Kunigas (nuotr. 123rf.com)

 

Už kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymą nuteistas Vladas Beleckas turi kalėti iki gyvos galvos, ketvirtadienį paskelbė Kauno apygardos teismas, atmetęs nuteistojo prašymą skirti terminuotą bausmę.

 

„Teikimas yra nepagrįstas, todėl teisėjų kolegija (...) nutaria netenkinti Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos teikimo“, – sakė teisėja Svetlana Jurgaitienė.

Pasak jos, aplinkybė, kad jis jau praleido 20 metų nelaisvėje, yra tik formali, tačiau nesudaro pagrindo tenkinti prašymą skirti terminuotą bausmę.

Tuo tarpu nuteistojo asmenybės pokyčiai nėra pakankami, jog būtų galima sakyti, kad bausmės tikslai buvo pasiekti.

„Atlikus vertinimą, nuteistajam V. Beleckui nustatoma vidutinė pakartotino nusikalstamo elgesio rizika“, – sakė teisėja.

Ji pabrėžė, kad įkalinimo metu nuteistasis buvo du kartus baustas už pažeidimus.

„Minėtos aplinkybės neigiamai charakterizuoja nuteistąjį“, – sakė S. Jurgaitienė.

Nuteistojo advokatas Ričardas Girdziušas po posėdžio žurnalistams sakė apgailestaujantis, kad teismas atmetė teikimą bei sakė siūlysiantis tokį sprendimą skųsti.

REKLAMA

„Teismo juk nebuvo prašoma, kad jis paleistų V. Belecką į laisvę, tiesiog buvo prašymas bausmę pakeisti terminuotu laisvės atėmimu“, – sakė advokatas.

„Turint galvoje, kad jam šiuo metu yra 65–eri, tai, jeigu būtų nustatę maksimalų terminą, gal ir būtų sulaukęs tos galimybės kažkada išeiti į laisvę“, – pridūrė advokatas.

Jis svarstė, kad pakartotinio nusikaltimo riziką reikėtų vertinti realiai, atsižvelgiant, kokio amžiaus bus nuteistasis, kai jis išeis į laisvę.

2000 metais V. Beleckas nuteistas už kunigo ir kolekcininko R. Mikutavičiaus nužudymo ir jo meno kolekcijos vagystės organizavimą.

Jis bausmę atliko Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, 2016 metais buvo perkeltas į pataisos namus.

Kauno kunigas, poetas, kolekcininkas 63 metų R. Mikutavičius nužudytas 1998 metų liepos 1 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų