Marius Dubnikovas. Naujo politinio sezono intrigos lems rinkų kryptį

Pastaruoju metu politikai lemia finansų rinkų nuotaikas stipriau nei pačio ekonominės nuotaikos. Šios savaitės rezultatas yra 2:1. Nykokai prasidėjęs rugsėjo mėnuo gąsdino investuotojus, tačiau savaitė baigiasi gana neblogai.

Marius Dubnikovas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Pasaulio akcijų kainas atspindintys indeksai vėl įgyja sodrią žalią spalvą. Ketvirtadienį pagrindiniai indeksai kilo virš procentinio punkto ir vėl stiebiasi link rekordinių aukštumų. Priežastys yra kelios ir jos turi ilgalaikį poveikį.

Visų pirma šią savaitę rutuliojosi didžiulė drama dėl „Brexit“, kuri, panašu, lems, kad Britanijos ministras pirmininkas bus izoliuotas ir sprendimai bus priimami tik spalio mėnesį, kur ateinant išstojimo termino pabaigai, jis vėl bus nukeltas. Žinoma, jei Europa sutiks, tačiau atsižvelgiant kiek interesų yra statymuose, toks kompromisas labai tikėtinas.

Antra, JAV ir Kinijos pareigūnai vėl susitarė atnaujinti derybas dėl įsisiūbavusio prekybos karo ir derybininkų susitikimai taip pat nusimato taip pat spalio mėnesį.

Pajuokaujant galima pasakyti, kad politikai vos susirinkę į naująjį intrigų sezoną tarsi nutarė viską nukelti spalio mėnesiui, nes visko pasirodė gerokai per daug privirta dar šių metų pradžioje.

Na ir trečia, nuobodžios tačiau objektyvios naujienos, kurios parodė, kad globalus ekonominis garmėjimas žemyn gali būti pristabdytas.

Rugsėjo 4 d. paaiškėjo, kad JAV nedarbo duomenys yra gana stiprūs ir nedarbo lygis išliko ties neįtikėtinai žemu 3,7 proc. lygiu.

Lygiagrečiai buvo paskelbta, kad paslaugų pasitikėjimo indeksas rugpjūti kilo virš 56 punktų ir tai buvo gerokai aukštesnis lygis nei tikėjosi analitikai.

REKLAMA

Kai indeksas viršija 50 punktų, tai reiškia, kad paslaugų sektorius plečiasi, o tai vienas svarbiausių sektorių valstijose ir tuo pat metu visam pasauliui, nes JAV vartotojas užduoda toną likusioms ekonomikoms.

Beje, šio indekso pasisukimo žingsnis į gerąją pusę buvo didžiausias nuo pat 2008 metų, o tai byloja apie rimtus pokyčius.

JAV ties tuo nesustojo ir pažėrė ir trečią gerą naujieną, tai kad rugpjūtį pramonės gamybos užsakymų skaičius šoktelėjo 1,4 proc., po prieš tai sekusio 0,5 proc. susitraukimo ir toks augimas buvo didžiausias nuo 2018 rugpjūčio mėnesio.

Reikia prisiminti, kad kitos dvi savaitės bus svarbios, nes centrinių bankų vadovai spręs, kaip dar paskatinti ekonominį augimą, tad galima daryti prielaidą, kad jei politikai nebus itin aktyvūs kaišiodami pagalius į ratus ir bandydami pareguliuoti tai, kas jiems nelabai priklauso, galime tikėtis visai neblogo rugsėjo ir toliau besitęsiančio ilgiausio teigiamo ekonominio ciklo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų