Antradienį Kuršėnų gyventojus sukrėtė skaudus įvykis – neapšviestoje perėjoje, kuri kerta magistralinį kelią Šiauliai-Palanga, partrenktas automobilio žuvo vyras. Į redakciją kreipėsi kuršėniškiai, kurie pasipiktinę valdžios abejingumu, mat perėjoje žuvęs vyras – ne pirma auka, o apšvietimu vis dar niekas nepasirūpina.

Kuršėnuose perėjoje žuvo vyras (nuotr. skaitytojo)

Kuršėnuose perėjoje žuvo vyras (nuotr. skaitytojo)

Kuršėnuose Ventos g. esančioje perėjoje 2018-ųjų sausį automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo per perėją ėjusią 37 metų moterį. Kuršėniškė Aistė (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.) teigia, kad tąkart nelaimė įvyko paryčiais, kai moteris lydėjo savo vaiką į mokyklą. 

Aistė teigia, kad po pirmos nelaimės, miesto gyventojai iš karto kreipėsi į Susisiekimo ministeriją prašydami apšviesti perėją. Pasak moters, matomumas toje vietoje – labai prastas, o ir vairuotojai mėgsta spustelėti greičio pedalą, mat neapšviesta perėja kerta magistralinį kelią A11 Šiauliai-Palanga, kuris driekiasi per Kuršėnus. 

Tąkart, kai buvo kreiptasi į ministeriją, kuršėniškiai sulaukė teigiamo atsakymo – pažadėta perėją sutvarkyti per 2018-2019 metus. 

REKLAMA

Neapšviesta perėja Kuršėnuose

Neapšviesta perėja Kuršėnuose

Tačiau problemos išspręsti nesuspėta – antradienį toje pačioje vietoje paryčiais, 07:44 val., įvyko dar viena tragedija, kurioje partrenktas automobilio žuvo 1972 m. gimęs vyras. 

Kuršėnuose perėjoje žuvo vyras

Kuršėnuose perėjoje žuvo vyras

Kaip teigia Aistė, nors pažadėta perėją sutvarkyti 2018-2019 metais, jokie darbai dar vis nepradėti. Šią vasarą kuršėniškiai sulaukė dar vieno Kelių direkcijos rašto, kuriame teigiama, kad dar tik rengiamas projektas. „Kol vilkinami perėjos rekonstrukcijos darbai, žūsta žmonės“, – priduria Aistė.  

LAKD raštas

LAKD raštas

Moteris pasakoja, kad perėja yra visai šalia Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro ir čia kelią kerta daug vaikų. 

„Tėvai bijo vienus vaikus paleisti, todėl galvojome, kad gal būtų įmanoma įrengti šviesoforą, tačiau mums buvo paaiškinta, kad tai – magistralinis kelias, todėl to padaryti negalima. Tačiau žinau, kad nuo Šiaulių link Palangos važiuojant taip pat magistralinis kelias, tačiau vis tiek ten yra įrengtas šviesoforas. Tai didelė mūsų miesto problema, visi tėvai pergyvena dėl savo vaikų, todėl gal bent apšvietimas kiek padėtų“, – kalbėjo Aistė. 

Moters teigimu, šiuo metu Kuršėnuose per Ventos upę įrenginėjamas tiltas, kuris žmonėms turėtų padėti lengviau pasiekti skirtingus miesto taškus. Tačiau, pasak Aistės, tai nepadės kitoje Kuršėnų pusėje gyvenantiems žmonėms ir jiems vis tiek reikės kirsti neapšviestą perėją. Naujienų portalui tv3.lt Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedmontas teigė, kad tiltas iš dalies prisidės prie saugaus perėjimo ir nuims bent dalį pėsčiųjų nuo neapšviestos perėjos. 

REKLAMA

Aistė pasakoja, kad šalia neapšviestos perėjos kiek toliau yra apšvietimas, jis apšviečia kitą gatvę. Tačiau moteris sako, kad šalia nelaimės vietos gyvenantys žmonės teigia matę, kad tada, kai vyras buvo partrenktas (07:44 val. pagal policijos suvestinę), gatvės jau nebuvo apšviestos. 

Tačiau susisiekus su UAB Kuršėnų komunaliniu ūkiu pranešta, kad gatvių apšvietimas šiuo metu rytais išjungiamas kelios minutės po 8 valandos. Vytauto Gedmonto paklausus, ar seniūnas negali įpareigoti atsakingos įmonės miestą tamsiuoju paros metu apšviesti ilgiau arba trumpiau, jis teigė, kad tai padaryti gali. Čia pat seniūnas pabrėžė, kad nelaimės metu, kai buvo partrenktas vyras, šviesa degė. 

V. Gedmontas pokalbio metu pabrėžė, kad kelias, kurį kerta neapšviesta perėja, priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai: „Aš būčiau labai dėkingas, kad kai jūs šitą straipsnelį rašysit, bent įvardintumėt kelio savininkus – Kelių direkcija. Kaip mes žinom abudu, tai jau nebe pirma žūtis. Tai viena. Kita, keli mėnesiai prieš tą žūtį, kai žuvo moteris, seniūnija, kartu su policijos darbuotojais, atsakingais už saugų eismą, sudarė komisiją ir pravažiavus gatvę sudėliojo tuos taškus, kur yra pavojingos sankryžos ir paprašėm kuo skubiau šitą dalyką spręsti. Po to įvyko nelaimė su moterimi. Tada bendruomenė savo iniciatyva, ir politikai, rajono vadovai įsijungė, rinko parašus, kad kuo greičiau tą dalyką išspręsti. Taip, kad šitas dalykas yra rajono užjudintas aukščiausiam lygmenyje. Deja. Deja, nejuda tas reikalas taip, kaip mes norėtumėm. Tai jau yra nebejuokinga, kad taip abejingai žiūrima į tokias vietas, kur eina pagrindinis kelias į Palangą.

REKLAMA

Apie 2020 metus buvo Kelių direkcijos planuose įrengti Kuršėnų apvažiavimą, kuris yra dalis padaryta iš Kuršėnų geležinkelio pusės ir turėtų susijungti su keliu, kuris eina į Palangą apvažiuojant Kuršėnus. Mano supratimu, šis projektas nuimtų didelį srautą, bent jau sunkvežimius, kurie dabar važiuoja per miesto centrą. Manau, kad šiam dalykui turi įsijungti ir Susisiekimo ministerija, ir Kelių direkcija – pradėt projektavimo darbus miesto apvažiavimui“, – reziumavo Kuršėnų seniūnas.

Naujienų portalui tv3.lt kreipusis į Kelių direkciją buvo paaiškinta, kad perėjos apšvietimas nesutvarkytas dėl neįvykusių viešųjų pirkimų.

„Informuojame, jog visos pėsčiųjų perėjos tvarkomos pagal Kelių direkcijos direktoriaus patvirtintą prioritetinę rekonstruotinų bei naikintinų pėsčiųjų perėjų eilę visame valstybinės reikšmės kelių tinkle. Šioje eilėje esančių pėsčiųjų perėjų tvarkymas vyks 3 etapais.

Pėsčiųjų perėja esanti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A11 Šiauliai–Palanga 26,032 km yra prioritetinės eilės 398 vietoje ir ją numatyta tvarkyti I etapu. I etapas buvo numatytas 2018–2019 m., tačiau dėl  neįvykusių viešųjų pirkimų nepavyko I etapo pėsčiųjų perėjų sutvarkyti planuotu laiku.

Šiuo metu yra pradėta pakartotina I etapu planuojamų tvarkyti Pėsčiųjų perėjų naujinimo techninio darbo projekto parengimo viešojo pirkimo procedūra, netrukus bus plėšiami vokai. Po įvykusių pirkimų planuojama parengti ir patvirtinti projektą bei pirkti rangos darbus“, – tv3.lt atsiųstame laiške rašė Kelių direkcija. 

REKLAMA

Atsakyme LAKD taip pat pridūrė, kad už eismo saugumą yra atsakingi ir patys eismo dalyviai:

„Siekiant, kad pėsčiųjų perėjose būtų saugiau ir būtų sumažintas eismo įvykių skaičius, norime atkreipti ir pačių eismo dalyvių dėmesį laikytis kelių eismo taisyklių: vairuotojai turi būti atidūs, nedaryti pašalinių darbų vairuodami, pasirinkti saugų greitį ir sulėtinti artėjant prie pėsčiųjų perėjos, pėstieji eidami per kelią visada turi apsidairyti į abi kelio puses, įsitikinti, kad artėjantys automobiliai juos praleidžia ir tik tada žengti į važiuojamąją kelio dalį. Taip pat raginame pėsčiuosius tamsiuoju paros metu dėvėti atšvaitus.

Svarbu suprasti, kad tiek vairuotojas yra ne vienas kelyje, tiek ir pėsčiasis – visi kartu jie dalyvauja viename tame pačiame eisme ir tiek jų pagalba vienas kitam, tiek savęs ir kitų saugojimas yra pagrindinis principas, leidžiantis išvengti nelaimių eismo įvykiuose“.

jooo
2019-10-23 18:12:54
Kai dar bent penki zus, tada gal ir sutvarkys, per diena pakabins kokia lempa, kad isvengti nemalonumu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Petras 2019-10-26 09:53:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiek seniūnui, tiek merui visiškai viskas vienodai. Jokių pastangų, jokio veiklumo. Naujas tiltas pėsčiųjų perėjai įtakos neturės, ką tas seniūnas kalba.
Reikia organizuotis dviem valandom kurią tai dieną (žinoma dienos metu), blokuoti tiltą. Ir taip kiekvieną savaitę. Kai nusitęs eilė iki Telšių, tai tada kažkas pajudėtų.
Dabar mūsų "tarnai" politikai sėdi šiltose kėdėse, ir jiems niekas nerūpi. Verkia, kad nėra pinigų. Pinigų yra, tik jie yra švaistomi. Valdžiai pagaliau reikia imtis iniciatyvos, ir tvarkytis "gaspadoriškai". Jei nesugeba, turi užleisti vietą jauniems ir ambicingiems žmonėms. O dabar skaičiuoja dienas iki pensijos ir nieko nedaro.
   ATSAKYTI
Jadvyga A. 2019-11-02 22:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal leiskit žmonėms atsigauti po netekties. Mero pastangų neužteko. Jis darė viską kad būtų gerai pėstiesiems. Kreipkitės į Vilnių, į susisiekimo ministeriją, kelių direkciją ir paklauskite koks jau čia didingas projektas, kad gali tiek laiko tęstis. O žmonės žūsta....  
Pastabumas 2019-10-25 18:17:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuotrauka is ivykio vietos. Tebestovi greitosios pagalbos automobiliai.
O SVIESA JAU NEBEDEGA.
Tikrai niekas partrenkto zmogaus pusvalandi nelaike ant kelio. O dar sako, kad po 8 sviesa iskunge...
O ziema ir po 8 val dar buna tamsu   ATSAKYTI
miglė 2019-10-24 21:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikėtų statyti tiltą iš Pavenčių į Daugėlius,labai daug nuimtų transporto eismo per Kuršėnų centrą.Važiuotų ir traktoriai ūkininkų ir pono Karbausko ,ir žmonių dirbančių Daugėliuose. Vienas vienintelis šviesoforas niekaip nesureguliuoja eismo į Daugėlius. Ryte ir vakare gaunasi kamštis.   ATSAKYTI
Egis 2019-10-24 17:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuršėnuose viskas papirkta ir daroma su valdžios žinia užtvanka Ventos upėje uztvenkta nelegaliai sukeltas vanduo iš upės baigia palikti kūdra visos pakrantės apsemtos valdžia žino visa tai bet nieko nedaro    ATSAKYTI
Jo jo 2019-10-23 22:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo milijonieriaus mero valdas tegul pasižiūri    ATSAKYTI
Nejuokinga 2019-10-23 22:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žiniasklaida tegul apsilanko Kuršėnuose, šalia nelaimės vietos statomas tiltas. Už nežinomus pinigus, o kaip tvarkosi rajono meras Antanas Bezaras?    ATSAKYTI
? 2019-10-24 10:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kuo susiję pėsčiųjų tiltas ir meras su Kelių direkcijos neveikimu?  
Jadvyga A. 2019-11-02 23:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūsų meras teisingas ir labai jautrus žmogus. Jis niekada nelieka svetimas kito nelaimei. Tikėkite juo ir džiaukitės, nes savo žmonių niekada neišduos.   
Vaida 2019-10-23 19:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas kad šviestuvai švietė, bet ne ten kur perėja!!!eismas rytais didžiulis, vaikai i mokyklą eina, žmonės i darbus važiuoja, būtina perėja apšviesti!!!!!   ATSAKYTI
jooo 2019-10-23 18:12:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai dar bent penki zus, tada gal ir sutvarkys, per diena pakabins kokia lempa, kad isvengti nemalonumu.   ATSAKYTI
As 2019-10-23 19:36:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Tegul zvalgosi per gatve eidami.ir viskas bus gerai.  
Birute 2019-10-23 21:28:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ten kelias is 4 eismo juostu. Neapsviesta pereja. Is Palangos puses vaziuojantys net nepastebi, kad ji yra. Ir vairuotojai ten daznai virsija greiti.
Tevai su baime lydi vaikus I mokykla per ta pereja. Atlydejusi vaika zuvo ir jauna moteris.  

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Šunys (nuotr. SCANPIX)
Ir didžiuliai pūkuoti šunys, mažyčiai mopsai ir net katinėliai kartu su šeimininkai šiandien užsuko pasižvalgyti į Vilniaus kalėdų eglutę. Po renginio „Parodyk augintiniui ...
Teismas (nuotr. stop kadras)
Tinkamų paslaugų savo autizmo spektro sutrikimą turinčiam sūnui nesulaukusi druskininkiečių šeima padavė savivaldybę į teismą, šeštadienį pranešė LRT televizijos žinios. ...
Arūnas su savo sūnumi (nuotr. stop kadras)
Jauna šviesiaplaukė moteris Ugnė (vardas pakeistas) mėgsta stilingus drabužius, nevengia kosmetikos priemonėmis pabrėžti savo grožį. Ugnė graudinasi prisiminusi, ką jai teko ...
Kauno vandentiekis (nuotr. stop kadras)
Šiemet Kauno vandentiekiui sukako 90 metų. Ir jei šiandien atsisukę čiaupą jau nesistebime, kad iš jo teka geriamas vanduo, tarpukariu tai buvusi didelė privilegija, o ...
Policijos automato grobikui Igoriui Molotkovui paskelbtas nuoprendis (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Teismas ketvirtadienį pripažino, kad Igoris Molotkovas, nuteistas už iš policininkų pagrobtą automatą, kalintas netinkamomis sąlygomis, tačiau prašytų 20 tūkst. eurų žalos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Gyvūnai prie kalėdų eglutės
DABAR RODOMA
Nelaimė Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų