Tik mažai daliai pašalpos gavėjų užtenka valstybės skiriamos paramos sudurti galą su galu, nustatė auditą atlikusi Valstybės kontrolė. Be to, 6 proc. Užimtumo tarnybos kursus praėję bedarbiai pašalpos gavėjai darbo rinkoje išsilaiko ilgiau nei tris mėnesius.

Benamiai (Nuotr. Sauliaus Žiūros)

Benamiai (Nuotr. Sauliaus Žiūros)

Seimo socialinių reikalų komitetas trečiadienio posėdyje aptarė valstybinį auditą „Ar socialinė parama užtikrina skurdžiai gyvenančių asmenų minimalius vartojimo poreikius ir skatina įsitraukti į darbo rinką“.

Lietuvos sistema – ydinga

Lietuvoje sukurta sistema neužtikrina minimalių skurdžiai gyvenančių asmenų vartojimo poreikių, savivaldybės paramą teikia neatsižvelgdamos į individualius poreikius, nevertina informacijos apie visas teikiamas paslaugas ir lengvatas, todėl negali suderinti paramos formų tarpusavyje ir nepanaudoja priemonių, skatinančių gyventojus įsidarbinti, audito metu nustatė Valstybės kontrolė.

Taip pat nustatyta, kad informacija apie socialinę paramą visuomenei pateikiama sudėtingai, trūksta skurdžiai gyvenančių asmenų identifikavimo priemonių, todėl nesudaromos sąlygos parama pasinaudoti visiems, kuriems ji yra reikalinga. Be to, nėra pakankamai vertinimo rodiklių ir metodų socialinės paramos poveikiui analizuoti nacionaliniu ir savivaldybių lygiu.

REKLAMA

Pašalpos neužtenka

Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė atkreipė dėmesį, kad iš 426 tirtų namų ūkių tik labai mažai daliai užtenka valstybės skiriamos paramos. Valstybės kontrolė tyrė 12 Lietuvos savivaldybių namų ūkius, kur šeimas sudarė ir vieniši asmenys, ir daugiavaikės šeimos, ir kt.

„Pamatėme, kad tik 14 proc. namų ūkių, kuriems teikiama socialinė paramą, užtikrinami minimalūs pragyvenimo poreikiai. Minimalūs poreikiai – 245 eurai vienam asmeniui, tai absoliutaus skurdo riba. Su kiekvienu šeimos nariu pridedama mažesnė suma“, – Seime kalbėjo Ž. Simonaitytė.

Kaip pastebėjo Valstybės kontrolė, blogiausia situacija – vienišų asmenų namuose, minimalūs vartojimo poreikiai užtikrinami tik 3 proc. jų. Geriausia situacija – šeimų, kurios turi tris ir daugiau vaikų. Jų gretose minimalūs poreikiai užtikrinami 56 proc.

„Pamatėme iš to išeinančias problemas. 46 proc. pašalpos gavėjų pašalpą gauna ilgiau nei metus. Turime atvejų, kai asmenys pašalpą gauna 5 ar net 10 metų. Tai rodo, kad mūsų socialinės paramos sistema iš esmės neįgalina žmonių grįžti į darbo rinką. 

Akivaizdžiausia priežastis – kalbame apie asmenis, kurie baigė Užimtumo tarnybos kursus ir yra įdarbinami. Žinome, kad jiems padėti reikėtų iš karto neatėmus visų socialinės paramos formų, padėti įsidarbinus, kad perėjimas iš pašalpos gavimo į darbo rinką būtų ne toks staigus. 82 proc. šalies gavėjų įsidarbinę negavo papildomos paramos. Kas dar labiausiai liūdina, tik 6 proc., baigusių Užimtumo tarnybos programą, darbo rinkoje išsilaikė ilgiau nei tris mėnesius“, – kalbėjo Ž. Simonaitytė.

REKLAMA

Lietuva per metus skiria 271 mln. eurų pašalpoms ir įvairioms kompensacijoms. Tokią socialinę paramą gauna daugiau kaip 71 tūkst. asmenų, apie 2,5 proc. Lietuvos gyventojų.

Itin didelė nelygybė

Lietuvos ekonomikai sparčiai augant, pajamų nelygybė ir skurdas tebėra vieni didžiausių Europos Sąjungoje. 2018 m. Lietuvoje turtingiausių 20 proc. gyventojų pajamos buvo 7,1 karto didesnės nei neturtingiausių 20 proc. gyventojų. Skurdo rizikos lygis dvejus metus iš eilės išliko toks pats aukštas (2017 ir 2018 m. skurdo rizikos lygis siekė 22,9 proc., absoliutaus skurdo lygis 2018 m. sumažėjo 2,7 proc. p. ir pasiekė 11,1 proc.).

Nors pastaraisiais metais Lietuvoje imamasi didinti įvairias išmokas gyventojams (padidinti vaiko pinigai, padidintas valstybės remiamų pajamų dydis ir kt.), Europos Komisija bei Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pažymi, kad socialinių išmokų adekvatumas išlieka palyginti žemas, skurdžiausių namų ūkių gyvenimo lygis beveik nepagerėjo, o poveikis pajamų nelygybės mažinimui mažesnis nei Europos Sąjungos vidurkis.

Portalas tv3.lt neseniai rašė apie socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio prognozę, kad skurdas netrukus turėtų pasiekti rekordines žemumas.

spyglys
2019-09-25 15:24:50
Tik jau nesugalvoja tegul dar daugiau paramų skirti.. Ir taip daug daugiau paramos ir visokio palaikymo gauna iš valstybės pašalpiniai nei dirbantys žmonės.. Kad ir vaikų darželiai.. Jų vaikai paskutiniai turėtų gauti ten vietas, jeigu jų lieka, o ne tų, kuriems reikia dirbti ir vietų per nedirbančių tėvų vaikus nelieka. Akivaizdu, kad neapsimoka dabar eiti dirbti, kadangi tiems, kurie turi vaikų, sudėjus visas paramas ir kompensacijas, gaunasi didesnė suma nei tuo atveju, jeigu dirbtų, kadangi tikimybė gauti didesnį nei minimalus darbo užmokestis yra maža. Niekas nenori dirbti, tinginių be proto daug. Taigi apie kokį dar rėmimą gali būti kalba? Suprantu rėmimą tik tokių žmonių, kurie dėl sveikatos problemų negali dirbti, bet kodėl sveikus tinginius vis dar išlaikome, nesuprantu?!!! Jeigu nenori dirbti, vadinasi jiems taip gerai.. Jeigu būtų taip blogai, nesėdėtų koja ant kojos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vergove 2020-06-05 22:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jai zmones siunciami atidirbineti uz pasalpa, tai forminkit darbo sutartis ir mokekit alga, tada nereikes verkt kad uz darba gauna pasalpa ! Pamenu viena kaimyne klause seniuno kodel negali jis jos idarbinti iforminant darbo sutarti kur uz darba butu mokama alga ir skaiciuojamas stazas, tai jis jai atsake mums neapsimoka idarbint zmones ir moket jiems algos nes valdzia mums atsiuncia zmoniu dirbti uz pasalpa. Taiva todel ir nera darbo, nes nenori ponai moket algos, laukia kol ateis vergai dirbt uz pasalpa.   ATSAKYTI
klausimas 2020-06-05 22:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Minimalūs poreikiai – 245 eurai vienam asmeniui, tai absoliutaus skurdo riba. Taiva, o socialine ismoka vienam asmeniui yra 125.eu, kaip tokia riba reiktu pavadinti tada ?
   ATSAKYTI
skurdas 2020-06-05 22:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cituoju: Minimalūs poreikiai – 245 eurai vienam asmeniui, tai absoliutaus skurdo riba.
Kadangi socialine ismoka yra tik -125.eu vienam menesiui, reiskia tai yra absolicios mirties ryba ? ar kaip pavadinti ? Nes socialine ismoka Lietuvoje yra tik 125.eu menesiui !   ATSAKYTI
Jurga 2019-10-07 11:58:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu tokios tvarkos dėl lašelinių. Juk svarbiausia įstatyti kateterį ir lašės. Nei tai sesutei stovėti nei ką. Tegu sėdi žmonės kad ir ant kėdučių. Tiesiog tingima ieškoti alternatyvų, geriau pacientą išvaryti nei dirbti.   ATSAKYTI
TAMSUS 2019-09-26 08:32:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
10val ryto po pietu i darba . einu parke su vaiku . ir ka matai chebryte ant suoliuko degtine gurksnoja . einam toliau einu bulvaru ir ka matai pensininkai aluti, brendziuka gurksnoja. ir sitaip diena is dienos .... geriau 250milijonu skirtu Autizmui sergantiems ar dar kokia liga sergantiems vaikams .. reikmems kuriu tikrai reikia bet ne visi gali isigyti o sitie lodoriai tegul dvesia . su kaleimu ta pats daro ka nori ten . o mes juos maitinam ir stengiames gala su galu sudurti . o jie 3 kartus per diena socdiai pavalgo nieko neveikia .... apsurdas   ATSAKYTI
nesuprantate 2020-06-05 22:19:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jai paramos nebeliktu atsirastu daug nusikaltimu .   ATSAKYTI
algis 2019-09-26 05:32:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
pasalpiniu lietuva,gal uztenka selpti uz mokesciu moketoju pinigus.nedirbi tai ciulp pirsta   ATSAKYTI
Paulius 2019-09-25 20:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Turiu 45 proc. darbingumo, bet ir toliau dirbu, kaip išgaliu. Irgi pikta žiurėt į sveikus pašalpinius, kurie latrauja kasdien, o ypač 10d., kai pašalpos gaunamos. Maistu juos aprupina "Maisto bankas" , Caritas. Sočiai papietauja kasdien labdaros valgykloj. Visa kita išeina samogonui   ATSAKYTI
Elena 2019-09-25 20:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gyvenu gatveje,kurioje yra bangladesu vadinamas pastatas,tai kai buna pasalpos,tada ten vyksa isgertuves ir diena ir nakti.Mes mokam valstybei mokescius,o valstybe is musu mokesciu maitina ir girdo veltedzius.Na ko ne geras jiems gyvenimas ir kam dirbti,stazo nereikia,nes gausi pensija beveik tokia pacia kaip tie,kurie isdirbo po 30 ar 40 metu.Tai mielieji valdziazmogiai,ka jus ten veikiat tam seime,kodel jus padedat veltedziams,o nepadedat tiems kurie dirba ir gauna tik minimuma?Ju,vaikams ir darzelis nemokomas ,ir uz buta centus moka,ir davinius gauna.Juk ne veltedziai jus semunai islaiko,bet mes mokedami mokescius.Nustokit mus smaugti,vykit tuos tinginius dirbti ir nustokit juos selpti,geriau tuos pinigus skirkite vaikams sergantiems onkologinemis ligomis.   ATSAKYTI
P. 2019-09-25 22:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gyvenu panašioj, kuri vadinama "partizankė", kaskart praeidamas pro "chebra" išgirstu tą patį. Tai jam "chujova" po vakar, tai duok cigarėtę, tai paskolink porą eurų, kurių aišku nebeprisimins ir nebegrąžins. Sveikatos turi, bet dirbt niekur neina ir nesiruošia. Atsižymi Darbo biržoj, gauna socialinę pašalpą. Prasimaitina iš "Maisto banko", Carito ir iš kitur. Pritariu, kad tie pinigai būtų skirti sunkiai sergantiems vaikams   ATSAKYTI
Edmundas 2019-09-25 20:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kvailesnių išvadų negali ir būti. Dirbti žmonės dėl to ir nenori,kad dirbdamas žmogus visai badu nustips,o gaudamas pašalpą ir nelegaliai dirbdamas šeip taip galą su galų suduria. Pasidomėtų seimunai kiek auga įmonės pelnas ir kiek atlyginimas.   ATSAKYTI
Jane 2019-09-25 20:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Baikit zliumbti pensininkai..Nei vienas nesutines is bado.Parduotuveje sliauzioja ir dejuoja..."ziuriu ziuriu ir nieko nenoriu"Jei 2 vaikai ir minimumas? Kaip suktis?Vaiku nepridaryta is kuriu pelnosi.Sunku jaunoms seimoms !!! Pasalpos priveise pijoku.Cia ir Verygos draudimai negelbes jei bus pasalpa skirta alkoholiu   ATSAKYTI
As 2019-09-25 19:23:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jokių kalbų negali būti apie pašalpų didinimą!Mūsų name gyvena viena,kuri niekur nedirba,o su sugyventiniu geria diena iš dienos jau penki metai.Už ką?!Pašalpą gauna.Visokius maisto davinius ir plius seniūnija šelpia- tai už kurą, tai dar velnias žino už ką...užtai po išmokų dienųes dykai koncertų ir cirko su smurto elementais prisižiūrim...o iš mūsų dirbančių juokiasi ir pyksta,kad anksti pradedam judėti į darbus...Va pašalpinių gyvenimas!!!   ATSAKYTI
Ida 2019-09-25 18:37:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nerasykit nesamoniu,jei yra darbo dideliuose miestuose ,tai nereiskia, kad jo yra provincijoje.O jei yra, tai tik toks darbas kuri pajegtu dirbti tik jaunimas,o ne zmones virs 50 metu,nes ne kiekvienas gali tampyti sunkumus po 12 valandu.Jau nekalbu apie darbdaviu elgesi ir nesiskaityma.Norisi spjauti ant kiekvieno kuris sako ,kad darbo yra.Tai ka ,gal varyt i Vilniu ,nuomoti buta, ar vazineti kazin kiek kilometru,tai kas liks uzdirbti is to minimumo ,tai kad tie atlyginimai mazuciai.NEGI NEIMANOMA sukurti tu darbo vietu garbaus amziaus zmonems ,jei jau i pensija neleidzia.   ATSAKYTI
Tokiu atveju 2019-09-25 19:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
augink daržoves, paršiuką, vištų, rink miško gėrybes, nepatingėk žabų miške prakūroms prisirinkti, vasarą pas ūkininką ravėti įsidarbink bent porai savaičių; mokantis megsti gali ardyti senus megstinius ir primegsti šeimai kojinių, pirštinių, šalikų. Yra, kas moka ir paltą numegsti. Galima pasimokyti krepšius pinti ir juos parduoti. Pradžioj pažįstamiems žmonėms, vėliau- verslo patentą išsiimti. Surinkti obuolius nereikalingus apylinkėje ir virti obuolių sūrius, juos vėliau parduoti. Vienžo, tinginys yra prapuolęs, darbštus visada ras būdą prasigyventi.   ATSAKYTI
p. 2019-09-25 21:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Atvažiuokit į Vilnių, kur pilna chacholų. Pagalbinis, kuriam 50+ apie 800Eur gauna   ATSAKYTI
Laima 2019-09-25 17:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jai lietuvių galiotų teisingumas,tai nei jauni nei pagyvenę niekur nevažiuoti,užsidirbti pragyvenimui,o dirbtų ir būtų laimingi,bet kad nėra teisinės tai kas belieka,važiuoti iš tos Lietuvos ir jo toleu,klausimas kada mūsų valdininkai supras kad praranda savo tautecius!!!?   ATSAKYTI
Valdas Masionis. 2019-09-25 20:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Desovietizaciją - liustraciją atlikus tik tada svajoti apie gerovės VALSTYBĘ ir skurdo mažinima LIETUVOJE sėkmės.Lietuvoje dar labai dauq sovietinių šiukšlių ir puvėsių qrybo.   ATSAKYTI
Alisa 2019-09-25 17:54:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Aš gaunu 117 e invalidumo pensija .gal kas žino kaip progiventi su tokia suma   ATSAKYTI
Tai gyvenime 2019-09-25 18:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
nieko daugiau neveikėte, tik invalidumo pensijos laukėte?    ATSAKYTI
nu 2019-09-25 18:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
o aš gaunu invalidumo 400e.darbo stažas 42m   ATSAKYTI
Paulius 2019-09-25 21:21:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gaunu 140, turbut neturėjot stažo. Toliau dirbu, kiek sveikata leidžia   ATSAKYTI
Taigi 2019-09-26 07:52:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ribotas darbingumas, o ne nedarbinga. Dirbti galite   ATSAKYTI
Užburtas ratas. 2019-09-25 17:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pašalpainiai skursta, nes pašalpos mažos. Reik didinti, bet ir dirbti reik priversti. Dirbtų, bet atlyginimai maži, geriau ant pašalpos sėdėti. Užburtas ratas - didinti pašalpas ar atlyginimus, kad mūsų ponai pašaliniai pakeltų šiknas nuo sofos?    ATSAKYTI
P. 2019-09-25 21:52:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žinokit, keista buvo, kai pamačiau Vilniuj dirbančius romus (čigonus). Tvarkė aplinką gražiai ir be tinginiavimo   ATSAKYTI
didinti 2019-09-26 07:53:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atlyginimus. Jei nedirbantiems kels, jie niekada nedirbs   ATSAKYTI
kristė 2019-09-25 17:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Priminkit man, prašau, kodėl mes mokame pašalpas? Neįgalūs - suprantu. O visi kiti? Jiems į darbą per toli, vaikų perdaug prisidarė, gyvenimas neteisingas ir sunkus? Fuck! Susidėliok prioritetus, žmogau. Esi ubagas - negimdyk vaikų ir nedaugink ubagų, apaugančių visokiom kitom socialinėm ir psichologinėm problemom, ant svieto. Per toli - kraustykis iš savo bakūžės ten, kur darbas šalia, keisk savo gyvenimą pats. Gyvenimas - ne pramogų parkas. Aš už tai, kad tinginiams būtų nuimtos bet kokios pašalpos ir lengvatos. Negebi užsidirbti, organizuoti savo gyvenimo, pasėdėsi alkanas kelias dienas ir išmoksi.   ATSAKYTI
nu 2019-09-25 17:18:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nesuprantu kaip sakykim dabartinis pensininkas su darbo stažu 40m.gauna beveik tokią pat pensiją ,kaip niekur nedirbęs pašalpinis ir nemokėjąs jokių mokesčių,arba dirbęs 35m.darbo stažo turintys pensininkas mokėjąs mokesčius ir dar išlaikęs pašalpinį gauna tokią pačią pensiją,kam tada dirbti ir mokėt mokesčius sodrai ,jei kurie nedirba,nemoka mokesčių ir pensiją beveik tokią pačią gauna,o susirgus ir dirbantys ir pašalpinis guli toje pačioje palatoje ir vienodai srebia nebalintas kruopas   ATSAKYTI
bobulė 2019-09-25 17:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
PAŠALPAS nedelsiant reikia būtinai panaikinti . Baisu, mokama pinigai jauniems, sveikiems tinginiams, girtuokliams , o dėl jų daug dirbusiems pensininkams pensijos mažos. Vieni gudruoliai iš senolių pensijų tauposi savo senatvei, kiti dabar nedirbdami uliavoja. Kam reikia , tas darbo randa, o tinginiams neturi būti švaistomi pinigai.   ATSAKYTI
Kai mokės normalius atlyginimus, 2019-09-25 16:20:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
žmonės eis dirbti. Suskaičiuokite, kiek žmogui nuo atlyginimo lieka, kai jis sumoka už kelionę į darbą. O ministras Kukuraitis vieno džiaugsmo, kad skurdas mažėja.    ATSAKYTI
PP 2019-09-25 16:04:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvos prichvatizatorius ,tapęs darbdaviu, nežmoniškai išnaudoja savo brolius , o valstybė neturi noro ar galios jo pažaboti? Dešimtmečius tęsiasi laukinis kapitalizmas jokios čia darbo rinkos. SAD dirba tik popierius čežindami ir neatstovauja rinkėjų daugumai. Dėl to nematyta emigracija- valstybės byrėjimas.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Rita Tamašunienė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pirmadienį Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų srityje.  Memorandume numatomas Lietuvos ir Lenkijos ...
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda (nuotr. SCANPIX)
Antrajai kadencijai perrinktas Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Lietuvą laiko strategine partnere, o šalies vadovą Gitaną Nausėdą –  asmeniniu sąjungininku, sako ...
Iki šiol narpliojama ant bėgių žuvusio dvimečio tragedija: ieško, kas kaltas (nuotr. stop kadras)
Policija iki šiol narplioja ant bėgių žuvusio dvimečio berniuko tragedijos Kuršėnuose aplinkybes. Ar nelaimę lėmė vaiką prižiūrėjusių artimųjų neatidumas ar įvykis tiesiog ...
Kuršių Nerijos pusdienis be elektros: poilsiautojų diena virto košmaru, o verslininkai skaičiuoja nuostolius (nuotr. stop kadras)
Be elektros likusi Kuršių Nerija kai kuriems poilsiautojams šią atostogų dieną pavertė košmaru. Vietos verslininkai ne ką laimingesni – dalis jų skaičiuoja nuostolius, nes savo ...
Nausėda iškėlė sąlygas Baltarusijai dėl Astravo: jei norės rezervinės elektros – mokės milijonus (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda perspėja baltarusius, kad skubotas Astravo atominės elektrinės paleidimas kels pavojų visam regionui. Kartu jis perspėja Baltarusijos valdininkus, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų