį Briuselyje pritarė vežėjų veiklą griežtinančiam Mobilumo paketui, kuriam priešinasi Rytų ir Vidurio Europos šalys. Už ...
Jaroslavas Narkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui pradėjus eiti pareigas sektoriuje buvo įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Specialistai įspėja: šilta žiema neužmigdė visų erkių
DABAR RODOMA
Specialistai įspėja: šilta žiema neužmigdė visų erkių
DABAR RODOMA
Kovoja dėl stambiausio Lietuvoje plėšriojo paukščio gyvybės: įtariamas apsinuodijimas
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Policija ramina: viešins trikojų vietas ir atskleidžia, kiek kilometrų leidžai viršyti
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Kauno aerodrome: specialistai ieško kaltininkų
DABAR RODOMA
Lenkijoje sparčiai plintant paukščių gripui tikrina mėsą ir Lietuvoje: deja, pažeidimų apstu
DABAR RODOMA
800 naujagimių Lietuvoje dienos šviesą išvysta galimai paveikti alkoholio
DABAR RODOMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą
DABAR RODOMA
Girtą naujagimį pagimdžiusios moters advokatas: negimęs kūdikis nėra žmogus
DABAR RODOMA
Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų