Trečiadienį gaisras kilo Alytuje, pastate, kur laikomos padangos, evakuojamas netoli gaisravietės esantis Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras.

Dėl trečiadienį Alytaus įmonės pastate, kurioje laikomos padangos, kilusio gaisro pasitelkiamos kariuomenės pajėgos, BNS informavo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas. Jis sakė, kad dėl kilusio gaisro į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną pagalbos kreipėsi miesto savivaldybė. 

„Nedelsiant Lietuvos kariuomenė aktyvavo Taikos meto užduočių budinčias pajėgas, esančias Alytaus mieste. Šiuo metu skirta ir jau pradeda veikti keliasdešimt karių su penkiomis transporto priemonėmis“, – teigė kariuomenės atstovas. 

Jis tvirtino, kad kariuomenė atsigabeno keliasdešimt neštuvų, kariškų lovelių bei medicinos priemones evakuacijai ir transportavimui.

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris BNS sakė, kad rekomenduojama visam pramonės rajonui sustabdyti darbus.

REKLAMA

„Mes apskritai rekomendavome visam pramonės rajonui, visiems darbuotojams sustabdyti veiklą arba save apsaugoti“, – sakė vicemeras.

Išplatintos elgesio rekomendacijos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį išplatino rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo degančių padangų poveikio sveikatai.

Rekomenduojama gyventojams, kurie jaučia tiesioginį poveikį, evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Taip pat būti gerai izoliuotose patalpose, užsidaryti langus. 

Be to, rekomenduojama išjungti patalpose veikiančius kondicionierius, nevalgyti lauke augančių daržovių, gerai nuplauti visus lauke esančius daiktus. 

Alytaus miesto aplinkinių vietovių mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką. Apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

„Atkreipiame dėmesį, kad padangų gaisro gesinimo darbai trunka ilgesnį laiką, nei įprasto gaisro ir net kai vizualiai nesimato degimo, padangos vis dar smilksta, į aplinkos orą skirdamos pavojingas sveikatai medžiagas“, – rašoma NVSC išplatintame pranešime. 

Centras teigia, kad deginamos padangos išskiria labai daug cheminių kenksmingų medžiagų.

„Šias medžiagas žmonės gali ne tik įkvėpti, bet jos gali užteršti ir paviršinius vandenis, patekti į gruntą, nusėsti ant dar nenuimto derliaus“, – tvirtina NVSC.

Gyventojai informuojami garsiakalbiais

Gyventojai yra informuojami tiek per žiniasklaidą, tiek garsiakalbiais, kad būtų namuose, užsidarytų šulinius ir elgtųsi pagal Sveikatos centro rekomendacijas. 

REKLAMA

„Kariuomenė, visos struktūros yra pajungtos. Tai yra nuo kariuomenės iki autobusų, savivaldybės transporto“, – tvirtino Š. Klėgeris.

Jis teigė, kad dūmai šiuo metu neslenka į miesto pusę.

„Bus kitas iššūkis, kai pradės viskas kristi iš atmosferos. Reikės, kad gyventojai būtų namuose, nes tai kenksmingos medžiagos“, – akcentavo vicemeras.

Anot jo, bus sprendžiama dėl respiratorių dalinimo vietos gyventojams. 

Dirba didelės ugniagesių pajėgos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, užsidegė pramoninis pastatas Pramonės gatvėje, priklausantis bendrovei „Ekologistika“. Paaiškėjo, kad ten laikomos padangų granulės.

Gesinti gaisro išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos. PAGD atstovės Lauros Valauskienės teigimu, įvykio vietoje dirba apie 50 ugniagesių iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Marijampolės padalinių.

„Situacija gana grėsminga, ugnies liepsnos didžiulės“, – sakė ji LRT radijui.

Padėtį sunkina ir tai, kad dega didžiulis, apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas.

Gaisro priežastis kol kas nežinoma.

Pasak L. Valauskienės, gaisravietėje dirba ir aplinkos apsaugos specialistai, jie nustatys aplinkos užterštumą.

„Esant poreikiui, jeigu bus nustatytas oro užterštumas, per gyventojų perspėjimo sistemą Alytaus gyventojams bus išsiųsti pranešimai į mobiliuosius telefonus“, – teigė ji.

Aplinkos ministras Mažeika kreipėsi į prokuratūrą

Dėl trečiadienį kilusio gaisro Alytaus įmonės pastate, kur laikomos padangos, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą.

REKLAMA

Ministerija, anot K. Mažeikos, gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia. 

„Mums kyla klausimų, kad ištirtų, kiek tai galėjo būti tyčinis, kiek tai galėjo būti netyčinis atvejis. (...) Taip pat, kad paskaičiuotų kartu pajungiant mūsų pavaldžias institucijas, žalą gamtai ir išaiškinti atsakingus asmenis“, – BNS sakė jis. 

Prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS teigė, kad prokuratūra kol kas kreipimosi negavo. 

Situacija išlieka sudėtinga

Alytuje trečiadienį kilo didžiulis gaisras padangas perdirbančioje įmonėje, situacija išlieka sudėtinga, tačiau ugniagesiams pavyko pristabdyti gaisro plitimą, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė. 

Ji teigė, kad šiuo metu vyksta gaisro gesinimas viduje ir iš lauko.

„Ugniagesiams pavyko pristabdyti gaisro plitimą stogo konstrukcijose. (...) Sudėtingas gesinimas, nes dega apie 2 tūkst. kvadratinių metrų plotas“, – kalbėjo PAGD atstovė. 

Įvykio vietoje šiuo metu dirba 11 gaisrininkų autocisternų. 

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris BNS sakė, kad dabar vykdomas iš Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro evakuotų žmonių perkėlimas iš laikinųjų į nuolatines vietas.

„Apnakvindinsim kažkurį laikotarpį, kol bus užgesintas gaisras“, – kalbėjo jis. 

Vicemeras tvirtino, kad taip pat bandoma spręsti ir vandens užterštumo problemą, baiminantis, kad gesinant pilamas ir užteršiamas vanduo nepatektų į valymo įrenginius bei upę.

REKLAMA

„Turime vandens užterštumą, vanduo kol kas surenkamas į papildomus rezervuarus, kad nebūtų pilama į Nemuną. (...) Nenorim, kad patektų į nuotekų valymo įrenginius, nes užterštumas yra labai didelis“, – pridūrė jis. 

Š. Klėgeris akcentavo, kad surinktas užterštas vanduo bus valomas atskirai. 

Anot jo, bus sprendžiama ir dėl vandens tiekimo gyventojams antroje dienos pusėje, kad nepritrūktų vandens išteklių gaisro gesinimui. 

Lokalizuojant gaisrą daliai Alytuje, Putinų gatvėje esančių namų, bus laikinai nutraukiamas šalto vandens tiekimas. 

Vicemeras sakė, jog dūmai aplenkia miestą, todėl nėra poreikio evakuoti daugiau gyventojų.

„Mes esame pasidomėję, jei vėjas pasisuktų į miesto pusę, mes turime iš kur paimti respiratorius ir pradėti dalinimą“, – akcentavo vicemeras. 

Dėl gaisro trečiadienį atšaukiami renginiai Alytaus kultūros ir komunikacijos centre. 

Dalis įmonių pramonės teritorijoje nutraukią darbą 

Įmonės „Snaigė“, kurios gamykla yra šalia degančios įmonės, rinkodaros direktorė Rūta Petrauskaitė BNS sakė, kad bendrovė nutraukė darbą.

Anot jos, namo paleidžiama per 500 darbuotojų.

„Iš pradžių debesis ėjo ne ant mūsų, o dabar ant mūsų, tai mes darbą nutraukiam“, – kalbėjo ji.

Tuo tarpu įmonės „Traidenis“ atstovė Ernesta Leonavičienė BNS tvirtino, jog bendrovė darbą tęsia.

Anot jos, įmonėje dirba apie 70 darbuotojų.

„Kauno grūdų“ Alytaus padalinio vadovas Dalius Tumynas BNS teigė, kad įmonė toliau tęsia darbą.

„Pasistengsim apsidirbti viską ir kiek įmanoma anksčiau palikti darbo vietas“, – sakė jis.

Anot jo, šiuo metu dūmai įmonę aplenkia šonu, joje dirba per 70 darbuotojų.

Anonimas
2019-10-16 10:43:07
Baisų kas darosi. Kad tik greičiau užgesitu ir niekas nenukentėtu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Vat 2019-10-17 11:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos valstybė nekontroliuoja prichvatizatoriaus veiklos,priešgaisrinės saugos taisyklių laikymosi . Tegul perdirbamas padangas ponai laiko vandeny ir nekils gaisras.   ATSAKYTI
JOOO 2019-10-16 22:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžia susirūpinusi automobilių tarša,o čia vienoj vietoj tiek teršalų,kad nepajėgtų visi Lietuvoj automobiliai per metus tiek išmest.   ATSAKYTI
LanaX 2019-10-16 22:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinote, kur rasti merginą nakčiai? Tada išbandykite tai - getmeets.com   ATSAKYTI
Prūdnas-zaprūdnas 2019-10-16 19:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesu žinovas,bet ar putomis negalima ugnį sutramdyti ??? Kiek žinau apie degimą tai ugnis nedega be deguonies ? Gal čia specialiai taip nedaroma ?   ATSAKYTI
aha 2019-10-23 11:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nera putu, nera.perdaug jau pavogta  
Alytiškis 2019-10-16 15:48:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar civilinės gynybos Alytuje atsakingo nebėra,kad alytiškiai negavo pradžioje gaisro jokių įspėjimų,o tik prieš vidurdienį sužinojo vieni per kitus iš televizijos.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-10-16 16:51:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Alytiškis,
ar neatkreipet demesi, kad praturtejusi, pardon, apsis*kusi del "nepriklausomybes" Lietuva viska "optimizavo", atsikratant "nereikalingo Balasto": kaimo mokyklas su geltonais autobusiukais, kaimo poliklinikas, rajonu ligonines, medicina (linkejimai I.Degutienei), policininkus, gaisrininkus, miskininkus, uredus. Net LTB, kaip Banko, net "Lietuvos Pasto" atsisakyta. LTSR laiku galinga Civiline Gynyba isdraskyta, o dabar vaidinamas spektaklis del galimos avarijos Astravo AES avarijos atvejui. :))) Mokytojams nera is ko moketi normaliu atlyginimu (manau, palaikiusi Sajudi Meile Luksiene gerai jauciasi Pragare, perduoda savo vienminciams linkejimus), uztai reikia kovoti su "Rusu", islaikyti "Independence", NATO, laidoti modernia, saugia IAES, kuri dar galetu ilgai ir pelningai veikti, jei jos nebutu papjovusi Lietuvos geriausia zudike - jusu mylymiausia SuhGrybe.

Reikia saziningai prisipazinti, kad RU irgi nemazai "optimizavo", bet dabar jau rimtai del visko susimastama. O kadangi laiku nesusimaste, kad taupymo tikslais negalima taip masiskai atleisti miskininkus, stebejimo tarnybu, atsisakyti ju irangos, technikos, tuo paciu atsisakyti misko gaisru prevencijos, isankstinio gesinimo, tai siemet teko sumoketi didele kaina: buvo masiskai naudojama kariuomene, aviacija, spec.technika. Ir, dideliu pastangu deka, daug sumokeje, RU greitai ir efektingai ta problema issprende! Uztai dabar Dumoje rengiami projektai, kaip vel grazinti miskininkus, technika. Nes yra tikra beprotybe taupyti ten, kur taupyti negalima! Tai RU kyla nuo keliu, nepaisant visu jusu sankciju. O kur paims pinigu driske, issilakstancia po airijas "issilaisvinusi" LR?  
Grigorij 2019-10-16 15:41:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reiketu prasyti "Ruso" pagalbos - moment uzgesintu! Tokie misku gaisrai siautejo - ir viska uzgesino! Ir Bat'ka noriai, galingai padetu, nors jums del Astravo AES kosmarai sapnuojasi, ir Bat'kos prie vamzdzio neprileidziat. Na, Vakarai, NATO jums pades - laukit. :)))   ATSAKYTI
tai 2019-10-16 15:22:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
daug zaliuju is seime aplink laksto???????Rupi kuriam.......Teslas turbut uzsisakineja valdiskas.....zalieji zmogeliukai valdo   ATSAKYTI
romas 2019-10-16 14:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lukašenkos astravas nebūtinas, kad išdvėst   ATSAKYTI
Oras 2019-10-16 14:48:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sumokes bauda ir sakys viskas cia gerai bet gamtos oro juk neisvalys tures kvrpuoti alytaus gyventojai o aplinkos ministerijos siskos sau pinigelius pasidalins    ATSAKYTI
Oras 2019-10-16 14:48:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sumokes bauda ir sakys viskas cia gerai bet gamtos oro juk neisvalys tures kvrpuoti alytaus gyventojai o aplinkos ministerijos siskos sau pinigelius pasidalins    ATSAKYTI
Twin Peaks 2019-10-16 14:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o tuo tarpu mes - skubėkime atsisakyti taršių automobilių - iki 2013 m. gamybos... bet vieno gaisro pakanka ir visa ekologija eina...   ATSAKYTI
Įdomu 2019-10-16 12:11:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas padegė?   ATSAKYTI
Adelija 2019-10-16 10:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nereikia mūsų mažam, gražiam kraštui uraganų nei tornado nei audrų, issinaikinsim per užteršta orą...    ATSAKYTI
Anonimas 2019-10-16 10:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baisų kas darosi. Kad tik greičiau užgesitu ir niekas nenukentėtu   ATSAKYTI
Potui 2019-10-16 09:42:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nematau problemos, sumokės, ir gamta bus švari. Juk taip.   ATSAKYTI
Gytis Petkevičius 2019-10-16 10:45:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tačiau nukentės kiti bei apsinuodis kenksmingais dūmais  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Vilniaus miesto savivaldybė (nuotr. Fotodiena.lt)
Vilniaus valdžia ir savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ turi atlyginti daugiau nei 0,5 mln. eurų žalos valstybei už laiku negrąžintas buvusias Vilniaus ...
Greitoji (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Alytaus rajone, Balninkų kaime, ketvirtadienio rytą prie kelio rastas vyro kūnas. Vietos policija pranešė, kad aptiktas 1960 metais gimusio vyro lavonas. Kaip ...
Ligoninė (nuotr. stop kadras)
Šiaulių ligoninėje nepataisomai sugadinta įranga detoksikacijos palatoje, penktadienį pranešė vietos policija.  Įranga, pakabinamos lubos ir pritvirtinimai ...
Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaune neblaivaus vairuotojo sukeltoje masinėje avarijoje nukentėjo penki žmonės, tarp jų – du nepilnamečiai, vienas automobilių užsidegė, pranešė kelių policijos tarnyba. ...
Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Biržų rajone, Leitiškių kaime, ketvirtadienį į malūno elevatorių įkritusį žmogų medikai išvežė į ligoninę. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų