Pranešta, kad penktadienį Kaune iš darbo vietos pabėgo nusikaltėlis, tačiau jo vardas ir pavardė Kalėjimų departamento pranešime spaudai nebuvo paminėta. Visgi, aiškėja, kad pabėgęs kalinys garsėja savo žiaurumu.

Andrius Kalasiūnas, Kauno dienos, E. Kniežausko nuotr.

Andrius Kalasiūnas, Kauno dienos, E. Kniežausko nuotr.

Tai, kas nutiko penktadienį Kaune, ko gero, labiau kompromituoja mūsų bausmių nusikaltėliams politiką, negu vadinamoji teisėjų korupcijos byla.

Apie šį įvykį Policijos departamentas pranešė, kaip įprasta, lakoniškai. Tačiau nežinia, ar dėl to, kad gavo netikslią informaciją iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, ar šis tiesiog nusprendė nuslėpti esminę jos dalį, nenorėdamas gąsdinti visuomenės.

Pranešime buvo teigiama, kad penktadienį, apie 13.20 val., iš statybvietės Laisvės alėjoje pasišalino be sargybos priežiūros dirbęs nuteistasis už vagystę, atliekantis bausmę Pravieniškių pataisos namuose.

Iš tikrųjų tai buvo pagarsėjęs sadistas Andrius Kalasiūnas, nuteistas už buvusios savo merginos, nusprendusios jį palikti, neteisėtą laisvės atėmimą ir pasikėsinimą nužudyti itin žiauriai kankinant. Kaltinimą šioje byloje palaikęs Kauno apygardos prokuroras per baigiamąsias kalbas net palygino teisiamąjį su Aušvico koncentracijos stovyklos budeliu Josefu Mengele.

REKLAMA

Devynerių metų laisvės atėmimo bausme 2016-ųjų lapkritį Kauno apygardos teismo už šiuos nusikaltimus nuteistas A. Kalasiūnas pabėgo iš statybvietės, esančios kaltinimą joje palaikiusio prokuroro darbovietės kaimynystėje, kur dirbo su kitais tokiais pačiais, anot Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovybės, paleidimui į laisvę ruošiamais nuteistaisiais bei, pirminiais duomenimis, imigrantais iš Ukrainos.

Čia jis dirbo mažiausiai porą mėnesių ir naudojosi situacija, rodydamas įtartiną susidomėjimą prokuratūros vidiniame kieme laikomais jos darbuotojų asmeniniais automobiliais. O praėjusią savaitę buvo pastebėtas ir „Kauno dienos" redakcijos prieigose – Muzikinio teatro sodelyje. Beje, ne vienas – o atėjęs į, panašu, kad dalykinį susitikimą su nelabai tuo patenkinta moterimi.

Ne pirmas kartas

Anot Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus Dainiaus Sušinsko, pasišalinti iš darbo vietos A. Kalasiūnas teisės neturėjo. Net ir per pietų pertrauką, nes buvo maitinamas vietoje – darbdaviui atvežant maistą iš pataisos namų.

Pasak D. Sušinsko, būtent ši bendrovė ir buvo atsakinga už A. Kalasiūno bei kitų nuteistųjų, su kuriais buvo sudariusi darbo sutartis, kontrolę.

Pasiteiravus D. Sušinsko, ar, pasirašant sutartis su nuteistuosius laisvėje įdarbinančiomis įmonėmis, domimasi, ar šiose nedirba nuteistųjų draugai ir giminės, atsakyta, kad ne. Esą, ar tokia įmonė – tinkama partnerė, kaip ir ar nuteistieji gali joje dirbti, sprendžia jų įstaigoje specialiai tam sudaryta komisija. Būna, kad ji suklysta, nes nuteistieji kartais nerandami darbo vietose. Su viena tokia Vilniaus įmone praėjusią savaitę dėl to net nutraukta sutartis. O bėgliai, dirbę laisvėje be priežiūros, buvo parsigabenti ir iš Graikijos, ir iš Anglijos, kurią pasiekė su brolio dokumentais.

REKLAMA

Anot D. Sušinsko, nuteistasis, norintis gyventi už pataisos namų ribų ir dirbti laisvėje, turi atitikti tam tikras sąlygas: būti atlikęs tam tikrą dalį bausmės ir jos atlikimo metu neturėti jokių nuobaudų. Formaliai A. Kalasiūnas šias sąlygas atitiko, nors ir D. Sušinskui, jo prisipažinimu, sudarė įtartinai saldaus ir sukto žmogaus įspūdį. Todėl, minėtos komisijos sprendimu, jam ir buvo leista gyventi už pataisos namų ribų ir dirbti laisvėje. Ir tokiu pasitikėjimu A. Kalasiūnas, D. Sušinsko duomenimis, jau naudojosi daugiau kaip metus ir būdamas ne vienos jo elgesį darbo metu turėjusios kontroliuoti įmonės žinioje. Anot pašnekovo, visos jos dirbo Kaune.

Svarbiausias klausimas

Pravieniškių pataisos namams-atvirajai kolonijai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl A.Kalasiūno pabėgimo, D.Sušinsko patikinimu, bus sprendžiama ir dėl bendrovės, turėjusios kontroliuoti šio nuteistojo elgesį, atsakomybės.

A. Kalasiūnas pabėgo, vos išvydęs į statybvietę atvykstantį planinį jos patikrinimą turėjusių atlikti pataisos namų automobilį su skiriamaisiais ženklais. Ir tai šiandien pagrįstai kelia daugiausia klausimų. Neatmetama prielaida, kad A. Kalasiūno nervai neišlaikė, nes taip laisvai, kaip paaiškėjo, vaikščiodamas po miestą jis jau buvo spėjęs kažko prisidirbti ir už tai grėsė nauja atsakomybė. Todėl vienintelis būdas nuo to gelbėtis buvo bėgti.

D. Sušinsko teigimu, apie A. Kalasiūno pabėgimą informuota ir nukentėjusioji. Paprastai, skelbiant nuosprendžius tokiose byloje, jų yra klausiama, ar norėtų gauti pranešimą, kada nuteistasis bus paleistas į laisvę atlikęs bausmę. Ir beveik visais atvejais atsakoma teigiamai.

REKLAMA

Tačiau, nuteistiesiems leidžiant dirbti laisvėje, apie tai nukentėjusieji jų bylose nėra informuojami. Nors, kaip įrodo A. Kalasiūno atvejis, jam niekas nebūtų sukliudęs darbo metu ar per pietų pertrauką susirasti ir buvusią savo auką.

Jau nekalbant apie tokiais bausmių politikos Lietuvoje eksperimentais iškilusią grėsmę bylos liudytojams. „Kauno diena" rašė, kad vieną iš jų, net po metų pamačius A. Kalasiūną Kauno apygardos teismo narve, ištiko isterijos priepuolis. Kitas liudytojas, nebenorėjęs iš naujo prisiminti tos nakties įvykių, prašė, kad teismas paskelbtų jo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus.

Sadistinis išpuolis

„Kauno diena" rašė, kad buvusi A. Kalasiūno mergina buvo pagrobta 2014-ųjų liepos 20-osios vakarą iš vieno Partizanų gatvės daugiabučio kiemo ir jėga įgrūsta į tai padariusio buvusio savo draugo BMW.

Į spąstus pakliuvusi auka vežiota šiuo automobiliu apie valandą, nepaliaujant prieš ją smurtauti – vis susigalvojant naujų sadistiškų kankinimo būdų. Kol buvo išvaduota policijos patrulių, ant kurių rankų prarado sąmonę.

Kelis kartus ji buvo netekusi sąmonės ir per pačią egzekuciją. Pareigūnams apie šią pranešė jos liudytoju prieš savo valią tapęs A. Kalasiūno draugas, sėdėjęs tą vakarą prie BMW vairo, nes jo savininkas buvo neblaivus. Po sulaikymo A. Kalasiūnui buvo nustatytas vidutinis girtumas – 1,83 promilės alkoholio.

Teisme buvo paskelbti šio liudytojo ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai, kaip A. Kalasiūnas savo draugei atsuktuvu sužalojęs kaklą ir kaip ne kartą bandė ją išstumti iš važiuojančio automobilio. Tačiau liudininkui vis pavykdavo BMW pristabdyti. Galiausiai A. Kalasiūnas savo pasiekė ir, partempęs auką atgal į automobilį, rengėsi vilkti ją grindiniu, privėręs plaukus durelėmis. Tačiau tada draugas atsisakė toliau važiuoti.

REKLAMA

Pati nukentėjusioji teigė atlaikiusi tada apie 200 sužvėrėjusio buvusio savo draugo smūgių ir spyrių. Ir iki šiol sapnuojanti išgyventą košmarą bei blogai girdi viena ausimi, nes buvo trūkęs šios būgnelis. Be to, pradėjo bijoti žmonių. Ji prašė iš teisiamojo 30 tūks. eurų moralinio atlygio.

Kauno apygardos teismas, atsižvelgdamas į turtinę A. Kalasiūno padėtį (jo finansinius įsipareigojimus bankui) ir Aukščiausiojo Teismo praktiką, priteisė nukentėjusiajai 12 tūkst. eurų, pasiųsdamas sadistą už grotų devyneriems metams, įskaičiuojant į šią bausmę ir iki nuosprendžio ten praleistus kelerius metus.

Buvo radęs užtarėjų

Į nuosprendžio paskelbimą A. Kalasiūnas tada atvyko nešinas užrašu „Korupcija valdo Lietuvą, pasipriešinsite – baigsite taip, kaip aš".

Į šou buvo panašus ir visas daugiau kaip metus trukęs šios bylos nagrinėjimas. Į pirmuosius jos posėdžius dar ateidavusios mįslingos moterys, viešai rodžiusios teisiamajam prielankumo ženklus. Tačiau po to, ką išgirdo savo ausimis, proceso pabaigoje jos jau nebesirodė.

Tai, kad nuteistasis skųs Kauno apygardos nuosprendį, abejonių beveik nebuvo. Jo byla buvo perduota šiam teismui keturių tomų. Tačiau, skelbiant nuosprendį nuo nesibaigiančių A. Kalasiūno, savo išsidirbinėjimais vis labiau panašėjusio į skandalingąjį pedofilą Ervydą Čekanavičių, skundų ir prašymų patrigubėjo iki dvylikos tomų.

Apeliacinis teismas, kuriam apsiskundė A. Kalasiūnas, 2017-ųjų Kalėdų išvakarėse buvo sušvelninęs jam skirtą bausmę daugiau kaip perpus – iki ketverių metų laisvės atėmimo. Tačiau, prokurorui kreipusis į Aukščiausiąjį Teismą, šis pernai vasarą panaikino minėtą Apeliacinio teismo Kalėdų dovaną A. Kalasiūnui, palikdamas galioti Kauno apygardos teismo jam skirtą devynerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos, kurioje A. Kalasiūnas atliko šią bausmę, vadovybės patikinimu, jį suradus, šis nuteistasis bus grąžintas tęsti bausmės į uždarą zoną. Ir bus papildomai teisiamas jau ir dėl pabėgimo, o už tai gresia papildomas laisvės atėmimas iki trejų metų.

 

Klausimas
2019-09-17 13:04:14
Kaip toks žmogus galėjo dirbti ne už grotų, o viešoje vietoje - Laisvės alėjoje?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Danguolė 2019-09-17 18:21:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žiaurus nusikaltėlis Laisvės al ,be jokios priežiūros?   ATSAKYTI
Laisvės parodija 2019-09-17 15:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laisvės alėjoje gali laisvai dirbti žiaurus, įkalintas kalinys be priežiūros, bet išgerti alaus butelį viešoje vietoje negali, nes būsi nubaustas.   ATSAKYTI
As 2019-09-17 14:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip butu gerai kad jis seime padarytu savo savo darba is to dziauksmo gerciau .menesi be uzkandos bananu valstybe geda cia gyventi   ATSAKYTI
Temide 2019-09-17 13:40:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusikaltelius teises sistema saugo nuo viesumos,na o nukentejusius su malonumu viesina visur.Stai tau ir" teisine" Bananu valstybe !   ATSAKYTI
Eina sau 2019-09-17 13:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
LAISVĖS alėjoje dirba kaliniai, kurie prilyginami budeliams ir kankintojams.   ATSAKYTI
Antanas 2019-09-17 13:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kodėl nerodomas budelio veidas kad žinotume ko saugotis    ATSAKYTI
Rasa 2019-09-17 13:07:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip gi sadistas Andrius Kalasiūnas, nuteistas už buvusios savo merginos, nusprendusios jį palikti, neteisėtą laisvės atėmimą ir pasikėsinimą nužudyti itin žiauriai kankinant ,dirbo statybose Laisves alejoj be sargybos prieziuros?protu nesuvokiama   ATSAKYTI
Klausimas 2019-09-17 13:04:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip toks žmogus galėjo dirbti ne už grotų, o viešoje vietoje - Laisvės alėjoje?    ATSAKYTI
Yra toks posakis 2019-09-17 13:02:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kalašiūntvojųmat   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Perspėja apie uždarytą kelią Alytus-Simnas-Kalvarija: susidūrė vilkikas ir sunkvežimis (nuotr. skaitytojo)
Dėl avarijos šalia Kalvarijos uždaromas Simno link vedantis kelias, trečiadienio vakarą pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Jos teigimu, susidūrė vilkikas ir žvyrą ...
Policija Vilniuje sulaikė du narkotikų prekeivius, vienas jų – nepilnametis (nuotr. Policijos)
Policija Vilniuje ketvirtadienį sulaikė du prekeivius narkotinėmis medžiagomis, vienas jų – nepilnametis.  Pasak apskrities policijos, 1991-aisiais ir 2003-aisiais gimę ...
(nuotr. Lietuvos policija)
Iš pirmadienio į antradienį apie 1.58 val. policijos pareigūnai patruliuodami Šilalės rajone, Galvyčių kaimo teritorijoje pastebėjo įtartinai važiuojantį traktorių ...
Nauji VSAT automobiliai (nuotr. VSAT)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai antradienį Kaune sulaikė į įmonei priklausantį autobusiuką kontrabandines cigaretes ir alkoholį krovusį vairuotoją. Pagėgių ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Iš rekonstruojamos miesto aikštės Molėtuose pavogta dalis sumontuotos fontano įrangos, savivaldybė mano, kad įrangą pasiėmė subrangovai, kuriems skolinga liko aikštę ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų