Panašu, kad geresnių laikų ir stabilesnės švietimo darbuotojų atlyginimo politikos pedagogams dar teks palaukti. Opozicinės partijos tarpusavyje sutaria, kad šioje Seimo kadencijoje pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo būtų sunku, nes šis tik užmaskuotų dabartinį valdančiųjų ir Vyriausybės neveiklumą. Vietoj to siūloma susitarimą pasirašyti po kitų metų Seimo rinkimų.

Mokytojai mitingavo prie Seimo (nuotr. Fotodiena.lt)

Mokytojai mitingavo prie Seimo (nuotr. Fotodiena.lt)

Dar praėjusių metų lapkritį Vyriausybė inicijavo Nacionalinį susitarimą dėl švietimo sistemos finansavimo ir siūlė visoms parlamentinėms partijoms pasirašyti nacionalinį susitarimą, kuriuo būtų nubrėžti aiškūs įsipareigojimai švietimo sričiai 2020–2025 m.

Kvietė sprendimą priimti dar prieš metus

„Pagrindinis tokio susitarimo tikslas būtų garantuoti, jog mokytojų atlyginimai negalės būti žemesni pasirinkto lygio. Mes įgyvendinome panašų susitarimą krašto gynybos srityje, tokia praktika pasiteisino ir kalbant apie medikų atlyginimus. Siūlome mokytojų profesinių sąjungų, valdžios institucijų, politinių partijų vadovams apsispręsti dėl esminių tokio susitarimo sąlygų, kurios garantuotų ilgalaikį ir tvarų mokytojų darbo užmokesčio augimą“, – tąkart sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA

Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis

Susitarimo nesulaukus, premjeras šį rugsėjį savo raginimą dar kartą pakartojo. Seime atstovaujamos partijos ragintos iki rugsėjo 20 dienos deleguoti asmenį šio dokumento kūrimui. Toks susitarimas turėtų padėti užtikrinti, kad švietimo politika nebūtų keičiama po kiekvienų rinkimų.

Mieliau vienytųsi po rinkimų

Tačiau panašu, kad ledai dėl vieningo susitarimo vis dar nepajudėjo, nors visos parlamentinės partijos delegavo savo atstovus, kurie ir turėtų suderinti nacionalinio susitarimo niuansus. Likus kiek mažiau nei metams iki Seimo rinkimų, opozicinės Seimo partijos siūlo susitarimą nukelti po jų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma sako, kaip ir dalis jo kolegų, manantis, kad susitarimo idėja „šioje Vyriausybėje ir Seimo daugumoje yra gerokai diskredituota“.

Jis pastebi, kad, Seime pateikus kitų metų valstybės biudžeto projektą, nesilaikoma jau pasiektų susitarimų dėl medikų ir mokytojų atlyginimų. TS-LKD viename savo frakcijos posėdžių bendravo ir su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu dėl vis didesnio šalies gynybos finansavimo. Anot J. Razmos, net ir pasirašius susitarimą dėl išlaidų krašto gynybai, vis tiek sunku jį sąžiningai vykdyti.

Jurgis Razma

Jurgis Razma

„Tokiomis aplinkybėmis kalbėti apie naujus susitarimus dėl švietimo reikalų, kai nevykdomi pažadai dėl atlyginimo didinimo mokytojams, man atrodo, yra sudėtinga. Jeigu Vyriausybė kažkaip sugebėtų mobilizuotis ir rasti žadėtus 100 mln. eurų mokytojų atlyginimams, galbūt tai leistų kažkaip su didesniu pasitikėjimu kalbėti ir siekti susitarimo dėl tų opiausių švietimo srities reikalų. Bet šiai dienai, kaip sakiau, ta situacija yra nepalanki ir keistai atrodytų kažkokie reikšmingais veidais skelbiami susitarimai, kai čia pat yra labai jautrūs dalykai nevykdomi“, – tv3.lt kalbėjo J. Razma.

REKLAMA

Parlamentaro manymu, naudingiausia susitarimą pasirašyti būtų po 2020 metų Seimo rinkimų, kai prieš akis nusidriektų ketveri metai, per „kuriuos galima iš tikrųjų nemažai padaryti“.

„O dabar, kai likę nepilni metai, tai rinkiminiai visokie poveikiai nelabai leidžia ką pasiekti, tokį susitarimą vykdant“, – sakė J. Razma.

Valdantieji galėtų imtis pokyčių, bet nesiima

Nors Liberalų sąjūdis į derybinę grupę taip pat delegavo savo atstovą ir turi parengę pasiūlymų susitarimui, partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antrina J. Razmai ir skeptiškai vertina galimybę susitarti priešrinkiminiu laikotarpiu.

„Man rodos, susitarimas dabar būtų kažkuria prasme bandymas užmaskuoti šios valdančiosios daugumos ir šios Vyriausybės neveiklumą švietimo srityje. Tai, aš manau, kad toks susitarimas reikalingas ne dabar, o kitų metų rudenį, kai jau bus pasikeitusi valdančioji dauguma ir ateis žmonės, kurie, matyt, norės imtis pokyčių. Nes šiandien aš labai skeptiškai vertinu galimybę realaus susitarimo, kuriame būtų numatyti ryžtingi veiksmai, kurie galėtų būti realizuojami per šiuos likusius metus, jei nebus paankstinti rinkimai“, – tv3.lt sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Ji taip pat akcentavo, kad valdančioji dauguma ir dabar turi visus įrankius veikti. 

„Ne strateguoti, o veikti ir šiandien. Ir man klausimas kyla, kas buvo daroma pastaruosius trejus metus“, – retoriškai klausė liberalų lyderė.

Ledai nepajuda

Socialdemokratų frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas sako kol kas negirdėjęs apie poslinkius, bandant susitarti dėl švietimo, bet taip pat mano, kad progreso sulauksime tik po artėjančių Seimo rinkimų.

REKLAMA

„Šiandien situacija švietimo sektoriuje vėl kaista, nes profsąjungos kaip ir nesulaukė žadėtų susitarimų tarpusavyje su ministerija. Ir vėl gali pasikartoti daugiau nei prieš metus buvę įvykiai. Gal nebus ministerijos okupacijos, bet vis tiek. Turbūt ir čia dėl partijų susitarimo kol kas niekas nejuda, kol ten nepajudės ledai“, – tv3.lt kalbėjo J. Sabatauskas.

Julius Sabatauskas

Julius Sabatauskas

Portalas tv3.lt primena, kad Andriaus Navicko vadovaujama mokytojų profsąjunga svarsto, ar pasirašyti dvišalę sutarti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl reikalavimų gerinti pedagogų darbo sąlygas. 

Ministerijai parengus dvišalės kolektyvinės sutarties projektą, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės lyderis ragina sulaukti, kol žalią šviesą jos pasirašymui uždegs Finansų ministerija ir Vyriausybė. Jeigu sutarties galiausiai pasirašyti nepavyktų, pernai streikavusi A. Navicko profsąjunga žada protestą kartoti.

Sutarties projektą ministerijos ir profsąjungos atstovai parengė per kelis mėnesius. Jame numatyta nuo 2020 metų ir 2021 metų rugsėjo po 10 proc. padidinti bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo pareiginės algos koeficientus ir siekti, kad 2025 metais mokytojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio atlyginimo. 

Be kitų dalykų, sutartyje taip pat būtų įsipareigojama mokinių skaičių klasėse mažinti nuo 2021 metų, o pernai įvesto etatinio apmokėjimo korekcijas svarstyti platesniam rate įtraukiant visas švietimo profsąjungas, mokyklų vadovų atstovus ir ekspertus.

Portalas tv3.lt neseniai rašė, kad Lietuvos pedagogų atlyginimas mažiausias tarp EBPO narių.

Ir
2019-10-29 10:41:20
Po viso šito dar kokie nors reikalavimai mokytojui?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Online Job 2019-11-02 09:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano paskutinis atlyginimas buvo 27469 USD, dirbant internetu. Aš esu nuolatinis studentas ir kiekvieną dieną dvi valandas dirbu prie savo nešiojamojo kompiuterio. Jaučiasi taip gerai uždirbti tiek pinigų, kai kiti žmonės turi dirbti už tiek mažiau. Kiekvienas žmogus dabar gali prisijungti prie šio darbo ir pradėti uždirbti internetu, kaip ir aš, tiesiog vykdydamas instrukcijas šioje svetainėje ...

.............>>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Jūs pamirštate, 2019-11-01 14:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kad tie "padarai" yra jūsų vaikai.   ATSAKYTI
Emma 2019-11-01 10:35:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kviečiu jus į privatų lietuviško sеksо klubą - GetMeets.com   ATSAKYTI
Earn best 2019-11-01 09:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano paskutinis atlyginimas buvo 27469 USD, dirbant internetu. Aš esu nuolatinis studentas ir kiekvieną dieną dvi valandas dirbu prie savo nešiojamojo kompiuterio. Jaučiasi taip gerai uždirbti tiek pinigų, kai kiti žmonės turi dirbti už tiek mažiau. Kiekvienas žmogus dabar gali prisijungti prie šio darbo ir pradėti uždirbti internetu, kaip ir aš, tiesiog vykdydamas instrukcijas šioje svetainėje ...

..............>>>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Mikarella 2019-10-31 21:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nori susirasti sau merginą vieną naktį? Sveiki atvykę į --- Bredhot.Com
   ATSAKYTI
Vytas 2019-10-31 20:58:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
keista mūsų mokinių išsilavinimas velkasi ES uodegoje ,mūsų mokytojai turi mažiausią skaičių vienam mokytojui ES ir nesugeba perteikti žinių ,o pinigų duokit sutartyje dėl reikalaujamų atlyginimų turi būti įrašyta kada ir kiek pagerės mokinių išsilavinimas    ATSAKYTI
redass 2019-10-31 20:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Norite susirasti merginą vienai nakčiai? Sveiki atvykę - GetMeets.com   ATSAKYTI
Gal? 2019-10-31 19:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gerbiami mokytojai, argi ne Jūs, pasirinke šia profesiją , galite pasididinti sau algas išugde ir išmokine specialistus, kurie būtu gabūs ir kurtu didele pridėtinę vertę. Dabar, kai mokyklos suolą palieka vos sakinį surezgantis padarai, na sutikite, nesugebės deja jie sukurti ar uždirbti tų eurų kurių Jūs taip reikalaujate. Įdėkite daugiau pastangų į mokymosi kokybę ir ilgai laukti eurai plaukte plauks. Duotas -duotam.   ATSAKYTI
Znaika 2019-10-31 19:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kai mokytojai gaus algą kaip Švedijoje kur pradinių klasių mokytojo alga dvigubai didesnė nei Seimo nario,tai su jais nebebus problemų.   ATSAKYTI
Znaika 2019-10-31 19:31:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mokytoja-antra motina,o mokytojas-antras tėvas.Ir visi čia iš jų besityčiojantys praėjote per juos.Mokytojai norėjo,kad visi vaikai būtų protingi,bet iš komentarų matosi,kad ne visiems tai pavyko.   ATSAKYTI
Knyga 2019-10-31 19:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Atleisti tokius mokytojus iš darbo, tegu eis gatvių šluoti o jų vietoje bus kam dirbti. Šiandienos mokytojai labai išlepę.   ATSAKYTI
kuo greiciau 2019-10-31 18:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
uzkalkit svietimo ministerijos langus........tuoj sulips su miegmaisiais ir kebabais........   ATSAKYTI
boi 2019-10-31 12:56:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
atsakymu ieskokit issivede bet kokia mokykla i rekviziti.lt man tai susidaro ispudis kad kazkas tycia organizuoja tokius neramumus, siursulus tipo nori parodyt kokia valdzia nevykus... pasiziurekit patys... rekvizitai.vz.lt/imone/plunges_senamiescio_vidurine_mokykla/atlyginimas/   ATSAKYTI
Geras darbo pasiūlymas 2019-10-31 09:23:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš pasitraukiau iš darbo ir dabar. Aš uždirbu 139 USD / val. Iš namų dirbdamas šiuoss paprastus namų darbus. Aš uždirbu 25 tūkstančius dolerių per mėnesį dirbdamas internetu 3 valandų parą. rekomendavau išbandyti. nieko neprarasite, tiesiog išbandykite šią svetainę ir uždirbkite kasdien ... Norėdami gauti daugiau informacijos

...................>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
pliskinas 2019-10-29 13:31:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
prioritetas pensininkai ir neigalieji, toks prezidento zodis    ATSAKYTI
tik tiek 2019-10-29 13:16:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šitie pajėgūs siūlyti nebent baranką, nes didžioji jos dalis - skylė.   ATSAKYTI
Vajėėė 2019-10-29 12:04:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Greit lipkit per langus kol neužkalti. Pradės šalt- neįlipsit. Mokytojai, reikia dirbt, o tada ir atlyginimo galėsit paprašyt. Dabar vaikas pradeda kažką mokėt, tik kai pasamdai korepetitorių, tai ko jūs prašot? Bėda ta, kad atsimenu savo mokslus nuo pat pirmos klasės- tada mokytojai buvo verti ir atlyginimo, ir pagarbos.   ATSAKYTI
Ir 2019-10-29 10:41:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Po viso šito dar kokie nors reikalavimai mokytojui?    ATSAKYTI

Top Video

Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
DABAR RODOMA
Vyras dėl nesėkmės vakarėlyje kaltins žmoną dar ilgai: juokėsi visi
DABAR RODOMA
Keleiviai tapo dramatiško įvykio liudininkais: vaizdas priverčia sustingti
DABAR RODOMA
Oskaras Ridikas parodė išpuoselėtą kūną: be treniruočių negali
REKLAMA
Valstiečių štabas (Fotodiena/Arnas Strumila)
Jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) palaikymas tarp rinkėjų kris taip pat, kaip dabar, partija neperkops kitų metų Seimo rinkimų barjero, prognozuoja Mykolo ...
Jaroslavas Neverovičius (nuotr. Fotodiena.lt)
Atleistai Lietuvos pašto valdybai pritrūko dialogo su visuomene dėl privatizuojamų pašto pastatų, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Jaroslavas ...
Po Profsąjungų rūmais rastas bunkeris (nuotr. Justinas Auškelis/fotodiena.lt)
Po nugriautais „Profsąjungų rūmais“ rastas bunkeris bus išsaugotas, kadangi jo griovimas grėstų paties Tauro kalno stabilumui, LRT radijui teigė Vilniaus savivaldybės ...
Pinigai (Fotobankas)
Valdžia giriasi, kad kitąmet atrieks daugiau pinigų skurdui mažinti ir, kaip dabar madinga sakyti, gerovei didinti. O kad viskam užtektų pinigų, norima didinti ir mokesčius. ...
Tadas Skučas (nuotr. Roberto Dačkaus)
Pirmadienį po pietų mirė Neringos Venckienės pusbrolis, Audronės Skučienės 43 metų sūnus Tadas Skučas, rašo portalas lrytas.lt. Pasak portalo, T. Skučas jau kurį laiką su ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų