Klaipėdiečiams sužibo viltis – ruošiamas būdas kovoti su smarve

Savo nosimi pauostyti ir susipažinti su smarve kurią kone dešimtmetį kenčia klaipėdiečiai, buvo atvykęs ir Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika. Jis gyventojus ramino, esą vyriausybei jau pateiktas įstatymo paketas, leisiantis riboti miestą teršiančių įmonių veiklą, o kai kurias net uždaryti. Esą iki šiol to daryti nebuvo galima.

Klaipėdos miesto bei rajono gyventojai skaičiuoja, kad iš Dumpiuose įsikūrusių įmonių sklindančią smarvę kenčia jau kone 10 metų.

„Nuotekų kvapas, kuris būna aštresnis arba truputį silpnesnis, tai kai būna aštresnis, greičiausiai yra su chemijos priemaišom nuotekų kvapas, taip pat labai ryškus yra pūvančių šiukšlių kvapas“, – teigia Bandužių bendruomenės pirmininkė Ligita Girskienė.

Anot klaipėdiečių, šią vasarą kvapai ypatingai suintensyvėjo, beveik nebuvo dienos, kad dvokas neriestų nosies:

„Atsibundi tiesiog 2 val. nakties nuo smarvės, ir kur beitum, atidarai sandėliuką, tualetą, spintą – smirda visur vienodai… baisi smarvė.“

Tiek Klaipėdos rajono, tiek ir miesto valdžia sulaukia šimtų gyventojų skundų. Vien Klaipėdos visuomenės sveikatos centre šiemet jų fiksuota per 700-us. Vietos valdžia tikina esanti bejėgė kovoti su čia veikiančiomis įmonėmis.

„Tai kaip ir ministrą, manęs kvapai negąsdina, nes esu buvęs ūkininkas. Ir šiaip kartais iš tiesų ta tokia. Taip, žmonės atsikėlė čia gyventi, pasistatė namus ir jie turi teisę reikalauti, kad kvapai būtų valdomi, bet tai nėra padaroma per vieną dieną, nes tos įmonės čia veikia jau labai seniai“, – mano Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

REKLAMA

Su kokia smarve tenka gyventi klaipėdiečiams susipažino ir aplinkos ministras K. Mažeika, apsilankęs Dumpiuose įsikūrusiose įmonėse.

„Nėra malonus kvapas, bet kad labai smirdėtų tai… turbūt tas vėjas padeda mums susikalbėti. Mane liūdina, kad tos atgyvenusios technologijos vis dar yra taikomos, aplink tikrai vyksta gyvenamųjų kvartalų plėtra ir žmonės tiesiog kenčia“, – sako Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika.


Rašyti komentarą...
k
klp
2019-09-10 10:28:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pokyčiams skirtas 5-erių metų laikotarpis.
Juokinga,nes niekas nesikeis
Atsakyti
0

P
Petras
2019-09-10 10:10:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kas kenčiantiems smarvę LR piliečiams atstovavo 10metų, kur čia Lietuvos Konstitucijos prievaizdai?
Atsakyti
0

K
Kvapų invalide
2019-09-18 14:23:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar imsis priemoniu Zmones invalidais tapo Mes gyvenomr prie mokyklos prie BIG o nakti išėjus o balkona ten nuo prisirinkusių rugšties ir kitų chemikalų garų nebuvo galima kvėpuoti Visi tapome invalidais nuo tų nuodų ypac vaika Apie tai kad nuodijamės medikai nenorėjo ir girdeti Paskui problema Iskelė R Janutienė Jau praėjo dvidesimt metu nuo pradziuos Tikiu kad invalidais tapo ne tik mūsų šeima
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų